WBA 2-3 Arsenal. Kanonierzy zagrają w Lidze Mistrzów!

WBA 2-3 Arsenal. Kanonierzy zagrają w Lidze Mistrzów! 13.05.2012, 16:51, Kamil Ciborowski 2743 komentarzy

Punktualnie o 16:00 na 10 angielskich stadionach rozpoczęły się mecze ostatniej kolejki Premier League. Oczy wszystkich fanów Kanonierów skierowane były na The Hawthorns, gdzie West Bromwich Albion podejmowało Arsenal Londyn. To mecz nie tylko o 3 punkty, lecz o utrzymanie 3. pozycji w tabeli i grę w przyszłorocznej Lidze Mistrzów.

Arbitrem spotkania jest Mike Jones, a drużyny wybiegły na murawę w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Santos, Rosicky, Song, Coquelin, Benayoun, Gervinho, Van Persie.

West Bromwich Albion: Fulop, Jones, McAuley, Olsson, Ridgewell, Cox, Morrison, Mulumbu, Dorrans, Fortune, Long.

Od początku meczu gracze musieli się skupiać nie tylko na rywalach, lecz także na licznych balonach i piłkach plażowych leżących na murawie, co utrudniało nieco grę.

Wspaniały początek meczu! Po złym podaniu obrońcy Fulop popełnia karygodny błąd, Benayoun przejmuje piłkę i z najbliższej odległości strzela do pustej bramki! 1:0 już w 3. minucie spotkania.

Gracze West Bromwich już w kolejnej akcji chcieli odpowiedzieć na trafienie Benayouna, jednak po strzale z ostrego kąta Szczęsny wybija piłkę na rzut rożny. Pewna interwencja Polaka, która napawa optymizmem. Ostatnio Szczęsnemu zdarzało się nie być wystarczająco skoncentrowanym.

W 7. minucie gracze Arsenalu wykonywali pierwszy rzut rożny, jednak nie stworzyli większego zagrożenia.

W 11. minucie po świetnej kontrze Long wykazał się świetnym wykończeniem i pokonał Szczęsnego, do którego można mieć pretensje za brak pewności przy wyjściu z bramki. O całej sytuacji będzie się pewnie jeszcze długo dyskutować, wydaje się bowiem, że Long był na dużym spalonym w momencie podania. Niestety, remisujemy 1:1.

Po 3 minutach WBA prowadzi już 2:1. Po wspaniałym podaniu Dorrans bez problemu ograł Koscielnego i dokładnym strzałem z 16 metrów w długi róg nie dał szans Szczęsnemu szans. Wielkie emocje na The Hawthorne, niestety jak na razie dostarcza ich głównie drużyna naszego rywala.

Po bramce Dorransa tempo meczu spadło i od kilku minut na boisku dzieje się niewiele. Warto wspomnieć o niecelnym strzale Benayouna z woleja. Izraelski pomocnik jest dziś bardzo aktywny.

W 25. minucie w świetnej sytuacji, po wyśmienitym podaniu Jenkinsona, znalazł się Benayoun, jednak strzał Jossiego został zablokowany. Chwilę wcześniej z prawej strony szarpnął Gervinho, nie stworzył jednak zagrożenia pod bramką Fulopa.

3 minuty później van Persie został sfaulowany tuż przed polem karnym, jednak jego strzał z rzutu wolnego trafił prosto w mur.

Andre Santos! W 30. minucie ofensywnie usposobiony obrońca posłał silny strzał w stronę bramki Fulopa! Piłka otarła się jeszcze o ręce Węgra, po czym wylądowała w siatce. Mecz zaczyna się od nowa!

W 35. minucie po raz kolejny Gervinho zaatakował prawą stroną, jednak jego podanie na 5. metr nie znalazło adresata i piłkę złapał Fulop.

W 38. minucie Robin van Persie dostaje zasłużoną żółtą kartkę za bezmyślny wślizg przy linii bocznej boiska przy próbie odbioru piłki.

Ostatnie minuty pierwszej połowy to próby ataku z obu stron, jednak ani piłkarze WBA, ani Kanonierzy nie zmienili wyniku meczu. Najgroźniejszą sytuacją był strzał Gervinho, który obronił Fulop.

Po 2 minutach doliczonego czasu gry Mike Jones kończy pierwszą część spotkania, która mogła się podobać.

