Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
enrique komentarzy: 1947206.08.2022, 15:49

Jaki mecz będziecie oglądać teraz ?

Damper komentarzy: 250706.08.2022, 15:45

Gdyby nie Saliba nie wygralibysmy tego meczu. Wyobrazmy sobie, ze go nie ma- na srodku graja Gabriel i White, na prawej Cedric. Co zrobilby Zaha z Cedricem?

bokser83 komentarzy: 41306.08.2022, 15:45

@darek250s: to był żart dzieciaku... ale fajnie być liderem od 76 dni :D
@Ups147: tak to bardzo kluczowy moment... może po dzisiejszym dniu to się nie zmieni ;P

damianARSENAL komentarzy: 858506.08.2022, 15:45

Do końca sierpnia musimy mieć komplet punktów. Nie ma miejsca na pomyłkę.

Barney komentarzy: 2114706.08.2022, 15:41

@lordoftheboard:

Dzięki, ja bym Jezusa w życiu nie dał na cap bo ma go ponad 70% ludzi. Wolę zaryzykować innego gracza Nunez potrafi się znaleźć w sytuacji.

Ups147 komentarzy: 352706.08.2022, 15:40

@bokser83: Zostało jeszcze parę kolejek, trzeba to by utrzymać. Wchodzimy w kluczowy moment sezonu, dawno nie mieliśmy takiej okazji na tytuł

damianARSENAL komentarzy: 858506.08.2022, 15:39

Zapraszam poczytać komentarze na lfc.

darek250s komentarzy: 10384 newsów: 506.08.2022, 15:38

Przestańcie z tym mistrzem. Jak będzie top4 to będzie dobrze

bokser83 komentarzy: 41306.08.2022, 15:38

Lider BPL Arsenal F.C. ma dwa punkty przewagi nad drugą drużyną Liverpool F.C. w walce o mistrzostwo Anglii ;P

lordoftheboard komentarzy: 826906.08.2022, 15:35

@Calyn: szczęście sprzyja lepszym.
Był tam gdzie powinien być.

Jak rodman kiedyś pod koszem. On wiedział gdzie ta piłka spadnie ;)

pestjusz komentarzy: 261406.08.2022, 15:34

Na początku oglądałem na 2G. I też cięło, jakość się psuła, jednym słowem nie dało się oglądać.
Przełączem wifi na 5G i jest miodzio

lordoftheboard komentarzy: 826906.08.2022, 15:34

@Barney: gratulacje, ja nie grałem parę sezonów i się posłuchałem tych co grali xD

Dziadyga komentarzy: 846206.08.2022, 15:30

Mamy lidera na nastepne godziny!

Calyn komentarzy: 191606.08.2022, 15:30

Nunez dwa razy nie trafil w piłkę, prawie sie wywalil na niej i z tego gol i asysta xd

Reamoner komentarzy: 469706.08.2022, 15:29

A ja dałem Jesusa na C :P
jak błąd przedszkolny...

Ups147 komentarzy: 352706.08.2022, 15:28

Dziwnie bez tych reklam sie ogląda, czekasz na przerwę po meczu, a tu studio od razu xd

michalmsos komentarzy: 156506.08.2022, 15:18

@Garfield_pl: wyłączyłem i wlaczylem od niwai jest ok.
W sumie jak na dwa dni jestem pozytywnie zaskoczony.... po 3 kolejce zdecyduje czy kupic pakiet na rok;)

Garfield_pl komentarzy: 2875606.08.2022, 15:15

@michalmsos napisał: "Panowie tnie Wam dzis Via?
Wczoraj bylo perfect, dzisiaj sie wkur... jak Fulham ogladam... tnie co chwile:/"

Mi drugi raz wywaliło błąd dziś w tym meczu, internet po kablu, wczoraj bez większych problemów,ścinki na początku lekkie , dziś przycina co jakiś czas no i te dwie sytuacje.

