Wszystko wyjaśni się w Grecji, Arsenal 3-0 Dinamo!

Wszystko wyjaśni się w Grecji, Arsenal 3-0 Dinamo! 24.11.2015, 21:39, Sebastian Czarnecki 1334 komentarzy

To się dzieje z przeciwnikiem, kiedy Arsenal jest Arsenalem i gra jak Arsenal. Dominacja we wszystkich sektorach boiska, przemyślane ataki i skuteczność pod bramką rywala. Kanonierzy w końcu wyglądali jak zawodnicy, których interesują wyłącznie trzy punkty, a nie żadne półśrodki. To właśnie dzięki determinacji, poświęceniu i wreszcie dobrej postawie na boisku londyńczycy pokonali Dinamo Zagrzeb 3-0. I dlaczego nie można było tak grać we wcześniejszych fazach?

Zwycięstwo z mistrzami Chorwacji oczywiście cieszy, ale wciąż pozostaje ten niedosyt, że na dobrą sprawę Kanonierzy powinni mieć w tym momencie na swoim koncie 12 punktów i ustępować jedynie Bayernowi, a nie rozpaczliwie walczyć o awans. Jako że Bawarczycy nie zlekceważyli Olympiakosu, zagrali swoje i pewnie rozgromili ich 4-0, awans zależy już wyłącznie od Arsenalu.

Problemem jest jednak to, że londyńczycy teraz muszą wygrać w Grecji lepszym bilansem niż Olympiakos w Londynie, toteż do pełnej radości potrzeba zwycięstwa przy różnicy minimum dwóch bramek. A biorąc pod uwagę, że stadion w Atenach nie był ostatnio dla Arsenalu zbyt gościnny, zanosi się na naprawdę trudne i wymagające widowisko.

Arsenal: Cech - Bellerin (82. Debuchy), Koscielny, Mertesacker, Monreal - Flamini, Cazorla (82. Chambers) - Campbell, Özil, Alexis - Giroud (64. Ramsey)

Dinamo: Eduardo - Pinto, Sigali, Taravel, Matel - Pjaca, Machado (84. Corić), Goncalo, Antolić (68. Henriquez), Fernandes (57. Soudani) - Rog

Arsenal już od pierwszych minut przejął inicjatywę w meczu, jednak zawodnicy mieli kłopoty z wypracowaniem sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej. Kanonierzy zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce i kontrolowali tempo gry, ale niestety nic poza tym.

Gorąco pod bramką Dinama zaczęło się robić w okolicach dziesiątej minuty spotkania. Wyraźnie uaktywnił się Alexis Sanchez, jednak podwojone krycie w polu karnym nie pomagało Chilijczykowi w dojściu do dobrej sytuacji strzeleckiej. Największe zagrożenie stworzył jednak Joel Campbell, który nadspodziewanie dobrym podaniem obsłużył Santiago Cazorlę, jednak ten oddał fatalne uderzenie.

W 12. minucie kolejnym świetnym podaniem popisał się kostarykański skrzydłowy. Tym razem adresatem jego zagrania był Alexis Sanchez. Chilijczyk próbował wymanewrować obrońcę i stworzyć sobie lepszą okazję strzelecką, jednak w ostatniej chwili został powstrzymany.

W kolejnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Kanonierzy wciąż dominowali w meczu i byli lepszym zespołem, jednak w dalszym ciągu nie potrafili stworzyć sobie tej jednej okazji, która pozwoliłaby im otworzyć wynik.

W 22. minucie strzał wolejem spróbował oddać Olivier Giroud, jednak Francuz minimalnie minął się z piłką.

Niezwykle gorąco pod bramką Eduardo zrobiło się cztery minuty później, gdzie ani Campbell, ani Bellerin nie potrafili zdobyć bramki. Spore zamieszanie, z dużej chmury mały deszcz.

Prawdziwy #Wengerball w wykonaniu Arsenalu daje londyńczykom prowadzenie! Cazorla wykonał świetną pracę przy wyprowadzaniu ataku, a reszta potoczyła się już samoistnie. Ostatecznie z piłką na lewym skrzydle znalazł się Sanchez, który dośrodkował prosto na głowę Özila, a ten dopełnił formalności. 1-0!

Strzelony gol wcale nie sprawił, że Kanonierzy osiedli na laurach. Mając w pamięci niepotrzebne nerwówki w Lidze Mistrzów doskonale wiedzieli, że do pełnego spokoju i kontrolowania meczu potrzebny jest im jeszcze przynajmniej jeden gol.

I słowo ciałem się stało już cztery minuty później. Odbiór Monreala na własnej połowie, świetny rajd i podanie do Alexisa na wolne pole sprawiły, że Arsenal podwyższył prowadzenie. Chilijczyk wykończył świetną akcję lewego obrońcy i nie dał Eduardo żadnych szans. 2-0!

Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy mogło być już 3-0. Strzał Mesuta Özila przeszedł minimalnie obok słupka.

Chwilę później przed kolejną okazją stanął Mesut Özil. Tym razem na jego drodze stanął Eduardo, który w końcu się obudził i popisał się dobrą paradą.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi z Dinamem 2-0.

