Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Rynkos7 komentarzy: 702406.08.2022, 09:49

@KapitanJack10 napisał: "To już chyba wiadomo, dlaczego nie chcą wymienić Xhaki na Tielemansa.
Ktoś mi może w ogóle powiedzieć na jakiej pozycji grał Granit? W jednym momencie stoi sobie na LO, żeby Zinchenko mógł hasać na skrzydle, a chwilę późnej dostaje żółtko za symulke jak chciał minąć stopera CP wychodząc niczym napastnik. Często brał udział w małej grze z Gabim i Ziną na skraju pola karnego CP, a czasem stał obok Parteya i zabezpieczał środek.

Może i są lepsi pomocnicy od niego, ale jeśli nasze wyniki zależą od egzekwowania taktyki Artety w 100%, to bez Xhaki to wszystko się posypie jak domek z kart."

Halo halo, witamy w 21 wieku piłki nożnej. Lewy obrońca też przy akcji ofensywnej bierze w niej udział i nie rzadko jest skrzydłowym, albo często wchodzi w pole karne. Xhaka nie gra jako ostatni pomocnik a la Makalele, tylko aktywnie bierze udział również w ofensywie. Przecież w ataku nie bierze udział tylko 4 naszych graczy bo to by kompletnie nie miało sensu. Jak to sobie wyobrażasz, że atakuje tylko Gabi, Saka, Jesus i Ode a reszta z tyłu się przygląda?

krzykus1990 komentarzy: 528406.08.2022, 09:47

@KapitanJack10: Rozumiem jednak i przez niego przegrywaliśmy mecze. Fakt Xhaki jest pełno na boisku jest naprawdę aktywny. Jednakże łapie wiele kartek i też tych czerwonych .

Rynkos7 komentarzy: 702406.08.2022, 09:46

@Paul77:

No dokładnie. Będzie bardzo przydatny w kadrze gdy potrzeba będzie więcej siły w grze destrukcyjnej, na mocniejsze zespoły typu City gdy będzie trzeba pograć z kontrataku, ale wczoraj w drugiej połowie potrzebowaliśmy bardziej kreatywnego gracza w środku pola, który by utrzymał piłkę, poszanował ją, zdjął trochę ciężar z Ode i niestety nie było takiego. Partey i Xhaka to goście, którzy kasują przeciwnika a ich wirtuozeria podań kończy się na podaniu do boku lub do tyłu. Ewidentnie potrzeba tutaj kogoś bardziej kreatywnego do kadry.

D14 komentarzy: 437406.08.2022, 09:44

Dobra, przyznawać się kto wczoraj zarobił na naszym meczu? ;D
Mi siadł handicap 0:1,
Na drugim kuponie: nasze różne 4.5+, wygrana i powyżej 1.5 goli
A na 3 kuponie: nasza wygrana z 2zl na 200zl

Łącznie zainwestowane: 300zl, wyjęte 1400zl.

Czyli juz mam 1 meczyk z Fulham za darmo;-)

Paul77 komentarzy: 1010406.08.2022, 09:42

@Rynkos7: o tym piszę, Xhaka to może jest dobry gdy trzeba bronić. Lub zagrać na kontrę, wtedy te jego długie lagi mają jakiś sens. Do gry kombinacyjnej, pogrania piłka, porzytrzymania jej chłop się nie nadaje.

KapitanJack10 komentarzy: 5475 newsów: 406.08.2022, 09:42

To już chyba wiadomo, dlaczego nie chcą wymienić Xhaki na Tielemansa.

