Zadecydowały karne. Arsenal przegrywa z Atletico

Zadecydowały karne. Arsenal przegrywa z Atletico 26.07.2018, 16:21, Kamil Garczorz 340 komentarzy

Pierwszy mecz w Singapurze w wykonaniu piłkarzy Arsenalu nie miał szczęśliwego zakończenia. Rojiblancos zwycięstwo osiągnęli dopiero w konkursie jedenastek, a w regulaminowym czasie gry padł remis 1-1.

Zarówno Emery, jak i Simeone nie zdecydowali się na desygnowanie do gry najsilniejszego składu, a skład Arsenalu wymieszany był gwiazdami, młodością oraz nowymi zawodnikami, podobnie zresztą jak w zespole z Madrytu. Warto odnotować, że kapitanem londyńczyków był Aaron Ramsey, co może podsycić plotki mówiące o tym, że to właśnie Walijczyk będzie piastował tę funkcję pod wodzą Unaia Emery'ego.

Oto, w jakich składach wystąpiły obie ekipy.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Holding, Kolasinac - Ramsey, Guendouzi, - Nelson, Smith-Rowe, Aubameyang - Lacazette

Atletico: Oblak - Juanfran, Moya, Montero, Olabe - Munoz, Thomas, Rodri, Correa - Gameiro, Vietto

Arsenal z Atletico w poprzednim sezonie rywalizował w półfinale Ligi Europy, a pierwsza połowa dzisiejszego spotkania była bliźniaczo podobna do pierwszego meczu we wspomnianych rozgrywkach. Tempo gry było bardzo mozolne, to Arsenal próbował budować akcje, a Atletico czekało na swoją szansę. W pierwszych 15. minutach gry Kanonierzy utrzymywali się przy piłce przez 75% czasu, w tym okresie oddali kilka uderzeń na bramkę Oblaka. Najlepszą okazję na zdobycia bramki piłkarze Arsenalu mieli w 22. minucie. Po pięknym podaniu Ramseya oko w oko z bramkarzem Atletico stanął Lacazette, ale Francuz nie zdołał pokonać Oblaka. Na kilka minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu padł gol dla Hiszpanów. Correa z prawej strony boiska podał piłkę w pole karne, gdzie czekał nie pilnowany Vietto, który nie miał problemów z pokonaniem Bernda Leno. To był pierwszy celny strzał na bramkę Niemca. Trzeba przyznać, że w bramce Rojiblancos bardzo dobrze spisywał się Oblak i to jemu madrytczycy mogą zawdzięczać prowadzenie po 45. minutach.

W przerwie w obu zespołach nastąpiła wymiana golkiperów. W Atletico na bramce pojawił się Adan, a w Arsenalu Petr Cech. Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli gracze The Gunners i już po trzech minutach na tablicy wyników widniał wynik 1-1. Piłka trafiła do Emila Smitha Rowe'a, ten schodząc do środka prowadząc piłkę kilka metrów uderzył zza pola karnego w górny róg bramkarza. Ładny gol 17-latka. Później inicjatywę przejęli podopieczni Simeone, ale nawet po uderzeniach z kilku metrów nie potrafili znaleźć drogi do bramki Cecha. W 58. minucie zakotłowało się pod bramką Czecha. Piłkę w okolicach pola karnego stracił Guendouzi, gdy wydawało się, że niebezpieczeństwo zostanie zażegnane to samo, ale kilka metrów od bramki uczynił Ramsey. Madrytczycy w jedne akcji oddali dwa strzały z kilka metrów, ale wszystko zakończyło się rzutem rożnym. Remis utrzymał się do końca meczu, więc o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. W tej sytuacji lepiej poradzili sobie Rojiblancos wygrywając 3-1. Jedynym Kanonierem, który zdołał wykorzystać jedenastkę był Ainsley Maitland-Niles.

Arsenal znajduje się na początku przedsezonowych przygotowań i nie warto po tym spotkaniu wyciągać daleko idących wniosków, to był iście treningowy mecz, w którym nie wynik był najważniejszy. Dla Unaia Emery'ego był to zaledwie trzeci mecz w roli trenera Kanonierów, ale pierwszy z rywalem tej klasy, poprzednie dwa rozegrany zostały z zespołami z niższej klasy rozgrywkowej. Ustawienie, którym wyszli na to spotkanie londyńczycy było eksperymentalne, a wielu zawodników, którzy brali udział w mistrzostwach świata nie wróciło jeszcze do treningów.

Atletico Madryt autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Alonso komentarzy: 1282427.07.2018, 08:38

Jak podaje france fotball dziś nad ranem o godzinie 6 w wieku 68 lat zmarzł Arsene Wenger - francuski trener i były piłkarz który prowadził z sukcesami Arsenal Londyn przez 22 lata. Arsene Wenger zmarzł z powodu nieprzykrycia się kołdrą w czasie snu.

Garfield_pl komentarzy: 2805027.07.2018, 01:21

@SoulStorm: oj kolego, mało wiesz o Holandii, ale nie będę dyskutował, prawda taka że kto chce to i tak kupuje czy legalnie czy nie, po prostu pewniejszy towar ma, a tani nie jest więc po to wyjazd nie ma sensu, co do dostępności to poczytaj, bo wcale takiej swobody nie ma. No oczywiście patrząc na Twoje komentarze na ten temat, to raczej masz utarte coś w głowie i będziesz twierdził że wiesz lepiej :D Twoja sprawa, oczywiście stronisz od wszelkich używek, tak wynika z Twojej wypowiedzi, a czy ktoś wypije piwo, zapali raz na jakis czas papierosa czy blanta, to staje się alkoholikiem, ćpunem itd. Pewnie nawet ktoś jak raz uprawiał sex to już sexoholik :D pozdro

SoulStorm komentarzy: 744327.07.2018, 01:13

@Garfield_pl: Ameryki nie odkryłeś,że w Polsce są ćpuny tylko,że oni wyjeżdżając do Holandii mają większą swobodę związaną z łatwiejszą dostępnością co do towaru ,bo jest legalny.A co za tym idzie ćpun z Polski staje się jeszcze gorszy. lol

Garfield_pl komentarzy: 2805027.07.2018, 01:09

@Kysio2607: jak będzie lipa, dzwoń do E&A ewentualnie AB, dość dobre agencje, oczywiście pracę można trafić różna, ale np E&A ma przy czyszczeniu komputerów praca na dłuższy czas, czy na ciuchach C&A, magazyny Albert Heijn itp, na pewno wypłacalni i jak się trafi pracę fajną to nie jest źle. Co do" ćpunow" o których mówi soul, to w Polsce też są, stereotyp który nijak ma się do rzeczywistości, po prostu soul chodzi nie tymi uliczkami lub nie to towarzystwo :D a być w dużych miastach można i tam pełno zebraków itd bo i turystów pełno, trzeba pomieszkać i przekonać się a nie wyolbrzymiać, pozdro

SoulStorm komentarzy: 744327.07.2018, 01:08

@Kondi: Jak Ci tak rodzice powiedzieli to spoko XD

Kondi komentarzy: 96427.07.2018, 01:02

@SoulStorm:
racja, a w kazda niedziele trzeba chodzic do kosciola xDD

SoulStorm komentarzy: 744327.07.2018, 01:00

@Kondi: Alkoholicy są na tym samym poziomie co ćpuny każdy z nich zapewnia sobie autodestrukcję lol

Kondi komentarzy: 96427.07.2018, 00:58

Gdyby tak szybko okrzykiwac tych co pija alkoholikami jak tych co sobie sporzyja cos innego cpunami to ciekawe jaki odsetek bysmy mieli tych pierwszych

SoulStorm komentarzy: 744327.07.2018, 00:57

@kamilo_oo: Hahaha nie rozśmieszaj mnie...

Pracowałem z takim towarzystwem czy to moja wina kto co postanawia robić ? Po drugie wychodząc wieczorami na zakupy bądź na spacery napataczały mi się ćpaczki :) W większości Polacy xd

W Holandii byłem w 5 stricte dużych miastach : (Amsterdam,Rotterdam,Utrecht,Eindhoven,Breda) W każdym z nich miałem styczność z ćpunem,który miał dylematy bądź o coś prosił.

@Kysio2607:

Lipną agencję trafiłeś. Ja w sumie mam wszystko tak jak na umowie, a i jak soboty lub niedzieli nie dadzą w planningu, to normalnie można zadzwonić do biura i poprosić o ten extra dzień

SoulStorm komentarzy: 744327.07.2018, 00:51

@Kondi: Szczegółowo ujmując .... mając do czynienia z tą jednostką... w pracy :

żebranie o pieniądze,zachęcanie do zrzut na towar niby nic a jednak coś

SoulStorm komentarzy: 744327.07.2018, 00:48

@Kondi: Ćpun to jednostka elitarna XXI wieku.

Wręcz ciężka do zlikwidowania.

Kondi komentarzy: 96427.07.2018, 00:46

@SoulStorm:
co rozumiesz przez slowo "cpun"?

SoulStorm komentarzy: 744327.07.2018, 00:43

@Kondi: Gardzę ćpunami także wiesz.Bywałem w Holandii niejednokrotnie .. za każdym razem napataczał mi się ćpuń.

Polski,Niemiecki,Holenderski,Belgijski....

Żałosny kraj zbieranina szarych komórek.

Kondi komentarzy: 96427.07.2018, 00:41

@Wojakus:
staral sie potwierdzic, ze Wenger mial racje

@soulstorm
ty nawet nosacza nie musisz udawac :P

SoulStorm komentarzy: 744327.07.2018, 00:38

Holadnia państwo dla pospolitych szarych ćpunów.

