Z obozu rywala: Schalke zwycięża w Dortmundzie

Z obozu rywala: Schalke zwycięża w Dortmundzie 22.10.2012, 17:01, Tomasz Zajac 9 komentarzy

Rywalami Arsenalu w fazie grupowej Ligi Mistrzów są Schalke, Olympiakos i Montpellier.

Co tydzień oficjalna strona Kanonierów informuje, jak zespoły te radzą sobie w krajowych ligach. Oto ich ostatnie rezultaty:

Borussia Dortmund 1-2 Schalke

55' Lewandowski - 14' Afellay, 48' Höger

Schalke odniosło kolejne zwycięstwo pokonując aktualnego mistrza kraju w prestiżowych Derbach Zagłębia Ruhry. Ibrahim Afellay zdobył pierwszą bramkę w 14. minucie meczu a 3 minuty po przerwie na 2:0 podwyższył Marco Höger. Gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniem Roberta Lewandowskiego. Dzięki zwycięstwu drużyna z Gelsenkirchen utrzymała 3 miejsce w tabeli.

Rennes 2-1 Montpellier

13' Makoun, 52' Erding - 69' Belhanda

Aktualni mistrzowie Francji doznali kolejnej porażki w lidze. Rennes prowadziło w tym spotkaniu 2:0 po tym, jak bramki zdobywali kolejno Jean Makoun i Mevlut Erding. Gola dla gości z rzutu karnego zdobył Younes Belhanda. Po tej porażce drużyna Montpellier zajmuje odległe, 16. miejsce w ligowej tabeli.

Olympiakos 4-0 Xanthi

27' Manolas, 51'Holebas, 54', 63' Djebbou

Świetna passa greckiego zespołu w obecnym sezonie została podtrzymana po pewnym zwycięstwie z Xanthi. Bramki dla aktualnego mistrza Grecji zdobywali Konstantinos Manolas, Jose Holebas oraz Rafik Djebbour - dwa trafienia. Dzięki temu zwycięstwiu Olympiakos ma na swoim koncie komplet punktów i o pięć "oczek" wyprzedza drugi w tabeli PAOK.

Liga Mistrzów autor: Tomasz Zajac źrodło: arsenal.com
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125123.10.2012, 17:38

Trzeba dodać że po dobrym meczu Schalke wygrało ;)

michal192837465 komentarzy: 765423.10.2012, 11:48

Dla Schalke będzie to duża motywacja, ale i tak przegrają. ;P

mitmichael komentarzy: 4924322.10.2012, 19:30

Nie ma sie co podniecac wygrana Schalke bo to były derby a wiadomo jak to jest w takich meczach. Zreszta w PL gra sie tudniej niz w Bundeslidze.

fabregas1987 komentarzy: 2583822.10.2012, 18:12

bardzo fajny pomysł ktoś miał z tym przedstawieniem formy rywali z grupy ...

niski93 komentarzy: 581622.10.2012, 17:34

Niby taka łatwa grupa, a każde zwycięstwo przychodzi nam ciężko.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068722.10.2012, 17:29

Z Schalke będzie piekielnie trudno wygrać.

rayuuuu komentarzy: 313222.10.2012, 17:07

Co się dzieje z Montpellier w tym sezonie, szok. Zwycięstwo Olympiakosu nikogo nie dziwi, a Schalke... no, zwycięstwo w Revierderby na stadionie robi wrażenie.

executer1 komentarzy: 268622.10.2012, 17:05