Ważna wygrana w derbach Londynu: West Ham 1-2 Arsenal

Ważna wygrana w derbach Londynu: West Ham 1-2 Arsenal 02.05.2022, 10:59, Patryk Bielski 1448 komentarzy

Kanonierzy postawili kolejny duży krok w walce o kwalifikacje do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie, zwyciężając na trudnym terenie w derbach Londynu z West Hamem 2-1. Sam mecz dla postronnego kibica nie był zbyt widowiskowy i toczył się w wolnym tempie, ale Arsenalowi udało się wywieźć trzy punkty z London Stadium dzięki znakomitej postawie obrońców i trafieniom Roba Holdinga oraz Gabriela.

Podopieczni Mikela Artety od początku spotkania, mimo mniejszego posiadania piłki, zdawali się kontrolować sytuację na boisku. Brakowało jednak konkretów, które nadeszły w 38. minucie, gdy po rzucie rożnym i wrzutce Bukayo Saki głową piłkę w bramce umieścił Holding.

Goście odpowiedzieli tuż przed przerwą. Coufal zagrał piłkę z prawego skrzydła do Bowena, a ten sprytnie wykorzystał zamieszanie w polu karnym i półwolejem nie dał szans Ramsdale'owi. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od nogi Gabriela, myląc angielskiego golkipera.

Kanonierzy w drugiej połowie podkręcili nieco tempo, co przyniosło pożądany rezultat w 54. minucie. Ponownie kluczem okazał się stały fragment gry. Piłkę po rzucie rożnym zebrał na boku pola karnego Martinelli, który świetnie znalazł na piątym metrze Gabriela, a Brazylijczyk nie miał najmniejszych problemów ze zdobyciem - jak się później okazało - zwycięskiego gola dla swojego zespołu.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Kanonierzy dzięki trzeciemu zwycięstwu z rzędu utrzymali czwartą lokatę w tabeli. Warto zaznaczyć, że w spotkaniu nie mógł zagrać Ben White, który po meczu z United odczuwał problemy mięśniowe, ale świetnie zastąpił go wczoraj Rob Holding. Anglik zgarnął bowiem statuetkę gracza meczu.

Zobacz skrót spotkania

Składy wraz z ocenami dziennikarzy Sky Sports:

West Ham: Fabiański (7), Coufal (6), Zouma (7), Cresswell (6), Fredericks (6), Noble (6), Rice (8), Fornals (7), Bowen (7), Benrahma (6), Lanzini (6).

Zmiennicy: Antonio (6), Soucek (6), Yarmolenko (6).

Arsenal: Ramsdale (7), Tomiyasu (6), Holding (9), Gabriel (8), Tavares (7), Elneny (7), Xhaka (7), Odegaard (7), Martinelli (7), Saka (7), Nketiah (7).

Zmiennicy: Cedric (6), Smith Rowe (6), Lokonga (6).

Piłkarz meczu: Rob Holding.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Patryk Bielski źrodło: Sky Sports / własne
Marzag komentarzy: 41319 newsów: 102.05.2022, 12:43

@enrique: pewnie wolałby zostać ale to nie ma znaczenia. Ważna jest decyzja Arsenalu.

enrique komentarzy: 1937802.05.2022, 12:32

To w końcu Saliba chce wracać czy jednak zostać w OM ?

damianARSENAL komentarzy: 857502.05.2022, 12:22

Leeds, Tottenham, Newcastle, Everton

Żaden mecz nie będzie łatwy.

MCX018 komentarzy: 138802.05.2022, 11:49

@Marcinafc93 napisał: "North London Forever!"

North London is Red!

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11702.05.2022, 11:45

@coooyg11: Nie chcę mi się sprawdzać ale w ofensywie coś drgnęło w tym aspekcie jak Ozil przyszedł

coooyg11 komentarzy: 320802.05.2022, 11:44

@arsenallord: chyba nie, wydaje mi się, że plasowaliśmy się zawsze w drugiej 10 jeżeli chodziło o bronienie i atakowanie w stałych fragmentach.

W tym sezonie to jesteśmy Topem Topów :)

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11702.05.2022, 11:36

@coooyg11: A mi się wydaje że za Unaia i końcówka Wengera to też dawaliśmy radę w tym aspekcie

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 102.05.2022, 11:36

Arsenal plasuje się na trzecim miejscu jeśli chodzi o wygrane w lidze (20) tylko Manchester City (26) i Liverpool (25) są pod tym względem lepsi

coooyg11 komentarzy: 320802.05.2022, 11:35

@arsenallord: ile daje odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu :)

jeszcze kilka lat temu byliśmy największymi bolcami w tym aspekcie

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 102.05.2022, 11:33

@marimoshi: Na to wychodzi, że nie

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11702.05.2022, 11:32

Co jak co ale rzuty rożne w ofensywie i defensywie mamy TOP na świecie. Brawo Mikel i osoby za to odpowiedzialne

marimoshi komentarzy: 473002.05.2022, 11:31

@Marcinafc93:
Z Soton nie liczą tej bramki jako po rzucie rożnym ;)?

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 102.05.2022, 11:31

Był już kiedyś taki przypadek, aby jakaś drużyna nie straciła gola w całym sezonie, z rzutów rożnych?

Furgunn komentarzy: 928802.05.2022, 11:28

@Marcinafc93: wszystkie mecze będą tak samo ciężkie, dla nas i dla Spurs. zapowiada się mocna końcówka, jeszcze bezpośrednie spotkanie, oby moje serce to wszystko wytrzymało.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 102.05.2022, 11:27

188 corners faced in all competitions so far this season.

pierre_afc komentarzy: 1207102.05.2022, 11:23

@GunnerKaspi: Bilans bramek można sobie w tyłek wsadzić. Wygrywamy z Leeds, a Liverpool pokonuje Tottenham. Jesteśmy +5. Ze względu na sytuację Tottenham gra ofensywnie i niecierpliwie w trakcie meczu z nami, dostają dwa gongi. Jesteśmy +8 i witamy się z Ligą Mistrzów.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 102.05.2022, 11:14

North London Forever!

GunnerKaspi komentarzy: 70702.05.2022, 11:11

Oprócz jakże cennych 3 pkt z Leeds istotny jest też bilans bramkowy. Niestety na obecną chwilę Spurs +20, Arsenal +13. Trzeba liczyć na to, że Liverpool rozniesie ich u siebie, a my wygramy chociaż tą różnicą dwóch bramek, żeby przy ewentualnej równej liczbie punktów na koniec sezonu, mieć lepszy bilans. Chelsea oczywiście poza zasięgiem +39.

Wielimek93 komentarzy: 75302.05.2022, 11:09

@Taki: jeszcze dodałbym Nuneza, Gnabrego, Asensio i Dybale... :D

Furgunn komentarzy: 928802.05.2022, 11:09

@Patryk: błyskawiczna interwencja.

Patryk (administrator) komentarzy: 751 newsów: 587602.05.2022, 11:08

@Reamoner: A proszę bardzo :) Już aktualne.

Slaviola komentarzy: 1237702.05.2022, 11:08