Wszystko wyjaśni się w Grecji, Arsenal 3-0 Dinamo!

Wszystko wyjaśni się w Grecji, Arsenal 3-0 Dinamo! 24.11.2015, 21:39, Sebastian Czarnecki 1334 komentarzy

To się dzieje z przeciwnikiem, kiedy Arsenal jest Arsenalem i gra jak Arsenal. Dominacja we wszystkich sektorach boiska, przemyślane ataki i skuteczność pod bramką rywala. Kanonierzy w końcu wyglądali jak zawodnicy, których interesują wyłącznie trzy punkty, a nie żadne półśrodki. To właśnie dzięki determinacji, poświęceniu i wreszcie dobrej postawie na boisku londyńczycy pokonali Dinamo Zagrzeb 3-0. I dlaczego nie można było tak grać we wcześniejszych fazach?

Zwycięstwo z mistrzami Chorwacji oczywiście cieszy, ale wciąż pozostaje ten niedosyt, że na dobrą sprawę Kanonierzy powinni mieć w tym momencie na swoim koncie 12 punktów i ustępować jedynie Bayernowi, a nie rozpaczliwie walczyć o awans. Jako że Bawarczycy nie zlekceważyli Olympiakosu, zagrali swoje i pewnie rozgromili ich 4-0, awans zależy już wyłącznie od Arsenalu.

Problemem jest jednak to, że londyńczycy teraz muszą wygrać w Grecji lepszym bilansem niż Olympiakos w Londynie, toteż do pełnej radości potrzeba zwycięstwa przy różnicy minimum dwóch bramek. A biorąc pod uwagę, że stadion w Atenach nie był ostatnio dla Arsenalu zbyt gościnny, zanosi się na naprawdę trudne i wymagające widowisko.

Arsenal: Cech - Bellerin (82. Debuchy), Koscielny, Mertesacker, Monreal - Flamini, Cazorla (82. Chambers) - Campbell, Özil, Alexis - Giroud (64. Ramsey)

Dinamo: Eduardo - Pinto, Sigali, Taravel, Matel - Pjaca, Machado (84. Corić), Goncalo, Antolić (68. Henriquez), Fernandes (57. Soudani) - Rog

Arsenal już od pierwszych minut przejął inicjatywę w meczu, jednak zawodnicy mieli kłopoty z wypracowaniem sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej. Kanonierzy zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce i kontrolowali tempo gry, ale niestety nic poza tym.

Gorąco pod bramką Dinama zaczęło się robić w okolicach dziesiątej minuty spotkania. Wyraźnie uaktywnił się Alexis Sanchez, jednak podwojone krycie w polu karnym nie pomagało Chilijczykowi w dojściu do dobrej sytuacji strzeleckiej. Największe zagrożenie stworzył jednak Joel Campbell, który nadspodziewanie dobrym podaniem obsłużył Santiago Cazorlę, jednak ten oddał fatalne uderzenie.

W 12. minucie kolejnym świetnym podaniem popisał się kostarykański skrzydłowy. Tym razem adresatem jego zagrania był Alexis Sanchez. Chilijczyk próbował wymanewrować obrońcę i stworzyć sobie lepszą okazję strzelecką, jednak w ostatniej chwili został powstrzymany.

W kolejnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Kanonierzy wciąż dominowali w meczu i byli lepszym zespołem, jednak w dalszym ciągu nie potrafili stworzyć sobie tej jednej okazji, która pozwoliłaby im otworzyć wynik.

W 22. minucie strzał wolejem spróbował oddać Olivier Giroud, jednak Francuz minimalnie minął się z piłką.

Niezwykle gorąco pod bramką Eduardo zrobiło się cztery minuty później, gdzie ani Campbell, ani Bellerin nie potrafili zdobyć bramki. Spore zamieszanie, z dużej chmury mały deszcz.

Prawdziwy #Wengerball w wykonaniu Arsenalu daje londyńczykom prowadzenie! Cazorla wykonał świetną pracę przy wyprowadzaniu ataku, a reszta potoczyła się już samoistnie. Ostatecznie z piłką na lewym skrzydle znalazł się Sanchez, który dośrodkował prosto na głowę Özila, a ten dopełnił formalności. 1-0!

