Wymiana ciosów na Old Trafford: Man Utd 3-2 Arsenal

Wymiana ciosów na Old Trafford: Man Utd 3-2 Arsenal 02.12.2021, 22:11, Łukasz Wandzel 1444 komentarzy

Za nami starcie między Arsenalem a Manchesterem United na Old Trafford w ramach 14. kolejki Premier League. Kanonierzy mogli po dzisiejszym meczu wskoczyć na 4. miejsce w ligowej tabeli, jednak ulegli Czerwonym Diabłom 2-3. Piłkarze Mikela Artety jako pierwsi rozpoczęli strzelanie po kuriozalnym golu Emile'a Smitha Rowe'a, jednak późniejszy błąd Bena White'a pozwolił rywalom doprowadzić do wyrównania, a Cristiano Ronaldo dwukrotnie trafił do siatki, ustalający wynik spotkania z rzutu karnego po faulu Martina Odegaarda w polu karnym.

Manchester United: De Gea – Telles, Maguire, Lindelof, Dalot – Fred, McTominay – Sancho, B. Fernandes (90' Van De Beek), Rashford (70' Lingard) – Ronaldo (88' Martial).

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tavares – Martinelli, Partey, Elneny, Smith Rowe (70' Saka) – Odegaard (79' Nketiah) – Aubameyang (79' Lacazette).

Londyńczycy mocno zaczęli, błyskawicznie wywalczając 3 rzuty rożne i kontrolując grę przez przez na początku spotkania. Już w 13. minucie padła bramka otwierająca wynik spotkania.

W trakcie rozegrania rzutu rożnego przez Arsenal doszło do niecodziennej sytuacji. Fred nadepnął Davida De Geę. Hiszpański golkiper położył się na murawie, zwijając się z bólu. W tym samym czasie piłkę do siatki sprzed pola karnego wpakował Emile Smith Rowe. Sędzia Martin Atkinson miał zamiar przerwać grę, zanim piłka przekroczyła linię bramkową. Po analizie VAR-u angielski arbiter uznał gola dla Kanonierów.

Po straconym golu gospodarze ruszyli do ataku, a goście do przerwy większość czasu spędzili na własnej połowie boiska. Mogli jednak także zaskoczyć. Blisko zdobycia bramki po kombinacyjnej akcji na prawym skrzydle był Gabriel Martinelli, który uderzył nieczysto. To jednak Czerwone Diabły miały ostatnie słowo przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się Bruno Fernandes po słabym zagraniu Bena White'a.

Po przerwie obie ekipy nie zwalniały tempa i poszły na wymianę ciosów. Najpierw to Cristiano Ronaldo wyprowadził Manchester na prowadzenie. Arsenal odsłonił lewą stronę boiska, a Marcus Rashford dograł w pole karne do Portugalczyka, który świetnie wykończył akcję.

Kanonierzy się nie poddali i szybko doprowadzili do remisu. Wypuszczony przez Thomasa Parteya Martinelli pognał prawym skrzydłem i zgrał do Martina Odegaarda, a były piłkarz Realu Madryt strzelił po ziemi w lewy róg bramki.

Norweg niestety nie popisał się kilkanaście minut później, faulując Freda w szesnastce Arsenalu. Choć Martin Atkinson był przekonany o tym, że faulu nie ma, jego zdanie zmieniła powtórka obejrzana na monitorze VAR-u. Piłkę na wapnie ustawił Cristiano Ronaldo i pewnym strzałem w środek bramki ustalił wynik spotkania – 3-2.

