Wyniki spotkań 4. rundy eliminacji LM

Wyniki spotkań 4. rundy eliminacji LM 22.08.2013, 12:25, Adam Cygański 24 komentarzy

We wtorek i we środę rozegrano 10 meczów 4., decydującej o losach awansu do fazy grupowej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

W spotkaniach tych nie brakowało emocji i sensacyjnych wyników, jak choćby zwycięstwo mistrza Kazachstanu – Szachtiora Karagandy – nad słynnym Celtikiem Glasgow (2:0).

Swój mecz na tym etapie rozgrywek rozegrał również Arsenal, który pewnie, 3:0, pokonał na wyjeździe Fenerbahce SK i tylko tragedia mogłaby pozbawić Kanonierów awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Poniżej prezentujemy wyniki meczów 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów (rewanże zostaną rozegrane 27 i 29 sierpnia):

Szachtior Karaganda 2-0 Celtic Glasgow

12’ [1 – 0] A. Finonchenko

77’ [2 – 0] S. Khizhnichenko

Pacos de Ferreira 1-4 Zenit Sankt Petersburg

26’ [0 – 1] R. Szirokow

58’ [1 – 1] A. Leao

60’ [1 – 2] E. Szirokow

85’ [1 – 3] M. Degra (s.)

90’ [1 – 4] R. Szirokow

Olympique Lyon 0-2 Real Sociedad

17’ [0 – 1] A. Griezmann

50’ [0 – 2] H. Seferović

Viktoria Pilzno 3-1 Maribor

8’ [1 – 0] M. Cisovsky

58’ [2 – 0] V. Darida

66’ [2 – 1] A. Mejac

89’ [3 – 1] M. Duris

PSV Eindhoven 1-1 AC Milan

15’ [0 – 1] S. El Shaarawy

60’ [1 – 1] T. Matavz

Dynamo Zagrzeb 0-2 Austria Wiedeń

68’ [0 – 1] M. Leovac

75’ [0 – 2] M. Stanković

Ludogorets 2-4 FC Basel

12’ [0 – 1] M. Salah

23’ [1 – 1] Marcelinho

50’ [2 – 1] I. Stojanow

59’ [2 – 2] M. Salah

64’ [2 – 3] G. Sio

84’ [2 – 4] F. Schar (k.)

Schalke 04 1-1 PAOK Saloniki

32’ [1 – 0] J. Farfan

73’ [1 – 1] M. Stoch

Steaua Bukareszt 1-1 Legia Warszawa

34’ [1 – 0] F. Piovaccari

53’ [1 – 1] J. Kosecki

Liga Mistrzów autor: Adam Cygański źrodło: własne
Yakub97 komentarzy: 574623.08.2013, 22:57

Ja wlasnie przed losowaniem opawialem sie Realu i dla mnie nie bylo niespodzianka gry druzyna Veli wygrala swoj mecz

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57022.08.2013, 22:50

A jak pisałem, że chciałbym trafić na Fenerbahçe, żeby był ciekawy przeciwnik, to każdy komentował, że lepiej grać z ogórkami i przejść dalej, niż grać z dobrym i odpaść. Taką mają niektórzy wiarę w ten klub!

mitmichael komentarzy: 4924322.08.2013, 17:49

Trzymam kciuki za Kazachow niech osiagna dobry wynik w Glasgow i awansuja do Champions League to byłby dopiero numer. Swietny mecz Realu Sociedad ta druzyna zasługuje na LM co pokazał mecz z Lyonem. Oni, Zenit, Basel oraz My raczej moga sie cieszyc z awansu. Nie wierze zeby Lyon wygrał na wyjeździe

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.08.2013, 17:26

Tylko Zenit nakręcił lepszy wynik od nas.

matt21 komentarzy: 541422.08.2013, 15:26

Griezmann jest kozakiem. Powinniśmy się nim zainteresować.

Chapman komentarzy: 80822.08.2013, 15:08

Liczę na Celtów w rewanżu, no i że PAOK wymęczy dobry wynik z Helmutami.

granvorka komentarzy: 62722.08.2013, 14:27

@TaYekARS
Ciekawa logika. Sociedad ma gorszy wynik niz Basel w 1 meczu, oba zespoly graly na wyjezdzie a Ty mowisz ze Real jest pewny awansu a Szwajcarzy nie

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3422.08.2013, 13:46

My, Zenit i Real Sociedad mamy już awans w kieszeni. Pozostali muszą jeszcze powalczyć :)

Blizniak96 komentarzy: 1457 newsów: 522.08.2013, 13:32

mar12301

jak gra arsenal to nie ma innego wyboru od kanonierów, nawet jak bęcki dostają to nie wyobrażam sobie żeby następnego meczu nie obejrzeć, w zeszłym sezonie raz przerwałem mecz, nie wytrzymałem z bayernem 1 meczu, i drugiej połowy nie obejrzałem