Warto dodać, że na White Hart Lane Tottenham prowadzi 1:0 z Fulham.

Drugą połowę piłkarze Wengera rozpoczęli z 1 zmianą w składzie. Za Rosickiego na murawie pojawił się Walcott.

W 49. minucie lewym skrzydłem popędził Morrison, którego faulem musiał zatrzymać Jenkinson. Niestety piłkarz WBA nabawił się urazu i po kilku minutach został zmieniony przez Andrewsa.

W 52. minucie fani Arsenalu zamarli, gdy Fortune z łatwością minął Jenkinsona, jego strzał okazał się jednak zbyt słaby dla Szczęsnego. Minutę później rywale Arsenalu wychodzą z groźną kontrą, lecz podanie Coxa nie znalazło adresata.

54. minuta i gol! Koscielny! Kolejny fatalny błąd węgierskiego bramkarza WBA, który po rzucie rożnym piąstkuję piłkę wprost pod nogi francuskiego obrońcy, a ten z 5 metrów pakuje ją do bramki. Arsenal znów jest na podium Premier League.

Po golu Koscielnego na kilka minut inicjatywę przejęło West Bromwich. W 60. minucie zaatakowali prawą stroną, co przyniosło, na szczęście niegroźną, serię rzutów rożnych.

Tempo meczu wyraźnie spadło. Obie strony konstruują akcje, brakuje jednak strzałów.

67. minuta i zmiana w Arsenalu. Boisko opuszcza Gervinho, pojawia się na nim Gibbs.

W 69. minucie ostry faul na Coquelinie, jednak na szczęście młodemu piłkarzowi nic poważniejszego się nie stało i po chwili wraca do gry.

Minutę później bardzo mocne uderzenie Andrewsa. Mocny strzał zza pola karnego obronił Szczęsny.

Świetna odpowiedź Songa na strzał piłkarza WBA. Kameruńczyk uderza po ziemi zza szesnastki, jednak piłka odbija się od któregoś z obrońców i opuszcza boisko.

Zmiana w WBA: Schodzi Cox, wchodzi Odemwingie.

Kilka minut lepszej gry WBA. Kanonierzy zostali zepchnięci nieco do defensywy. Tymczasem realizatorzy pokazują szykującego się do wejścia na boisko Ramseya.

W 79. minucie Benayoun ruszył z kontrą, podał do van Persiego. Strzał Holendra został zablokowany.

Zmiany w obu drużynach: W WBA schodzi Dorrans, w jego miejsce Scharner. W Arsenalu Santosa zastępuje Ramsey. Wenger wyczerpał już limit zmian.

Fortune uderzył w 81. minucie na bramkę Szczęsnego, jednak strzał trafił tylko w boczną siatkę.

Minutę później znów było groźnie pod bramką Polaka, jednak nie musiał on ostatecznie interweniować, gdyż wszystko wyjaśnili obrońcy.

Ataki West Bromwich nie ustają. W 85. minucie Koscielny blokuje mocny strzał Andrewsa.

2 minuty później po faulu Gibbsa rywale Arsenalu mieli rzut wolny z boku pola karnego, nie stworzyli jednak większego zagrożenia i polski bramkarz z łatwością złapał piłkę.

Sędzia dolicza aż pięć minut do regulaminowego czasu gry. Tylko 5 minut dzieli graczy Wengera od upragnionego 3. miejsca! Jednak ataki WBA nie ustają.

91. minuta i coś niebywałego! Po doskonałym podaniu Songa van Persie strzela nad bramką!

Po chwili WBA rusza z wyśmienitą kontrą, która powinna zakończyć się golem. Zimną krwią i opanowaniem wykazał się jednak Gibbs, który popisał się fantastycznym wślizgiem.

Ostatni gwizdek sezonu 2011/12! Arsenal kończy rozgrywki na podium i zapewnia sobie występ w kolejnej edycji Ligi Mistrzów!

Raport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Kamil Ciborowski źrodło: własne
Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9814.05.2012, 22:48

Jak się nikt nie zgłosi po Denilsona to się go znów wypożyczy. Nie będzie się kisił w Klubie.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 214.05.2012, 22:48

Denilson.. nie wiem czy da radę sie go tak szybko pozbyć. Wątpie czy ktoś się po niego zgłosi, nawet nie wiem ile kontraktu mu zostało .