Strzelony gol wcale nie sprawił, że Kanonierzy osiedli na laurach. Mając w pamięci niepotrzebne nerwówki w Lidze Mistrzów doskonale wiedzieli, że do pełnego spokoju i kontrolowania meczu potrzebny jest im jeszcze przynajmniej jeden gol.

I słowo ciałem się stało już cztery minuty później. Odbiór Monreala na własnej połowie, świetny rajd i podanie do Alexisa na wolne pole sprawiły, że Arsenal podwyższył prowadzenie. Chilijczyk wykończył świetną akcję lewego obrońcy i nie dał Eduardo żadnych szans. 2-0!

Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy mogło być już 3-0. Strzał Mesuta Özila przeszedł minimalnie obok słupka.

Chwilę później przed kolejną okazją stanął Mesut Özil. Tym razem na jego drodze stanął Eduardo, który w końcu się obudził i popisał się dobrą paradą.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi z Dinamem 2-0.

Po przerwie Arsenal dalej kontrolował mecz i nie dawał graczom Dinama pola do popisu. W 47. minucie dobry strzał po ziemi oddał Cazorla, ale Eduardo sparował futbolówkę do boku. Chwilę później refleks portugalskiego golkipera przetestował Olivier Giroud, ale ten i tym razem wyszedł z tego pojedynku obronną ręką.

W 54. minucie próba strzału Oliviera Girouda zakończyła się ponad poprzeczką bramki Dinama.

Kanonierzy wciąż byli stroną dominującą w tym pojedynku, ale drużyna gości od czasu do czasu wykonywała próby zaatakowania bramki Arsenalu. To jednak londyńczycy byli bliżej strzelenia gola w 64. minucie, kiedy to strzał wolejem oddał Joel Campbell. Piłka przeleciała jednak obok słupka. Chwilę później w miejsce Oliviera Girouda na boisku zameldował się wracający po kontuzji Aaron Ramsey.

W 67. minucie Kanonierzy podwyższają prowadzenie! Joel Campbell świetnym podaniem uruchomił wybiegającego na wolne pole Alexisa Sancheza, który pewnym ruchem ciała wymanewrował golkipera i uderzył do niemalże pustej bramki bezradnego Eduardo. 3-0!

Przez kolejne chwile gra uspokoiła się w środkowej części boiska. Arsenal przejął kontrolę nad meczem i starał się nie dopuszczać graczy Dinama pod własną bramkę. Ci jednak, nie mając już za wiele do stracenia, coraz śmielej zapędzali się w pole karne gospodarzy i nawet byli w stanie stworzyć tam zagrożenie.

W 79. minucie uaktywnił się El Arbi Soudani, który oddał dobry strzał po zespołowej akcji, ale Petr Čech udowodnił, że nawet kiedy nie ma za wiele pracy, dalej jest w stanie wesprzeć zespół dobrą interwencją.

Dwie minuty później Soudaniemu udało się wpakować piłkę do bramki Čecha i trzeba mu oddać, że był to gol wyjątkowej urody, bo znalazł się w samym okienku. Algierczyk znajdował się jednak na pozycji spalonej, co wyłapał sędzia boczny.

W 82. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę i aż chciałoby się napisać, że na boisku zameldował się Jeff Reine-Adelaide, jednak Francuz miał inne plany. W miejsca Bellerina i Cazorli zameldowali się Debuchy i Chambers.

Na dwie minuty przed końcem meczu Mesut Özil mógł zdobyć swojego drugiego gola głową w tym meczu, po tym jak otrzymał dobre dośrodkowanie od Alexisa. Uderzeniu Niemca zabrakło jednak tym razem nieco precyzji.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wygrał z Dinamem 3-0 i teraz awans zależy tylko od Arsene'a Wengera i jego świty.

