Zdobyć obowiązkowe 3 punkty: Arsenal vs Burnley

Zdobyć obowiązkowe 3 punkty: Arsenal vs Burnley 22.01.2017, 04:52, Sebastian Czarnecki 449 komentarzy

Przed Kanonierami ostatnie chwile na załapanie oddechu i szansa na zdobycie stosunkowo łatwych punktów. Już za dwa tygodnie londyńczycy staną przed prawdziwym wyzwaniem, by udowodnić swoją wartość i na poważnie włączyć się do walki na trzech frontach. W ciągu najbliższego miesiąca na Arsenal czeka dwumecz z Bayernem w Lidze Mistrzów, wyjazd do Southampton w Pucharze Anglii, a także wyjazdowe potyczki z Chelsea i Liverpoolem w Premier League, które mogą zweryfikować ich szanse na końcowy tytuł.

Terminarz będzie wyjątkowo trudny, dlatego niezwykle istotne są trzy punkty w takich meczach, jak ten dzisiejszy z Burnley. Zwłaszcza że dzień wcześniej punkty potraciły obie ekipy z Manchesteru, Tottenham i Liverpool. Jeżeli Kanonierom uda się zdobyć komplet oczek, awansują na drugie miejsce i w końcu będą mogli na chwilę odetchnąć.

Dzisiejszy przeciwnik co prawda nie należy do najłatwiejszych, ale tylko wtedy, kiedy rozgrywa spotkania na własnym stadionie. Burnley jest najgorzej grającą drużyną na wyjazdach w lidze i w dziewięciu takich spotkaniach zdobyło zaledwie jeden punkt, ale za to na Old Trafford. The Clarets nie należy jednak lekceważyć, bo wielokrotnie sprawiali problemom drużynom z czołówki, w tym samemu Arsenalowi. Podopieczni Arsene'a Wengera do ostatniej minuty martwili się o końcowy wynik, dopóki Laurent Koscielny w kontrowersyjny sposób nie pokonał Toma Heatona.

Mimo to, Burnley znajduje się ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji, o czym świadczą chociażby trzy ligowe zwycięstwa w ostatnich czterech meczach. Dodatkowo podopieczni Seana Dyche'a wyeliminowali z Pucharu Anglii Sunderland, co jednak może zadziałać na ich niekorzyść przed dzisiejszym pojedynkiem. Kanonierzy mieli cały tydzień na zregenerowanie swoich sił, podczas gdy The Clarets w tygodniu zmuszeni byli do rozegrania powtórkowego meczu w krajowym pucharze. Co prawda zawodnicy Burnley słyną z bardzo dużej wydolności i preferują fizyczny futbol, to jednak walka z bardziej wypoczętymi rywalami może im sprawić sporo kłopotów.

Obie drużyny rozegrały między sobą 102 spotkania, w których 48 razy lepsi okazali się obecni podopieczni Arsene'a Wengera. Burnley zwyciężyło w 33 takich pojedynkach, a 21 razy padał remis. Co jednak ciekawe, w rozgrywkach pod szyldem Premier League ekipy te spotkały się ze sobą zaledwie pięciokrotnie - Kanonierzy wygrali cztery mecze, a jeden zremisowali. Dodatkowo zwyciężyli w pięciu ostatnich bezpośrednich meczach z The Clarets.

Przejdźmy teraz do sytuacji kadrowej w obu zespołach. Arsene Wenger może nieco odetchnąć z ulgą, bo do zdrowia powrócili już Hector Bellerin, Francis Coquelin oraz Kieran Gibbs. Do treningów powrócił także Olivier Giroud, który na pewno znajdzie się w meczowej osiemnastce, jednak nie wiadomo, czy Wenger zdecyduje się postawić na niego od pierwszej minuty. To samo tyczy się zresztą pozostałej trójki, która również zmagała się z urazami. Najbliższy wyjściowego składu powinien być Bellerin, którego jedynym rywalem na swojej pozycji jest... Gabriel Paulista, naturalny stoper. Oczywiście poza grą w dalszym ciągu pozostają Mertesacker, Cazorla, Debuchy i Walcott.

Sean Dyche również będzie miał kilka problemów, ponieważ jeszcze niedawno z urazami zmagali się Arfield i Gudmundsson, czyli ważni zawodnicy w jego taktyce. Co prawda obaj zapewne znajdą się w kadrze na to spotkanie, ale nie wiadomo, czy będą w stu procentach gotowi do gry. Oprócz nich poza grą pozostają także Dean Marney i Kevin Long, jednak ten pierwszy również może wrócić do zdrowia na czas.

Podsumowując, zapowiada się na trudne i fizyczne spotkanie dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Kanonierzy nie mają jednak miejsca na żadne wymówki i po prostu muszą zdobyć trzy punkty z beniaminkiem na własnym obiekcie, zwłaszcza w obliczu straty punktów przez czterech rywali walczących o miejsce w Big Four.

