Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kanonier9393 komentarzy: 6806.08.2022, 18:15

@Slaviola: mi dziś często wyskakiwało....
Nasz wczorajszy mecz bez zarzutów.

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 18:14

@Rynkos7:

Kolego, wiem co to ping.

On u mnie jest na poziomie 10ms do popularnych serwerów.

Także tego.

Hans_Zimmer komentarzy: 596706.08.2022, 18:13

Każdą przycinkę viaplay będziecie teraz tutaj opłakiwać?

Rynkos7 komentarzy: 733806.08.2022, 18:11

@Slaviola:

Jest jeszcze coś takiego jak Ping łącza. To, że masz światłowód to jeszcze nic nie znaczy. Najlepiej wiedzą o tym gracze, którzy grają online i nawet mając teoretycznie szybki internet, z szybkim pobieraniem mają ogromny ping i im przerywało rozgrywki. Ważne też czy urządzenie jest nowsze czy starcze bo stare używają starego standardu wifi 802.11b, czy może obsługuje już 802.11ac a może 802.11ax, czy połączenie masz na 2.4ghz czy 5ghz, a jak masz kablowe to czy kable spełniają już nowe standardy? Zakłócenia w domu? Jakieś telefony, urządzenia bluetooth? Może nawet mikrofala? Jest tyle zmiennych, które trzeba rozpatrywać, ale fakt jest taki że musisz zrobić sobie test i badanie swojej sieci pod każdym względem a nie tylko odpalić pobieranie jakiegoś pliku z torrentów i na tej podstawie opierać jakość swojego łącza. Nie bez powodu wiele ludzi tutaj pisze, że nawet na 3G im dobrze działało, albo siedzieli w piwnicy na słabym łączu a i tak poprawnie odbierali mecz. Pamiętaj, że jest to transmisja live a nie stream filmu czy muzyki, więc tutaj nic na zapas się nie zbuforuje, cały czas aplikacja musi mieć dostęp do dobrego sygnału z niskim pingiem.

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 18:04

Pokazuje się Wam może taki błąd na Viaplay

S-1001

"Coś poszło nie tak"

No zdecydowanie xD

PS: niech PL wraca do Canal+ bo to jakieś nieporozumienie.

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 18:02

No np. teraz te studio co jest na Viaplay to cały czas mi tnie!

Bez sensu :/

arsenallord komentarzy: 30186 newsów: 11706.08.2022, 18:01

Soton to najbardziej bezjajeczny, bezpłciowy zespół w tej lidze. Od dawna chcę żeby spadli. Oni, Leeds i Nottingham to takie moje marzenia

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 18:00

@Garfield_pl:

No dokładnie.

Na razie wiemy, że nic nie wiemy, a może jest tak że Thomas nic nie zrobił.

Moim zdaniem tylko jakiś nie kumaty debil mógłby zrobić coś takiego.

Garfield_pl komentarzy: 3092906.08.2022, 17:58

@damianARSENAL napisał: "Co sądzicie o tym banerze na Selhurst Park, który był podpięty pod samolot? Podobno to sprawka naszych kibiców…

„Wywalić gwalcicieli z boisk”"

Trochę bez sensu,skoro nic nie udowodniono

Garfield_pl komentarzy: 3092906.08.2022, 17:57

| Lucas Torreira on his way to Turkey ahead of his move to Galatasaray. Video via @LucaBendoni.

Theo10 komentarzy: 851206.08.2022, 17:55

@Dzulian: Son ma asystę. Poniżej oczekiwań, ale zawsze coś…

Dzulian komentarzy: 285406.08.2022, 17:52

Fpl niektórych ładnie sponiewiera na starcie. Kane nic, Son nic, Robertson nic, TAA, nic, Jesus wczoraj też nic.

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 17:49

Klich widzę w niezłej formie na starcie sezonu.

Koroniarz komentarzy: 1031206.08.2022, 17:48

@Barney: a co oglądzasz, multilige ?

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 17:48

@Barney:

Widziałeś co pisałem?

Mam światłowód 1gb, wszystko podłączone po kablach. Najlepsze routery gamo gamingowe.
Ja stremuje pliki video po 100gb na żywo i nic nie tnie.

Tylko viaplay w jakości niby 720p (chodź na tv 85' wygląda jak 480p) przycina.

Ale nie cały czas. Teraz np. działa bez problemu, ale 30 minut temu kilka razy mi się przycięło, nawet raz tak na dłużej, jakieś 30 sekund.

Barney komentarzy: 2142606.08.2022, 17:45

Ja nie wiem może wy mieszkacie w bunkrach gdzieś 300m pod ziemią mi nic nie zacina kompletnie.

