Wenger: Forma budowana od meczu na Anfield

Wenger: Forma budowana od meczu na Anfield 05.01.2010, 22:31, Bartosz Polek 20 komentarzy

Zdaniem Arsene'a Wengera, obecna wysoka forma Arsenalu zaczęła zwyżkować od grudniowego zwycięstwa z Liverpoolem na Anfield Road. Kanonierzy do przerwy przegrywali 1:0, ale świetny występ w drugiej części gry oraz cudowny gol Andrieja Arszawina przesądziły o tym, że The Gunners wyjeżdżali z Merseyside z trzema punktami.

Podopieczni Wengera utrzymują dobrą formę i są niepokonani od sześciu meczów.

- To co stało się w Liverpoolu, to że przegrywaliśmy do przerwy 1:0, a ostatecznie wygraliśmy 2:1. Większą rolę w zwycięstwie odegrała wtedy wielka siła mentalna moich piłkarzy oraz ich umiejętności, a nie moja rozmowa z nimi w przerwie meczu.

Francuz jest pewien tego, że drużyna 'zbudowała' swoją formę w ostatnich meczach właśnie na zwycięskiej potyczce z Liverpoolem. Boss stwierdził także, że piłkarze teraz wiedzą, iż w stanie zmienić obraz meczu, nawet jeśli ten nie układa się po ich myśli.

- Uważam, że zespół nabrał większej siły po tym meczu. Od tamtej pory z pewnością nauczyli się, że są w stanie zmienić obraz spotkania, jeśli naprawdę tego chcą. Po raz kolejny mogliśmy oglądać to choćby w ostatnim meczu z West Ham.

Arsene Wenger autor: Bartosz Polek źrodło: Arsenal.com
waldek_89 komentarzy: 573507.01.2010, 12:48

tu ma rację Wenger zaczęliśmy bardzo dobrze grać po meczu z Liverpoolem, co poskutkowało później wygraną z WHU.

Cortez komentarzy: 579 newsów: 106.01.2010, 21:15

Po meczu na Anfield nabraliśmy wiatru w żagle, teraz możemy zmieść każdego. Szkoda, że w styczniu nie gramy z Chelsea, bo są poważnie osłabieni i myślę, że wygrana z nimi w tej sytuacji nie byłaby problemem.

grabos komentarzy: 59206.01.2010, 16:54

wystarczy spojrzeć na tabele mamy 3 miejsce i 41 p + zaległy mecz jeśli wygramy będziemy mieć 44 ! 1 p straty do Chelsea i 2 pozycje

Was15 komentarzy: 43406.01.2010, 16:05

w zeszłym sezonie było widać że nie potrafili się podnieść jeśli już przegrywali ale w tym sezonie widać już poprawe

Michal95 komentarzy: 111306.01.2010, 15:47

Zwycięstwo na Anfield z pewnością zmotywowalo Arsenal ale potem zremisowaliśmy przecież z Byrnley więc to z kolei musialo nieco dobić naszych zawodników. Przede wszystkim trzeba sie jednak cieszyć z ostatnich dobrych wyników o kontynuwać passe.

kedziorxd komentarzy: 98806.01.2010, 15:44

Mam nadzieję, że tak wysoką formę utrzymamy do końca sezonu:)

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1506.01.2010, 15:22

Wenger ma racje, od tego czasu gramy dobrze, ale trzeba przyznać, że w meczu z Liverpoolem więcej zawdzięczamy szczęściu niż naszą grą. Zresztą w tamtym meczu, obie drużyny nie grały wyśmienicie.

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 206.01.2010, 14:36

Zwycięstwo na Anfield dało naszej młodej drużynie wiarę w swoje umiejętności i wiedzę że nawet w trudnych sytuacja są w stanie się pozbierać i ostatecznie wygrać. Ten mecz był przełomowy. Następny egzamin siły zespołu Wengera nadejdzie pod koniec stycznia i na początku lutego.

bergkamp komentarzy: 111006.01.2010, 14:07

Postęp w psychice kanonierów jest widoczny. kiedyś jak pierwsi traciliśmy bramkę to często mecz się kończył porażką.

kjubol komentarzy: 101006.01.2010, 14:00

Trzeba przetrwać przełom pomiędzy styczniem-lutym, to dla nas bardzo ważny kres i ciężki, ale myślę że damy rade!

Ciachowy komentarzy: 13806.01.2010, 13:43

Forma, którą obecnie prezentuje nasz zespół jest naprawdę fascynująca. Go Go The Gunners!

pietraz komentarzy: 158706.01.2010, 01:05

Nie pamiętam żeby w przeciągu kilku meczy Kanonierzy 2 razy wychodzili z przegranej pozycji na wygraną. To pokazuje, że dojrzewają mentalnie i być może w niedługim czasie będą w stanie wychodzić z każdej opresji. Rok temu także w okresie od grudnia do meczu z chelsea nie przegraliśmy. Oby w tym, ta passa trwała jeszcze dłużej

Bob_Marley komentarzy: 43705.01.2010, 23:52

Niech zwyciężają jak najdłużej ;) Okres styczeń/luty muszą wyjść z kompletem punktów to Mistrzostwo będzie o włos ;)

sebo656 komentarzy: 182505.01.2010, 23:37

Moze to era nowych invincibles ;p
Jak przetrwaja przełom stycznia lutego, bede pełen podziwu dla Arsenalu ;)

szalen komentarzy: 198205.01.2010, 23:03

I tu się całkowicie zgadzam z Bossem. Oby jak najwięcej takich meczów jak ten z Liverpoolem:))))

Armata25 komentarzy: 88305.01.2010, 22:37

No, najlepiej niech trwa do końca sezonu ;)

Mecz z Liverpoolem był przełomowy. Z Liverpoolem w dołku, ale w końcu na Anfield, a tam przecież The Reds ograli min. Manure do zera.
Wygraliśmy mimo tego, że musieliśmy gonić wynik. I od tamtej pory jedynie z Burnley zagraliśmy słabszy mecz, ale gdyby wtedy Cesc nie zszedł w I połowie, wygralibyśmy zapewne.

The088 komentarzy: 62105.01.2010, 22:36

z pewnością mecz na Anfield stanowił punkt zwrotny tego sezonu. chłopaki nabrali pewności siebie i otrząsneli się po stracie Van Persiego, co można było dostrzec we wszystkich grudniowych meczach;)

michal19930420karino komentarzy: 8005.01.2010, 22:35