Dinamo ZagrzebLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
thide komentarzy: 32389 newsów: 185227.11.2015, 12:51

polskie media i ta liga europejska xD
dobrze, że piszą liga mistrzowska

simson16 komentarzy: 461427.11.2015, 12:13

Arek Milik!!!Bierzemy Go;D
pilkanozna.pl/index.php/Wydarzenia/Liga-Europejska/709292-milik-w-jedenastce-kolejki-le.html

thide komentarzy: 32389 newsów: 185227.11.2015, 11:55

Campbell zagrał parę meczów, z czego wyszedł mu tylko ostatni, gdzie dawał dobre podania i coś tam pobiegał, a wcześniej w każdym meczu wysiadał po parunastu minutach. głupie dryblingi, straty, dziwne podania

MarcinQT komentarzy: 260427.11.2015, 11:51

Inną możliwośćią jest Flamini a Ramsey na "swojej" prawej stronie zamiast Campbella.

zuczek1987 komentarzy: 640327.11.2015, 11:49

napewno tak bedzie innej mozliwości nie widze dla mnie to jest wrecz oczywiste

MarcinQT komentarzy: 260427.11.2015, 11:43

Przewidują, że pod nieobecność Coquelina - Ramsey wskoczy do składu zamiast niego do pary z Cazorlą:

whoscored.com/Matches/959568/Preview/England-Premier-League-2015-2016-Norwich-Arsenal

Myślicie, że tak będzie w rzeczywistości?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.11.2015, 11:32

Aarona kupić. To będzie najlepszy wybór. Dużo kosztował nie będzie a potencjał ogromny.

MarcinQT komentarzy: 260427.11.2015, 11:30

Przecież głównym napastnikiem jest Theo Walcott i Wenger pewnie wierzy, że w końcu przestanie się łamać. W końcu nie bez powodu dostał 140k pensji :DDDD

new_star komentarzy: 6853 newsów: 927.11.2015, 11:25

Latem koniecznie musimy kupić młodego napastnika, nie mówię, że musi to być Milik czy ten Belg z OM. Chociaż to chyba najlepsze opcje. Nasz Giroud we wrześniu (czyli po zakończeniu okienka)będzie mial już 30 lat, a więc powoli trzeba szykowac młodsze zastępstwo dla niego. Chyba Wenger też to widzi.

afc4life komentarzy: 478327.11.2015, 11:12

Tylko, ze oni raczej nie beda go trzymac jak my Diabiego czy Jacka i raczej moga nie miec oporow by sie go pozbyc. Zwlaszcza, ze za pol roku Milik do wziecia a Jurgen wie co dobre wiec nie zdziwie sie jak o niego zawalcza a Arek na pewno ma na uwadze, ze przy Kloppie moze sie rozwinac tak jak Lewy.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52427.11.2015, 10:52

Sturridge jest w Liverpoolu od stycznia 2013 roku a od tego czasu pauzował już 379 dni. A licznik bije dalej.

lays komentarzy: 3987127.11.2015, 10:36

Sturridge podobno znow uraz, jezus maria... On niebawem pobije nawet Wilshera :D

144 mecze zagral w LFC - opuscil 72

simson16 komentarzy: 461427.11.2015, 10:27

Milik do Arsenalu!!!!jak Najbardziej TAAAAKKK:)

aguero10 komentarzy: 856927.11.2015, 10:18

Lays

OM odrzucili 30 mln euro ze strony MU za Belga .Bedzie ciężko wyciągnąć Belga za normalną kwotę.

lays komentarzy: 3987127.11.2015, 10:05

Tak patrzę na karierę Milika i chętnie bym go do AFC przygarnął. Jeśli nawet ludzie z Ajaxu mowia, ze Sanogo nie ma jakosci na Ajax, a Milik jest tam podstawowym graczem i go bardzo lubia no to wiadomo o co kaman.

On lub ten Belg z Marsylii.

