Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
determinat00r komentarzy: 344 newsów: 4905.08.2022, 23:10

Jak na tak trudny i niewygodny teren to jestem zadowolony z chłopaków.

Ramsdale mimo tych zawirowań z piłką 7.5/10

White kręcony przez Zahe był nonstop i widać, że często brakowało mu wsparcia Saki 6/10

Saliba zagrał po profesorsku i nie powinien siadać na ławie jeśli taką właśnie formę będzie prezentował 9/10

Gabriel miał kilka błędów i mylił się z podaniami, ale powstrzymywał ile sił rywali i za to brawa 7/10

Zinchenko asysta na starcie dobrze zwiastuje, ale potem gdzieś stracił kondycję i gubił krycie rywali 7.5/10

Partey był bardzo ważny w środku pola, ale wydaje mi się, że nie do końca czuł odpowiedzialność za tak kluczową pozycję. Mimo wszystko mimo kilku złych zagrań to był poprawny występ 7/10

Xhaka zagrał bardzo dobry mecz, świetnie próbował długich podań, walczył o piłkę i dobrze zagrywał z klepki. Niestety ogromny minus za żółtą kartkę, gdzie mógł w swoim stylu później osłabić drużynę 7.5/10

Odegaard świetny w defensywie, ale trochę ospały w ataku i nie do końca pewny swoich wyborów. 6.5/10

Martinelli biegał i szarpał najpierw na pozycji napastnika a potem na lewym skrzydle i ze swoich zadań wywiązywał się poprawnie. Bardzo aktywny, pewny swoich wyborów i z 1. golem w tym sezonie. Widać, że głodny jest gry i gra w piłkę w Arsenalu sprawia mu przyjemność 8/10

Saka często bywał nieobecny i kiepsko wspierał White’a, ale dzięki jego zrywowi pod koniec meczu mamy 2-0, jak dla mnie 7/10

Gabriel Jesus wreszcie zobaczyliśmy jego debiut w PL i był to bardzo obiecujący wystep. Gabriel był wszedzie poza miejscem, gdzie mógłby wcisnąć piłkę do bramki Guaity. Pomagał w defensywnie i często walczył o piłkę i niesamowicie mocno pressował obrońców Crystal Palace. 7.5/10

XandeR komentarzy: 978405.08.2022, 23:10

Oho, Viaplay odpala swojego Gmocha

fabregas1987 komentarzy: 2587205.08.2022, 23:10

@kuade: imo Zina na 7

Yahoooo komentarzy: 103905.08.2022, 23:10

@minio7 napisał: "poczekaj na jutrzejsze artykuły w skysports"

Jesteśmy w środku okienka transferowego, Saliba był prawdopodobnie MOTM w inauguracyjnym meczu sezonu, bardzo by mnie to zdziwiło gdyby zaraz nie pojawiły się jakieś plotki, więc to żaden argument. Gdyby Zaha dzisiaj strzelił Hattricka to już by szła oferta z Chelsea xD

ZielonyLisc komentarzy: 2031005.08.2022, 23:09

@clash123: no tak średnio bym powiedział.

kuade komentarzy: 73705.08.2022, 23:09

@XandeR: Albo po prostu zryty mózg od małego, że musi podawać i nawet gdy stoi przed bramką to woli mieć asystę od bramki, co któryś raz już niestety pokazuje.

SemperFidelis47 komentarzy: 53905.08.2022, 23:09

Bardzo ciezki mecz , druga polowa meczenska i balem sie ze zaraz nam cos wsadza. Wazne zwycięstwo oby dalej bylo juz lepiej.

kamil47 komentarzy: 268505.08.2022, 23:08

@XandeR: tutaj zgoda. Mam nadzieję że Arteta popracuje z nim pod tym względem.

clash123 komentarzy: 189305.08.2022, 23:08

Wygrana na wyjeździe na bardzo trudnym terenie . Nie rozumiem narzekania . To nie jest tak że inne zespoły zawsze zdobywają komplet punktów dominując całe 90 minut. Bardzo udane wejście w nowy sezon !

