WBA 2-3 Arsenal. Kanonierzy zagrają w Lidze Mistrzów!

WBA 2-3 Arsenal. Kanonierzy zagrają w Lidze Mistrzów! 13.05.2012, 16:51, Kamil Ciborowski 2743 komentarzy

Punktualnie o 16:00 na 10 angielskich stadionach rozpoczęły się mecze ostatniej kolejki Premier League. Oczy wszystkich fanów Kanonierów skierowane były na The Hawthorns, gdzie West Bromwich Albion podejmowało Arsenal Londyn. To mecz nie tylko o 3 punkty, lecz o utrzymanie 3. pozycji w tabeli i grę w przyszłorocznej Lidze Mistrzów.

Arbitrem spotkania jest Mike Jones, a drużyny wybiegły na murawę w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Santos, Rosicky, Song, Coquelin, Benayoun, Gervinho, Van Persie.

West Bromwich Albion: Fulop, Jones, McAuley, Olsson, Ridgewell, Cox, Morrison, Mulumbu, Dorrans, Fortune, Long.

Od początku meczu gracze musieli się skupiać nie tylko na rywalach, lecz także na licznych balonach i piłkach plażowych leżących na murawie, co utrudniało nieco grę.

Wspaniały początek meczu! Po złym podaniu obrońcy Fulop popełnia karygodny błąd, Benayoun przejmuje piłkę i z najbliższej odległości strzela do pustej bramki! 1:0 już w 3. minucie spotkania.

Gracze West Bromwich już w kolejnej akcji chcieli odpowiedzieć na trafienie Benayouna, jednak po strzale z ostrego kąta Szczęsny wybija piłkę na rzut rożny. Pewna interwencja Polaka, która napawa optymizmem. Ostatnio Szczęsnemu zdarzało się nie być wystarczająco skoncentrowanym.

W 7. minucie gracze Arsenalu wykonywali pierwszy rzut rożny, jednak nie stworzyli większego zagrożenia.

W 11. minucie po świetnej kontrze Long wykazał się świetnym wykończeniem i pokonał Szczęsnego, do którego można mieć pretensje za brak pewności przy wyjściu z bramki. O całej sytuacji będzie się pewnie jeszcze długo dyskutować, wydaje się bowiem, że Long był na dużym spalonym w momencie podania. Niestety, remisujemy 1:1.

Po 3 minutach WBA prowadzi już 2:1. Po wspaniałym podaniu Dorrans bez problemu ograł Koscielnego i dokładnym strzałem z 16 metrów w długi róg nie dał szans Szczęsnemu szans. Wielkie emocje na The Hawthorne, niestety jak na razie dostarcza ich głównie drużyna naszego rywala.

Po bramce Dorransa tempo meczu spadło i od kilku minut na boisku dzieje się niewiele. Warto wspomnieć o niecelnym strzale Benayouna z woleja. Izraelski pomocnik jest dziś bardzo aktywny.

W 25. minucie w świetnej sytuacji, po wyśmienitym podaniu Jenkinsona, znalazł się Benayoun, jednak strzał Jossiego został zablokowany. Chwilę wcześniej z prawej strony szarpnął Gervinho, nie stworzył jednak zagrożenia pod bramką Fulopa.

3 minuty później van Persie został sfaulowany tuż przed polem karnym, jednak jego strzał z rzutu wolnego trafił prosto w mur.

Andre Santos! W 30. minucie ofensywnie usposobiony obrońca posłał silny strzał w stronę bramki Fulopa! Piłka otarła się jeszcze o ręce Węgra, po czym wylądowała w siatce. Mecz zaczyna się od nowa!

W 35. minucie po raz kolejny Gervinho zaatakował prawą stroną, jednak jego podanie na 5. metr nie znalazło adresata i piłkę złapał Fulop.

W 38. minucie Robin van Persie dostaje zasłużoną żółtą kartkę za bezmyślny wślizg przy linii bocznej boiska przy próbie odbioru piłki.

Ostatnie minuty pierwszej połowy to próby ataku z obu stron, jednak ani piłkarze WBA, ani Kanonierzy nie zmienili wyniku meczu. Najgroźniejszą sytuacją był strzał Gervinho, który obronił Fulop.

Po 2 minutach doliczonego czasu gry Mike Jones kończy pierwszą część spotkania, która mogła się podobać.

Warto dodać, że na White Hart Lane Tottenham prowadzi 1:0 z Fulham.

Drugą połowę piłkarze Wengera rozpoczęli z 1 zmianą w składzie. Za Rosickiego na murawie pojawił się Walcott.

