Wciąż bez straty punktów! Arsenal 2-1 Fulham

Wciąż bez straty punktów! Arsenal 2-1 Fulham 27.08.2022, 19:35, Łukasz Wandzel 2548 komentarzy

Po czwartej kolejce Premier League Arsenal pozostaje jedyną drużyną z kompletem zwycięstw. Tym razem zmierzył się z Fulham – beniaminkiem, który nie najgorzej zaczął sezon, m.in. remisując z Liverpoolem. Sprawił też dużo kłopotów Kanonierom w derbach Londynu na Emirates Stadium.

W tym meczu Mikel Arteta nie mógł skorzystać z Thomasa Parteya i Ołeksandra Zinczenki. Mimo to jego podopieczni najpierw zdominowali posiadanie piłki, a później dobrze zareagowali na wydarzenia boiskowe. Po stracie bramki szybko zdołali wyrównać, a w końcówce zdobyli zwycięskiego gola. Duży w tym udział Gabriela, który zawalił gola, ale później ustalił wynik spotkania.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Tierney (61' Nketiah) – Elneny, Xhaka – Saka, Odegaard (90+5' Holding), Martinelli – Jesus (89' Tomiyasu)

Fulham: Leno – Tete (79' Diop), Adarabioyo, Ream (88' Stansfield), Robinson – Reed, Palhinha (88' Chalobah) – Kebano (69' Cairney), Pereira (79' Mbabu), Decordova-Reid – Mitrović

W pierwszej połowie Kanonierzy błyskawicznie przejęli kontrolę nad spotkaniem. Zdominowali posiadanie piłki i wydawało się, że gol jest tylko kwestią czasu. Jednak gospodarze przez długi czas bili głową w mur. Częściej szukali krótkiego podania niż strzału, przez co w pierwszej połowie oddali tylko jeden celny strzał. W zagęszczeniu rywali kombinacyjna gra nie przynosiła skutku.

Przed przerwą można wyróżnić jedynie dwie groźne sytuacje. Pierwszą Kanonierzy stworzyli w 15. minucie. Długie podanie w pole karne od Odegaarda zgrał Xhace Jesus, ale Szwajcarowi zabrakło celności przy uderzeniu. Nieco po ponad półgodzinie szansę miał też Saka, lecz oddając strzał po zwodzie, nie zagroził bramce Bernda Leno.

Drużyna Fulham nie potrafiła długo utrzymać piłki przez skuteczny pressing Arsenalu i nie miała prawie żadnych szans w ofensywie. Każda akcja zakończona strzałem kończyła się futbolówką szybującą daleko poza bramką Ramsdale'a. Zawodnicy Marco Silvy bardziej niż na grze, skupiali się na ostrych wejściach i wybijaniu gospodarzy z rytmu.

W drugiej połowie mecz przestał być jednostronny. Beniaminek przeprowadził szybką kontrę, która mogła skończyć się golem, gdyby nie bład Kebano przy próbie dogrania. Najgorsze wydarzyło się jednak w 56. minucie na własne życzenie Arsenalu. Gabriel popełnił fatalny błąd, tracąc piłkę we własnym polu karnym na rzecz Mitrovicia. Napastnik Fulham po odebraniu piłki z łatwością umieścił ją w siatce.

Arsenal szybko odpowiedział na straconego gola, także dzięki reakcji Artety, który ściągnął Tierneya, wpuścił Nketiaha, a drużyna ruszyła do przodu. W 64. minucie Odegaard uderzył na bramkę sprzed szesnastki, a futbolówka po rykoszecie wpadła do bramki. Ekipa Fulham próbowała odpowiedzieć. Już chwilę później przyjezdni rozegrali bardzo groźny rzut rożny. Przy potężnej główce Pereiry skutecznie interweniował Ramsdale.