Po przerwie Arsenal dalej kontrolował mecz i nie dawał graczom Dinama pola do popisu. W 47. minucie dobry strzał po ziemi oddał Cazorla, ale Eduardo sparował futbolówkę do boku. Chwilę później refleks portugalskiego golkipera przetestował Olivier Giroud, ale ten i tym razem wyszedł z tego pojedynku obronną ręką.

W 54. minucie próba strzału Oliviera Girouda zakończyła się ponad poprzeczką bramki Dinama.

Kanonierzy wciąż byli stroną dominującą w tym pojedynku, ale drużyna gości od czasu do czasu wykonywała próby zaatakowania bramki Arsenalu. To jednak londyńczycy byli bliżej strzelenia gola w 64. minucie, kiedy to strzał wolejem oddał Joel Campbell. Piłka przeleciała jednak obok słupka. Chwilę później w miejsce Oliviera Girouda na boisku zameldował się wracający po kontuzji Aaron Ramsey.

W 67. minucie Kanonierzy podwyższają prowadzenie! Joel Campbell świetnym podaniem uruchomił wybiegającego na wolne pole Alexisa Sancheza, który pewnym ruchem ciała wymanewrował golkipera i uderzył do niemalże pustej bramki bezradnego Eduardo. 3-0!

Przez kolejne chwile gra uspokoiła się w środkowej części boiska. Arsenal przejął kontrolę nad meczem i starał się nie dopuszczać graczy Dinama pod własną bramkę. Ci jednak, nie mając już za wiele do stracenia, coraz śmielej zapędzali się w pole karne gospodarzy i nawet byli w stanie stworzyć tam zagrożenie.

W 79. minucie uaktywnił się El Arbi Soudani, który oddał dobry strzał po zespołowej akcji, ale Petr Čech udowodnił, że nawet kiedy nie ma za wiele pracy, dalej jest w stanie wesprzeć zespół dobrą interwencją.

Dwie minuty później Soudaniemu udało się wpakować piłkę do bramki Čecha i trzeba mu oddać, że był to gol wyjątkowej urody, bo znalazł się w samym okienku. Algierczyk znajdował się jednak na pozycji spalonej, co wyłapał sędzia boczny.

W 82. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę i aż chciałoby się napisać, że na boisku zameldował się Jeff Reine-Adelaide, jednak Francuz miał inne plany. W miejsca Bellerina i Cazorli zameldowali się Debuchy i Chambers.

Na dwie minuty przed końcem meczu Mesut Özil mógł zdobyć swojego drugiego gola głową w tym meczu, po tym jak otrzymał dobre dośrodkowanie od Alexisa. Uderzeniu Niemca zabrakło jednak tym razem nieco precyzji.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wygrał z Dinamem 3-0 i teraz awans zależy tylko od Arsene'a Wengera i jego świty.

Dinamo ZagrzebLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Mihex komentarzy: 2360427.11.2015, 23:49

Ej, ale tak prawdę mówiąc, widząc naszą grę mamy niewielkie szanse na mistrza z taką regularnością to jak już ktoś ma go zdobywać niech to będzie Leicester, byłoby śmiesznie przynajmniej :P

Simao12 komentarzy: 775227.11.2015, 23:34

Musiałem to napisać po przeczytaniu, że ich szanse wynoszą 10%

Novazzy komentarzy: 351027.11.2015, 23:34

Chelsea nie bedzie mistrzem!

mrsomebody komentarzy: 602127.11.2015, 23:27

Simao12
Dawno nie przeczytałem tak odważnej tezy!

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52427.11.2015, 23:02

Przed pierwszą kolejką pewnie tyle nie mieli.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.11.2015, 22:48

Ultraviolet ktoś oglądał? bo leci teraz na Polsacie.

Novazzy komentarzy: 351027.11.2015, 22:46

U mnie na kapitanie średnio.
Raz trafiłem jak mahrez miał 14 i Aguero i 25 to dostałem podwójnie, tak to średnio koło 9

Lukaku - Vardy - Ighalo

SUB: Gomes - Cabaye - Sagna - Martin (ten z Norwich)

InArseneWeTrust123
Grać może ktokolwiek. Ważne by się dobrze też zaprezentować. Choć jak się patrzy na ostatnie popisy naszych klubów w europejskich pucharach to dla nich sam udział już jest sukcesem.

mitmichael komentarzy: 4924327.11.2015, 22:28

Tak podziela ale i tak beda mieli przewage, na ten moment oczywiscie

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020427.11.2015, 22:24

mitmichael;

pamiętaj o podziale punktów te punkty które ma teraz Piast przewagi zmniejszą się o połowę

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267227.11.2015, 22:24

mogą*

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267227.11.2015, 22:23

Jak dla mnie w europejskich pucharach może zagrać nawet Orły Otwocka.

hanzo88h komentarzy: 165927.11.2015, 22:23

polishbrigadesx

Piłsudski czy Dmowski ?

