Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Paul77 komentarzy: 1018506.08.2022, 17:26

Jak zapodalem jakiś czas temu że może Kulusevski by się na skrzydle w Arsenalu przydał... Teraz już widać...

darek250s komentarzy: 10751 newsów: 506.08.2022, 17:26

@Ups147:

Spokojnie, nie oceniaj przez pryzmat jednego meczu. Postawa Southampton w dzisiejszym meczu jest tragiczna.

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 17:26

Sędzia jest kibicem kurnika czy co?

Przecież to kryminał że tam nie było żadnej kartki, nawet żółtej.

Reamoner komentarzy: 476206.08.2022, 17:25

Święci mają skład na spadek ... beniaminkowie mają większe prawdopodobieństwo utrzymania niż Bednarek i koledzy

arsenallord komentarzy: 30186 newsów: 11706.08.2022, 17:25

Mam nadzieję że Soton spadnie w tym sezonie

Garfield_pl komentarzy: 3092906.08.2022, 17:24

@cobi90 napisał: "Tottenham na mistrza :D:PP"
Tak jak w zeszłym sezonie;)

Ups147 komentarzy: 359606.08.2022, 17:24

@darek250s napisał: "W Tottenhamie wystarczy, ze wypada Son, gorszy dzień ma Kane i nie ma Tottenhamu"

4:1 na ten moment i żaden z wymienionych gola nie strzelił, nawet bym powiedział że Kane ma dzisiaj ten gorszy dzień

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 17:24

@arsenallord:

Zgadzam się.

Każda kura to buc.

Chodziło mi bardziej o walory typowo piłkarskie.

barto32 komentarzy: 164806.08.2022, 17:24

@gunner1990

Już nie przesadzaj ze słaby komentarz wole Borasa od tej całej ekipy z C+ Twarowski i Rudzki…..

cobi90 komentarzy: 129706.08.2022, 17:24

Tottenham na mistrza :D:PP

Vermaelen5 komentarzy: 265906.08.2022, 17:23

Ale mam zawsze ubaw gdy Kulusevski strzela, bo przypominają mi się te komentarze, że to odpad z Juve xdxd

gbn komentarzy: 396406.08.2022, 17:17

@Marcinafc93: Niech idzie, jak najdalej stąd, byle szybciej, jak go kiedyś lubiłem i był jednym z moich ulubieńców, tak teraz tym postępowaniem, stracił resztki mojego szacunku.

Koroniarz komentarzy: 1031206.08.2022, 17:16

ogladam bou-avl, ale kopanina xd

Marcinafc93 komentarzy: 32911 newsów: 106.08.2022, 17:13

Bellerin one step closer to Betis. He has rejected several offers from Spain (Atleti,Villareal) and Italy (Roma,Juve,Inter) and has told Arsenal to terminate his contract in exchange for forgoing his 5m euro per year salary.

@Estadio_ED

darek250s komentarzy: 10751 newsów: 506.08.2022, 17:10

Siadlby ten Walker-Pieters w AFC

gunner1990 komentarzy: 374106.08.2022, 17:05

Borek słaby komentarz , viaplay na tv tragedia z jakością ehhh

Garfield_pl komentarzy: 3092906.08.2022, 17:03

@damianARSENAL napisał: "ale maja Diera hehe"
Jego gol i radość, przypomniały mi Derby, w których była podobna,a potem dorwał go smutek o żal:D

Dziadyga komentarzy: 868006.08.2022, 17:02

Niestety Nottingham tragiczne w 1 pol :( a jestem ich cichym fanem od ponad dekady rowniez.

miki9971 komentarzy: 6814 newsów: 206.08.2022, 16:52

Ale Newcastle bije głową w mur... Szok.

Reamoner komentarzy: 476206.08.2022, 16:51

Fajnie jak by przyszedł Anthony Gordon z Evertonu ... koks :)

krzykus1990 komentarzy: 539606.08.2022, 16:50

Newcastle jak na to że maja bogatych właścicieli to jakiegoś szału transferowego u nich nie widać.

lordoftheboard komentarzy: 834506.08.2022, 16:49

@darek250s: chodzą plotki o Diabym i Bowenie
Osobiście chciałbym Sangare.
Przed meczem z Newcastle chciałem Nuneza i Sangare, brak LM wykluczył pierwszego, zobaczymy co z drugim

damianARSENAL komentarzy: 870606.08.2022, 16:45

Mi ani razu nie przycięła transmisja

darek250s komentarzy: 10751 newsów: 506.08.2022, 16:38

@lordoftheboard:

No jestem ciekawy czy ktos jeszcze przyjdzie do Arsenalu.

Barney komentarzy: 2142606.08.2022, 16:38

@Slaviola:

Dobry jest ,ale zachowywał się ostatnio w meczu z nami jak burak. Jeszcze dalej wstecz symulował.
Zwykła kura i tyle.

lordoftheboard komentarzy: 834506.08.2022, 16:37

@darek250s: a u nas wystarczy że wypadnie partey i nie ma nas, tam musi wypaść dwóch

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 16:35

@darek250s:

Hehe.

No ale koreanczyk jest niezły, trzeba przyznać.

Bo taki Kane to ostatnio gra lipe jak reszta kolegów z kurnika.

krzykus1990 komentarzy: 539606.08.2022, 16:34

Świeci do boju!!!

darek250s komentarzy: 10751 newsów: 506.08.2022, 16:33

@Slaviola:

Ja do Sona tez niczego nie mam. Nawet szacunku.

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 16:33

Dalej Świeci, do boju!

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 16:32

Szkoda że Son jest z kurnika, to chyba ich jedyny zawodnik który wzbudza resztki mojego szacunku.

GunnersFan9 komentarzy: 8715 newsów: 806.08.2022, 16:32

Erik Frajer

darek250s komentarzy: 10751 newsów: 506.08.2022, 16:32

@damianARSENAL:

Son zrobił bramkę

grzegorz1211 komentarzy: 1038906.08.2022, 16:32

Dziś mecze na Viaplay w aplikacji C+ online śmigają mi znacznie gorzej niż nasz mecz wczoraj

damianARSENAL komentarzy: 870606.08.2022, 16:32

@darek250s: ale maja Diera hehe

damianARSENAL komentarzy: 870606.08.2022, 16:31

2:1

darek250s komentarzy: 10751 newsów: 506.08.2022, 16:31

W Tottenhamie wystarczy, ze wypada Son, gorszy dzień ma Kane i nie ma Tottenhamu.

Garfield_pl komentarzy: 3092906.08.2022, 16:30

Kury to kury , podklub był, jest i będzie ;) ebać ich ;)

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 16:26

Że niby jacyś eksperci się spuszczają nad kurnikiem, że zrobili świetne transfery i mogą walczyć o mistrza...