Goście mieli spore szanse na wywiezienie z Old Trafford choćby punktu. Z przodu aktywny był szczególnie Martinelli, który czarował dryblingiem, a raz po przedarciu się z futbolówką środkiem boiska wyłożył piłkę Aubameyangowi. Gabończyk dla odmiany znowu zmarnował kilka okazji w kolejnym meczu, a zmiennicy – Bukayo Saka, Eddie Nketiah i Alexandre Lacazette nie poprawili jakości prezentowanej z przodu.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Barney komentarzy: 2090604.12.2021, 16:05

Chelsea puchła juz od 3 meczy conajmniej mieli szczescie ,ze wygrali z Watfordem1

damianARSENAL komentarzy: 851704.12.2021, 16:05

@arsenallord: tak samo przepaść co Moyes robił w United a WHU

Barney komentarzy: 2090604.12.2021, 15:59

@Jack_Herrer:

Mielismy wiecej szrotu Decydowanie jesf poprawa z tym Leno to przesadziles , Holding do rotacji tez okej.

Takim sposobem to i Chelsea ma duzo szrotu

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52404.12.2021, 15:57

Arsenal z Chelsea, City i Liverpoolem - 0 punktów, 0 strzelonych bramek.
WHU z Chelsea, City i Liverpoolem - 6 punktów, 7 strzelonych bramek.

Dominik17 komentarzy: 313604.12.2021, 15:55

@cobi90: dokładnie hahaha , ja wierzę w top4 i mam nadzieję na DCL w styczniu już :) wtedy będę wierzył jeszcze bardziej

losnumeros komentarzy: 1318904.12.2021, 15:55

@TomekO napisał: "A nie jest to cudotworca tylko powiedzmy sobie szczerze dobry rzemieslnik którego Man Utd brutalnie zweryfikowalo."

Nie każdy trener potrafi ogarnąć każdy klub i Moyes z Emerym są tego przykładem, ale za to potrafią wyciągać z średnich klubów to co najlepsze.

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11704.12.2021, 15:54

@TomekO: A może potrzebował ciut więcej czasu?

losnumeros komentarzy: 1318904.12.2021, 15:52

Rozumiem w jaki bałagan Mikel się wpakował i szacunek za to że próbuje to ogarnąć, ale Boss i Emery nie dostali takiego wsparcia jak Mikel i nawet z takim wsparciem Hiszpan ma problemy . Jednak sentymenty na bok oraz wyciąganie x pozytywów z 1 i 2 połowy meczu, mecz trwa 90 minut a nie dobre 15 min 1 połowy i 30 min 2 połowy. Bramka i obrona prezentuje się bardzo dobrze, ale kreacja gry w środku pola i z przodu to jest 1 wielki dramat. Mamy takich samych zawodników z przodu i w środku jak w poprzednim sezonie, a konkretnych schematów nadal nie widać. Wychodzimy na prowadzenie i jest to samo co za Wengera czyli obrona. Młodzi nie pociągną tego zespołu i tutaj nie ma żadnej wymówki, ze mamy najmłodszy skład w lidze i sam Mikel dostał zawodników jakich chciał. To samo było przerabiane za Wengera i wiemy jak to się skończyło.

Podziwiam tych co myślą, że będzie tutaj dobrze. Ja tak nie umiem, tym bardziej obserwując jak grają w piłkę inne zespoły i wtedy robi się jeszcze bardziej smutno. Niech Mikel będzie w tym sezonie w TOP4, ale patrząc racjonalnie na naszą grę i dodać do tego dziwne opowieści Mikela po meczach, jakoś w to nie wierzę. Mam małą nadzieję że się mylę i Mikel jeszcze nasz zaskoczy bardzo pozytywnie.

TomekO komentarzy: 275004.12.2021, 15:52

@arsenallord: A nie jest to cudotworca tylko powiedzmy sobie szczerze dobry rzemieslnik którego Man Utd brutalnie zweryfikowalo.

