Wyrównane derby dla Arsenalu! Wygrana ze Spurs 1-0

Wyrównane derby dla Arsenalu! Wygrana ze Spurs 1-0 15.09.2024, 16:07, Łukasz Wandzel 643 komentarzy

Teren rywala, kontuzje i pauzujący filar środka pola – to wyzwania, którym czoła musieli stawić Kanonierzy w derbach północnego Londynu przeciwko Tottenhamowi. Nie zabrakło akcji z obu stron, ostrych starć, przepychanek i oczywiście żółtych kartek (8). Nie było wielu goli, ale padł ten najważniejszy, dający zawodnikom Artety komplet punktów w starciu z odwiecznym rywalem.

Hiszpański szkoleniowiec ewidentnie mierzył siły na zamiary, mając świadomość ograniczenia składu, jakim dysponuje. Arsenal oddał przeciwnikowi piłkę, dobrze bronił i próbował swoich szans z kontrataków. Z kolei podopieczni Postecoglou prezentowali się jak karabin naładowany ślepakami – ich gra była fragmentami znacznie lepsza niż skuteczność, której nie było wcale.

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Udogie – Kulusevski, Bentacur (68' Sarr), Maddison (80' Werner) – Johnson (68' Odobert), Solanke, Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Timber – Jorginho, Partey, Trossard (80' Sterling) – Saka (86' Nwaneri), Havertz, Martinelli (80' Jesus)

W pierwszej połowie Tottenham przeważał w posiadaniu piłki, a Arsenal wyczekiwał sposobności do przeprowadzenia kontr. Przez kwadrans mocno przeważali gospodarze. Raya kilkukrotnie musiał się wykazać, broniąc m.in. strzał Kulusevskiego po składnej akcji Spurs. Goście również sami prosili się o kłopoty. Nieudane podanie White'a skończyło się prezentem dla Solanke, który nie zdążył strzelić w obrębie szesnastki. Z kolei Saliba obejrzał żółtą kartkę już w 15. minucie.

Dopiero później Arsenal zaczął zagrażać rywalom. Vicario z trudem złapał piłkę po strzale głową Havertza. Jednak przede wszystkim wspaniały kontratak powinien wykorzystać Martinelli. Brazylijczyk nie podał do Saki, tylko trafił w ręce golkipera. Skrzydłowy często był pod grą, lecz podejmował złe decyzje i tracił piłkę.

W 36. minucie atmosferę podgrzał faul Timbera. Boczny obrońca zapracował na kartkę, ponieważ grał ostro w całej pierwszej połowie. Przepychanki po przewinieniu zaczął Vicario (za co sam został ukarany). Sędzia do przerwy często sięgał do kieszeni, lecz na szczęście dla widowiska tylko po żółte kartoniki.

Drugą odsłonę spotkania znowu lepiej zaczęli piłkarze gospodarzy. Zepchniętym do obrony Kanonierom brakowało inicjatywy, by skutecznie wyprowadzić piłkę, aż do czasu, gdy Saka wywalczył na skrzydle rzut rożny. W 64. minucie Anglik dograł z rogu boiska w pole karne, gdzie Gabriel czyściutko trafił głową do siatki. Brazylijskiego stopera nie upilnował Romero.

Po objęciu prowadzenia goście nie atakowali prawie w ogóle, z kolei akcje Tottenhamu nie były już tak intensywne, jak te z pierwszej połowy. W 80. minucie na murawie zameldował się Jesus, zadebiutował Sterling, a po chwili wszedł też Nwaneri. W końcówce spotkania ofensywna trójka miała jednak przed sobą więcej zadań w obronie.

Ostatnim podrywem Kogutów, by powalczyć o remis, były strzały z dystansu. Najbliżej zdobycia bramki był Kulusevski. Szwed w 91. minucie uderzył tak, że futbolówka poleciała niewiele nad poprzeczką. Próbę zza pola karnego podjął też Odobert, ale piłka odbiła się od Wernera. Arsenal utrzymał wynik i tym samym zdobył na Tottenham Hotspur Stadium 3 punkty.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Socjopata komentarzy: 17715.09.2024, 16:47

To jednak Saka non stop 90 minut nie da rady grać? Nikt się nie spodziewał poza Artetą xD

Bartek_ komentarzy: 48115.09.2024, 16:47

Ciekawe jak Nierwany sobie poradzi

Garfield_pl komentarzy: 3140815.09.2024, 16:47

Co z Saka było? Bo nie widziałem urazu

minio7 komentarzy: 314515.09.2024, 16:47

3 minuty nam wyleżał Saka, bardzo dobrze

Saka Ty sobie nawet nie żartuj

Poza tym Kai jest ważniejszy jeśli chodzi o zbalansowanie zespołu aniżeli Trossard, gdy chodzi o grę defensywną, a my bardziej musimy się skupić na obronie.

@farba122: Kai dobrze gra. Dużo walczy, biega i pokazuje się do gry.

piter1908 komentarzy: 526615.09.2024, 16:45

@farba122 napisał: "czym zasłużył sobie havez na pozostanie na boisku a ściągniecie trosada co jest jednym z lepszych zawodników w arsenalu dziś"

Tym że utrzymuje nam piłkę z przodu

darek250s komentarzy: 10805 newsów: 515.09.2024, 16:45

Dobrze, że tyle transferów narobili chłopaki w razie kontuzji.

Jack_Herrer komentarzy: 6333 newsów: 19215.09.2024, 16:45

@farba122: może noga smyrała Trossarda i zasygnalizował zmianę ;)

Marzag komentarzy: 41978 newsów: 115.09.2024, 16:45

Bo Havertz gra bardzo dobry mecz i jest wyższy

Czy tylko mi nasza gra kojarzy się z Burnley Dyche'a??

Jaki to jest dramat...

minio7 komentarzy: 314515.09.2024, 16:45

@farba122: Havertz jeszcze ma paliwo w baku, Trossard niekoniecznie. Trossard rzadko kiedy gra pełne 90 minut

Marzag komentarzy: 41978 newsów: 115.09.2024, 16:43

Aston Villa to lepszą drużyną niż Tottenham, w tym sezonie kury znów poza top4 raczej.

Bartek_ komentarzy: 48115.09.2024, 16:40

Chyba jedyny zawodnik, który mógł wejść z ławki.

Garfield_pl komentarzy: 3140815.09.2024, 16:40

@minio7 napisał: "racja, na pewno by sie nie pozbieral po krytyce jakiegoś randoma z internetu"
Kompletnie nie zrozumiałeś przekazu, on to mógł walić z pierwszej piłki;)

Sebastiansuski komentarzy: 28615.09.2024, 16:39

Kolejny mecz kiedy to Udogi dostaje wczesna żółta kartkę a my w ogóle tego nie wykorzystujemy. W poprzednim sezonie identyczna sytuacja

minio7 komentarzy: 314515.09.2024, 16:38

@Garfield_pl: racja, na pewno by sie nie pozbieral po krytyce jakiegoś randoma z internetu

Garfield_pl komentarzy: 3140815.09.2024, 16:37

@minio7 napisał: "Zmienić to może sobie United trenera” - Mikel Arteta 15.09.2024"

alexis1908 komentarzy: 377615.09.2024, 16:36

Niech już zejdzie ten Martinelli nie da się na niego patrzeć w dzisiejszym meczu .

Marzag komentarzy: 41978 newsów: 115.09.2024, 16:35

@darek250s napisał: "-Arteta co tam u ciebie?