Wczorajszego dnia Kanonierzy podejmowali na własnym stadionie beniaminka z Norwich. Po kilku słabszych spotkaniach wszyscy liczyli na łatwiejszą przeprawę na The Emirates. Już w 2. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Yossi Benayoun. Wydawać by się mogło, że gol tylko zachęci podopiecznych Wengera do dalszych ataków, tak się jednak nie stało i cała pierwsza połowa należała do Kanarków. Już w 12. minucie po błędzie Wojciecha Szczęsnego do remisu doprowadził Wesley Hoolahan. Goście nie zamierzali poprzestać na jednym trafieniu i w 27. minucie po szybkiej kontrze Grant Holt oddał strzał na bramkę Kanonierów, futbolówka odbiła się jeszcze od Kierana Gibbsa i po rykoszecie przelobowała golkipera Arsenalu.

Podopieczni Wengera obudzili się dopiero w drugiej części spotkania i od razu ruszyli do ataku. Przyniosło to efekt w 72. minucie, po strzale Marouane'a Chamakha piłka trafiła pod nogi Aleksa Songa, ten po raz kolejny popisał się fenomenalnym podaniem do Robina van Persiego, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. 8 minut później Kanonierzy po raz drugi wyszli na prowadzenie, znowu za sprawą Holendra. Kiedy wszyscy na The Emirates myśleli już o zwycięstwie, Norwich nie podłamało się i w 85. minucie wyrównał Steve Morison. Mimo desperackich prób gospodarzy w doliczonym czasie gry nie udało się zdobyć gola, który zagwarantowałby podopiecznym Wengera wymarzone 3 punkty.

Arsenal 3-3 Norwich

2' [1 - 0] Y. Benayoun

12' [1 - 1] W. Hoolahan

27' [1 - 2] G. Holt

72' [2 - 2] R. van Persie

80' [3 - 2] R. van Persie

85' [3 - 3] S. Morison

Arsenal v Norwich City przez rookster17

Norwich CityVideo autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
zajacxD komentarzy: 1107.05.2012, 18:01

każdy narzeka, ale pomimo niekorzystnego wyniku ten mecz był jednym z najciekawszych w tym sezonie w wykonaniu Arsenalu. Te akcje, odbiory przechwyty Kościelnego, wymiana podań główkami z Benayounem, to aż się chce oglądać!
Jedyne co mnie martwi to to, że nasza obrona kompletnie nie radzi sobie z górnymi piłkami, praktycznie 75% akcji Norwich to wrzutki, podania górą.

brookiew komentarzy: 16007.05.2012, 16:13

prawda jest taka, że arsenal ma problem z motywacją. ktoś ich musi w końcu pokierować jak należy. tu nie chodzi o ramseya, ale o wszystkich razem. przecież oni sobie w kilka minut mogą wmówić, że wygrają i to robią. tam trzeba psychologa, a nie zmiany trenera.

mazibos komentarzy: 80707.05.2012, 09:12

Jak się ogląda tych "gwiazdorów" w czerwonych strojach to się odechciewa... Im się po prostu już nie chce grać. A Szczęsny niech się lepiej skupi bo pajacuje i przez to szkodzi zespołowi.

grzegi_ndg komentarzy: 89607.05.2012, 00:25

kurde gdyby szczesny dupe ruszyl to by 2 bramke wyciagnal!
masakra

Shaqal komentarzy: 51706.05.2012, 18:50

2 karne dla Norwich powinny być, taka prawda..

niski93 komentarzy: 581606.05.2012, 16:05

Benayoun coś pięknego wykonał....

Damian20 komentarzy: 127506.05.2012, 15:46

Bez żółtej kartki za faul na Koscielnym w 28min??!!!!!!!!

mateuszek123310 komentarzy: 36706.05.2012, 14:05

wiecie dlaczego nie możemy wygrać meczy...bo Ramsey gra w pierwszym składzie. Jak miał kontuzje to poszła seria wygranych a teraz gra to seria bez zwycięstwa. A co do meczu to powinni strzelić co najmniej 5-6 bramek i nie byłoby problemu a teraz szykujemy się ale na Lige Europy

mskafc komentarzy: 579606.05.2012, 14:01

okradli nas z trzech punktow, kolejny raz.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125106.05.2012, 13:49

To nie był mecz Wojtka.. A jak bramkarz nie ma swojego dnia to tak się to potem kończy niestety;x.

Grand22 komentarzy: 57806.05.2012, 13:18

Rosicky!?! KOSCIELNY czy wy napewno oglądaliście ten sam mecz,bo ja widziałem tak spektakularne i niezwykle skuteczne odbiory/bloki w polu karnym że nawet jak powtórkę oglądałem to serce podchodziło do gardła...

Paciecho komentarzy: 89906.05.2012, 12:55

Rosicky MOTM

Rider komentarzy: 242206.05.2012, 12:01

teraz ciekawe będzie wybranie najlepszego gracza arsenalu w meczu... gervinho albo rosicky. RvP za dużo akcji nie wykorzystał sam na sam. Jeden z najważniejszych meczy w sezonie niewykorzystany.

Ramsi komentarzy: 312906.05.2012, 11:15

jakby była zamiana bramkarzy - rudy do arsenalu a nieszczesny do norwich to byłoby 6:1

Kosa6 komentarzy: 10506.05.2012, 10:46

Czasem mam wrazenie, ze oni po prostu nie chca zeby bylo za latwo... Jak by wygrali to przeciez wiadome by bylo kto zagra w LM w przyszlym roku, ale po co, teraz sa emocje, normalnie jak w naszej lidze, dzieki chlopaki!