Ważna wygrana w derbach Londynu: West Ham 1-2 Arsenal
02.05.2022, 10:59, Patryk Bielski
1448 komentarzy
Kanonierzy postawili kolejny duży krok w walce o kwalifikacje do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie, zwyciężając na trudnym terenie w derbach Londynu z West Hamem 2-1. Sam mecz dla postronnego kibica nie był zbyt widowiskowy i toczył się w wolnym tempie, ale Arsenalowi udało się wywieźć trzy punkty z London Stadium dzięki znakomitej postawie obrońców i trafieniom Roba Holdinga oraz Gabriela.
Podopieczni Mikela Artety od początku spotkania, mimo mniejszego posiadania piłki, zdawali się kontrolować sytuację na boisku. Brakowało jednak konkretów, które nadeszły w 38. minucie, gdy po rzucie rożnym i wrzutce Bukayo Saki głową piłkę w bramce umieścił Holding.
Goście odpowiedzieli tuż przed przerwą. Coufal zagrał piłkę z prawego skrzydła do Bowena, a ten sprytnie wykorzystał zamieszanie w polu karnym i półwolejem nie dał szans Ramsdale'owi. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od nogi Gabriela, myląc angielskiego golkipera.
Kanonierzy w drugiej połowie podkręcili nieco tempo, co przyniosło pożądany rezultat w 54. minucie. Ponownie kluczem okazał się stały fragment gry. Piłkę po rzucie rożnym zebrał na boku pola karnego Martinelli, który świetnie znalazł na piątym metrze Gabriela, a Brazylijczyk nie miał najmniejszych problemów ze zdobyciem - jak się później okazało - zwycięskiego gola dla swojego zespołu.
Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Kanonierzy dzięki trzeciemu zwycięstwu z rzędu utrzymali czwartą lokatę w tabeli. Warto zaznaczyć, że w spotkaniu nie mógł zagrać Ben White, który po meczu z United odczuwał problemy mięśniowe, ale świetnie zastąpił go wczoraj Rob Holding. Anglik zgarnął bowiem statuetkę gracza meczu.
Składy wraz z ocenami dziennikarzy Sky Sports:
West Ham: Fabiański (7), Coufal (6), Zouma (7), Cresswell (6), Fredericks (6), Noble (6), Rice (8), Fornals (7), Bowen (7), Benrahma (6), Lanzini (6).
Zmiennicy: Antonio (6), Soucek (6), Yarmolenko (6).
Arsenal: Ramsdale (7), Tomiyasu (6), Holding (9), Gabriel (8), Tavares (7), Elneny (7), Xhaka (7), Odegaard (7), Martinelli (7), Saka (7), Nketiah (7).
Zmiennicy: Cedric (6), Smith Rowe (6), Lokonga (6).
Piłkarz meczu: Rob Holding.
źrodło: Sky Sports / własne
21 godzin temu 20 komentarzy

12.05.2025, 11:39 2 komentarzy

12.05.2025, 11:33 2 komentarzy

12.05.2025, 07:54 6 komentarzy

12.05.2025, 07:52 0 komentarzy

12.05.2025, 07:48 3 komentarzy

11.05.2025, 19:39 6 komentarzy

11.05.2025, 16:37 1 komentarzy

11.05.2025, 09:50 2 komentarzy

11.05.2025, 09:48 2 komentarzy
Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|
-
A wszystko to przez Havertza...
- 19.02.2024 30 komentarzy
-
Red Dead Redemption
- 17.07.2023 12 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Tequila
- 25.09.2022 15 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne: Idealny początek
- 19.08.2022 16 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Podsumowanie sezonu 21/22 cz.3 - Widoki na przyszłość
- 05.07.2022 27 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
@enrique: pewnie wolałby zostać ale to nie ma znaczenia. Ważna jest decyzja Arsenalu.
https://www.meczyki.pl/newsy/thierry-henry-krytykuje-arsenal-nie-podoba-mu-sie-traktowanie-francuskiego-pilkarza/187459-n
To w końcu Saliba chce wracać czy jednak zostać w OM ?
Leeds, Tottenham, Newcastle, Everton
Żaden mecz nie będzie łatwy.
@Marcinafc93 napisał: "North London Forever!"
North London is Red!
@coooyg11: Nie chcę mi się sprawdzać ale w ofensywie coś drgnęło w tym aspekcie jak Ozil przyszedł
@arsenallord: chyba nie, wydaje mi się, że plasowaliśmy się zawsze w drugiej 10 jeżeli chodziło o bronienie i atakowanie w stałych fragmentach.
W tym sezonie to jesteśmy Topem Topów :)
@coooyg11: A mi się wydaje że za Unaia i końcówka Wengera to też dawaliśmy radę w tym aspekcie
Arsenal plasuje się na trzecim miejscu jeśli chodzi o wygrane w lidze (20) tylko Manchester City (26) i Liverpool (25) są pod tym względem lepsi
@arsenallord: ile daje odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu :)
jeszcze kilka lat temu byliśmy największymi bolcami w tym aspekcie
@marimoshi: Na to wychodzi, że nie
Co jak co ale rzuty rożne w ofensywie i defensywie mamy TOP na świecie. Brawo Mikel i osoby za to odpowiedzialne
@Marcinafc93:
Z Soton nie liczą tej bramki jako po rzucie rożnym ;)?
Był już kiedyś taki przypadek, aby jakaś drużyna nie straciła gola w całym sezonie, z rzutów rożnych?
@Marcinafc93: wszystkie mecze będą tak samo ciężkie, dla nas i dla Spurs. zapowiada się mocna końcówka, jeszcze bezpośrednie spotkanie, oby moje serce to wszystko wytrzymało.
188 corners faced in all competitions so far this season.
0 goals conceded.
Nicolas Jover, take a bow!
Z Leeds będzie ciężkie meczycho, 3 pkt. to niby obowiązek, ale łatwo nie będzie
@pierre_afc: tak ma właśnie być.
@GunnerKaspi: Bilans bramek można sobie w tyłek wsadzić. Wygrywamy z Leeds, a Liverpool pokonuje Tottenham. Jesteśmy +5. Ze względu na sytuację Tottenham gra ofensywnie i niecierpliwie w trakcie meczu z nami, dostają dwa gongi. Jesteśmy +8 i witamy się z Ligą Mistrzów.
North London Forever!
Oprócz jakże cennych 3 pkt z Leeds istotny jest też bilans bramkowy. Niestety na obecną chwilę Spurs +20, Arsenal +13. Trzeba liczyć na to, że Liverpool rozniesie ich u siebie, a my wygramy chociaż tą różnicą dwóch bramek, żeby przy ewentualnej równej liczbie punktów na koniec sezonu, mieć lepszy bilans. Chelsea oczywiście poza zasięgiem +39.
@Taki: jeszcze dodałbym Nuneza, Gnabrego, Asensio i Dybale... :D
@Patryk: błyskawiczna interwencja.
@Reamoner: A proszę bardzo :) Już aktualne.
Holdinho mnie zaskoczył ;D
Co to za nieaktualny news?
Przecież Pan piłkarz Rob Holding już nie ma zakoli ;p
Jest już jakieś info o postępach w sprowadzeniu Bellinghama, Touechmaniego i Bowena? :)
Holding zasłużenie. Wczoraj najlepszy
Po TOP 4!!!