TomekO komentarzy: 275004.12.2021, 15:50

Rzadko oglądam inne mecze w PL ale dziejszy mecz WHU ze Smerfami obejrzałem i powiem że nie wierzę w proces Artety. Bo u nas nie widać żadnego planu na grę a na siłę trzymanie Auba na szpicy tylko świadczy że Arteta nie ma planu.

cobi90 komentarzy: 125704.12.2021, 15:49

Ah Ci prawdziwi kibice Arsenalu. Chelsea przegrywa i to nie oni sa słabi a West ham jest dobry, bo jak mozna wygrac z takim przeciwnikiem. Natomiast Arsenal przegrywa wtedy jest słaby, bo przeciez jak mozna przegrac z United.

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11704.12.2021, 15:48

Przepaść jaką robotę robi Moyes w WHU a Arteta u nas

Thierry_H komentarzy: 1013 newsów: 104.12.2021, 15:48

@silvano95: West Ham jest obecnie pod każdym względem, oprócz potencjału finansowego, bazy kibiców oraz zapewne jakości ośrodków treningowych, klubem o półkę lepszym od nas. To nie jest złośliwość, tylko fakt.

Simao12 komentarzy: 775204.12.2021, 15:48

@M4rcin:

I to drugi raz, MU jest specyficzne na to wychodzi

M4rcin komentarzy: 153104.12.2021, 15:45

Ale ze Moyes tak ułożył ta drużynę ze średniaków to jestem pod wrażeniem

silvano95 komentarzy: 980004.12.2021, 15:42

Jak West Ham gra z taką Czelsi , Live , a jak my .

silvano95 komentarzy: 980004.12.2021, 15:40

@Rynkos7 napisał: "Wyprzedzi nas West Ham, zaległy mecz rozegra Tottenham i też nas wyprzedzi, United nas dogoni i tyle będzie z naszego procesu xD"

Może tak być

Garfield_pl komentarzy: 2795104.12.2021, 15:38

@Rynkos7 napisał: "Czysto hipotetycznie. Pół żartem, pół serio."
Czysto hipotecznie my wygrywamy najbliższe 3 kolejki, reszta remisuje przegrywa i zbliżamy się do 1 miejsca :D no a tak poważnie w poniedziałek trzeba wygrać i nie oglądać się na innych, a jak już to tych przed nami :)

Garfield_pl komentarzy: 2795104.12.2021, 15:36

@wawrzyn1903 napisał: "Wróżbitą nie jestem, ale znam się na piłce."
Syn rivaldo? ;)

Rynkos7 komentarzy: 677704.12.2021, 15:34

@Garfield_pl:

Czysto hipotetycznie. Pół żartem, pół serio.

Garfield_pl komentarzy: 2795104.12.2021, 15:34

A to Totki już teraz rozgrywają zaległy mecz? To są 3 pewne punkty? :D bo w tej lidze pewne są wyniki po zakończeniu meczów a nie przed, ale spoko, czyli zakończenie sezonu jest w tej kolejce i już znamy tabele końcową ;)

Rynkos7 komentarzy: 677704.12.2021, 15:33

Kibice Arsenalu po meczu z Chelsea: "mecz z Chelsea jest wkalkulowany w porażkę, to było oczywiste, że przegramy, jesteśmy w budowie"
West Ham 3:2 Chelsea

wawrzyn1903 komentarzy: 16904.12.2021, 15:31

@coooyg11:Myślę, że 8-10. tak bym obstawiał. Wróżbitą nie jestem, ale znam się na piłce.

coooyg11 komentarzy: 318204.12.2021, 15:26

@wawrzyn1903: a na którym miejscu będziemy ? Z chęcią obstawie, a widzę że jesteś znachor to może dasz mi zarobić ^^

@gunner1990: West Ham też ma podróbkę trenera który odbił się od United …

wawrzyn1903 komentarzy: 16904.12.2021, 15:24

Z Artetą nie będziemy nawet w pierwszej 6, oglądam każdy mecz i widzę jak gramy i co prezentujemy.