Kysio2607 komentarzy: 1336027.07.2018, 00:22

@Garfield_pl: z InPerson do produkcji serów :D raczej nie poszaleje, bo wyplata własnie wysoka nie będzie :D mialy byc nadgodziny, mialy byc soboty pracujące, a na miejscu okazało się zupełnie inaczej, ze np. soboty tylko dla pracownikow z dluzszym stazem. Ogólnie lipa. Poczekam na pierwsze wypłaty (są co tydzień) i zobaczę co dalej.

schnor25 komentarzy: 1854627.07.2018, 00:00

Kurła, ja stary uj, niespełniony A-klasowiec, no i za każdym jeb... razem (wkracza tutaj mem z Adrianem w roli głównej) jak mnie małe gnojki namówią, żeby pokopać (a nie odmawiam, wszak sam byłem gówniakiem i pamiętam jak to było fajnie zmierzyć się z kimś starszym), to któryś wyłapie ode mnie piłką, że schodzi z płaczem. Ehh...na trenera dzieci chyba bym się nie nadał.

#coolstory

Garfield_pl komentarzy: 2805026.07.2018, 23:52

@Kysio2607: jaka praca Ci się trafiła i agencja? Niedaleko masz do Harderwijk, delfinarium, walibi world będzie gdzie wypłatę wydać :D

kamilo_oo komentarzy: 2356726.07.2018, 23:50

@Kysio2607:

To kawałek drogi ode mnie jest, bo ja obok Bredy siedzę :p

Kysio2607 komentarzy: 1336026.07.2018, 23:43

@kamilo_oo: Zeewolde :P ogolnie to klasycznie, co innego w agencji co innego na miejscu ale jestem dopiero pierwszy tydzien takze zobaczymy po wyplacie :D

Ranczomen komentarzy: 1233026.07.2018, 23:20

@Redzik: Kurła! Co to za głupoty Somsiad gadasz. Ja donoszę? Ja? Ja tylko kurła uprzejmie informuję. Ciesz się , że dałem ci naprawić Twój błąd. Ja rozumiem ukraść Passata, no bo to najlepsze auto jest. Ale kurła piwa somsiadowi nie dać? No tak się kurła nie robi, nie za takie ja Polskie walczyłem. To się nawet fizjologom nie śniło.

I na żadnych kierowników kurła nie robię. Odbieram za każdym razem należność dziejowom, bo te ziemie to etnicznie Polskie som i bede kurła sprzedawał kaski z robót, czy to się komu podoba, czy nie. O.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9226.07.2018, 23:04

@Ranczomen: wlozylem do zamrażarki. Chłodzi się...

Co się dzieje w tej Polsce to skandal. Somsiad donosi na somsiada, księdza okradają na wnuczka a teraz jeszcze @Ranczomen: chce mi Passata odebrać.

Jutro budzik 4:44 i rób 12 godzin dla tego prywaciarza kierownika, wielkiego pana z Niemiec.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 326.07.2018, 23:04

Co tam dzisiaj Lucas Perez zrobił?

Ranczomen komentarzy: 1233026.07.2018, 23:01

@Redzik: To raz, raz po schodkach przebiera nóżkami, bo Stanleyowi chce się pić.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9226.07.2018, 22:55

@Ranczomen: E Ty Ty Kubica. Hamuj. Coś ty taki narwany? Nie ma się co spieszyć. Właściwie to coś tam jeszcze mam w piwnicy.

AR14 komentarzy: 130626.07.2018, 22:48

Podrzuci ktoś skrót dzisiejszego spotkania?

Ranczomen komentarzy: 1233026.07.2018, 22:45

@Redzik: Ja Cie kurła wypije. Somsiad, żarty się skończyły. Albo mnie dasz moje żubery, albo doniose, że ten twój nowy Passat to był kurła z niemiec kradziony.

silvano95 komentarzy: 981126.07.2018, 22:43

Nasza piłka klubowa to potęga takie problemy mamy w 2 rundach kwalifikacji do LE i LM....... z roku na rok jest coraz gorzej

Qarol komentarzy: 1450226.07.2018, 22:42

@Kysio2607:

Dokładnie tak.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9226.07.2018, 22:42

@Qarol: kaszaneczki nie było. Ale inne mięsa też były prima sort ;))

@Ranczomen: no wiesz... jakby to powiedzieć. Wypiłem.

@Witowo95: chwila chwila. Co somsiad taki zły. To trzeba usiąść na spokojnie. Wycziilować. Piwko, relaks, leżak i grill.

@thide: tylko kiczap. Ketap. Ketup. No... kurłła te pomidory zmiksowane.

Matelko komentarzy: 320526.07.2018, 22:38

@kamilo_oo: dziękuję, tak myślałem ale chciałem się upewnić.

Kysio2607 komentarzy: 1336026.07.2018, 22:36

Wracam z pracy - jak tam meczyk dzisiaj? Ktoś się wyróżnił, ktoś zawiódł?

kamilo_oo komentarzy: 2356726.07.2018, 22:36

@Matelko:

Tak

Matelko komentarzy: 320526.07.2018, 22:34

mam pytanko: jak Legia odpadnie z eliminacji LM teraz w 2 rundzie to jednocześnie awansuje do 3 rundy eliminacji LE?

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18426.07.2018, 22:33

Rio Ave przegrało z Jagiellonią. LOL.

RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 726.07.2018, 22:20

@DawidAFC:
Nie nastawiam się na jakieś głośne tytuły, a raczej jak będzie ciekawa gra to pogram w przerwie od bf1 :P