kamilo_oo komentarzy: 2356727.11.2015, 22:12

Ja myślę, że tą posuchę bez LM nie przerwie żadna Legia czy Lech, tylko ktoś inny. Kto wie może to będzie Piast, ale wątpię w to bardzo

Mihex komentarzy: 2360427.11.2015, 22:09

darek
Nie ma się ci ekscytować :P Lacazette kiedyś polubił posta o naszej rzekomej ofercie za niego :P

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52427.11.2015, 22:09

mitmichael
Ale podobnej sytuacji raczej nie będzie. Pilzno stało się czołową drużyną w Czechach. Z Piastem raczej tak nie będzie. Nie zdziwię się jeśli obecny sezon będzie takim jednorazowym wyskokiem.

darek250s komentarzy: 10283 newsów: 527.11.2015, 22:06

Pato na swoim oficjalnym instagramie zaczął obserwować Alexa Oxlade’a Chamberlain’a, a na tiwtterze profil Arsenalu.

mitmichael komentarzy: 4924327.11.2015, 22:00

Piast mi przypomina Viktorie Pilzno jak zdobywali Mistrzostwo, identyczna sytuacja, identyczna przewaga nad 2 miejscem, oni zdobyli Mistrza i 2x grali w LM. Niech sie Piastowi wiedzie jak najlepiej i jak nadluzej

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020427.11.2015, 21:52

arsenallord

hehe trochę ich chyba poniosło z tak dużym kursem na Aldo ;)

rafi_i komentarzy: 421827.11.2015, 21:47

Piast idzie na mistrza, co za wstyd dla Polski.

Barney komentarzy: 2085027.11.2015, 21:21

lol co ty wkrecasz jak nasza domowka na arsenal.com kosztuje 55 funtow, a tam podejrzewam, ze sa drozsze.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185227.11.2015, 21:20

75Ł za koszulke z nadrukiem :D

Barney komentarzy: 2085027.11.2015, 21:12

W Anglii jak mi kolega kupi koszulkę to wyjdzie taniej?

Mihex komentarzy: 2360427.11.2015, 21:08

pauleta
Ciebie nie obchodzi, ale wielu ludzi nie siedzi aż tak w piłce i większa szansa, że usiądą do telewizora widząc "Liverpool-Swansea" niż "Norwich-Arsenal"

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.11.2015, 21:03

IAWT123, tu cały kanał na temat zakupów w Ali

youtube.com/user/DoradcaJarek/videos

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.11.2015, 21:02

Mihex, mnie nie interesuje poprzedni sezon, bo w poprzednim sezonie to i Leicester było zagrożone spadkiem.

Barney komentarzy: 2085027.11.2015, 21:00

Heyka z jakiego sklepu kupujeci koszulki oryginalne AFC , chce sobie kupic jakas treningówke z tego sezonu.

kamilo_oo komentarzy: 2356727.11.2015, 20:54

simpllemann

Oczywiście, że Kevina

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267227.11.2015, 20:54

Ma ktoś konto na Aliexpress? Pomógłby ktoś założyć konto bo chciałbym dziś coś ciekawego kupić, i pytanie drugie jak wygląda to z płatnością? Zamiana dolarów na złotówki?

Mihex komentarzy: 2360427.11.2015, 20:53

pauleta
Zależy jeszcze z kim. Czy z beniaminkiem czy z zespołem który był rewelacją poprzedniego sezonu, choć w tym cieniuje. Do tego polak w składzie.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52427.11.2015, 20:53

Ja tam nie jestem zdziwiony, że zamienili transmitowane mecze.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.11.2015, 20:47

Mihex, lepszy mecz zespołu 3-4 niż 4-6.

Mihex komentarzy: 2360427.11.2015, 20:46

pauleta
Na tej samej zasadzie złośliwi mogliby powiedzieć, by nas nie pokazywać, bo 4 miejsce pewne.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.11.2015, 20:44

Liverpool będzie walczyć o miejsca 4-6 (teraz 9 miejsce). Moim zdaniem powinni pokazywać pretendentów do mistrzostwa.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52427.11.2015, 20:40

Boruc jest zawodnikiem po którego błędach padło najwięcej bramek w tym sezonie - 3.

Mihex komentarzy: 2360427.11.2015, 20:25

pronik
W teorii ten mecz jest ciekawszy dla postronnego widza niż nasz. Fakt, łabędzie grają przeciętnie ostatnio, ale dalej są bardziej medialni od Norwich. Do tego dochodzi Klopp i Fabian.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125127.11.2015, 20:21

Arsenal's 14 min flight to Norwich has been branded "ridiculous and embarrassing" by Plane Stupid.

Plane Stupid spokesperson: "This is a distance you can do in 2 hours by train, without fuelling climate change. This is ridiculous."

pronik komentarzy: 517927.11.2015, 20:18

wisze ze nasz mecz olali i zamienili na lfc-swansea

ja8pl komentarzy: 296627.11.2015, 20:10

ale fuks ;d wlasnie zamknalem zaklad furth vs kaiseslautern i akurat kaises 2 bramki z rzedu strzelilo w jakas minute ;d