Arsenal2004 komentarzy: 397705.08.2022, 23:08

Ten mecz to był jeden wielki chaos.

kanonier91 komentarzy: 457005.08.2022, 23:08

Saliba profesor dla mnie. Xhaka też mega duży plus za ten mecz. Nie hula wszytsko jeszcze jak trzeba, ale dopiero się rozpędzamy. 3 pkt na tym terenie zawsze cieszą. Jestem pewny że faworyci będą tracić tutaj pkt

Garfield_pl komentarzy: 2884405.08.2022, 23:08

@Rynkos7 napisał: "Coś w tym może być. Rzeczywiście nie bez powodu tyle plotek na temat konkurenta właśnie dla Saki a nie na lewą stronę."
Szczerze na obie strony potrzebujemy, albo jeden który może tu i tu właśnie zagrać, jeszcze miesiąc, zobaczymy.

Rynkos7 komentarzy: 703105.08.2022, 23:08

@Kiepomen napisał: "Saka gra bardzo przewidywalnie niestety i często na alibi, jest troszkę przechajpowany na wyspach bo gra w podstawie u Southgata. Prawda jest taka jak mówisz, zatrzymał się w rozwoju i przypadłby się taki Raphinia jak nic."

Dokładnie widzę to tak samo. Jego ruchy są strasznie czytelne, brak jakiejś przebojowości. Mam wrażenie, że rywale nie mają problemu z odczytaniem jego intencji, po prostu wygrywa wtedy gry trafia na wolniejszego lub mniej zwrotnego obrońce.

Moje wnioski po tym meczu są takie że kiepomen nie zna się na piłce :)

XandeR komentarzy: 978405.08.2022, 23:08

Ale ze Ode nie strzelał w 58 min to już wyłącznie strach, głowa od początku kariery nie dojeżdża u niego, bo nóżki ma brylantowe

Yahoooo komentarzy: 103905.08.2022, 23:08

@Rynkos7 napisał: "Czy tylko ja mam podobne spostrzeżenia na temat Saki? Mianowicie jego talent eksplodował 2 sezony temu, jednak mam wrażanie, że od poprzedniego sezonu jego rozwój się zatrzymał. W sensie prezentuje swój w miarę wysoki poziom, który osiągnął jakiś czas temu, ale wygląda to jakby to był już sufit jego rozwoju, nie odnoszę takiego wrażenia aby jego gra była lepsza z meczu na mecz, z miesiąca na miesiąc. Jeszcze za wcześnie na takie wnioski po pierwszym meczu, ale to jedna z myśli, która mnie nurtuje."

Tylko, że on tak grając dostał się do reprezentacji Anglii na mistrzostwa w wieku 19 lat, gdzie w późniejszych etapach był jedną z kluczowych postaci, Southgate nawet mu zaufał i pozwolił strzelać karnego i do dzisiaj nie zapomnę tego jak Chiellini próbował go zatrzymać.. Być może jest to jego sufit, ale chyba ciężko osiągnąć coś więcej. Grunt żeby teraz jego forma nie szła w dół bo wielu było takich którzy eksplodowali w młodym wieku, a później już tylko regres ( Delle Alli dla przykładu).

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 105.08.2022, 23:08

aaa i Viaplay też top, transmisja ekstra, studio i bez reklam, jak tak ma to wyglądać to nie ma co tęsknić za c+

minio7 komentarzy: 284905.08.2022, 23:07

@Yahoooo: poczekaj na jutrzejsze artykuły w skysports

marcin04c komentarzy: 305005.08.2022, 23:07

Miało być Laca

Garfield_pl komentarzy: 2884405.08.2022, 23:07

William Saliba: “It helped me to spend two years on loan in France because I’m young, we need to play. Now I’m back & I hope we will make a good season.” [Sky] #afc

miki9971 komentarzy: 6661 newsów: 205.08.2022, 23:07

Xhaka musi mieć dobry wpływ na młodych (widać to też w jednym odcinku All or Nothing, kiedy mówi do Emila.), widać to też było dzisiaj, bo Martinelli jak strzelił bramkę, to szukał właśnie Szwajcara, żeby się cieszyć z Nim.