W 49. minucie lewym skrzydłem popędził Morrison, którego faulem musiał zatrzymać Jenkinson. Niestety piłkarz WBA nabawił się urazu i po kilku minutach został zmieniony przez Andrewsa.

W 52. minucie fani Arsenalu zamarli, gdy Fortune z łatwością minął Jenkinsona, jego strzał okazał się jednak zbyt słaby dla Szczęsnego. Minutę później rywale Arsenalu wychodzą z groźną kontrą, lecz podanie Coxa nie znalazło adresata.

54. minuta i gol! Koscielny! Kolejny fatalny błąd węgierskiego bramkarza WBA, który po rzucie rożnym piąstkuję piłkę wprost pod nogi francuskiego obrońcy, a ten z 5 metrów pakuje ją do bramki. Arsenal znów jest na podium Premier League.

Po golu Koscielnego na kilka minut inicjatywę przejęło West Bromwich. W 60. minucie zaatakowali prawą stroną, co przyniosło, na szczęście niegroźną, serię rzutów rożnych.

Tempo meczu wyraźnie spadło. Obie strony konstruują akcje, brakuje jednak strzałów.

67. minuta i zmiana w Arsenalu. Boisko opuszcza Gervinho, pojawia się na nim Gibbs.

W 69. minucie ostry faul na Coquelinie, jednak na szczęście młodemu piłkarzowi nic poważniejszego się nie stało i po chwili wraca do gry.

Minutę później bardzo mocne uderzenie Andrewsa. Mocny strzał zza pola karnego obronił Szczęsny.

Świetna odpowiedź Songa na strzał piłkarza WBA. Kameruńczyk uderza po ziemi zza szesnastki, jednak piłka odbija się od któregoś z obrońców i opuszcza boisko.

Zmiana w WBA: Schodzi Cox, wchodzi Odemwingie.

Kilka minut lepszej gry WBA. Kanonierzy zostali zepchnięci nieco do defensywy. Tymczasem realizatorzy pokazują szykującego się do wejścia na boisko Ramseya.

W 79. minucie Benayoun ruszył z kontrą, podał do van Persiego. Strzał Holendra został zablokowany.

Zmiany w obu drużynach: W WBA schodzi Dorrans, w jego miejsce Scharner. W Arsenalu Santosa zastępuje Ramsey. Wenger wyczerpał już limit zmian.

Fortune uderzył w 81. minucie na bramkę Szczęsnego, jednak strzał trafił tylko w boczną siatkę.

Minutę później znów było groźnie pod bramką Polaka, jednak nie musiał on ostatecznie interweniować, gdyż wszystko wyjaśnili obrońcy.

Ataki West Bromwich nie ustają. W 85. minucie Koscielny blokuje mocny strzał Andrewsa.

2 minuty później po faulu Gibbsa rywale Arsenalu mieli rzut wolny z boku pola karnego, nie stworzyli jednak większego zagrożenia i polski bramkarz z łatwością złapał piłkę.

Sędzia dolicza aż pięć minut do regulaminowego czasu gry. Tylko 5 minut dzieli graczy Wengera od upragnionego 3. miejsca! Jednak ataki WBA nie ustają.

91. minuta i coś niebywałego! Po doskonałym podaniu Songa van Persie strzela nad bramką!

Po chwili WBA rusza z wyśmienitą kontrą, która powinna zakończyć się golem. Zimną krwią i opanowaniem wykazał się jednak Gibbs, który popisał się fantastycznym wślizgiem.

Ostatni gwizdek sezonu 2011/12! Arsenal kończy rozgrywki na podium i zapewnia sobie występ w kolejnej edycji Ligi Mistrzów!

Raport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Kamil Ciborowski źrodło: własne
Pinguite komentarzy: 1502015.05.2012, 00:33

RvPersie > Myślisz, że tu jest jakiś hitlerowiec? :O

RvPersie komentarzy: 1145815.05.2012, 00:31

Jest tu jakiś spec z j. niemieckiego? Muszę sobie ściąge zrobić a google tłumacz to mi nie pomaga. A że zdania mam magiczne jak na pierwszy rok nauki to sam tego nie zrobię ;x

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4815.05.2012, 00:29

@Topek

mirror ostatnio mocno stracił na wiarygodności, także nie podpalałbym się ;)

@Trzeci_Wymiar

Noo, na pewno ktoś Ci zapłaci 55-60 mln za gościa z rokiem kontraktu o.O

Pinguite komentarzy: 1502015.05.2012, 00:29

ojro? funtów, mości Panie, funtów, nie ojro.