Kolejne minuty były już tylko oblężeniem Arsenalu, który szukał zwycięskiego gola. W tym czasie parę szans na gola miał Nketiah, którego strzałom brakowało jednak siły i najczęściej trafiały prosto w Bernda Leno. Niemiecki golkiper rozegrał udane zawody, lecz w 85. minucie musiał skapitulować po raz drugi. Przy rzucie rożnym odkupił się Gabriel, który w ogromnym zamieszaniu wbił futbolówkę do bramki. Drużyna Fulham miała szansę jeszcze doprowadzić do remisu, ale Kanonierzy skutecznie bronili się do ostatniego gwizdka.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Garfield_pl komentarzy: 2809430.08.2022, 10:11

Ciekawe czy będzie jakaś rotacja jutro.

69Hunter1997 komentarzy: 64030.08.2022, 10:10

@fabregas1987 napisał: "a potem będziemy sie modlić żeby Partey sie nie połamał"

albo żeby nie poszedł na kratki

Hans_Zimmer komentarzy: 594630.08.2022, 10:10

Czasami trzeba sypnąć hajsem za zawodnika którego się chce dodać do drużyny. Nie można wiecznie liczyć na promocje jak za Jesusa.

Dziadyga komentarzy: 828830.08.2022, 10:08

@fabregas1987 napisał: "Sam również widziałbym Tielemansa u nas, ale ewidentnie od Artecie nie podchodzi bo byłby juz 1.07 tutaj"

Ma racje,to wam tylko podchodzi a to przecietniak co sie w mental lisow idealnie wpisal od tamtego sezonu i jeszcze 30 mln za takiego gostka z rocznym kontraktem..Jak by przyszedl to bym oczywiscie kibicowal,ale nie widze typa u nas.Arti masz +

pestjusz komentarzy: 260830.08.2022, 10:07

@djmacius: może coś tam się nie dogadali.. jakaś różnica zdań?

fabregas1987 komentarzy: 2581530.08.2022, 10:07

@imprecis: hmm no to żeby chociaż tego Mudryka wyciagnac, a potem będziemy sie modlić żeby Partey sie nie połamał

fabregas1987 komentarzy: 2581530.08.2022, 10:06

Ja pierdziele Parker awansował z Bournemouth, wygrał z AV w pierwszym meczu, a potem przegrał z 3 zespołami top 6, gdzie za bardzo nie poszaleli w okienku i go zwolnili XD
Od teraz zycze im spadku

Mastec30 komentarzy: 622030.08.2022, 10:05

@Garfield_pl: Gorzej jak np w styczniu Leicester bedzie w strefie spadkowej. Może wtedy chciec utrzymac Tielemansa bo bardziej bedzie im się opłacało utrzymać w lidze niż zyskać jakieś 10 mln w styczniu za niego, więc domyślam się ze albo teraz trochę zejdą z wyceny albo dopiero za rok za free odejdzie

imprecis komentarzy: 65030.08.2022, 10:04

@fabregas1987: za Caicedo trzeba dać ok 60m euro, a za Mudryka ok 40m euro. To nie są tani zawodnicy.

Garfield_pl komentarzy: 2809430.08.2022, 10:02

@fabregas1987 napisał: "zeby jakiś klub puścił doświadczonego 24-latka, który pewnie gra tam w wyjściowym składzie w 2 ostatnie dni okienka to trzeba by zapłacić 150% jego wartości.

Tielemans zima za grosze,albo latem za free, nie damy za niego 30+, które chce Leicester, a do następnego okienka nie jest daleko, patrząc na to ,ze w listopadzie przerwa od ligii, chyba że Leicester zmięknie w DD

Mastec30 komentarzy: 622030.08.2022, 10:00

Tu chyba o hajs bardziej chodzi. Po tym co Romano wczoraj napisał, że Leicester chce za niego 35-40 mln.

djmacius komentarzy: 379730.08.2022, 10:00

Co za idioci w Bournemouth. Wiadomo, wynik fatalny, ale Parker miał teraz City, Arsenal i Liverpool, czyli trzech faworytów do mistrzostwa ;)
oby spadli z takim podejściem.

fabregas1987 komentarzy: 2581530.08.2022, 09:59

@Mastec30: zeby jakiś klub puścił doświadczonego 24-latka, który pewnie gra tam w wyjściowym składzie w 2 ostatnie dni okienka to trzeba by zapłacić 150% jego wartości.