Cesc1994 komentarzy: 447805.08.2022, 23:06

Naprawdę dobrze się ogląda te wywiady i studio w viaplay. Miła odmiana po Canal+

marcin04c komentarzy: 305005.08.2022, 23:06

Łączą już strzela w Lyonie.

Kiepomen komentarzy: 438705.08.2022, 23:06

@Rynkos7 napisał: "Czy tylko ja mam podobne spostrzeżenia na temat Saki? Mianowicie jego talent eksplodował 2 sezony temu, jednak mam wrażanie, że od poprzedniego sezonu jego rozwój się zatrzymał."

Spejsik komentarzy: 352305.08.2022, 23:05

@kamil47: @Garfield_pl: Po prostu nadal nie ma zaufania no Nkethia ale mam nadzieję, że mnie miło zaskoczy

Supertramp21 komentarzy: 64205.08.2022, 23:05

Trzeba pochwalić Xhake że mu się styki nie przepaliły po tej żółtej kartce i wytrzymał do końca

kuade komentarzy: 73705.08.2022, 23:05

@fabregas1987: imo Zinchenko, nie zagrał źle, ale na pewno nie powiedziałbym, że ,,bardzo dobry występ" - co rozumiem, że na 5

mel75 komentarzy: 72705.08.2022, 23:05

@mizio: 2 sezony.Ponoc rozmawiają o przedłużeniu i rozmowy idą w dobrym kierunku.

Rynkos7 komentarzy: 703105.08.2022, 23:04

@Garfield_pl napisał: "Ciężko powiedzieć,bo być może to efekt przemęczenia ,gdzie grał ile się dało i nie miał ani zmiennika,ani rywala, dlatego przydałby się konkurent;)"

Goooner1 komentarzy: 11505.08.2022, 23:04

Brawo. 3 pkt najważniejsze.

XandeR komentarzy: 978405.08.2022, 23:04

Xhaka jak go Arczi przesunął do przodu to jest profesor, od kilkudziesięciu spotkań zawsze w top 3 na boisku.

Tielemans byłby rezerwowym na początku, nie posadzi ani Xhaki ani Parteya. Oby jednak przyszedł

bizooon komentarzy: 705405.08.2022, 23:04

No było szczęście po naszej stronie, Ramsdsle dal rade. Nie było karnego mimo dwóch dotknięć ręką w polu karnym. Nje byłonstrzalu zycia gracza przeciwników. Rzadko Arsenal ma takie szczęście. Mecz mocno wyrównany. Cieszymy się że się udało.

Mocartteam komentarzy: 4805.08.2022, 23:04

Aaauuuu
Taki początek to ja rozumiem,wielką radość,krok po kroku ,a narazie mamy te 3 punkty

fabregas1987 komentarzy: 2587205.08.2022, 23:04

Paradoksalnie wyroznilbym dwojke, która mogla zawalić mecz, czyli Ramsdale i White. Pierwszemu raz odcięło prąd i mogla, a nawet powinna pasc po tym bramka, ale potem dwa razy uratował nam tylki i bez niego nie byłoby tu 3 pkt. White natomiast przez 90 minut był nękany przez Zahe, zlapal zolta kartke i pod koniec spotkania juz ewidentnie brakło mu sil (szczerze mówiąc bylem pewny, ze Cedric go zastąpi kolo 75 minuty), ale dowiózł to do końca i na pewno pomógł w zachowaniu czystego konta.
Bardzo dobre spotkanie Saliby, Zinczenki. Solidnie tez Partey. Młode wilki z przodu po 30 minutach właściwie juz nic nie pokazali. Saka jedynie mial z 10 minut w drugiej polowie gdzie szarpnął i z tego paska bramka nr 2

