Wenger: Drużyna jest odpowiednio skoncentrowana

Wenger: Drużyna jest odpowiednio skoncentrowana 02.02.2013, 12:50, Rafał Domagała 31 komentarzy

Arsene Wenger twierdzi, że jego podopieczni prezentują wystarczającą jakość i są odpowiednio skoncentrowani, by przyćmić obecną falę krytyki dotyczącą gry obronnej.

Kanonierzy ostatnio mają w zwyczaju fatalnie rozpoczynać mecze. Dla kontrastu, w tabeli ligowej opartej na poczynaniach drużyn Premier League wyłącznie z drugiej połowy, Arsenal plasuje się na drugim miejscu [za Manchesterem City - przyp. red.]

Menedżer przyznaje, że stara się odnaleźć przyczynę tak nierównej dyspozycji w ciągu całego meczu, jednocześnie będąc pewnym, iż jego zawodnicy mają wszystko, czego potrzeba do efektywnej gry przez całe 90 minut.

- Ktoś mi ostatnio powiedział, że biorąc pod uwagę jedynie drugie połowy meczów, bylibyśmy na 2. miejscu w lidze, z kolei przez pryzmat pierwszych odsłon, znajdowalibyśmy się dopiero na 13. pozycji. To rzecz jasna musi być związane z aspektem psychologicznym, bowiem zawodnik nie staje się słaby w pierwszej połowie, a dobry w drugiej - powiedział Le Professeur

- Ta drużyna została w oczywisty sposób dotknięta negatywnymi emocjami i krytyką, jak również przez fakt, że za bardzo starają się podołać oczekiwaniom.

- Moi zawodnicy są zawsze w pełni skoncentrowani, starają się dać z siebie wszystko, ale czasami to samo w sobie może być czynnikiem hamującym. Myślę, że do tego się to wszystko sprowadza.

- Uważam za bardzo istotne skupienie się w pełni na swojej dyspozycji od strony technicznej, bez zbytniego rozmyślania z jakim rywalem przyszło się w danej chwili zmierzyć. Trzeba czerpać przyjemność z gry - zakończył menedżer Arsenalu.

Arsene Wenger autor: Rafał Domagała źrodło: arsenal.com
Yakub97 komentarzy: 574602.02.2013, 23:42

Bynajmniej widać że dobrze przepracowali okres przygotowawczy pod kątem fizycznym

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57002.02.2013, 15:50

Gramy od 1 minuty do 90, a nie od 45 do 90. Wenger niech to powoli wytłumaczy graczom.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52402.02.2013, 15:35

To niech nasi piłkarze pokazują tą "jakość" do pierwszych minut a nie od stanu 0-1.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.02.2013, 15:34

Zrobił jeden transfer i teraz takie coś gada :). Ahh ten Wenger..

PanPrezes komentarzy: 1402.02.2013, 15:14

Arsene Wenger twierdzi, że jego podopieczni prezentują wystarczającą JAKOŚĆ.. Wenger chyba w każdym wywiadzie używa słowa ''jakość'' :)

witek_23 komentarzy: 24902.02.2013, 15:05

no i ten naglowek Wenger: Drużyna jest odpowiednio skoncentrowana

nawet kiedy robie kupe to jestem bardziej skoncentrowany niz ktokolwiek z tej druzyny na poczatku meczu

witek_23 komentarzy: 24902.02.2013, 15:01

litosci trenerze znowu JAKOSC
a nie przepraszam mamy "WYSTARCZAJACA jakosc"
aha ale do czego wystarczajaca? (patrz miejsce w tabeli ilosc pkt porazek i remisow)

mam nadzieje ze po wygranej ze stoke wenger uzyje tego slowa i nie bedzie to sciema jak teraz

HusarzAFC komentarzy: 150202.02.2013, 15:00

W takim razie są różne poziomy jakości. Wenger wydaje się bardzo inteligentnym człowiekiem, ale te jego wypowiedzi to żenada.

