Zbudzeni ze snu o tytule: Arsenal 1-2 Swansea

Zbudzeni ze snu o tytule: Arsenal 1-2 Swansea 02.03.2016, 21:40, Łukasz Wandzel 2425 komentarzy

Zespół z północnej części Londynu prezentował przez ostatnie kilka tygodni znacznie odstającą formę od tego, co można od niego oczekiwać. Ale chyba nikt nie spodziewał, że rozegra aż tak słabe spotkanie ze znacznie słabszym w tym sezonie rywalem. Swansea City znajduje się w dolnej części tabeli, a mimo to jest w stanie pokonać Arsenal. I to nie po wypracowanych w pocie czoła golach, lecz prezentach od gospodarzy, którzy im je zaserwowali. To tylko udowadnia, w jak słabej dyspozycji jest drużyna Arsene'a Wengera.

Pokonanie Łabędzi miało być dla Kanonierów formalnością i poprawą nastroju po meczach ze znacznie cięższymi przeciwnikami. Tymczasem, The Gunners po raz kolejny pokazują swoją słabość i coraz bardziej oddalają się od tytułu. Tak bardzo wymarzone trofeum, do którego zdobycia ten sezon wydaje się być najprzystępniejszym z możliwych, Arsenal przepuszcza przez palce. Dodatkowo, już w sobotę zmierzy się z będącym w formie Tottenhamem na ich własnym stadionie...

Składy, w jakich obie drużyny pojawiły się na murawie:

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Gabriel, Monreal – Coquelin, Ramsey – Campbell (64' Welbeck), Özil, Alexis (76' Walcott), Giroud.

Swansea City: Fabiański – Naughton, Amat, Williams, Kingsley – Fer, Cork, Ki (46' Sigurdsson), Routledge, Gomis, Ayew (89' Rangel).

Mecz, rozpoczęty przez podanie Girouda do Özila, polegał w pierwszych minutach na powolnym przejmowaniu kontroli nad grą przez piłkarzy Arsenalu. Jednak nie dało się odnotować konkretnych prób zagrożenia bramce gości.

W 7. minucie Kanonierzy przyspieszyli tempo podań przed szesnastką rywala, a akcja zapowiadała się groźnie. Tymczasem futbolówka zgrana do boku i oddana w pole karne do Girouda zakończyła się anemicznym uderzeniem Francuza prosto w bramkarza.

Chwilę później Alexis obracał obrońcami w polu karnym Fabiańskiego. Znalazł sobie nawet wystarczająco miejsca na strzał, ale piłka uderzona w słupek uratowała polskiego bramkarza.

W 15. minucie Campbell dał Arsenalowi prowadzenie! Wydawało się, że aż trzech piłkarzy Arsenalu wbiegało za obrońców w szesnastkę Łabędzi. Sanchez nie mógł zmarnować takiej okazji i zaserwował podciętą piłkę Kostarykaninowi, który udanie wbił ją do bramki! 1-0!

W obronę rywala, niecałe 10 minut po zdobytym golu, swobodnie wbiegł Campbell. Znajdując się na prawej stronie podał piłkę do Özila, który zdecydował się na strzał. Futbolówka odbita wpadła jeszcze pod nogi Bellerinowi, a ten również pokusił się o uderzenie, tym razem z dalszej odległości, lecz także nie zdołał pokonać Fabiańskiego.

Prowadzenie Arsenalu okazało się być kruche! Gracze The Gunners, w 32. minucie, dali się w łatwy sposób zaskoczyć drużynie gości. W tempo wypuszczony przez partnera został Routledge, a mając do ogrania tylko Cecha sprawnie to wykonał. 1-1!

W 41. minucie pozornie nieudany rzut rożny mógł ponownie dać prowadzenie londyńczykom. Futbolówka wróciła w pole karne, a tam... Olivier Giroud z niezwykle bliskiej odległości huknął prosto w poprzeczkę!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania. Wraz z rozpoczęciem drugiej, na plac gry wkroczył Sigurdsson, a tym kogo zastąpił był Ki.

Od początku tej części spotkania Arsenal narzucił odpowiednie tempo. Tuż po wznowieniu gry nieźle przy futbolówce utrzymał się, będąc na prawej stronie, Campbell. Udało się mu zgrać do wybiegającego Bellerina, który sprintem popędził po futbolówkę i chciał dograć kolegom w pole karne, ale swoim podaniem nie znalazł adresata.

W 52. minucie dalekie podanie opanował Özil. Niemiec przy tym wyprzedził obrońcę, lecz przewrócił się próbując oddać strzał. Chwilę później podobnym klopsem popisał się piłkarz Swansea. Jedną z nielicznych szans na strzał dostał Ayew, jednak jego uderzenie poszybowało w trybuny.