OldEf (zawieszony) komentarzy: 3606.08.2022, 09:40

@Theo10 napisał: "Mistrzostwo? Sezon temu nie byliśmy nawet w TOP4, a teraz dwa z trzech naszych największych wzmocnień w tym okienku, to w pewnym sensie „odpady” od Mistrza Anglii. Oczywiście bardzo cieszę się z ich przyjścia, bo to świetni gracze i dadzą nam dużo jakości w walce o TOP4, ale to też pokazuje, w jakim miejscu jest Arsenal, a jakim ManC"
Pełna zgoda. Głos rozsądku.

krzykus1990 komentarzy: 528406.08.2022, 09:37

@danielosik: Vieire możemy dać zamiast Holidinga . Jeśli by np Gabriel musiał niestety zejść to przecież White wtedy na środek a wchodzi Tomiyasu.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 106.08.2022, 09:35

Wczoraj nasi przed samą bramka jakąś blokadę mieli, Ode, Saka, Jesus, zamiast strzelać tak jak w presezonie to podania na siłę...

Ech0z komentarzy: 1044506.08.2022, 09:35

Ci wszyscy malkontenci naprawdę nie ogarnęli jeszcze, że Arsenal jest młoda drużyna i słabo zaczyna po przerwach. Potrzebujemy 2 meczów żeby się rozkręcić, po mundialu też zagramy kupę a gramy z West Hamem i znowu będzie marudzenie. Rok temu na początku sezonu przegraliśmy 3 mecze i wszyscy chcieliście zwolnić Artete. Ciekawe gdzie teraz byście byli z Royem Hodgsonem.

Rynkos7 komentarzy: 702406.08.2022, 09:34

@Theo10 napisał: "A co do Granita, to (poza kartką) zagrał wczoraj naprawdę dobry mecz. Jeśli będzie utrzymywał to co gra ostatnio, to wcale nie widzę pewnego wyjściowego składu dla Tielemansa, jeśli ten dojdzie do nas. :)"

ee? To chyba tylko jeżeli chcemy od 30 minuty stawiać autobus i grać z kontrataku. Xhaka kompletnie nie sprawdza się gdy trzeba poszanować piłkę, pograć kombinacyjnie itd. Odegaard właśnie dlatego często przygasa bo jest osamotniony w środku pola. Ma obok siebie dwóch kopaczy tj. Parteya i Xhake i żaden z nich nie jest technikiem-wirtuozem.

gbn komentarzy: 382906.08.2022, 09:34

Było wyrafinowanie mimo wszystko, tego czego brakowało w poprzednim sezonie, nie ważne jak, najważniejsze by większą cyfra była przy naszym logo na koniec meczu.

krzykus1990 komentarzy: 528406.08.2022, 09:34

@danielosik: No, tak, jeszcze Vieira xD Jest moc :)

kwiatinho komentarzy: 1313806.08.2022, 09:29

Ktoś niżej napisał że wczoraj wróciły demony z zeszłego sezonu..... to tylko część prawdy.

Fakt. Weszliśmy super w mecz, stworzyliśmy super okazję, wyszliśmy na prowadzenie i oddaliśmy rywalowi miejsce. CP rozkręcał się z każdą minutą. Najpierw zdobyli przewagę i posiadanie piłki a potem dochodzili do sytuacji gdzie blisko byli zdobycia gola.
Gdyby zdobyli jednego to pewnie by nas zajechali. Tak wyglądają mecze w PL. Jak drużyna poczuje krew to niszczy.

Na początku napisałem że to część prawdy bo każdy się zgodzi że w zeszłym sezonie byśmy ten mecz przegrali. Wczoraj zdobyliśmy dwa gole zachowaliśmy czyste konto i wywieźliśmy cholernie ważne 3 pkt z zajebiście trudnego terenu

Ech0z komentarzy: 1044506.08.2022, 09:29

@Theo10 napisał: "No nieźle, jesteśmy ledwo co po inauguracji PL, a tu już wszystko wiadomo:
- Arsenal pewniakiem do top4
- CP pewniakiem do górnej połowy tabeli."

To było wiadomo przed startem sezonu. @Theo10 napisał: "abstrahując od tego, że jeden mecz jeszcze o niczym nie świadczy," @Theo10 napisał: "Sezon temu nie byliśmy nawet w TOP4"
Sezon temu też o niczym nie świadczy, United vs mistrz ligi zrobił transfery na miarę galactikos i zajęli 6 miejsce.