Mihex komentarzy: 2360427.11.2015, 09:51

gothegunners1886

To spoko. Ja popełniłem błąd i przeczytałem kilka komentarzy tam, nie róbcie tego, bardzo rakotwórcze :V

gothegunners1886 komentarzy: 309827.11.2015, 08:15

fcbarca.com/66907-messi-znalazl-sie-w-najlepszej-jedenastce-kolejki-ligi-mistrzow.html?utm_source=seeAlso&utm_campaign=news&p=1

El Genio Chileno w jedenastce:)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 827.11.2015, 02:10

Zobrazowaliście to tak Panowie, że nabrałem obaw. Coś jak zMonaco. Gralismy z nimi w lutym, a oni bodajże od listopada bramki nie stracili. :v

afc4life komentarzy: 478327.11.2015, 01:10

Od 2012 az do zwyciestwa na Emirates ani razu nawet nie zremisowali na wyjezdzie w LM.

afc4life komentarzy: 478327.11.2015, 01:05

Marcin
Tylko, ze to mecz z 17.09.2013, az tak daleko nie wybiegalem. Potem az do Bayernu pokonywali Atletico, Juventus, Malmoe, Benfice i Anderlecht. A ostatnia ich wyjazdowa "nieporazka" to 24.10.2012. Oczywiscie Arsenal pomogl przelamac grekom niechlubna serie :P

W lidze greckiej natomiast u siebie przegrali ostatnio z PAOK 3.12.2014.

platinium komentarzy: 139327.11.2015, 00:53

No tak...

whoscored.com/Matches/352262/Live

whoscored.com/Matches/555691/Live

whoscored.com/Matches/667803/Live

platinium komentarzy: 139327.11.2015, 00:52

Panowie, obczajcie sobie te składy, z pierwszej 11 to może był raz Szczesny albo Vermaelen (chociaż nie wiem czy wtedy podstawową parą stoperów nie byli Per i Koscielny):

(ta obrona powinna zostać gdzieś zapisana chyba...)

gothegunners1886 komentarzy: 309827.11.2015, 00:44

Alexis Sánchez został nominowany przez UEFA a tym razem przez FIFPro XI nominacja dla niego to nic dziwne przecież jest najlepszy ale cieszy też że jest jako jedyny u nas:)

MarcinQT komentarzy: 260427.11.2015, 00:33

@afc4life

youtube.com/watch?v=OfqO8CUramg

afc4life komentarzy: 478327.11.2015, 00:16

I jeszcze jedno co do Olympiakosu - wiadomo juz, ze praktycznie nie przegrywaja meczow u siebie. Wyjatkiem jest 0:3 z Bayernem. Co ciekawe druga bramke stracili dopiero w 89 minucie. Tak tylko chcialem zobrazowac na jakim powerze musimy w nich wjechac, zeby awansowac :D

afc4life komentarzy: 478327.11.2015, 00:13

Gdyby Sanogo, ktorego wcisnelismy Ajaxowi umial pilke kopac w swiatlo bramki to mozna byloby juz go w zime sciagnac. Niestety nie maja kim go teraz zastapic. A tak to dopiero po Euro gdzie moze sporo podrozec.

FadeIn komentarzy: 354727.11.2015, 00:08

Aaron
Mar
Ok. No to wyjaśnione

Co do Milika to ja chciałbym gościa u nas. Świetny zawodnik i jeszcze z dużym potencjałem do wykorzystania.

ArsenalChampion komentarzy: 806627.11.2015, 00:03

milik za 3-4 lata może być jednym z najlepszych zawodników na świecie

Armata500 komentarzy: 4362 newsów: 13026.11.2015, 23:55

Przeszedłby*, rzecz jasna.

"Chciałbym Milika w Arsenalu ale to jego marzenie o grze w United trochę razi"

Z tego co wiem, Bergkamp, nasza wielka legenda, chciał grać w Tottenhamie i był zdecydowany na ten ruch, wolał ich od nas w pewnym momencie. I jakie ma to kurna znaczenie w ogóle dzisiaj, co kiedyś tam wolał? Ktoś się tym przejmuje obecnie, razi to kogoś? No, nie sądzę.

Arek sobie może mówić co chce. Marzeniem United? Spoko. Tylko ja już z doświadczenia wiem, jak piłkarzom zmieniają się marzenia.
Przeszedłbym do Arsenalu, to jestem pewien, że mówiłby o spełnieniu marzeń właśnie wtedy.
Najważniejsze to to, by sobie poradził chłopak i został gwiazdą światowego formatu, na co ma papiery. A jak miałby strzelać gole dla nas, to wybornie. W czym problem więc.

