Wenger nie wierzy w rzuty karne

Wenger nie wierzy w rzuty karne 05.05.2009, 13:51, Patryk Bielski 21 komentarzy

Arsene Wenger wyznał, że jego zespół w przeddzień meczu z Manchesterem United w ramach półfinału Ligi Mistrzów nie trenował wykonywania rzutów karnych.

Jeśli Kanonierzy w regulaminowym czasie gry doprowadzą do rezultatu 1-0, a w kolejnych trzydziestu minutach bramkarze obu zespołów zachowają czyste konto, będziemy świadkami konkursu jedenastek. Wenger nie sądzi jednak, by doszło do takiego scenariusza.

- Nie. Nie wierzę w to. Ćwiczymy karne na treningach, ale nigdy w przeddzień meczu. Jeśli trenujesz karne w dzień przed spotkaniem, zawsze jeden lub dwaj zawodnicy chybią. Wówczas wyjdą na mecz spięci. Ćwiczymy jedenastki na sesjach treningowych zazwyczaj dla zabawy, lecz nie jestem fanem takich praktyk w dzień poprzedzający pojedynek - powiedział Wenger.

Arsene Wenger autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
krzykus1990 komentarzy: 521109.05.2009, 16:02

Przypomnijmy sobie zeszłoroczny finał LM, wszystko może się zdażyć.

Vela77 komentarzy: 66805.05.2009, 17:54

Ja tam troche wierze ale raczej rozwalimy mufc 2-0 ;D

Caroline komentarzy: 48505.05.2009, 17:15

Nie będzie raczej karnych. Trudno przypuszczać żeby przez całe 120 min padł tylko jeden gol. I bardzo rozsądne podejście Wengera do ćwiczenia karnych. Niech się nie stresują.

Rise komentarzy: 9105.05.2009, 17:03

kurde ja bym wrzucil adebayora dopiero od 30 minuty - zeby przez 15 min sie ograł a potem jazda :D karnych raczej nie bedzie - obstawiam 2:0 dla nas... ale bedzie baaaardzo trudno

niski93 komentarzy: 581605.05.2009, 16:09

Ja też jakoś nie wierzę w te karne. Będzie 2:0.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223705.05.2009, 15:32

Ja tez w to nie wierze ... Muły pewnie zaatakuja i my tez , bedzie pewnie grad Goli wiec na karne nie ma co liczyc :D Bo jesli nie my strzelimy 2 gole to oni 1 ...

TH14 komentarzy: 52105.05.2009, 15:08

Wszystko sie rostrzygnie w regulaminowym czasie :P

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1505.05.2009, 14:49

Tak, lepiej zobaczyć Bendtnera u boku persiego :p

Fabregas19 komentarzy: 5084 newsów: 805.05.2009, 14:29

Jednym plusem jest to, że Van Persie wrócił, minusem to,że Adebayor gra od pierwszych minut:(

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11505.05.2009, 14:28

Tak jak powiedział Wenger nie ma sensu przygotowywać się do rzutów karnych. Przed nami 90' minut, i jeśli chcemy awansować musimy skupić się na wygranej, a nie myślami być przy wykonywaniu jedenastek. Wiele drużyn grało z takim nastawieniem i przegrywało. Nie możemy popełnić tego samego błędu w przypadku takiej sytuacji.

Myślę, że jesteśmy na tyle silnym zespołem, że jesteśmy w stanie poradzić sobie z United, czy to po karnych, czy po dogrywce, czy nawet w całym meczu. Oczywiście, to będzie trudne, ale, gdybyśmy z takim nastawieniem wychodzili na boisko przegrywalibyśmy chyba wszystkie spotkania. Jeśli dojdzie do rzutów karnych powinniśmy stworzyć widowisko godne klasy obu drużyn i podobne do tego, co działo się dość niedawno w finale Pucharu Grecji, kiedy to po rzutach karnych Olympiakos pokonał AEK 18-17. ;)

waldek_89 komentarzy: 573505.05.2009, 14:05

no mam nadzieję, że do karnych nie dojdzie!

HWDP komentarzy: 85705.05.2009, 14:00

ja też nie chce rzutów karnych.... za duża loteria

Arsenal1994 komentarzy: 749705.05.2009, 14:00

A mi sie wlasnie zdaje ze bede karne, nie sadze ze jesli wygramy z MU to w regulaminowym czasie gry. Jedna bramka to chyba bedzie maximu na co nas bedzie stac, a karnych mysle ze wygramy 7-6 ;)

kasiacesc komentarzy: 187805.05.2009, 13:59

przed meczem z Villarealem nie trenowali wiec jezeli dzisiaj byłyby karne to chyba nie powinnismy miec problemów.....

zamer90 komentarzy: 7005.05.2009, 13:58

prawda jest taka ze jak stracimy gola w tym meczu to sie strasznie pokomplikuje i utrudni zdecydowanie awans.

Gujet komentarzy: 98105.05.2009, 13:57

Pamiętam, jak przed ostatnim ligowym spotkaniem Wenger powiedział, że nie wyobraża sobie wyniku innego niż wygrana - jego słowa się sprawdziły. Mam nadzieję, że dziś Arsenal pokaże jak wygląda najpiękniejszy futbol w Europie.

page komentarzy: 1684 newsów: 405.05.2009, 13:56

Oczywiście nie jestem trenerem, ale również wierzę, że takie ćwiczenie jedenastek na dzień przed może jakiś ferment wprowadzić, lepiej myśleć o tym, by ManU nie strzeliło ani jednej bramki )bo wtedy my potrzebujemy trzech)