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9814.05.2012, 22:45

@RvP, jako fan Tipa powinieneś sprawdzać co tam wydaje GH. Włącz 'Strange Clouds' jeśli lubisz pop-rap na poziomie (pewnie nie).

afckonrad9101 komentarzy: 783414.05.2012, 22:45

znaczy na dwoch b2b ktorzy wymianiali sie i na zmiane podlaczali w razie potrzeby

Smoq komentarzy: 86414.05.2012, 22:45

ja Denilsona nie chce więcej widzieć w Arsenalu !

ElSar komentarzy: 416814.05.2012, 22:44

grand92

dokladnie tak :D

afckonrad9101 komentarzy: 783414.05.2012, 22:44

imprecis
Chcesz Songa sadzac na lawe? Spokojnie w defensywie fakt ostatnie pol roku kulawe w jego wykonaniu , nie trzymal pozycji byl ogrywany ale ostatnie podanie Songa w tym sezonie dalo nam bardzo duzo, Arteta tego nie ma i pomimo ze w defensywie i utrzymaniu pilki w pomocy jest mistzrem to tego nie ma , jak dla mnie powinnismy przejsc na 4-2-3-1 z Songiem i Arteta na DP

RvPersie komentarzy: 1145814.05.2012, 22:43

Cudi@
Racja racja . Na razie przykleiłem sie do takich kawałków jak 'Demons' 'Wassup' 'Goldie' czy 'Bass'. Tip ostatnio nic nie wydaje West też to trzeba czegoś szukać x )

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 214.05.2012, 22:42

Denilson hmm.. w sumie to za dużo tych jeźdców bez głowy. Walcott i Gervinho przynajmniej są szybcy :x

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9814.05.2012, 22:42

@imprecis, mówiłem o szybkości w podejmowaniu decyzji.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9814.05.2012, 22:41

@RvP, Rocky nie ma super flow, nie ma super techniki, nie jest swietnym tekściarzem, ale ma cudowne ucho do bitów i ten swój #swag. Dobrze się go słucha, LoveLiveA$AP to piękna płyta, a Goldie do piękny sztosik.

grand92 komentarzy: 793714.05.2012, 22:41

Nie wieszajmy psów na tym Gervinho , pamiętam jak wymiatał na World Cup 2010 i wiem że umiejętności nie traci się z dnia na dzień , ma za sobą ciężki sezon , zmiana z Ligue 1 na PL , PNA także dajmy mu szansę , po ostatnich 2 meczach widać że powoli odzyskuje formę , jeszcze żeby nad wykończeniem akcji popracował to będzie git ;)

ElSar komentarzy: 416814.05.2012, 22:41

imprecis

Moze tego nie widzisz ... ale gervinho rozpedza nasze wiekszosci akcji moze nie asystuje ani nie strzela , ale dajcie mu czas i w 2 sezonie bedzie lepiej :) na poczatku sezonu gral bardzo ladnie i ja osobiscie trzymam jego strone :)

afckonrad9101 komentarzy: 783414.05.2012, 22:40

Spokojnie z tym Mvilla panie i panowie jest przeciez jeszcze Denilson xD

RvPersie komentarzy: 1145814.05.2012, 22:40

Qarol@
Ale chyba Papcio wie jak gra Stoke i potrafi zmienić skład żeby ich pokonać? Akurat w tym dobry jest Unai Emery co było widać m.in. w meczu z Realem na wyjeździe. Skład zmienił totalnie i VCF prawie wygrała. A u nas totalnych zmian nie trzeba tylko 2 zawodników.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.05.2012, 22:40

Mówię o meczu na SS

Posiadanie piłki

53-47 dla Arsenalu

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9814.05.2012, 22:40

@Adu, no, zaliczył chyba 3 piękne asysty wrzucając piłkę z środka, ze 35 takich podań znalazło się na głowach obrońców no i kilka innych ładnych asyst. Jednak to wychodzi z dobrej sytuacji, z reguły za nim się rozejrzy kto gdzie stoi i się obróci to trochę zajmuje.

uszko komentarzy: 84214.05.2012, 22:39

Aha, ściągniecie M'Villi na razie jest koniecznością choćby dlatego, że Song nie podpisał kontraktu jeszcze.Nie wiadomo czy w końcu to zrobi, a wiadomo jak w Arsenalu kończą się takie sytuacja [Nasri].

