Wenger ostrzega przed meczem z FC Basel

Wenger ostrzega przed meczem z FC Basel 26.09.2016, 20:44, Marcin L 14 komentarzy

Już w najbliższą środę Arsenal czeka mecz w Lidze Mistrzów na Emirates Stadium. Rywalem Kanonierów będzie szwajcarski FC Basel.

Arsene Wenger mając na uwadze to, jak jego przeciwnik radził sobie w przeszłości z drużynami z Premier League, apeluje do swoich piłkarzy, aby pozostali skupieni i kierowali się zabójczym instynktem.

- Wszyscy pomyślą, że Basel to łatwy rywal. Patrząc jednak na ich dokonania z angielskimi drużynami, zdajesz sobie sprawę, że są wymagający. Pokonywali Manchester United, Chelsea oraz Liverpool.

- Przygotujmy się dobrze do tego meczu i stąpajmy twardo po ziemi. Nasza praca polega na tym, by nie lekceważyć rywala, gdyż szybko możemy dostać po uszach.

Francuski szkoleniowiec nie zapomniał także wspomnieć o wygranym meczu z Chelsea i o tym, jak ta wygrana wpłynęła na jego drużynę.

- To zwycięstwo umocni naszą wiarę we własne umiejętności. W piłce należy jednak pamiętać, że od poniedziałku zaczyna się nowy rozdział i musisz pokazać, że nie był to jednorazowy przypadek.

- Pokazaliśmy rywalom w jaki sposób chcemy prowadzić grę. Polega to na pressingu, współpracy i szybkości. Stać nas na takie występy.

- Futbol właśnie na tym polega. Tu nie ma miejsca na skupienie uwagi na jednym zawodniku. Liczą się wszyscy - zakończył.

Arsene WengerBaselLiga Mistrzów autor: Marcin L źrodło: mirror.co.uk
alekwlodarz komentarzy: 24627.09.2016, 18:42

dzięki mitmichael - nie sprawdziłem tego wcześniej ... jestem więc będę oglądał z kompa ...sory za debili :)

Topek komentarzy: 13913 newsów: 12627.09.2016, 12:05

Zwycięstwa z Basel i Ludogorets to konieczność. Ze Szwajcarami oczywiście będzie trudniej, ale musimy mieć komfort przed rewanżem z PSG. Jedno potknięcie i będzie powtórka z zeszłego sezonu.

dudekns komentarzy: 605027.09.2016, 09:03

Nie możemy zlekceważyć przeciwnika.

RoMbi komentarzy: 1387 newsów: 727.09.2016, 08:09

Oby było dużo rotacji, bo fizycznie możemy nie dać rady. Chłopaki w meczu z Chelsea dali z siebie 120% i mało który człowiek zregeneruje się w pełni w 4 dni. Dobrze, że przerwa jest sobota-środa, bo gdybyśmy grali niedziela-wtorek to mogłoby się ładnie posypać po kilkudziesięciu minutach. Wierzę w chłopaków ale także wierzę w zaangażowanie naszych zdolnych młodzików. Ozil, Sanchez, Koscielny, a nawet Bellerin powinni odpocząć.

Hubertus888 komentarzy: 367426.09.2016, 22:40

Nie rozumiem dlaczego puszxzajaja City. Arsenal - Basel o wiele ciekawszy mecz. W ogóle to mamy pecha z tymi grupami bo w tej drugiej grupie nie ma prawie ciekawych spotkań.

drewniane_krzeslo komentarzy: 280226.09.2016, 22:37

Arsene mówi rozsądnie trzeba zapomnieć o meczu z Chelsea i zagrać 90 minut swojej gry z Helwetami.

matikanonier komentarzy: 205726.09.2016, 21:15

Przeważnie po świetnych meczach z bardzo dobrym przeciwnikiem w następnym meczu zaliczaliśmy słabe rezultaty. Dobra wypowiedź Papy i oby teraz pójść za ciosem.

mitmichael komentarzy: 4924326.09.2016, 21:14

Z szacunkiem trzeba podchodzic do kazdego rywala ale Basel to juz nie jest ta druzyna z ktora nie mogly sobie poradzic innej angielskie zespoły. W tym sezonie w Lidze Mistrzow nie mozemy popełniac bledow zwłaszcza w meczach u siebie bo to była bolaczka ostatnimi czasy

fabregas1987 komentarzy: 2570626.09.2016, 21:04

Liczę na taki start jaki PSG miało z nami :D

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52426.09.2016, 21:01

Szwajcarzy w ostatnich latach dobrze radzą sobie z angielskimi klubami. Na rozkładzie mają United, Chelsea, Liverpool (Tottenham w LE nie potrafił ich pokonać). Oby do tego grona nie dołączył Arsenal.

Womanizer komentarzy: 986326.09.2016, 20:58

To uważajcie i grajcie na 100% do 90 minuty a nie 2-3 gole i starczy. Pozniej z PSG przy awansie z 1 miejsca może zadecydować bilans bramek więc trzeba mieć jak najlepszy.