Wenger: Gramy coraz lepiej od pierwszych minut

Wenger: Gramy coraz lepiej od pierwszych minut 04.10.2013, 10:28, Michał Kowalczyk 16 komentarzy

Arsène Wenger wyznał, że wysoki poziom pewności siebie powoduje, iż Kanonierzy rozpoczynają ostatnio wszystkie spotkania z wysokiego 'C'. Jego podopieczni zdobyli już cztery bramki w pierwszych kwadransach spotkań w Premier League i nie inaczej było w pojedynku z Napoli w Lidze Mistrzów, gdzie dwa szybko strzelone gole ustaliły wynik meczu.

- Zaczęliśmy tym razem mocno, ponieważ na Emirates Cup, to Napoli zaskoczyło nas na początku spotkania - powiedział francuski szkoleniowiec.

- To dla nas było kluczowe, by szybko wyrwać się z bloków startowych i rzucić do ataku, co okazało się skuteczne. Oczywiście nie da się przewidzieć szybko strzelonych bramek, ale się udało.

- Kiedyś słynęliśmy z dobrej gry w drugiej połowie meczu, ale teraz jest zupełnie inaczej. To wynika w dużej mierze z pewności siebie i potwierdza, jak nieprzewidywalny jest ten sport.

- Jeśli drużyna czuje się pewnie, to podchodzi do meczu z pozytywnym nastawieniem. Jak w parze z tym idą rezultaty, to w każde kolejne spotkania chcesz wejść z myślą o wygraniu go - dodał Wenger.

Arsene Wenger autor: Michał Kowalczyk źrodło: Arsenal.com
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125106.10.2013, 09:55

Jakbyśmy się jeszcze ogarnęli z traceniem bramek to już w ogóle byłoby super. Obrona gra raczej dobrze, a i tak tracimy za dużo bramek.

Muuufasa komentarzy: 8005.10.2013, 20:01

Grają pięknie, ;) Widać, że są ze sobą zżyci zgrani i przede wszystkim widać, że to wielka rodzina. Oby Arsenal pokazał w tym sezonie na co go stać i podtrzymał dobrą passę do końca sezonu ;)

dudekns komentarzy: 605005.10.2013, 14:47

Wystarczyło zrobić jeden wielki transfer, co wpłynęło pozytywnie na nastawienie kibiców, a ich z kolei przelało się na piłkarzy. Fajnie chłopaki grają, a mecz z Napoli po prostu majstersztyk.

Czeczenia komentarzy: 1248504.10.2013, 23:36

Jak dla mnie to na boisku zespół prezentuje zróżnicowane okresy gry. Nie atakują kiedy nie muszą. Nie tracą niepotrzebnie sił. Reagują na to co prezentuje przeciwnik i gdy trzeba przyśpieszają swoją grę. Środek pola umiejętnie reguluje tempo gry. Więcej jest gry mózgiem niż nogami, gdzie przecież Arsenal słynął z 14897810975 podań w "16", 198790175 strzałów i... frajerskiego przegrywania meczów. Teraz gdy momentami pozornie przeciwnik dominuje w ofensywie, to widać, że wszystko jest pod kontrolą.

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57004.10.2013, 22:11

W końcu gramy przez 90 minut, a nie tylko 30 minut, tak jak sezon temu. Każdy walczy, jak straci to się cofa, fantastyczna gra kombinacyjna i wymienność pozycji. Fantastycznie się oglądało Arsenal z Napoli.

Charlie komentarzy: 35704.10.2013, 17:48

Zawodnicy zaczęli tworzyć jedność :) wymieniają sie pozycjami i pomagają sobie wzajemnie :) złapaliśmy pewność siebie i oby tak dalej :)

Paniu76 komentarzy: 1246404.10.2013, 16:24

w ubiegłym sezonie zawalaliśmy początek meczu, w tym sezonie gramy 2 równe połówki spotkania

ncba komentarzy: 55504.10.2013, 14:29

coraz więcej graczy nie jedzie na mecze reprezentacji. good job Wenger ;)

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078404.10.2013, 12:05

fajnie, widac optymizm w drużynie, widać, że wszyscy w klubie czekali na taką serię zwycięstw

Leehu komentarzy: 1049604.10.2013, 11:31

@Ovi: Czyli wypada na jeden mecz z WBA i nie zagra w kadrze, szkoda bo West Brom gra bardzo dobrze i na pewno Sagna by się przydał ale może Jenkinson poradzi sobie równie dobrze mam taką nadzieję, noo i trzeba liczyć na to że to będą tylko 2 tygodnie. ;P

Gramy dobrze to widać mam nadzieję że obejdzie się bez kontuzji i dojedziemy w takiej formie do końca sezonu. ;P

AlexVanPersie komentarzy: 806404.10.2013, 11:17

Wenga, stworzyłeś Maszynę Do Miażdżenia Przeciwników, chwała ci za to, ale nie spierdgoool tego brakiem jednego trybiku, czyli zmiennika dla Giroud.

A o pierwszych minutach ostatniego meczu to nawet nie wspominaj, bo to było coś co zszokowało wszystkich. Ja wciąż jestem w lekkim oszołomieniu i czekam na następny mecz(szczególnie na naszym stadionie) by sprawdzić czy to był wybryk natury czy też narodziny Imperium

Ovi komentarzy: 8804.10.2013, 10:51

Sagna wypada na dwa tygodnie :/

Bacary Sagna nie będzie zdolny do gry w najbliższym meczu angielskiej Premier League przeciwko West Bromwich Albion. Jak donoszą dziennikarze z Londynu, defensor Arsenalu zmaga się z urazem ścięgna udowego. Kontuzja ta wykluczy go z gry na co najmniej dwa tygodnie.

zwierz komentarzy: 160104.10.2013, 10:49

Początki, zwłaszcza u siebie, akurat zawsze mieliśmy bardzo mocne. Problemy zaczynały się właśnie po początkowym szturmie.

Kociek komentarzy: 116104.10.2013, 10:46

Tak jest, prawdziwym sprawdzianem bedzie ligowy mecz z ktoras z druzyn z TOPu, dalismy rade z KFC ale czekam na UTD, Chelsea, Liverpool...

Falka5 komentarzy: 69004.10.2013, 10:36

Nie wiem jak wy, ale ja czekam na LIVERPOOL!