Rynkos7 komentarzy: 677704.12.2021, 15:24

Garfield_pl komentarzy: 2795104.12.2021, 15:24

Chelsea puchnie :D

losnumeros komentarzy: 1318904.12.2021, 15:24

@gunner1990 napisał: "A my dalej z podróbka trenera który twierdzi że zdominowaliśmy United. Smiech"

Dostajemy bęcki po 4-0, 5-0 a i tak mamy wyciągać pozytywne wnioski i CFC, Live i City są na kosmicznym poziomie, chyba tylko dla nas.

losnumeros komentarzy: 1318904.12.2021, 15:22

@ostriket napisał: "Chelsea lamusy... WHU nie może wygrać"

Dlaczego CFC to lamusy? Bo przegrywają? Chyba wszystkie zespoły są w stanie w jakimś stopniu zagrozić CFC, City lub Live, tylko oczywiście nie my. Z UTD jakoś gra wyglądała, ale strzelamy 1 bramkę i głęboka obrona.

Czeczenia komentarzy: 1248104.12.2021, 15:13

Arsenal ma jeszcze oba mecze z WHU do rozegrania, a tylko punkcik straty. No, nie rozumiem po co być za Chelsea, skoro w walce o czwarte miejsce wszystko w rękach graczy AFC.

harry86 komentarzy: 81804.12.2021, 15:09

Świetny jest WHU, zwarci w defensywie, groźni w ataku. Prawda jest taka, że są półkę wyżej od Arsenalu. Fakt nie hejt

sWinny komentarzy: 782204.12.2021, 14:58

@arsenallord: mam tak samo

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11704.12.2021, 14:54

Jestem za Chelsea ale świadomość jest niesamowita. Po każdym golu dla WHU się cieszę

Furgunn komentarzy: 922004.12.2021, 14:53

West Ham się nie poddaje. Dla nas nie dobrze

Artu komentarzy: 189204.12.2021, 14:52

@Jacek1s: popieram, na tą chwilę Ivan Toney

adrianjestem komentarzy: 45704.12.2021, 14:48

Czy ktoś w ostatnim czasie był na meczu Arsenalu ?
Mam kilka pytań. Bo wybieram się na najbliższy mecz, a jeszcze nie wszystko mam ogarnięte

Reamoner komentarzy: 467404.12.2021, 14:47

Wszyscy robią ptk w FPL tylko nie Antonio :(

Jacek1s komentarzy: 764604.12.2021, 14:47

@Jacek1s: Znaczy za 4 miejsce jest LM. Mój błąd, nie spojrzałem w tabelę i nie odświeżyłem sobie tego za które miejsce są jakie rozgrywki.

Jacek1s komentarzy: 764604.12.2021, 14:45

@grzegorz1211: Kręcimy się koło top 4, więc jeśli udałoby się zająć tę pozycję, to wracamy do gry w LE, wygrywając LE możemy dostać się do LM. Tylko żeby ten ciąg zdarzeń się wydarzył potrzebny jest świetny napastnik, a jeśli Vlahović kręci nosem, to wątpię żeby nas poprowadził do wygrywania trofeów nawet jeśli uda się go przekonać wysoką tygodniówką. Wolałbym o wiele bardziej widzieć grę DCL, który gra z pasją i zaangażowaniem, jak nasz blok obronny włącznie z bramkarzem niż kolejnego piłkarza, który liczy kasę jak Ozil czy Auba i robi sobie wcześniejsze wakacje od poważnej gry w trakcie sezonu.

grzegorz1211 komentarzy: 1028404.12.2021, 14:21

@Jacek1s napisał: "Ja bym nie chciał Vlahovicia, robi problemy z transferem, kręci nosem, grałby tu tylko i wyłącznie dla pieniędzy, a nie dla prestiżu klubu czy własnego rozwoju"
A co się dziwisz że kręci nosem, Arsenal na ten moment nie jest gwarantem gry w LM czy walki o trofea.

Furgunn komentarzy: 922004.12.2021, 14:16