ZielonyLisc komentarzy: 2031005.08.2022, 23:03

Wypadało by tabelę zaaktualizować na stronie :D

@Rynkos7: coś w tym jest

Garfield_pl komentarzy: 2884405.08.2022, 23:03

Zloty komentarzy: 77905.08.2022, 23:03

@danielosik: Światłowodu nie mam zamiaru wymieniać może ruter się zamuli nie wiem

Yahoooo komentarzy: 103905.08.2022, 23:02

@minio7: A gdzie Twoim zdaniem Saliba miałby odejść? Arsenal > OM, więc teoretycznie powinien iść do klubu lepszego niż Arsenal, tylko nie za bardzo widzę jakiekolwiek zainteresowanie jego osobą ze strony Liverpoolu, Bayernu czy Realu.

Wielimek93 komentarzy: 75405.08.2022, 23:02

Dzisiaj Xhaka niezły mecz, bo widzę że brak opinii na jego temat! Śmieszy mnie ta sytuacja z symulką... Faktycznie idzie zauważyć że sędziowie zwłaszcza są uczuleni na grę Szwajcara! :D

Supertramp21 komentarzy: 64205.08.2022, 23:02

Martinelli i Ramsdale w moim fpl zapunktuja. Dobre otwarcie

youngboy komentarzy: 200505.08.2022, 23:02

Bardzo liczę, że Saliba i Saka podpiszą nowe kontrakty. Żeby nie trzeba było oddawać ich za rok za połowę wartości...

MOTM?

Saliba najrówniejszy, ale bez tych dwóch setek wybronionuch przez Ramsdale mogłoby nie być nawet 1 oczka

entap komentarzy: 151405.08.2022, 23:01

i co, będzie jeszcze płacz po C+ ?
już po pierwszym meczu widać ile tam jest chęci zrobienia tego lepiej,
prawda jest taka, że Viaplay ma na to zupełnie inny pomysł, idą z duchem czasu, dobrze jest to opakowane przed i całkiem nieźle się słucha tego teraz,. Sprzedają to naprawdę dobrze. nie zawiodłem się.

Garfield_pl komentarzy: 2884405.08.2022, 23:01

@Spejsik napisał: "Martwi mnie jednak pozostanie tylko z Nkethia jeżeli Jesus złapie kontuzje."
To tak można i każdej pozycji mówić... A jak spojrzysz na topowe drużyny to nikt nie ma 3 top ,ba nawet 2 napastników. Martinelli, ESR, może nowy skrzydłowy który może grać na LS ,PS i N.

Rynkos7 komentarzy: 703105.08.2022, 23:01

Zloty komentarzy: 77905.08.2022, 23:01

Odegard w tym meczu może nie czarował ale dzielnie udzielał się też w obronie

kiko55555 komentarzy: 35305.08.2022, 23:01

Jest fajny trzon drużyny ramsldey, saliba, partey, odegard, saka, jesus. Potrzebny jest ten tielemans bo nie ma kogo wprowadzać z ławki a dojdzie jeszcze gra w środku tygodnia plus skrzydłowy za martinellego i sake do rotacji. Do poprawy sporo ale tak jak w każdej drużynie bo nawet live i city jak nie będą się poprawiać to staną w miejscu a jak stoisz w miejscu to się cofasz w tak silnej lidze jak premier league i momentalnie ucieknie LM. Także zbudowany element już jest teraz trzeba go jedynie wykończyć odpowiednimi elementami za sprawą edu i artety.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698205.08.2022, 23:01

@Zloty: gdzie ty zacinki miałeś? Wymień internet może