Oldgunner3 komentarzy: 973402.02.2013, 14:52

Ile razy można to powtarzać i szukać w ten sposób usprawiedliwienia - kolesie jak nie są w stanie grac w piłkę przy pełnych trybunach to niech zmienią klub bądź zawód;po to dostają tyle kasy,że nie muszą się niczym martwić z wyjątkiem grania klub często wszystko załatwia mają tyle kasy,że mogą sobie dodatkowego psychologa wynająć.Naprawdę życie mają komfortowe i jeśli mimo to się spalają to najwyraźniej wina sztabu szkoleniowego gdyż trudno wytłumaczyć takie metamorfozy.Może nie mają sił na cały mecz i pierwszą grają byle przetrwać niech rywal się nieco zmeczy i wtedy atak - tyle,że wtedy jest często musztarda po obiedzie.A Wenger niech dziła zamiast stwierdzać fakty znane doskonale wszystkim.Kto w końcu ma to poprawić i za to odpowiada?!

adisokol komentarzy: 15302.02.2013, 14:47

Nie wiem co Santos robi w tej drużynie nie wiem,wg mnie najgorsza jednostka drużyny ;D

marjan1 komentarzy: 8502.02.2013, 13:52

Koronny przykład to skoncentrowanie Andre Santosa w meczu z The Reds :)

LoveTheGunners komentarzy: 914002.02.2013, 13:47

"Moi zawodnicy są zawsze w pełni skoncentrowani"

hahah no na pewno , pokazali to w ostatnim meczu

bialysul komentarzy: 369902.02.2013, 13:41

Dlatego przydaloby sie miec w skladzie kilku kozakow ktorzy zagrali juz w zyciu 200+ meczy na wysokim poziomie, i potrafia radzic sobie z presja, i brac odpowiedzialnosc na siebie.

mitmichael komentarzy: 4924302.02.2013, 13:37

Jezu czy juz w kazdej wypowiedzi musi pasc z ust Wengera słowo jakosc. Nie lubie takich wypowiedzi jak ta zwłaszcza przez kolejnym meczem ligowym.

Lukiner komentarzy: 194902.02.2013, 13:34

Odciąć drużynę od mediów i skończy się denerwowanie przez falę krytyki :D

pumeks komentarzy: 2080802.02.2013, 13:19

sratatata.....

Kilkanaście lat doświadczenia, ten sam sztab szkoleniowy od lat, a papcio próbuje wciskać kit, że próbuje szukać przyczyn nierównej formy......ehhh w połowie obecnego sezonu?
Przecież taką nierówną formę prezentujemy od zawsze! Albo początek bardzo słaby albo po strzelonym golu i prowadzeniu w meczu zaczynamy grać trgicznie.

adix1994 komentarzy: 256102.02.2013, 13:16

oli_12
W obronie jest za bardzo nerwowo.;P

piotrasw komentarzy: 36702.02.2013, 13:13

Niech im wkręci, że przegrywają do przerwy 0:2 to może zaczną grać od początku :D

oli_12 komentarzy: 12702.02.2013, 13:11

myślę że naszym głownym problemem jest krycie strefą przy stałych fragmentach gry. Powinniśmy kryć indywidualnie, każdy chłopa, agresywnie i myślę że tracilibyśmy mniej bramek

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 602.02.2013, 13:05

W kolko ta sama gadka, moze zmienilby w koncu swoj repertuar. Szokujace jest ze brakuje jakosci :D

sz_darek komentarzy: 68402.02.2013, 13:05

Tak tak gdybanie o tych statystykach gdyby drugie polowy gdyby wyjazdy gdyby grzyby sranie w banie gdybysmy mieli ambicje inny zarzad i gralibysmy przez pelne 90 a jak i trzeba dluzej minut jak druzyny topowe naszej i innych lig to wtedy moglibysmy gdybac

Persie98 komentarzy: 49402.02.2013, 12:57

Szkoda że dopiero skupili się przed przerwą reprezentacyjną ponieważ zawsze po tych przerwach mamy słabszą formę

roko90 komentarzy: 86902.02.2013, 12:57

Zapomnial dodac ze musimy przegrywac jeszcze 0-1, 0-2 przed przerwa wtedy rozgrywamy najlepsze drugie polowy ... ;)

Leehu komentarzy: 1049602.02.2013, 12:56

@michal192837465: Luty będzie kluczowym miesiącem dla Arsenalu w sumie to każdy miesiąc będzie kluczowy póki nie znajdziemy się na 4 miejscu, potem będą kluczowe aby to miejsce utrzymać.

DeptaGUNNER komentarzy: 209902.02.2013, 12:56