Gofer999 komentarzy: 1475106.08.2022, 15:15

Ale Darwin to chaos. XD

Marzag komentarzy: 41393 newsów: 106.08.2022, 15:15

@enrique napisał: "Martinelli za dużo marnuje - Martinelli gol; Nunez drewno, Nunez do niczego - pierwszy mecz gol i asysta."
W tym cytacie 100% treści jest prawdą, chyba że Nunezowi nie zalicza tego jako jego gola to wtedy to będzie wyjątkiem.

morfeus komentarzy: 42006.08.2022, 15:14

Jak ktoś jest z Krakowa, to w factory są koszulki 20/21 HOME AUTHENTIC JERSEY za 136zł. Nie było już rozmiarów M i L

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.08.2022, 15:13

Trzymać się tam Fulham!

michalmsos komentarzy: 156506.08.2022, 15:12

Dopiero dzis zauważyłem kto jest trenerem Fulham;)
Ciekawa ekipa:)
Ciezko sie będzie z nimi na ich boisku grało.
Moze sie utrzymaja;)

enrique komentarzy: 1947206.08.2022, 15:11

Widzę że eksperci w formie - Martinelli bez formy, Martinelli za dużo marnuje - Martinelli gol; Nunez drewno, Nunez do niczego - pierwszy mecz gol i asysta.

Czytam dalej :)

mlodykanonier komentarzy: 151006.08.2022, 15:10

@michalmsos: no właśnie pod koniec meczu coś mi zaczęło ścinać.

Ups147 komentarzy: 352706.08.2022, 15:10

@Marzag: asysty jak welbeck kiedyś

Marzag komentarzy: 41393 newsów: 106.08.2022, 15:10

Ech, mogłem przeczytać komentarz zanim wysłałem. Piłka się nunezowi od sęka odbiła oczywiście :p

Barney komentarzy: 2114706.08.2022, 15:09

Nunez na kapitanie nie najgorzej :)

Marzag komentarzy: 41393 newsów: 106.08.2022, 15:09

Piłka mu się od Nunezowi od seka odbiła i ma asyste

Nunez srogie drewno

Marzag komentarzy: 41393 newsów: 106.08.2022, 15:08

@mlodykanonier napisał: "Gdzie wy tam karnego widzicie xD Zwykłe padolino ze strony Mitro."
No jeśli piłkarz jest kopnięty i obrońca nie ma kontaktu z piłką w tej sytuacji to jest to karny. Oczywiście wiadomo że piłkarze mogliby się nie przewracać w takich sytuacjach ale nie od dziś jest tak że jak piłkarz poczuje że jest kopniety to się przewraca bo to pewny karny.

Bukayoforever komentarzy: 353606.08.2022, 15:07

Jak to było? Mitrović to nie poziom PL, bo nie ma milionów na instagramie? Ciekawe.

michalmsos komentarzy: 156506.08.2022, 15:06

Panowie tnie Wam dzis Via?

zonadlapersiego komentarzy: 49106.08.2022, 15:04

a wiec dalej ustawka. w tamtym sezonie waly sedziowskie kosztowaly liverpool mistrzostwo i arsenal lige mistrzow. w tym zaczyna sie od walu. oczywiscie sedzia sie wybroni, ale nurek i szukanie nogi przeciwnika byl straszny. zal nie sport

lordoftheboard komentarzy: 826906.08.2022, 15:03

Miałem Nuneza, Martinelli, Saliba.

Posłuchałem się kumpla... XD sam jestem sobie winien xD

mlodykanonier komentarzy: 151006.08.2022, 15:03

Gdzie wy tam karnego widzicie xD Zwykłe padolino ze strony Mitro.

Mastec30 komentarzy: 644506.08.2022, 15:03

No to się Fulham mocno fartnelo z tym karnym. Żadna powtórka nie potwierdziła jednoznacznie dotyku. A akurat Liverpool się rozpędzał i pewnie za chwilę wyszedłby na prowadzenie. Aj żal że usunąłem Mitrovicia ze składu FPL

Kredens komentarzy: 372506.08.2022, 15:03

Ja tam też żadnego karnego nie widziałem

Dominik17 komentarzy: 313606.08.2022, 15:03

Jak Liverpool przegra to Kloop będzie płakał o sędziowanie , na bank tak będzie xd

KapitanJack10 komentarzy: 5468 newsów: 406.08.2022, 15:02

Nie nabierajcie się na Mitrovicia w fpl mówili.. Już był w PL i nie strzelał mówili.. Fulham kandydat do spadku mówili..

grzegorz1211 komentarzy: 1031806.08.2022, 15:02