RvPersie komentarzy: 1145814.05.2012, 22:38

Cudi@
Nadaje się ale to też zależy od formacji. Przy 3 pomocnikach nie widzę dla niego miejsca.

Ps. Ogarniam sobie A$APa. Gość nie jest rewelacyjny ale równy i fajnie się go słucha. x )

pelek komentarzy: 214614.05.2012, 22:38

Ja widzę tylko dwa rozwiązania
3-5-2 albo 4-6-0

Qarol komentarzy: 1450214.05.2012, 22:38

Granie bez klasycznych skrzydłowych w lidze angielskiej nie ma racji bytu. Co z tego, że zdominujesz środek pola, jak któryś zespół ustawi zasieki Ci i będzie jak jak przysłowiowy drwal (Stoke). Musisz rozciągnąć jakąś tą taktyczną pajęczynę nastawioną na destrukcję. Tylko jak bez skrzydeł ? ; p

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9814.05.2012, 22:38

Jeśli miejscem Gervinho są głębokie rezerwy to aż się boję pytać gdzie jest miejsce Chamakhów czy innych Ramzejów.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549814.05.2012, 22:38

@Cudi

Song za mało widzi :o? nie wiem czy kto inny zobaczył by Robina przy tych jego asystach

RvPersie komentarzy: 1145814.05.2012, 22:37

Arsenal23@
Mówisz o drugim meczu? Chcesz grać 4-3-3 i przez 50 min rzucać się na rywali żeby przez kolejne 40 ledwo oddychać? Dość dziwna taktyka. Musielibyśmy chyba przeprowadzać zmiany hokejowe żeby utrzymać takie tempo na 90 min.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9814.05.2012, 22:36

Song nie nadaje się do gry wyżej, za wolny, za mało widzi.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.05.2012, 22:36

"grając 4 pomocnikami zdominowalibyśmy każdy środek pomocy"

Milan nas nie zdominował a graliśmy 4-3-3 a oni lepszych pomocników jednak mają, Mr Tactic :)

pajdi komentarzy: 378014.05.2012, 22:35

imprecis

A jak myślisz, czemu Song zapędza się do przodu ? Co byś zrobił jak byś zobaczył, że przed Tobą gra taki pionek jak Ramsey, który na 5 metrów nie może dobrze podać ? Chłop chce grać za 2 , gdydy miał przed sobą piłkarza który potrafi rozgrywać, asystować to bardziej skupiłby się na defensywie. Spójrz tylko jak czarował na DM za czasów gdy miał przed sobą Cesca czy Samira.

RvPersie komentarzy: 1145814.05.2012, 22:34

Arsenal23@
Dokładnie tak chce. grając 4 pomocnikami zdominowalibyśmy każdy środek pomocy innych klubów. W meczu gramy około 15% skrzydłami. A co masz na myśli mówiąc 'takich skrzydłowych'? Gervinho z nie udanym sezonem i Th14 grający w krate? Zmiana na 4-1-2-1-2 (1) i gra skrzydłowymi to kwestia 2 zmian w składzie.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 214.05.2012, 22:33

Zmiennik dla Songa? Song to sie bardziej ostatnio robi ofensywny pomocnik. Rzadko się zajmuje destrukcją ataków przeciwnika, a np w meczach z Udine ostro tyrał na boisku. M'Vila niezbędny - może i wydaje się to mega defensywne ustawienie Song + Mvila ale Song ma w sobie pierwiastek rozgrywającego i fantazje, co udowadniał wielokrotnie w tym sezonie.

Tyle w temacie.

pajdi komentarzy: 378014.05.2012, 22:32

RvPersie

Bez skrzydłowych ? Nie ma opcji żebyśmy tak grali, Theo, Gerwazy i AOC na ławie.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.05.2012, 22:32

RvPersie

Chcesz grać jak Milan i dać Wilshera jako Trequaristę i takich skrzydłowych dać na ławkę. NAJS

Qarol komentarzy: 1450214.05.2012, 22:31

To się tak mówi, że ktoś niepotrzebny. Jak jest dobry jakościowo zawodnik do wzięcia za stosunkowo niewielką kasę to trzeba brać. Nigdy nie wiadomo co przyniesie sezon, co się stanie w trakcie.