Mastec30 komentarzy: 645206.08.2022, 09:29

@Paul77 napisał: "Mógłby przyjść, ale jeśli odszedł by Pepe."

Wiadomo trzeba się go pozbyć. Myślę że to że rozglądamy się za skrzydłowym oznacza że mamy jakiś pomysł jak wypchnąć Pepe. Inaczej nie robilibyśmy żadnych ruchów

Mastec30 komentarzy: 645206.08.2022, 09:27

@danielosik: Ciężko, żeby po takim sezonie w Leverkusen kosztował 20 mln. Albo bierzemy talenty albo ludzi który już coś pokazali. ci drudzy sporo kosztują. Zawsze się może nie sprawdzić zawodnik. Jest takie ryzyko ale to nie znaczy że nie trzeba go podejmować

Theo10 komentarzy: 834506.08.2022, 09:26

Paul77 komentarzy: 1010406.08.2022, 09:26

@Mastec30: Diaby może grać na obu skrzydłach u byłby konkurencją dla Saki i Martinelli
Mógłby przyjść, ale jeśli odszedł by Pepe.

Theo10 komentarzy: 834506.08.2022, 09:22

No nieźle, jesteśmy ledwo co po inauguracji PL, a tu już wszystko wiadomo:
- CP pewniakiem do górnej połowy tabeli.

Przecież te typy są nawet mniej warte, niż wieszczenie walki o utrzymanie sezon temu po 3 kolejkach.

A niektórzy tu już zaczynają powoli myśleć o mistrzostwie. :D Potem przegramy/zremisujemy 2-3 mecze, oddalimy się punktowo od Live/ManC i się tradycyjnie zacznie Arteta-outowanie, bo już wszyscy będą mieli oczekiwania z dupy.

Proponuję trochę ochłonąć, bo:
a) na razie zagraliśmy jeden mecz - wygrany, ale też wcale nie jakiś wybitny.
b) abstrahując od tego, że jeden mecz jeszcze o niczym nie świadczy, to nasi głowni rywale nie zdążyli zagrać nawet tego 1 meczu, więc w sumie nic nie wiadomo o formie takiej Chelsea czy ManU.
c) Mistrzostwo? Sezon temu nie byliśmy nawet w TOP4, a teraz dwa z trzech naszych największych wzmocnień w tym okienku, to w pewnym sensie „odpady” od Mistrza Anglii. Oczywiście bardzo cieszę się z ich przyjścia, bo to świetni gracze i dadzą nam dużo jakości w walce o TOP4, ale to też pokazuje, w jakim miejscu jest Arsenal, a jakim ManC

Także naprawdę ochłońmy, cieszmy się kolejnymi (mam nadzieję wygranymi) meczami, a z jakimś wstępnym ocenianiem i wieszczeniem w tym sezonie poczekajmy chociaż te kilka kolejek. ;)

Ech0z komentarzy: 1044506.08.2022, 09:21

To że Czaka dostaje kartkę za symulke w ataku po sprincie w pole karne przeciwnika pokazuje jak bardzo zmienił się nasz klub przez ostatnie lata

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698206.08.2022, 09:16

@Mastec30: po naszym Pepe jakoś mi nie imponują już takie wynalazki, inaczej jakby kosztował maks 20 mln, a nie tyle

@krzykus1990: vieira jeszcze jest

Paul77 komentarzy: 1010406.08.2022, 09:15

Diabli w Leverkusen kręci drugi rok dobre statystyki. Chłop się dobija do kadry Francji.

Mastec30 komentarzy: 645206.08.2022, 09:14

@danielosik: Akurat ten Diaby to wymiata. Chociaż osobiście wolałbym Bowena

krzykus1990 komentarzy: 528406.08.2022, 09:13

@kamil47: twierdzisz, że mamy słabą ławkę? Pomijając kontuzje jak będzie już ok to na ławkę możemy wystawić takie zestawienie zawodników :
Tomiyasu lub White ewentualnie Saliba konkurencja dużą a z forma różnie może być przez sezon