Wymarzone derby! Arsenal 3-0 Chelsea

Wymarzone derby! Arsenal 3-0 Chelsea 24.09.2016, 19:35, Łukasz Wandzel 1508 komentarzy

Jeśli zapytacie fana Arsenalu o idealny sobotni wieczór, to na pewno wskaże dzisiejszą datę oraz rozpłynie się nad grą londyńskiego klubu, który zdeklasował Chelsea w meczu derbowym. To właśnie Arsenal! Trzy bramki i rozstrzygnięcie meczu jeszcze w pierwszej połowie! Do tego mogliśmy podziwiać wspaniałą, kreatywną grę, prawdziwy Wengerball w ofensywie, ale także niezwykły zapał i pozostawione serce na boisku przez całą drużynę, również defensywę. Możemy jednakowo pochwalić piłkarzy Kanonierów z każdej formacji. Mesut Özil czuł się dziś jak ryba w wodzie, tak samo jak Laurent Koscielny walczył zaciekle o każdą piłkę. Brawo!

Składy, w jakich obie ekipy rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Coquelin (32' Xhaka), Cazorla - Walcott, Özil, Iwobi (69' Gibbs) - Alexis (79' Giroud).

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, David Luiz, Azpilicueta - Kante - Willian (70' Pedro), Fabregas (55' Alonso), Matic, Hazard (70' Batshuayi) - Diego Costa.

Oceń zawodników Arsenalu w derbach Londynu!

Wraz z derbowym meczem można było spodziewać się nadzwyczajnych emocji od pierwszych minut. Spotkanie ruszyło z kopyta i fani zgromadzeni na The Emirates mogli oglądać trafienie piłkarza Arsenalu, które otworzyło wynik, już w 11. minucie. Zaczęło się od koszmarnego błędu Cahilla, który postanowił wmówić wszystkim, że nigdy nie grał w piłkę nożną i nie zdołał przyjąć prostego podania od partnera. Sytuację bezlitośnie wykorzystał Alexis Sanchez. Najpierw w banalny sposób przejął futbolówkę, żeby po kilku sekundach popisać się stoickim spokojem, podciąć piłkę i tym samym fenomenalnie wykończyć akcję. The Gunners dominowali początkowy kwadrans, ale postanowili mieć to na papierze i bardzo szybko po pierwszym golu podwyższyli prowadzenie. Kombinacyjną wymianą podań odznaczyli się Özil oraz Iwobi, następnie podanie dotarło do Bellerina znajdującego się na prawej stronie pola karnego gości. Młody obrońca miał sporo miejsca, więc zgrał do środka, gdzie był już Theo Walcott bezlitośnie umieszczający piłkę w siatce.

Przez dwadzieścia minut, od początku spotkania, piłkarze Antonio Conte nie istnieli na boisku. Dopiero po tym czasie nadeszły pierwsze sytuacje Chelsea, która mimo strzałów w kierunku bramki Petra Cecha nie potrafiła wrócić do meczu. Podopieczni Arsene'a Wengera mieli już niezłą zaliczkę, więc po dwóch strzelonych bramkach musieli po prostu pozostać skupieni i nie pozwolić The Blues uwierzyć, że ten rezultat można jeszcze uratować. Po kilku nieudanych próbach stworzenia dogodnej sytuacji przez Hazarda, Costę lub Williana, sytuacja postanowiła się zemścić, jeżeli można zemścić się na drużynie, która już przegrywała. Swoją cegiełkę przed końcem pierwszej części spotkania postanowił dołożyć Mesut Özil. Zainicjował on dwójkową akcję od świetnego obrotu z futbolówką na połowie gospodarzy. Popędził on w stronę bramki rywala, zagrał do Sancheza, ten w szesnastce przerzucił nad obrońcą z powrotem do Özila, który z powietrza uderzył i zdobył trzecią bramkę dla Arsenalu.

