Willian o Artecie i transferze do Barcelony

Willian o Artecie i transferze do Barcelony 17.11.2020, 13:45, Mateusz Kubacki 9 komentarzy

Skrzydłowy Arsenalu - Willian - w ekskluzywnym wywiadzie dla czasopisma FourFourTwo wyznał, że Mikel Arteta ma potencjał, by wkrótce zostać uznanym za jednego z najlepszych menedżerów na świecie.

Brazylijczyk w swojej karierze współpracował z wieloma szanowanymi szkoleniowcami, więc ma odpowiednie rozeznanie, aby uważać Mikela Artetę za fachowca w swojej dziedzinie. Jak przyznał, od pierwszego dnia jego pobytu w Arsenalu, hiszpański trener zrobił na nim ogromne wrażenie.

- Mikel będzie topowym menedżerem, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Ma odpowiedni potencjał i ambicje. W ciągu kilku lat będzie uważany za jednego z najlepszych menedżerów w Premier League i na świecie.

- Oczywiście, aby zostać uznanym z jednego z najlepszych, musisz zdobywać trofea. Uważam jednak, że w jego przypadku stanie się to wcześniej niż później. Jestem pod dużym wrażeniem sposobu, w jakim mówi i wyjaśnia swoje myśli taktyczne. Bardzo dobrze czyta grę i potrafi szybko reagować. Wspaniale jest trenować razem z nim i naprawdę wiele się nauczyłem pod jego wodzą.

Willian w pewnym momencie był bardzo mocno łączony z przeprowadzką do Barcelony. 32-latek wyznał jednak, że ze strony hiszpańskiego klubu nigdy nie było żadnego konkretnego zainteresowania.

- Plotki w mediach zawsze krążą, ale ja nie otrzymałem od nich żadnej konkretnej oferty. Rzeczywiście, słyszałem o Barcelonie kilka razy w ciągu ostatnich paru sezonów, ale nawet jeśli otrzymałbym tę ofertę, nie wiem czy bym ją zaakceptował. Nie przeniósłbym się do żadnego klubu bez poznania ich celów wobec mnie i perspektyw na najbliższe lata. Nie chciałbym być w drużynie, gdzie nie byłbym częścią dużego projektu i gdzie nie grałbym za dużo. Arsenal był jedynym klubem, który rzetelnie przedstawił mi swój projekt i pomysł na mnie. Pasowało to do moich ambicji, a poza tym to jeden z największych klubów na świecie.

Willian autor: Mateusz Kubacki źrodło: FourFourTwo
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
metjuAFC komentarzy: 4180 newsów: 119.11.2020, 19:06

Póki co nie spełnia pokaładanych w nim nadziei. Gra bardzo prostą piłkę w dodatku z całą masą błędów. Liczę, że jeszcze się przebudzi bo oczekiwania były bardzo duże i sam szczerze wierzyłem, że może być wartością dodaną do nowego projektu. Ten 3 letni kontrakt trochę mnie przeraża.

Loka komentarzy: 6218.11.2020, 14:35

Jego gra w tym klubie to nieporozumienie

kamilo951456 komentarzy: 37618.11.2020, 10:45

Chłop pod formą ale powiedzmy sobie szczerze który piłkarz z pierwszej linii jest obecnie w formie? Chyba tylko Saka

AntonioThe komentarzy: 3770 newsów: 518.11.2020, 08:58

Wbił szpilkę Artecie: "Wspaniale jest trenować razem z nim i naprawdę wiele się nauczyłem pod jego wodzą." A fakty są takie że gra dużo gorzej niż w Chelsea i nic nie pokazuje pozytywnego na boisku. Zawodnik kompletnie bez formy. Niech już siada na ławce i jedynie wchodzi na końcówki, bo tylko do tego się obecnie nadaje.

mikowhy komentarzy: 1957 newsów: 1017.11.2020, 18:33

Arteta naobiecywał pierwszy skład, mistrzostwo i Ligę Mistrzów i teraz będziemy nim grać, choćby nie wiem w jakiej był formie i jak tragiczne liczby robił

maniek56 komentarzy: 289217.11.2020, 16:45

Jak już musimy zbierać szrot i odpady których nikt nie chce, to przynajmniej róbmy to na zasadzie rocznego kontraktu, z Brazylijczykiem będziemy się bujać do 2023, chyba że znajdzie się klub śmieszniejszy od naszego i wykupi Williana, Barcelona pasowałaby do tej historii.

Mzil komentarzy: 11617.11.2020, 15:38

Piłkarze Chelsea znaleźli sobie miejsce na spokojną emeryturę, nie trzeba się wyprowadzać z miasta, kasa podobna i nie musisz się wysilać. Żyć nie umierać

kuzguwu komentarzy: 314517.11.2020, 14:43

Zdaje mi się, że niedawno ten sam Willian mówił, że do Barcelony nie pozwoliła mu odejść Chelsea.

Placio komentarzy: 155817.11.2020, 14:22

Może by tak Willian strzelił jakąś bramkę , bo na razie to ma więcej wywiadów niż asyst i goli łącznie.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Leicester860218
2. Tottenham852117
3. Liverpool852117
4. Southampton851216
5. Chelsea843115
6. Aston Villa750215
7. Everton841313
8. Crystal Palace841313
9. Wolves841313
10. Manchester City733112
11. Arsenal840412
12. West Ham832311
13. Newcastle832311
14. Manchester United731310
15. Leeds831410
16. Brighton81346
17. Fulham81164
18. West Brom80353
19. Burnley70252
20. Sheffield Utd80171
ZawodnikBramkiAsysty
Son Heung-Min82
D. Calvert-Lewin80
J. Vardy71
Mohamed Salah70
H. Kane68
P. Bamford61
C. Wilson61
D. Ings52
W. Zaha51
J. Grealish44
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8
Gracz października wybór redaktorów Nicolas Pepe
Nicolas Pepe
6.69
Gracz października wybór użytkowników Bukayo Saka
Bukayo Saka
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl