Zadecydowały karne. Arsenal przegrywa z Atletico

Zadecydowały karne. Arsenal przegrywa z Atletico 26.07.2018, 16:21, Kamil Garczorz 340 komentarzy

Pierwszy mecz w Singapurze w wykonaniu piłkarzy Arsenalu nie miał szczęśliwego zakończenia. Rojiblancos zwycięstwo osiągnęli dopiero w konkursie jedenastek, a w regulaminowym czasie gry padł remis 1-1.

Zarówno Emery, jak i Simeone nie zdecydowali się na desygnowanie do gry najsilniejszego składu, a skład Arsenalu wymieszany był gwiazdami, młodością oraz nowymi zawodnikami, podobnie zresztą jak w zespole z Madrytu. Warto odnotować, że kapitanem londyńczyków był Aaron Ramsey, co może podsycić plotki mówiące o tym, że to właśnie Walijczyk będzie piastował tę funkcję pod wodzą Unaia Emery'ego.

Oto, w jakich składach wystąpiły obie ekipy.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Holding, Kolasinac - Ramsey, Guendouzi, - Nelson, Smith-Rowe, Aubameyang - Lacazette

Atletico: Oblak - Juanfran, Moya, Montero, Olabe - Munoz, Thomas, Rodri, Correa - Gameiro, Vietto

Arsenal z Atletico w poprzednim sezonie rywalizował w półfinale Ligi Europy, a pierwsza połowa dzisiejszego spotkania była bliźniaczo podobna do pierwszego meczu we wspomnianych rozgrywkach. Tempo gry było bardzo mozolne, to Arsenal próbował budować akcje, a Atletico czekało na swoją szansę. W pierwszych 15. minutach gry Kanonierzy utrzymywali się przy piłce przez 75% czasu, w tym okresie oddali kilka uderzeń na bramkę Oblaka. Najlepszą okazję na zdobycia bramki piłkarze Arsenalu mieli w 22. minucie. Po pięknym podaniu Ramseya oko w oko z bramkarzem Atletico stanął Lacazette, ale Francuz nie zdołał pokonać Oblaka. Na kilka minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu padł gol dla Hiszpanów. Correa z prawej strony boiska podał piłkę w pole karne, gdzie czekał nie pilnowany Vietto, który nie miał problemów z pokonaniem Bernda Leno. To był pierwszy celny strzał na bramkę Niemca. Trzeba przyznać, że w bramce Rojiblancos bardzo dobrze spisywał się Oblak i to jemu madrytczycy mogą zawdzięczać prowadzenie po 45. minutach.

W przerwie w obu zespołach nastąpiła wymiana golkiperów. W Atletico na bramce pojawił się Adan, a w Arsenalu Petr Cech. Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli gracze The Gunners i już po trzech minutach na tablicy wyników widniał wynik 1-1. Piłka trafiła do Emila Smitha Rowe'a, ten schodząc do środka prowadząc piłkę kilka metrów uderzył zza pola karnego w górny róg bramkarza. Ładny gol 17-latka. Później inicjatywę przejęli podopieczni Simeone, ale nawet po uderzeniach z kilku metrów nie potrafili znaleźć drogi do bramki Cecha. W 58. minucie zakotłowało się pod bramką Czecha. Piłkę w okolicach pola karnego stracił Guendouzi, gdy wydawało się, że niebezpieczeństwo zostanie zażegnane to samo, ale kilka metrów od bramki uczynił Ramsey. Madrytczycy w jedne akcji oddali dwa strzały z kilka metrów, ale wszystko zakończyło się rzutem rożnym. Remis utrzymał się do końca meczu, więc o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. W tej sytuacji lepiej poradzili sobie Rojiblancos wygrywając 3-1. Jedynym Kanonierem, który zdołał wykorzystać jedenastkę był Ainsley Maitland-Niles.

Arsenal znajduje się na początku przedsezonowych przygotowań i nie warto po tym spotkaniu wyciągać daleko idących wniosków, to był iście treningowy mecz, w którym nie wynik był najważniejszy. Dla Unaia Emery'ego był to zaledwie trzeci mecz w roli trenera Kanonierów, ale pierwszy z rywalem tej klasy, poprzednie dwa rozegrany zostały z zespołami z niższej klasy rozgrywkowej. Ustawienie, którym wyszli na to spotkanie londyńczycy było eksperymentalne, a wielu zawodników, którzy brali udział w mistrzostwach świata nie wróciło jeszcze do treningów.

Atletico Madryt autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
poprzednia234567 następna
Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 126.07.2018, 17:27

@Simpllemann: dzięki ale już widze automatycznie mnie przypisało

schnor25 komentarzy: 1854626.07.2018, 17:27

Dobra Panowie/Panie, ktoś/coś w telegraficznym skrócie? Zagraliśmy dobre zawody? Był to wyrównany mecz, czy któraś ze stron nacierała/dominowała? Kto na duży minus (dzban meczu), kto na plus. Jaki prognostyk na kolejne spotkanie? Będzie coś z tej mąki?

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 226.07.2018, 17:26

@silvano95: No i wszystko, dzięki!