Z zespoły który traci najwięcej bramek.

Nie kurnik zagra z takim Crystal Palace, to zobaczymy jak będą gdakać!

xray komentarzy: 29306.08.2022, 17:43

Aston Villa jest zalosna. Przy drugim golu dla Bournemouth to co obrona robi to ja pytan nie mam. Martinez przy dwoch golach bez szans. Villa bardzo slaby start sezonu.

RavenPL komentarzy: 3406.08.2022, 17:41

Po pierwszym meczu na viaplay nie jest źle, jakość podobna do tego co do niedawna miałem na c+ online. Do jakości jaka jest na sky sports i bt sport jeszcze daleko, wziąłem na próbę bo na powyższych nie transmitują wszystkich meczy więc lepiej mieć wybór. Przez cały mecz na najwyższej jakości viaplay nie zacięło nic a używam przez vpn na średniej prędkości internecie.

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 17:41

@miki9971:

Właśnie widzę.

Wielki Martinez coś słabo zaczyna sezonik ;D

Bergkamp85 komentarzy: 17306.08.2022, 17:40

Bramka i asysta Dejan Kulusevski.
Ach aż przypomniały się komentarze co poniektórych odnośnie tego piłkarza w barwach Arsenalu.
Coś w stylu
- a kto to w ogóle jest.
- on nie jest godzien nosić Armatki na piersi.
- ale to Kuraki się na nim przejadą, a do tego jeszcze ten Bentancur, beka jak nic.

I takim komentarzem po raz kolejny zostanę przez co poniektórych użytkowników nazwany kibicem Tottenhamu, bo od czasu do czasu dam lekkiego pstryczka w nos nie tyle sztabowi Arsenalu co samym komentującym.W szczególności temu co lubi lazanie.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698206.08.2022, 17:40

U mnie bez zacinki tak jak wczoraj

miki9971 komentarzy: 6814 newsów: 206.08.2022, 17:39

A wiecie co dzisiaj Martinez Pan Bramkarz zrobił? Puścił dwie bramki już. :x

ksowa90 komentarzy: 152906.08.2022, 17:38

@darek250s: wczoraj też nie miałem ani jednej. A dziś mam, mimo że nie masz Ty :)

Dzulian komentarzy: 285406.08.2022, 17:38

Niestety ale Hasenhitler to specjalista w kompromitacjach. Ile razy oni dostali w cytryne hokejowych wyników, to nikt w tej lidze tyle nie zebrał.

Chłop odkąd pracuje to zdążył już przegrać dwa razy po 9:0 z Mułami i Leicester. Jeden z pierwszych do zwolnienia.

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 17:37

O co kaman, bo tego nie rozumiem.

Wszystko po kablu, pliki z sieci ściągam z prędkością 100mb/s (światłowód 1gb).

Ale nie, Viaplay musi się zacinać.

Może przez to, że nie widzę a obraz leci może w jakości 16K z super HDRem.

Hmmm

Ups147 komentarzy: 359606.08.2022, 17:37

@darek250s: nie oceniam meczu, to był tylko przykład, że nawet jak oni mają gorszy dzień, to ma kto za nich strzelać.

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 17:34

Viaplay jest jak przeglądarka Chrome.

Chrome zjada pamięć RAM, a Viaplay internet.

Możesz mieć najszybsze łączę, a i tak będzie zacinać xD

darek250s komentarzy: 10751 newsów: 506.08.2022, 17:33

@ksowa90:

Nie miałem ani jednej zacinki od początku meczu.

gnabry_ komentarzy: 5763 newsów: 106.08.2022, 17:32

A Borek jak zwykle maniera zimnego łokcia przy barze.

ksowa90 komentarzy: 152906.08.2022, 17:32

Nie da się oglądać dziś tego viaplay. Tnie na wszystkim

Kub4 komentarzy: 42906.08.2022, 17:32

@Herus: wolverhampton jest w polu karnym Leeds, i nagle bez słowa przełączają na Tottenham tylko dlatego bo była ręka w polu karnym (nie było karnego) jak jest zmiana meczu to trzeba czekać 20 sekund na komentarz, a same przełączenia są co chwilę, po dwie akcje i zmiana, Bournemouth nie ma prawie wcale, a Boras komentujący kurnik ciągle się pojawia

gnabry_ komentarzy: 5763 newsów: 106.08.2022, 17:31

Ten komentator z meczu Wolves-Leeds byłby idealny jako lektor do slasherów typu Droga bez powrotu.

Thoneick komentarzy: 200006.08.2022, 17:31