Trzeci_Wymiar komentarzy: 34615.05.2012, 00:28

Na ile wyceniacie RvP. Ja na 55-60 ojro, wszystko w mln oczywiscie :D

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12615.05.2012, 00:20

mirror.co.uk/sport/football/transfer-news/arsenal-striker-robin-van-persie-833012

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12615.05.2012, 00:15

No... dobrze Poldiemu w naszych barwach :)

arsenaldirect.arsenal.com/invt/479302r/

Jak zjedziecie na sam dół to możecie zobaczyć Podolskiego w koszulce Arsenalu ;p

Trzeci_Wymiar komentarzy: 34614.05.2012, 23:53

no ja sądzę, że to jest bardzo ciekawe. Masz talent i fajnie jest się promować i rozwijać :)

RvPersie komentarzy: 1145814.05.2012, 23:50

Trzeci_Wymiar...a to taki w tym sens.. Nie mam wielkiej wyobraźni co do takiej pracy i pewnie dałbym radę dziabnąć tam jakiegoś pack mana... no ale zobaczymy, nawet ciekawe to.

Trzeci_Wymiar komentarzy: 34614.05.2012, 23:44

tak, ale fajnie by było zobaczyć twoją animacje :) Na 90% to wszysko nagram, a twoją twórczość bedzie podziwiac pare tysiecy ludzi :) Ja też bym się cieszył, że mam w tym jakiś mały udział :)

Maacko komentarzy: 25914.05.2012, 23:44

Ja spadam narazie :)

RvPersie komentarzy: 1145814.05.2012, 23:42

Trzeci_Wymiar@
Nie wiem co ty mi tam wysłałeś ale Ja mam 2 h do Poznania.

Smoq komentarzy: 86414.05.2012, 23:42

Trzeci_Wymiar pod koniec sezonu rzeczywiście graliśmy piękną piłkę :D

afckonrad9101 komentarzy: 783414.05.2012, 23:41

Waskitz
Tylko ze jak do MU przyjdzie Hazard to nie wiadomo czy SAF nie zmieni ustawienia(choc on i tak zmeinia w zaleznosci od rywala) , bo uwazam ze dla gracza o takich umiejetnosciach jest to mozliwe i warto to zrobic ,a wteyd miejsce na boisku bedzie mozna z powodzeniem znalezc

RvPersie komentarzy: 1145814.05.2012, 23:41

Maacko@
Napisz z prośbą do adminów. Nie którym zmieniają ale mnie np. olali.

Trzeci_Wymiar komentarzy: 34614.05.2012, 23:41

Wszyscy najlepsi mogą odejść a filozofia AW i tak zostanie, a my zawsze będziemy trzymali poziom i grali piękną widowiskową piłkę

Maacko komentarzy: 25914.05.2012, 23:40

Mógłby mi ktoś powiedzieć czy istnieje możliwość zmiany nicku ? :)

ElSar komentarzy: 416814.05.2012, 23:40

Gdyby ... Ale to tylko gdybanie ..
Gdyby van persie odszedl a my nie sprowadzimy gwiazdy typu falcao mozemy zapomniec o lidze mistrzow

ElSar komentarzy: 416814.05.2012, 23:38

imprecis

ahahahah :D
TRUE STORY ;P

afckonrad9101 komentarzy: 783414.05.2012, 23:38

Arsenal 1886
Pomimo ze Koscielnemu ostatnie mecze nie wyszly perfekcyjnie to caly sezon naprawde kapitalny, bardzo rowna gra , czesto nie do przejscia , najrownieszy nasz zawodnik w tym sezonie, zawsze mozna bylo na nim polegac , zastanawia mnie czemu nie gra pierwszych skrzypiec w reprezentacji Francji gdzie tez jakis gigantow na tej pozycji nie widze...

Smoq komentarzy: 86414.05.2012, 23:38

Hazard jest zajebistym graczem a tacy do nas nei przychodzą bo nie widzą sensu i wcale im się nie dziwie :) Hazard jest na takim poziomie że spokojnie może grać w 11 utd i tam ma gwarancje sukcesu, a u nas ? Pocierać się już nie musi więc pozostaje mu transfer do klubu gwarantującego sukcesy :)

grand92 komentarzy: 793714.05.2012, 23:37

imprecis

to w sumie nawet bardziej prawdopodobne od mojej wersji , ja tam go nie chcę

Maacko komentarzy: 25914.05.2012, 23:37

Jeśli Robin odejdzie chciałbym w Arsenalu Hulka ale to raczej nie możliwe...