Rozgrywki: 22. kolejka Premier League

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Data: Niedziela, 22 stycznia, godzina 15:15 czasu polskiego

Skład Kanonierzy.com: Čech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Xhaka, Ramsey - Perez, Özil, Iwobi - Sanchez

Typ Kanonierzy.com: 2-0

BurnleyPremier LeagueZapowiedź autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mistiqueAFC komentarzy: 2676922.01.2017, 16:13

Alexis Ozil

Najnowszy transfer Arsenalu :D

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 322.01.2017, 16:13

No Panowie Snodgrass i Hernandez niech coś dzisiaj wcisną do siatki.

Kysio2607 komentarzy: 1336022.01.2017, 16:13

Bellerin za Gabriela w pierwszej kolejnosci. Gabi nei gra zle ale my tutaj bedziemy potrzebowac obroncy ktory tez stwarza zagrozenie w ofensywie

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2017, 16:12

pipolina, księże, proszę nie przeklinać.

lays komentarzy: 3987122.01.2017, 16:11

platinium

Ozil i Mesut :D ?

Piotrek95 komentarzy: 964522.01.2017, 16:11

Platinium@ przecież to oczywiste, Wenger zawsze stawia na młodzież ( a przynajmniej tak deklaruje ) i normalne że będzie grał perspektywiczny Iwobi a nie dobiegający 30 Perez,

ArekKanonier komentarzy: 191222.01.2017, 16:11

Fanatic
Nie wiem za bardzo o jakie złe zagrania Ramseya ci chodzi , miał może ze 2 czy 3 błędy, nawet Alexis popełnił ich więcej.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 122.01.2017, 16:10

simplle

A gdzie ja to niby chwaliłem? Pisałem, że jakby wyszło, to by było genialne, a nie wyszło.

lays komentarzy: 3987122.01.2017, 16:10

pauleta

No i Cech tez.

Mustafi najgorszy, Iwobi najgorszy w ofensywie, a Nacho dupy nie urywa.

pipolina komentarzy: 33022.01.2017, 16:10

Księdzem nie jestem bo h... gra.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52422.01.2017, 16:09

Gabrielowi brakuje (z wiadomych względów) zachowań bocznego obrońcy - czyli zejście do linii i dośrodkowanie w pole karne.

Arsenal96l komentarzy: 501922.01.2017, 16:09

Argundo

I to właśnie pokazuje jak jest słaby :)

platinium komentarzy: 139322.01.2017, 16:09

Giroud, Iwobi i Mustafi na minus. Alexis Ozil i Mesut na plus. Nie wiem czemu cały czas nie ma Lucasa w pierwszym składzie. Z Wengerem naprawdę łatwo traci się cierpliwość.

lays komentarzy: 3987122.01.2017, 16:09

Rozstrzelamy Barnli tak jak Swansea w 2 połowie.

Już ostatnie 10 minut 2 połowy to kaszanka w gaciach piłkarzy Burnley :D Wybijanie po outach

Andrzej323232 komentarzy: 17022.01.2017, 16:08

Ramsey ma jeden duzy problem. Jak zaczyna grac dobrze to lapie kontuzje i wraca bez formy i tak caly czas.

Slaviola komentarzy: 1237722.01.2017, 16:08

pipolina

To już możesz się powolij uczyć w jakimś zakonie...

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 622.01.2017, 16:08

pipolina

Szczęść Boże!

Ośmielę się stwierdzić, że to najlepsze spotkanie Walijczyka w sezonie.

Piotrek95 komentarzy: 964522.01.2017, 16:08

Pipolina@ w takim razie jesteś księdzem.

TlicTlac komentarzy: 600922.01.2017, 16:08

@ pipolina

Pochwalony, księdza jeszcze tu chyba nie było.

Slaviola komentarzy: 1237722.01.2017, 16:07

TlicTlac

Podzielam Twoje zdanie, Gabriel złapał formę i jest bardzo pewnym punktem Naszej defensywy, aż szkoda będzie posadzić Go na ławce gdy Hector wróci do gry na prawą flanke :/

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2017, 16:07

i Cech też +

pipolina komentarzy: 33022.01.2017, 16:07

Jak Ramsey dobrze dziś gra to ja jestem ksiądz.

lays komentarzy: 3987122.01.2017, 16:06

Xhaka, Alexis, Ramsey, Gabriel i Kosa ++++

wojtas1234 komentarzy: 28022.01.2017, 16:06

Widze ze Wengera nie znacie. Pierwsza zmiana to bedzie w 60 min Bellerin za Gabriela.