Ech0z komentarzy: 1041630.08.2022, 09:58

@kamil47 napisał: "Widzę że niektórzy żyją meczem z Manu ignorując AV. Ogromna pycha, oby nie została skarcona. Każdy przeciwnik w PL może spokojnie urwać nam pkt. Także nie pompować balonika i nabrać pokory/szacunku do każdego przeciwnika"
Trudno brać powaznie zespół który przegrał z Bournemouth.

Mastec30 komentarzy: 622030.08.2022, 09:58

Czyli jednak Gerrard nie był pierwszym zwolnionym :D Kurde szybko poszło z tym Parkerem. Wiadomo porażka z Live kompromitująca ale patrząc na to jakimi zasobami dysponował to mieć 3 punkty po 4 kolejce mając za sobą mecze z Arsenalem, MC i Liverpoolem to i tak nie było złe osiągnięcie. Pewnie na tyle max się nastawiali

Garfield_pl komentarzy: 2809430.08.2022, 09:56

@kwiatinho: teraz Gerrard na krawędzi,mecz z nami i z City

Mastec30 komentarzy: 622030.08.2022, 09:55

@fabregas1987: A to doświadczenie się ma tylko w wieku 30 lat ? Caicedo to ma może z 10 meczów w PL rozegranych. To już bym wolał żeby ktoś miał w seniorach nie wiem ze 100 przynajmniej. Taki 23-24 latek spokojnie by mógł przyjść. Tielemans dobrze pasuje w ten profil

kwiatinho komentarzy: 1312830.08.2022, 09:55

Official. Scott Parker has just been sacked as Bournemouth coach — first Premier League manager gone.

fabregas1987 komentarzy: 2581530.08.2022, 09:52

@Mastec30: doświadczonych masz Xhake, Parteya i Mo, myślisz, ze ktoś przyjdzie jeszcze w podobnym wieku żeby walczyć o XI?

Garfield_pl komentarzy: 2809430.08.2022, 09:50

AFC Bournemouth can announce that the club has parted company with head coach Scott Parker.

Dziadyga komentarzy: 828830.08.2022, 09:42

Milego dnia,smacznej kawusi.. xD

pestjusz komentarzy: 260830.08.2022, 09:42

Ja z reguły zwracam uwagę na mecze, w których mam piłkarzy z fpl :p
Ale na drugim laptopie obowiązkowo Polska z Usa

Mastec30 komentarzy: 622030.08.2022, 09:42

@fabregas1987: Mudryka bym chętnie u nas widział zwłaszcza że można by się dogadać na wypożyczenie dzieki przepisom Fifa ale z tym Caicedo to bym odpuścił. Może i talent ale wolałbym kogoś bardziej doświadczonego na środek.

fabregas1987 komentarzy: 2581530.08.2022, 09:35

Temat Caicedo totalnie umarł? Pewnie Brighton nie chciałoby go puścić, bo zaliczyli świetny start sezonu, ale dla mnie on i Mudryk (oboje r. 2001) to byłoby świetne uzupełnienie składu, wpasowujące sie w polityke klubu. A obaj zawodnicy nie kosztowaliby pewnie więcej niż 50-60M

pLYTEK komentarzy: 411830.08.2022, 09:20

@danielosik napisał: "Jaki meczyk dzisiaj oglądacie?"

Światek - Paolini
Polska - USA

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698230.08.2022, 09:16

Ja myślę nad Fulham-Brighton. Jestem ciekaw jak Brighton sobie poradzi na takim terenie

bizooon komentarzy: 693030.08.2022, 09:14

Ja pamiętam że jak graliśmy w piłę w ostatniej lidze amatorskiej to na bramce stawialiśmy kogoś kto umiał wrzeszczeć, był pierwszy do bitki i nie dał się zastraszyć. Dziwne że w piłce profesjonalnej tak mało Boruców / Peterów Schmeichelów jest