W 57. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego umiejętnie, klatką piersiową, przyjął Alexis. Zdołał nie tylko zgasić piłkę, ale także kopnąć na bramkę Fabiańskiego. Niestety, staranie Chilijczyka poszło na marne.

Po paru minutach doszło do zmiany. Arsene Wenger wpuścił na boisko Danny'ego Welbecka kosztem strzelca bramki, Joela Campbella.

Tuż po wejściu Anglika niepowtarzalna okazję wypracowali sobie piłkarze gości. Sigurdsson sprawnie zostawił za sobą Gabriela, po czym ominął Cecha, ale kąt okazał się dla niego zbyt duży, aby umieścić piłkę w siatce.

Cóż za próba! W 67. minucie, z rzutu wolnego, spróbował się Sanchez. Uderzył naprawdę efektownie, ale trafił... w poprzeczkę.

W 74. minucie marnie zorganizowany Arsenal stracił bramkę. Podczas najzwyklejszego dośrodkowania Williams zdołał wyprzedzić każdego obrońcę londyńczyków i bez kłopotu zdobyć gola. 2-1 dla Łabędzi.

Zaraz po bramce dla gości murawę opuścił Sanchez. W jego miejsce pojawił się Walcott. A kibice Arsenalu powoli zaczęli opuszczać stadion...

Łabędzie zamurowały się w końcówce w swoim polu karnym. Przy tym skutecznie blokowali każdą próbę przedostania się w szesnastkę przez piłkarzy Wengera.

W 88. minucie miał miejsce rzut rożny rozegrany przez Özila, po którym strzał głową oddał Walcott. Była to bardzo słaba próba, biorąc pod uwagę jak łatwo piłka została złapana przez Fabiańskiego.

W 90. minucie Ramsey przewrócił się w polu karnym, a piłkarze Arsenalu domagali się rzutu karnego. Gospodarze szukali sposobu na gola w zły sposób, bo choć Ramsey faktycznie starł się z Williamsem, to nie było mowy o faulu.

Podczas 5. doliczonych minut nie udało się Kanonierom doprowadzić do wyrównania.

Sędzia zakończył mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
sebastix11 komentarzy: 599203.03.2016, 22:38

widzieliście co zrobił Toral przy bramce ? kozak

afc4life komentarzy: 478303.03.2016, 22:35

O widac, ze telewizor wszedl popykac z Vallecano. Po kontuzji wrocil czy nie lapie sie do skladu?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.03.2016, 22:33

Verma wchodzi na 15 min. Ciekawe, czy sie nie polamie;d

afc4life komentarzy: 478303.03.2016, 22:33

Elneny jak gral od poczatku to zawsze sie wyroznial i napedzal akcje. Jednak, zeby wygryzienie pupilka Ramseya moze byc ciezka sprawa. W sumie zawsze jest skrzydlo dla Ramseya, na ktore konkurencja w osobie Walcotta czy OXa obecnie jest niemal zerowa.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189903.03.2016, 22:28

Dlaczego w meczu z nami Messi nie oddał karnego Suarezowi?

Mihex komentarzy: 2360403.03.2016, 22:27

Widzę w FCB dalej się bawią w "nie strzelamy z karnych, bo Penaldo"... Szkoda, że z nami się nie bawili :C

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189903.03.2016, 22:27

Sędzią nie jestem, agresywne wejście, ale w piłkę... Dopiero później wpadł w Rakiticia, ponieważ jechał że sporym impetem

Fanatic komentarzy: 599103.03.2016, 22:15

" Rayo zakłada pressing na Barce i ta gubi piłkę nie może jej wyprowadzić. Czemu tak trudno zrozumieć jak grać z Barceloną?"

dalej grają pressingiem czy co bo przegrywa rayo

Szajba90 komentarzy: 9103.03.2016, 22:14

widzieliscie za co dostal liorente w meczu z barca dzis czerwien? :D flashscore.pl/mecz/nJuEoGKl/#wideo

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189903.03.2016, 22:09

Gra naa alibi, zgodzę się. Brakuje mu jeszcze pewności siebie, ale nie ma co go skreślać

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52403.03.2016, 22:05

Zbigniew Boniek skończył dziś 60 lat.