ArekKanonier komentarzy: 191222.01.2017, 16:06

A gdyby akcja krzyżak Ramseya i przewrotka Oliego zakończyła się bramką to była by chyba akcja sezonu. Coś pięknego :)

Slaviola komentarzy: 1237722.01.2017, 16:05

Co do Ramseya - widać że chłopak łapie formę, może będziemy mieć z Niego uciechę jeszcze w tym sezonie!

Fanatic komentarzy: 599122.01.2017, 16:05

Jedynie Alexisa i Xhake moge pochwalic, ozil szuka aktywnie formy, bo jest widoczny ale nic po za tym. Giroud odciety, iwobi slaby, gabriel w ofensywie nie ma nic do zaoferowania, Ramsey w kratke przeplata dobre zagrania z prostymi bledami, ogólnie to oczekuje wiecej w drugiej polowie od Arsenalu

Piotrek95 komentarzy: 964522.01.2017, 16:05

Kyrtap@ masz wykaśnione w jaki sposób przez simmplemana

songoku95 komentarzy: 2348622.01.2017, 16:05

dobra połowa. Trzeba grać swoje to coś wejdzie. Martwić się będę dopiero w granicach 70 minuty.

macc komentarzy: 472822.01.2017, 16:05

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 622.01.2017, 16:04

W pierwszej połowie wszyscy raczej na plus. Najlepszy tradycyjnie Sanchez i wreszcie Ozil. Oby z Gustlikiem nic nie było. Trzeba w końcu to wepchnąć i wyrwać te trzy punkty.

ArekKanonier komentarzy: 191222.01.2017, 16:04

Świetna gra Aarona, widać w nim pewność siebie a to może prowadzić do świetnej formy.
Alexis i Aaron świetna gra w pierwszych 45 minutach. Liczę jednak na konkrety w drugiej połowie.

Piotrek95 komentarzy: 964522.01.2017, 16:04

Niedługo będzie pasować nick Aaron krzyżak Ramsey

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 122.01.2017, 16:04

Piotrek

W jaki niby sposób?

TlicTlac komentarzy: 600922.01.2017, 16:04

Mi tam dzisiaj imponuje Gabriel, gość naprawdę zaliczył dzisiaj parę kapitalnych wejść czy to w obronie, czy ataku;
poza tym Ramsey, dzisiaj wyjątkowo dużo mu wychodzi ^^

no i Sanchez, ale to norma.
Ozil też fajnie gra, widać, że odpoczynek dobrze mu zrobił;

na minus tylko Mustafa, parę razy za łatwo przegrał walkę bark w bark, 2 razy podał do przeciwnika..

pipolina komentarzy: 33022.01.2017, 16:04

"Z czego ma się cała Anglia śmiać" dobrze się bronią ,wygramy mecz spoko ,nie podoba mi się gra
Ramsey za dużo gwiazdorzy i Mustafi gra nieodpowiedzialnie.

Slaviola komentarzy: 1237722.01.2017, 16:04

Kurcze, dobrze gramy ten mecz, jednak ciężko coś wcisnąć Burnley które broni się praktyczne całą drużyną :/
Wszystko w Naszych szeregach trybi, jednak zmienilbym Iwobiego który jest bezproduktywny, może Welbeck za Niego? Może być nawet Perez, jednak chciałbym zobaczyć na dłużej w akcji Anglika...

Kysio2607 komentarzy: 1336022.01.2017, 16:04

Brak planu? Przeciez nie gramy źle. Szkoda ze nic nie wpadlo ale o wynik jestem spokojny.

Oldgunner3 komentarzy: 973422.01.2017, 16:03

Cech wychodził też trochę jak po zakupy.Ogólnie brak spokoju i planu na rozmontowanie rywali aż nadto widoczny w dodatku co jakiś czas podania wprost do graczy przeciwnika.Cóż chyba gorzej być nie może więc należy liczyć ,że w drugiej zaczną myśleć i pykną Burnley bo remis z drużyną grającą na takim poziomie i to u siebie byłby kompromitacją.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2017, 16:02

Nie można nikomu przypisać minusa po pierwszej połowie. Może Mustafiemu za tę stratę i niedokładne podania. Cały minus idzie na konto skuteczności.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 222.01.2017, 16:02

A pod Clock End już większość miejsc pusta.

Mecz z cyklu - wszystko jest w porządku tylko brakuje gola.

Piotrek95 komentarzy: 964522.01.2017, 16:02

Hejtowanie Ramseya zawsze w modzie, można komentarzy sobie nabić,

pumeks komentarzy: 2080822.01.2017, 16:02

Zejdzie Ramsey to zaczną grać szybciej i do przodu....
Zejdzie Iwobi będą grać dokładniej bez strat.

mitmichael komentarzy: 4924322.01.2017, 16:02

Burnley z niczego ma 3 celne strzały na bramke przy 5 probach tak jak My tylko przy 14 probach