Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29705.08.2022, 22:47

@mlodykanonier: no wybacze, płacz dalej

barto32 komentarzy: 164705.08.2022, 22:46

Mówcie co chcecie ale to jest Premier League. Bardzo solidny nasz występ na potężnie trudnym terenie :)

bizooon komentarzy: 705705.08.2022, 22:46

CP to u siebie koty, jak wygramy bedziemy mowic ze Mikel wnpunkt zmiany zrobil

MarkOvermars komentarzy: 919505.08.2022, 22:46

Co by nie mówić Saliba MOTM zdecydowanie

ravmc komentarzy: 18705.08.2022, 22:46

Saliba i Zinczenko kocury. Ramsdale klasa, Gabriel pozytywnie, Wbite miał dużo roboty, Saka musiał mu pomagać. Kreuje nam się solidna obrona.

mlodykanonier komentarzy: 151105.08.2022, 22:46

@arsenal159: sorki, zwątpiłem w WIELKIEGO ARTETE i najlepszy PROCES w Europie. Wybaczysz?

krzykus1990 komentarzy: 528605.08.2022, 22:46

Typer obstawiłem 2:0 może siedzę xD

minio7 komentarzy: 284905.08.2022, 22:46

2:1 w typerze, ale 10 punktów chętniej przygarnę

Skurol komentarzy: 31305.08.2022, 22:46

I tak mecz wygrany dzięki Salibie i Aaronowi.

Rynkos7 komentarzy: 703305.08.2022, 22:46

@Simpllemann napisał: "Jesus bez gola. Niewypał."

A Lacazette dzisiaj gola strzelił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ArekKanonier komentarzy: 191205.08.2022, 22:46

Ale się kibice odpalili

Zloty komentarzy: 77905.08.2022, 22:45

Salibe to po tym meczu trzeba kontraktować na dożywotni kontrakt

aaron_maj komentarzy: 182205.08.2022, 22:45

Wszystko fajnie, 3 punkty są, ale mam nadzieje ze reszta sezonu będzie wyglądała jak pierwsze 20-30 minut tego meczu a nie jak druga połowa.

Yave komentarzy: 170405.08.2022, 22:45

Farfocel absolutny ale w szerszej perspektywie może się okazać najważniejszym golem

bizooon komentarzy: 705705.08.2022, 22:45

Martinelli do zmiany, ale nie ma kogo wpuscic

Skotii komentarzy: 1719 newsów: 805.08.2022, 22:45

Saliba to najlepszy transfer. Gość to będzie ściana.

bizooon komentarzy: 705705.08.2022, 22:44

Dobrze Eddie zablokowal bramkarza

Ups147 komentarzy: 352805.08.2022, 22:44

@minio7: wiadomo, ale też nie możemy się tak rozpaczliwie bronić przez cały mecz bo to się może zemścić. Ważne że wpadło na 2:0 i teraz w miarę spokojnie

SoulStorm komentarzy: 747605.08.2022, 22:44

Po tym spotkaniu mamy przewagę psychologiczną nad resztą przez cały sezon.

Garfield_pl komentarzy: 2894905.08.2022, 22:44

Niech jeszcze ESR i Vieira wrócą i z ławki dużo może dać rotacja

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29705.08.2022, 22:44

@mlodykanonier: jak baby sie zachowujecie, ale okej ;)

Oldgunner3 komentarzy: 989205.08.2022, 22:44

Piękna główeczka i trochę spokoju w koncówce.

Szogun komentarzy: 29077 newsów: 305.08.2022, 22:44

Miał słaby mecz ale trochę szczęścia i gol. Brawo.

ravmc komentarzy: 18705.08.2022, 22:44

Jest!!!!!! Mój wynik :) ale ważniejsze 3 punkty dla Nas po przeciętnym meczu

Placio komentarzy: 257305.08.2022, 22:44

Dobry wynik co nie zmienia faktu, że Odegaard i ogolnie zespół w srodku pola bardzo słabo. 20-25 minut dobrej gry na cały mecz to za mało.

Elastico07 komentarzy: 1258605.08.2022, 22:43

Bramka w najlepszym momencie meczu!! Niesamowicie ciężki mecz I niejeden gigant straci tu punkty ale my juz mamy ta przewagę wywożąc z tad komplet.Saliba moim! Bezbłędny występ

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698205.08.2022, 22:43

Brawo takie bramki też są potrzebne! Walczymy do końca!

Garfield_pl komentarzy: 2894905.08.2022, 22:43

Najważniejsze na start dowieźć 3 pkt , do celu jeszcze 10 min

Furgunn komentarzy: 935805.08.2022, 22:43

Pięknie! W odpowiednim momencie się nam młody odpalił.

Castillo komentarzy: 220405.08.2022, 22:43

Mamy to!!! Panowie mamy to!!!!

Tylko Jesus zszedł i Nketiah wszedł i gooooool Saka!!!

Own goal na ratunek?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29705.08.2022, 22:43

I co, warto było tak płakać jak wiekszosc tutaj?

TobiasRieper komentarzy: 20005.08.2022, 22:43

Wyglądało jak symulka xD
Takie pytanie do was, jak sędzia nie gwizdnie to var może wrócić do sytuacji i ewentualnie ukarać zawodnika?