Przez drugą część meczu Kanonierzy grali tak jak powinno się grać wygrywając 3-0. Bawili się futbolem w ofensywie i pozostawali niezmiernie skupieni w obronie. Choć piłkarze Chelsea już dawno pożegnali się ze zwycięstwem w głowach, wciąż potrafili posłać niebezpieczne prostopadłe podanie lub zagrać w inny sposób zagrażający bramce gospodarzy. Wtedy na straży pojawiali się tacy zawodnicy jak Koscielny czy na przykład Bellerin, który bez żadnych kompleksów potrafił czystym wślizgiem wykonać odbiór spod nóg Pedro. Tym samym The Blues mogli pomarzyć nawet o honorowym trafieniu. W ataku, w drugich 45. minutach, Arsenal ciągle próbował swoich sił, choć bezskutecznie. The Gunners kwitowali każdą okazję uśmiechem i nie załamywali się próbując dalej, ponieważ ich przeciwnicy nie byli dziś tak entuzjastycznie nastawieni do gry w piłkę aż do końca spotkania.

Wspaniała gra i oczywiście zwycięstwo Arsenalu przyćmiło jedną smutną wiadomość, ponieważ w 32. minucie murawę musiał opuścić Coquelin. Francuz nabawił się kontuzji i w jego boiskowych obowiązkach zastąpił go Granit Xhaka. Wykluczenie piłkarza to zawsze cios dla drużyny i fanów, ale szczęściem w nieszczęściu jest to, że po raz pierwszy od dłuższego czasu Arsenal ma na ławce rezerwowych gracza podobnej klasy i nie musi martwić się o obsadzenie tej samej pozycji w następnym meczu.

Trzy punkty i trzy bramki, ale dla zespołu jest to znacznie ważniejsza wygrana. Nie chodzi tylko o derby, ale Kanonierzy już dawno tak pewnie nie zwyciężyli z rywalem z najwyższej półki, co powinno dodać im solidnej motywacji i pewności w kolejnych spotkaniach. Można stwierdzić, że Chelsea znajduje się ostatnio w gorszej dyspozycji, ale to ciągle klasowa drużyna. Coś za co fan Arsenalu czasem oddałby wiele to widok bezradnego Hazarda czy Fabregasa w starciu z jego ulubionym klubem. Do tego unieszczęśliwiony Diego Costa, który nie może nic poradzić na to, że na tablicy wyników widnieje już 3-0. Dobrze, jednak chodzi o derby.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
DannyWelbeck23 komentarzy: 86727.09.2016, 21:23

Co zrobił malarz ? Xd taki kozak przeciez

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52427.09.2016, 21:23

Sporting strzelił bramkę po bledzie w kryciu, swoje najgroźniejsze akcje też tworzy po błędach legionistów. I tu już 0:2.

jas1o2 komentarzy: 3727.09.2016, 21:19

ktos moze zna jakis pub w poznaniu gdzie puszczaja mecze kanonierow? chcialbym obejrzec mecz na piwie z kolezanka

mitmichael komentarzy: 4924327.09.2016, 21:18

Oficjalnie: Sam Allardyce został zwolniony z posady trenera piłkarskiej reprezentacji Angli

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52427.09.2016, 21:16

I kolejna stracona bramka po stałym fragmencie gry.

ZelGrey komentarzy: 252427.09.2016, 21:10

Swoją drogą, nasz Campbell - którego wielu tutaj widziało u nas w pierwszym składzie, jako istotnego zawodnika - po raz kolejny w Sportingu nie wychodzi w podstawowej jedenastce.

Lubię Joela, ale najwyraźniej Papcio wiedział co robi - bo niezbyt wierzę, że ligi portugalskiej nie może zawojować a byłby ważnym zawodnikiem czołowego zespoło Premier League.

Trequartista komentarzy: 536627.09.2016, 21:02

Tak właśnie kończy się futbol totalny przeciwko Realowi. Szkoda chłopaków z BvB.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.09.2016, 21:02

Real!

Siiiiiiiiiiiiii!

truskawa komentarzy: 82727.09.2016, 21:01

adam

BVB komentarzy: 5727.09.2016, 21:01

Dobry ten sędzia. Ewidentnej reki Ronaldo nie widział. Powinien być karny dla nas

boże benzema xdddd

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52427.09.2016, 21:01

Kto by nie został trenerem reprezentacji Anglii, to i tak nie wróżę im wielkich sukcesów. Choć tradycyjnie pojadą po złoty medal.

adamandium komentarzy: 127727.09.2016, 21:00

ktos poratuje stabilnym streamem bvb real?

Barney komentarzy: 2093927.09.2016, 20:59