Mihex komentarzy: 2360426.11.2015, 23:48

afc4life
Dzięki wielkie za odpowiedź. Wychodzi na to, że wyrabia się nam ten Milik. Nawet w Ajaxie widać daje radę, choć były już teksty o tym, że ma tam małe szanse powodzenia ze względu na styl Ajaxu (raczej preferują tam fałszywą 9)

afc4life komentarzy: 478326.11.2015, 23:47

Dobrze myslisz, prawie mission impossible...
Jak sie odpali H2H Olympiakosu, a szczegolnie mecze u siebie to sie idzie zalamac :D Boje sie o Pera i oby Walcott wrocil do formy. Trzeba powalczyc.

AaronLieber27 komentarzy: 612726.11.2015, 23:45

FadeIn

Dobrze

mar12301 komentarzy: 2313726.11.2015, 23:45

FadeIn

Dokładnie. Zwycięstwo 2-0, 3-1 ale też 3-2 da nam awans.

FadeIn komentarzy: 354726.11.2015, 23:44

Co do meczu w Grecji czy dobrze myślę, że awans daje nam zwycięstwo dwiema bramkami albo wygrana 2-3 jak panowie z Pireusu u nas ? Bo mamy lepszy bilans bramkowy. Dobrze myślę ?

afc4life komentarzy: 478326.11.2015, 23:40

Mihex
Najmadrzej i najdojrzalej zagral z calego zespolu. Dobrze podawal, mogl miec z 2 asysty dodatkowo.

Nie wiem czy to taka taktyka ale pomocnicy prawie w ogole nie wykorzystywali Arka w ataku pozycyjnym. Mozliwe, ze Milik ma po prostu czychac na ruchy pomocnikow i byc zawsze "w odpowiednim miejscu" gdy nadejdzie jakas pila czy dosrodkowanie. W drugiej polowie gdy sie juz gra rozluznila to juz przy kontrach i szybkich akcjach aktywnie uczestniczyl w kazdej akcji.

Btw. niezly jest ten Younes lewoskrzydlowy. Mega szybki, wygrywal prawie wszystkie pojedynki z obronca. Scina do srodka i strzela a'la Robben, tylko ze prawa noga.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.11.2015, 23:33

Co nie zmienia faktu, ze milik to fantastyczny grajek ;)

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.11.2015, 23:32

Simpllemann
Ramsey mowil ze nie ma u nich buców. Najwidoczniej w MU są i chce tam trafić, bo po tym co opowiadał mi kumpel, wnioskuje ze takowym jest.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.11.2015, 23:20

Frankie to jest bestia. Co wejdzie to robi wiatr na boisku. Uwielbiam typa.

schnor25 komentarzy: 1854626.11.2015, 23:19

simplle

wg mnie mógłby Polak stać się grajkiem podobnego kalibru co Van Persie.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.11.2015, 23:18

Chciałbym Milika w Arsenalu ale to jego marzenie o grze w United trochę razi.

AaronLieber27 komentarzy: 612726.11.2015, 23:17

Powiedzmy sobie szczerze Legia ma moze 5 % szans na awans. Zbyt duzo stracili meczach z Brugge. Belgowie nic wielkiego nie pokazali. Zdobyli gole tylko po bledach Legionistow. To samo w Danii, samoboj Kuchego. A od kiedy w obronie Legii nie gra Rzezniczak, to Legia nie stracila jeszcze bramki. Lubie Kube, ale w tym momencie Lewczuk i Pazdan sa od niego pewniejsi

kamilo_oo komentarzy: 2356726.11.2015, 23:16

Najlepszy scenariusz dla Lecha to dzisiaj było ich zwycięstwo i poraażka Basel, wtedy w ostatniej kolejce zagrali by z Basel o awans

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 326.11.2015, 23:14

ale nie oszukujmy się, nawet jakby dzisiaj Lech wygrał to i tak by nie awansował dalej