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.07.2018, 17:25

@Mico17
101593-29781.

pierre_afc komentarzy: 1207126.07.2018, 17:25

@erykgunner: Cech przed przyjście do AFC miał bardzo dobry % obronionych karnych, to u Nas z niewiadomego powodu przestał 'czuć' ten fragment gry.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 126.07.2018, 17:24

jest już kod do fantasy od k.com?

silvano95 komentarzy: 981126.07.2018, 17:22

LIGA MISTRZÓW UEFA I LIGA EUROPY UEFA POZOSTAJĄ NA
PLATFORMIE NC+

Dzięki współpracy z Telewizją Polsat wszystkie mecze najbliższego sezonu piłkarskiej Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA będą dostępne dla abonentów nc+.

Nc+ porozumiał się z Polsatem i abonenci posiadający Canal+ zobaczą Ligę Mistrzow bez dodatkowych opłat

Kanały Polsatu będą dostępne w nc+ GO dla abonentów nc+ zgodnie z posiadaną przez nich ofertą

Od nowego roku kanały i serwisy pay-per-view Polsat Sport Premium będą dostępne dla abonentów nc+ posiadających kanał CANAL+ w ofertach promocyjnych, w tym także bez dodatkowych opłat

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 226.07.2018, 17:16

O widzę liga mistrzów wraca do nc+ :D
Zna ktoś więcej szczegółów?

lucasnoline komentarzy: 541626.07.2018, 17:13

Te karne u Cecha to jest najmniejsze zmartwienie jeśli chodzi o jego gre.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.07.2018, 17:09

Aukcjach, to żem doyebał teraz..

Chodziło mi o pomoc, wybaczcie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.07.2018, 17:08

Normalnie nie proszę was o nic, ale w tym wyjątku proszę, kto może pomóc niech wyślę cokolwiek! Sam pomogłem, ale wiadomo jak jest...

Sam brałem udział w aukcjach kanonierów, więc niech ktoś pomoże młodemu!

W każdym razie, dziękuję!

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 226.07.2018, 17:07

@call_me: pressing pressing pressing i bardzo szybko odzyskiwana Piłka

Dominik11 komentarzy: 2017026.07.2018, 17:06

To tylko mecz towarzyski owszem porażka , ale do 60 min zagraliśmy fajnie. Potem zmiany wiadomo że jak na raz zmienisz prawię całą 11 to musi być inna gra, w tym wypadku gorsza.

Ale w sobotę kolejny mecz tak naprawdę wnioski można wyciągać po połowie sezonu, a nie dziś.

call_me komentarzy: 272726.07.2018, 17:04

Niestety nie mogłem oglądać meczu więc mam dość konkretne pytanie. Czy było widać jakąś różnicę między Arsenalem Wengera, a Emery-go?

silvano95 komentarzy: 981126.07.2018, 17:03

@Gunnerrsaurus Arsenal z Cechem oczywiście przegrywa

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189926.07.2018, 17:02

Arsenal z Leno 1:0 w dupę.
Arsenal z Cechem 1:0 do przodu.
Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości który bramkarz jest lepszy?

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 626.07.2018, 17:01

Choć w sumie jak teraz popatrzyłem to Courtois też ma tylko jednego na ostatnich 15, Lloris tylko trochę lepiej - 3 na ostatnich 23

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 626.07.2018, 16:56

@erykgunner:

Tylko problem jest taki, że Cech na ostatnich 17 obronił tylko 1.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161726.07.2018, 16:45

W topie są gorsi bramkarze niż Cech jeśli chodzi o karne.

Cech: obronione karne 17, puszczone 59 (22%)
Courtois: obronione karne 5, puszczone 26 (16%)
Lloris: obronione karne 11, puszczone 62 (15%)

SowinhoO komentarzy: 100826.07.2018, 16:44

Dobra ludzie , powie mi ktos gdzie obejrze skrót dzisiejszego meczu ?

kwiatinho komentarzy: 1312826.07.2018, 16:41

@pumeks:
Oglądałeś?

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 226.07.2018, 16:40

@Redzik: No po jakimś czasie przyznaję Ci i Ranczomenowi rację. Chłopak absolutnie niczym się nie wyróżnia na tle Nelsona, Nketiaha a co dopiero Nilesa.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.07.2018, 16:38

Cech wybronił najwięcej karnych w Arsenalu!

Szacun dla pancernika, można go śmiało wyebać do Chelsea.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9226.07.2018, 16:38

Myślę że wszyscy co oglądali przekonali jakim przeciętnym grajkiem jest Joe Willock.

Leehu komentarzy: 1049626.07.2018, 16:37

@SoulStorm: Jeszcze to ktoś na poważnie potraktuje, lepiej weź to skasuj. :D

Zespół zagrał poprawne zawody co prawda drugi skład lekko zawiódł no ale pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu i choć czasem brakło skilla to uważam że to dobry sparing. Dawno nie widziałem Arsenalu który odbierałby piłkę na połowie rywala (owszem czasem coś tam udało się odebrać Alexisowi no ale powiedzmy sobie szczerze to co tutaj widzieliśmy to był pressing całego zespołu a nie jednego zawodnika), a już na pewno nie przypominam sobie sytuacji kiedy odbieramy piłkę w polu karnym rywala. To trzeba szanować. Wynik i rezultat tego meczu to sprawa drugorzędna. :)

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 226.07.2018, 16:35

@pumeks: Dwa karne Atletico poszły w środek, jednego Cech obronił, raz rzucił się źle i raz dobrze.

Chlopek komentarzy: 3591 newsów: 126.07.2018, 16:32

@pumeks: obronił raz i słupek pomógł to drugi raz

tidzejjj komentarzy: 138526.07.2018, 16:31