Mastec30 komentarzy: 622030.08.2022, 09:13

W sumie to wczoraj było o Mudryku i ofercie Evertonu 30 mln a teoretycznie można go wypożyczyć na rok za darmo. Tylko nie wiem, czy sam zawodnik chciałby w ten sposób Szachtar osłabić

bizooon komentarzy: 693030.08.2022, 09:12

Albo odepchnął typa jeszcze przed wznowieniem gry.
Zbyt mała przebojowość, Agresja Leno spowodowała że go Mikel zastąpił

Slaviola komentarzy: 1237730.08.2022, 09:12

@danielosik:

:D

bizooon komentarzy: 693030.08.2022, 09:11

@GreKa: Aaron by się wywrócił w tej sytuacji teatralnie padając do bramki i sędzia musiałby przerwać :D

bizooon komentarzy: 693030.08.2022, 09:09

@danielosik: Palace - Brentford pewnie

GreKa komentarzy: 339330.08.2022, 09:08

@bizooon: Ja nie bronię sędziów. Krążą od lat teorie spiskowe przeciwko Arsenalowi.
Ja tylko zwróciłem uwagę na daną sytuację. Przyznaję się przy okazji do błędu :)
Musiałem sobie zobaczyć powtórkę bo mi wbiłeś klina.

Be4Again komentarzy: 340330.08.2022, 08:57

Jak w niedzielę będziemy po 6 wygranych z rzędu to wiedz, że coś się dzieje :). Jednak 3-4pkt z tych dwóch spotkań brałbym w ciemno.

bizooon komentarzy: 693030.08.2022, 08:55

@Be4Again: pacjent zaorany a nawet nie zauważy XD

@GreKa: ale z drugirj strony to czy Martinelli 2 faule na 2 żółte w jednej akcji zrobił oba po wznowieniu już?

Be4Again komentarzy: 340330.08.2022, 08:55

@ArsenalChampion: Zwracam honor :)

ArsenalChampion komentarzy: 806430.08.2022, 08:53

@Be4Again: Bo nigdy nie przegrałem z Memczesterem. W fifie ich zawsze łoje do zera

bizooon komentarzy: 693030.08.2022, 08:52

@GreKa: a to powinien zareagować przed rozpoczęciem gry, bo Leno już był wyprowadzony z równowagi. Jeżeli tak jest jak mówisz to majstersztyk Brentford był :D

bizooon komentarzy: 693030.08.2022, 08:51

@Be4Again: ostro, aczkolwiek inteligentnie

GreKa komentarzy: 339330.08.2022, 08:51

@bizooon napisał: "Jak trzymanie Leno przez przeciwnika przy drugim golu dla Brentford w pierwszej kolejce zeszłego sezonu"
A nie było to tak że, w momencie rozpoczęcia gry on go puścił i nie było podstaw do faulu? Coś mi się wydaje że właśnie taka była interpretacja sędziego. Nie pamiętam dokładnie

Be4Again komentarzy: 340330.08.2022, 08:51

@ArsenalChampion: To dlaczego Ty ciagle pokazujesz się na tej stronie? :D

bizooon komentarzy: 693030.08.2022, 08:49

@Mastec30: tam był potencjalny spalony, a w takich sytuacjach no sorry ale VAR zawsze sprawdzi. Po to jest
Czasem jest ewidentny faul, ręka a VAR nawet nie sprawdza i to jest problem.

bizooon komentarzy: 693030.08.2022, 08:47

@ArsenalChampion:
A co jak przegramy jak z Totkami na wyjeździe?
- karny z dupy
- czerwo podpalonego dzbanka

To zawsze się może zdarzyć

Mastec30 komentarzy: 622030.08.2022, 08:46

@bizooon napisał: "2. VAR póki co na naszą korzyść decyduje, kiedyś to się odwróci"
VAR już nam zabrał gola w tym sezonie z Bournemouth także nie zawsze działał na korzyść. Chociaż standardowo z Manu moze się coś odwalić

bizooon komentarzy: 693030.08.2022, 08:46

Realnie oczywiste jest że nie z każdym zespołem niżej w tabeli wygramy w tym sezonie, prawda ? Czy już tu niektórzy myślą że jak jesteśmy liderami to wygramy wszystko do końca sezonu :D ?