Waskitcz komentarzy: 448814.05.2012, 23:37

@afckonrad9101
Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby Hazard w pierwszym swoim sezonie wygryzł Naniego, Valencię, czy Younga, może sobie poradzi z Parkiem :P

Szybciej by się znalazł w city, na szpicy Ballotelli/Dzeko/Tevez, a za nim trójka Hazard-Silva-Aguero- a ubezpieczał by ich niezawodny Yaya z jakimś Milnerem, Barrym czy innym De Jongiem.

grand92 komentarzy: 793714.05.2012, 23:35

Hazard jak dla mnie to typowy gości z chorobą zwaną "Na$ririzmem" , sprzedajna pani lekkich obyczajów o wyolbrzymionym ego , a jego wypowiedź że zagra w jednym klubie z Manchesteru bez precyzyjnego określenia to też specjalnie , wyczekał łajdak kto zostanie majstrem PL i teraz wypowie się że idzie do $hity

RvPersie komentarzy: 1145814.05.2012, 23:34

Waskitcz@
Dla mnie takie godzenie się z jego odejściem i szukanie dla niego zastępcy jest +10 do jego odejścia.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.05.2012, 23:34

Laurent Koscielny made the most tackles (85) and interceptions (81) of any centre-back this season. Boss.

afckonrad9101 komentarzy: 783414.05.2012, 23:34

Moim zdaniem przyjscie Hazarda do City nie wiele zmieni, przyjdzie do klubu poprostu drugi Nasri i tyle wielkie wzmocnienei to dla nich nie bedzie, gorzej jezeli pojdzie do MU bo tam takiego pilkarza nie maja i realnie moglby wypelnic ta luke i sprawic ze MU bedzie znacznie mocniejsze...

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9814.05.2012, 23:33

@Qarol,

Ściągnij MP3TAG czy jakoś tak. Dobry program.

RvPersie komentarzy: 1145814.05.2012, 23:33

Cudi@
Ten album nie jest dla mnie. Za radosny, za bardzo o niczym.

Waskitcz komentarzy: 448814.05.2012, 23:33

@RvPersie
Choćby po to żebys nie musiał nicku zmieniać:P

A na serio wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują, to co mam zrobić płakać i drzeć mordę? Nic nie zmienie, oby to był Real lub Juve.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.05.2012, 23:33

5884A0D719052B05E696A94F0EE15CDA
5DFEB7A2B1AF50ABA2FE30A760B0D811297

Nasz Per wznowił treningi

mitmichael komentarzy: 4924314.05.2012, 23:31

Dobra walic juz tego Hazarda - mogł przyjsc wczesniej zamiast Gervinho. Teraz musimy sie skupic na innych zawodnikach a nie zajmowac sie gosciem, ktory jasno powiedzial gdzie zagra

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9814.05.2012, 23:31

@RvPersie,

Ano, Bobby ma numer z Tipem i Brownem. Sprawdź sobie kawałem z Morganem Freemanem. :)

RvPersie komentarzy: 1145814.05.2012, 23:31

Po co Van Persie ma zostać w klubie skoro kibice mają go za sprzedawczyka i już się godzą z jego odejściem?

grand92 komentarzy: 793714.05.2012, 23:31

Waskitcz

a na dodatek wcale nie jest powiedziane że Theo i Song zostaną

Qarol komentarzy: 1450214.05.2012, 23:31

@Cudi

Ja to w Winampie - pierwszy raz album leci bez scrobblingu i przy każdej piosence edytuje tam sobie co trzeba. Przy drugim przesłuchaniu już włączam scrobbling ; D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41214.05.2012, 23:30

Ja lecę spać. Nara ziomy.

RvPersie komentarzy: 1145814.05.2012, 23:30

Cudi@
Zobaczyłem że na tym popisku ray nagrał z Tipem 'Arena', odpaliłem i dobre gówno.

Waskitcz komentarzy: 448814.05.2012, 23:30

Super, Chelsea kupi Hulka, City Hazarda, United Kagawę, a my oddamy Van Persiego :( ale debilizm

Solar / Białas i wszystko na ten temat !

grand92 komentarzy: 793714.05.2012, 23:29

jedyne co mnie pociesz w całej tej sytuacji z Robinem to fakt iż ta jego wypowiedź "że co by się nie stało to i tak będzie kochał ten klub" to może zagrywka mająca na celu przekonanie zarządu do dania mu z miejsca wysokiego kontraktu , i fakt że nie dawno wybudował nowy dom w Londynie i jego rodzinka jest zadowolona z życia w tym mieście , reszta mnie martwi i to cholernie