Hubertus888 komentarzy: 367403.03.2016, 22:02

Gość gra na alibi tak to i ja potrafię. Z MU pokazał jak się broni piękny wjazd w stylu Flaminiego :) dla mnie transfer pomyłka ale to tylko moje zdanie, nie zamierzam się kłócić :)

pierre_afc komentarzy: 1207103.03.2016, 22:01

@Mihex - Tym większą satysfakcję będę miał z dużej aktywności na k.com tego dnia :D

sebastix11 komentarzy: 599203.03.2016, 22:01

a wiadomo cos kiedy Jack "The Ankle" Wilshere wraca ?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189903.03.2016, 21:59

Elneny? Zagrał w ogóle kilkadziesiąt minut? Tragedii chyba nie było

Hubertus888 komentarzy: 367403.03.2016, 21:58

Elneny to chyba nietrafiony transfer. Nowy trener pewnie by go na wypożyczenie od razu dał bo sprzedać to trochę kontrowersja :)

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189903.03.2016, 21:55

Henry1855
W sumie to Arsene rzadko robi transfery, ale jak już zrobi to zazwyczaj są całkiem trafione

Mihex komentarzy: 2360403.03.2016, 21:52

pierre
Twój avek może być źle odebrany w sobotę. Tak tylko mówię xD

Henry1855 komentarzy: 74703.03.2016, 21:50

"Czy Wenger kupi jednego, czy dwoch pilkarzy to i tak mozemy byc pewni, ze beda to trafione transfery. Nasz Boss wie kiedy i kogo kupic:)"

Gunnerrsaurus

Tak, Llorente poszedl w stylu Flaminiego na noge Rakitica.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189903.03.2016, 21:42

A nasz rywal w LM chyba prezentuje trochę lepszą formę od nas... 0:2 na wyjeździe wygrywają

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189903.03.2016, 21:40

I będzie Toral jak transfer

pierre_afc komentarzy: 1207103.03.2016, 21:38

Sądzę, że jeśli Flamini, Arteta i Rosicky odejdą to Wenger włączy do drużyny seniorskiej Torala.

sebastix11 komentarzy: 599203.03.2016, 21:29

Mihex

tak Toral gra w Birmingham na "10", ale mysle ze nalezy mu dac szanse w zespole bo Birmingham swietnie sie odnalazl, Maintland Niles w Ipswich tez dosyc sobie radzi lepszy pewnie pozytek bylby z nich niz z Theo i Rambo obecnie

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.03.2016, 21:26

Jørgensen mistrz.

Mihex komentarzy: 2360403.03.2016, 21:20

sebastix
Niby tak, ale Toral chyba w Birmingham gra wyżej niż Ramsey u nas. Choć fakt, od Ramseya to Zelalem byłby lepszy :V

sebastix11 komentarzy: 599203.03.2016, 21:16

Toral by się przydał, gorzej niż Ramsey by nie grał, a w Birmingham robi robote 7 bramek 3 asysty

Mihex komentarzy: 2360403.03.2016, 21:13

Toral znowu strzela. Ściągać go jako ratunek! Razem z Sanogo!

3rdpitch komentarzy: 454203.03.2016, 21:07

Istnieje coś w stylu angielskiego k.com?

pierre_afc komentarzy: 1207103.03.2016, 21:07

Ja ostatnio zauważyłem, że Coquelin od jakiegoś czasu dużo wyżej wychodzi, już tak tyłów nie pilnuje.

shark31 komentarzy: 601303.03.2016, 21:05

Głownym zadaniem DM jest właśnie trzymanie się pomiędzy obrońcami i podawanie głownie w boki. Za posuwanie się do przodu powinien być odpowiedzialny drugi cofnięty pomocnik, ale też powinien grać głęboko i dobrze w defie. Jak ja widzę że ktoś daje Alexisa do środka to nawet nie wiem co napisać :) Na ten moment najlepszą parą byłby Coqu + Elneny. Kreatywności nie zbyt dużo, ale przynajmniej defensywnie by to lepiej wyglądało, a Ramsey na ten moment nie daje ani kreatywności ani defensywy.

Howard-77

Mozna na to dwojako spojrzec, dobry sezon Cecha lub...słaba obrona AFC w tym sezonie.

praptak komentarzy: 882103.03.2016, 20:59

Pumeks@

Fanatic komentarzy: 599103.03.2016, 20:56

Myslę, ze Alexis zostanie na 90% już bardziej obawiam się o ozila...

maniek56 komentarzy: 300703.03.2016, 20:56

To że nasi DP podają najczęściej do tyłu albo w bok do obrońcy to też w dużej mierze wina tego że u nas nie ma ruchu, wyjścia na pozycję, pokazania się. Dlatego nie ma komu podawać. Każdy boi się wziąć odpowiedzialność na siebie, piłkarze boją się piłki, boją się strzelić z dystansu. To jest główny problem. Ten problem według mnie jest pochodną braku charakteru tych piłkarzy, których zżera presja a może strach przed błędem.

pumeks komentarzy: 2080803.03.2016, 20:56