Ramsi komentarzy: 312914.05.2012, 22:31

Moja siostra miała maturę ustną!
Miała powiedzieć do jakiego miasta za granicą chciałaby pojechać i dlaczego.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234714.05.2012, 22:31

@uszko
może jeżeli CFC wygra LM to będzie jeszcze do wzięcia.

grand92 komentarzy: 793714.05.2012, 22:31

Qarol

wiem mniej więcej jak to wygląda ale chodziło mi o tematykę tych pytań żeby słownictwo powtórzyć

------------------ Podolski RvP

wybaczcie za drugi post ale nie wiedziałem że spacji nie przyjmie.

pajdi komentarzy: 378014.05.2012, 22:29

Fajnie byłoby zobaczyć M' Ville w koszulce AFC, ale transfer według mnie zbędny. Nie ma sensu wydawać 20 mln na zmiennika dla Songa, a upchnąć go do 1 składu będzie bardzo ciężko, nie ma gdzie. Priorytetem był napastnik- został sprowadzony Poldi. Nr 2 według mnie to typowy rozgrywający, pomocnik grający z przodu, za napastnikiem- to co na dzień dzisiejszy robi Rosa i to co " próbuje " robić Ramsey.. I myślę, że 1-2 transfery to max. Nie ma co się podpalać na więcej, po co kupować SO ? Jest Verma, Kosa, Per, DJ, i bardzo dobry Bartley. Verthongen ma przyjść siedzieć na ławie ?

uszko komentarzy: 84214.05.2012, 22:29

Ja osobiście chciałbym Belhande, ponieważ wtedy zmniejszyłaby się szansa na grę Ramseya, którego nie trawię.Dempsey jest nam zbędny.

Przydałby się jeszcze ktoś do defensywy, bo Verthongen to już raczej na WHL jest...

Qarol komentarzy: 1450214.05.2012, 22:28

@grand92

Przecież to zależy jaki zestaw wylosujesz ; D Opis obrazka jest, gadka jakaś ogólna i wybranie z trzech obrazków jednego z argumentacją dlaczego ten, a nie ten.

Pinguite komentarzy: 1502014.05.2012, 22:28

Łeh, Barton idiota. Widzieliście co narozrabiał w meczu City? Takiego człeka zawiesić dyscyplinarnie. To nie jego pierwsza i ostatnia recydywa.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320714.05.2012, 22:27

grand92, matury ustnej z anglika bodajże jeszcze nie było :P

grand92 komentarzy: 793714.05.2012, 22:26

panowie przepraszam za zmianę tematu ale mam pytanko , miał ktoś z was maturę ustną z angielskiego w tym roku ? jak tak to moglibyście powiedzieć jakie pytania mieliście ? z góry dzięki

ElSar komentarzy: 416814.05.2012, 22:26

wiec zostaje 1 osoba na DP i 3 w zastepstwo :)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320714.05.2012, 22:26

dokładnie, M villa jest tam potrzebny, a nie zbędny... Song nie wytrzyma całego sezonu.. do tego często trzeba bronić wyniku a my mamy na ławce samych offensywnych... dlatego licze, że M villa dojdzie do nas. Tak samo Vertonghen, rotacja w składzie jest naprawdę ważna, dzięki temu City mistrza zdobyli, bo Mancini często składem rotował.

A uwierz mi ze jak kupimy kogos na ofensywnego pomocnika to nie beda sie bawic w jakies przesuwanie pozycji typu coq na obronie ... bedzie duzo osob na DP .. zreszta songa trudno wyjac ze skladu po za tym nie jest podatny na kontuzje :)

pajdi komentarzy: 378014.05.2012, 22:23

imprecis

Diaby jest jak ufo, wszyscy o nim mówią nikt go nie widział.. Arteta bardzo fajnie gra na b2b więc niech już tam zostanie. Zostaje Rosa, który ma swoje lata na karku i nikt nie wie czy taką formę utrzyma w następnym sezonie, zostaje Ramsey który jest mega słaby no i niewiadoma w postaci Jacka. AOC zagrał na tej pozycji tylko raz z Milanem, mimo , że zaprezentował się całkiem fajnie, to chyba Boss widzi go na skrzydle.

songoku95 komentarzy: 2348614.05.2012, 22:22

Jezeli AW chcialby ich kupic to kupilby ich...