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068722.08.2013, 13:26

Karaganda zrobi furorę

billbokin komentarzy: 2722.08.2013, 13:21

@Czeczenia < Osobiście nie chciałbym trafić na Legie, bo chociaż z nią nie sympatyzuje (w końcu Kraków z definicji nie lubi się z Warszawą) to życzę im jak najlepiej, bo tworzą fajny zespół, choć podobnie jak Arsenal mają za wąską kadrę na LM (szczególnie linia obrony jest "wybrakowana", co i u nas jest widoczne - liczę, że AW sprowadzi porządnego stopera przed końcem okienka transferowego). W pełni zgadzam się z Twoją analizą sytuacji, ale uważam, że silna grupa była by wskazana dla Arsenalu. W końcu trzeba się otrząsnąć i dumnie podnieść głowę. Wygrane starcia z gigantami pomogą nam odbudować Fear Factory i przyciągną dobre transfery. W tym roku skład jest ze sobą zgrany, Giroud ma pewne wykończenie, co mnie bardzo cieszy Rosa nie ma kontuzji i gra jak z nut, Ramsey się ogarnął (mam nadzieje, że moja wieczna krytyka wobec niego była błędna). Co jedynie to obrona mnie załamuje, to co pokazali z ASV to mrozi krew w żyłach. Na gwałt potrzeba dwóch światowych obrońców, bo jeśli TV5 nadal jest bez formy to na samym Koscielnym nie pociągniemy + porządny napastnik i PL jest w realnym zasięgu.

14tomek komentarzy: 109822.08.2013, 13:21

Czczenia - oglądałem mecz PSV z Milanem i Milan moim zdaniem ich zmiażdżył. Wynik mają szczęśliwy - jeśli widziałeś bramkę to wiesz o czym mówię ;] Ogólnie PSV za 2-3 lata jeśli nie rozkradną ich Barcelony czy City to będzie miało masakryczną paczkę. Tam średnia wieku czasem na ligowe poniżej 20 lat! Taki zbiór talentów ;] Ładnie się to zapowiada ale jeszcze nie na ten sezon.

bartekko14 komentarzy: 14522.08.2013, 13:09

A jeszcze 1 podobno Totki sprzedały Bale za 99miln
myslicie ze kupia sobe kogos za te pieniadze czy oni wydawali je juz z wyprzedzeniem ?? napiszecie na PW bo nie jestm peny

Czeczenia komentarzy: 1249922.08.2013, 12:52

Najlepiej trafić w grupie na Legię, Pilzno albo Austrię, wtedy 6 punktów niemal pewne.

Za to Sociedad wygląda groźnie i mogą powalczyć jak Malaga w zeszłym sezonie. Podobnie zresztą jak PSV o ile oczywiście przejdą Milan. Fajnie byłoby też nie jechać do Kazachstanu albo Rumunii, bo może drużyny słabe ale teren gorący.

Jak Celtic przejdzie to życzę im Manchesteru United i bitwy o wyspy.

Schalke jest niewygodnym rywalem dla Arsenalu ale są słabsi niż sezon temu, więc myślę, że poszłoby im lepiej niż z Basel. Milan albo Zenit to katastrofa i ciężkie boje w grupie.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125122.08.2013, 12:47

Widać Sociedad gra dobrze, nawet lepiej, że trafiliśmy na Fenerbahce niż na Real :P. A Celtic sprawił sporą niespodziankę ;D

granvorka komentarzy: 62722.08.2013, 12:41

@dawcio
Nie ma takiego zespolu jak Shalke. Problemem Schalke jest slaby trener, bo to jest zespol z duzym potencjalem. Nalezy pamietac ze Schalke gralo bez swojej najwiekszej gwiazdy.

Co do rewanzow to meczu Arsenalu nie bedzie mozna zobaczyc na Cyfrowym Polsacie

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370022.08.2013, 12:38

Wyczuwam Polską drużynę w Lidze Mistrzów.

dawcio090909 komentarzy: 187222.08.2013, 12:31

A Legia zagrała świetny mecz w defensywie :-)

immers komentarzy: 91522.08.2013, 12:30

Szkoda mi Lyonu, ale Sociedad naprawdę 2 piękne bramki strzelił.

dawcio090909 komentarzy: 187222.08.2013, 12:29

Ale Shalke to prawdziwe średniaki . :-)

mar12301 komentarzy: 2316922.08.2013, 12:28

brawa dla Legii za ten remis. Ze względu na to, że Arsenal już na 99,9% awansował będzie można obejrzeć we wtorek mecz Warszawiaków ;)