Zgładzić Soton na St Mary's Stadium: Southampton - Arsenal

Zgładzić Soton na St Mary's Stadium: Southampton - Arsenal 15.12.2018, 19:53, Kamil 842 komentarzy

Zima za oknem, święta za pasem, a to oznacza, że Premier League nabiera rozpędu. To zdecydowanie najlepszy okres dla każdego fana angielskiego futbolu. Gdy za oknami mróz i śnieg, nic nas tak nie rozgrzeje jak wygodna kanapa, gorąca czekolada i oczywiście mecz Arsenalu. Jeden z ostatnich meczów 2018 roku rozegramy na południu, gdzie swoje mecze rozgrywa drużyna Southamptonu.

Arsenal przystąpi do niedzielnego meczu w dobrych nastrojach. 2 minimalne zwycięstwa z Huddersfield i Qarabagiem przedłużyły passę bez porażki do 22. To niesamowite zważywszy na to, że Unai Emery ledwie kilka miesięcy prowadzi ten zespół. Duża zasługa w tym również Lucasa Torreiry. Młody urugwajski pomocnik szybko doczekał się własnej przyśpiewki od kibiców. Całkiem zasłużenie trzeba dodać. Niesamowita walka i charakter z jego strony sprawił, że stał się ulubieńcem fanów. Kanonierzy zajmują obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli ze stratą ośmiu punktów do Liverpoolu.

Ralph Hasenhuttl pierwszy raz pokaże się przed własnymi kibicami jako nowy szkoleniowiec Świętych. Oficjalnego debiutu jednak nie może zaliczyć do udanych. Jego zespół przegrał w meczu o przysłowiowe 6 punktów z Cardiff 0-1. Przed nim ciężki cel jakim jest niewątpliwie utrzymanie w Premier League. Southampton zajmuje obecnie 19. miejsce w tabeli ze stratą trzech oczek do bezpiecznej strefy.

Unai Emery ma ciężki orzech do zgryzienia. W meczu z Huddersfield wykartkowali się Sokratis oraz Mustafi. Długoterminowy uraz leczy Rob Holding, a Laurent Koscielny oraz Nacho Monreal dopiero co wracają po wyleczeniu kontuzji. Wiele wskazuje na to, ze partnerować kapitanowi Arsenalu na środku obrony będą dwaj nominalni boczni - wspomniany wcześniej Monreal oraz Lichsteiner. Do składu powraca Mesut Ozil. Takich problemów nie ma austriacki szkoleniowiec gospodarzy, który będzie mógł wystawić najmocniejszy skład.

Bilans bezpośrednich spotkań zdecydowanie przemawia za Arsenalem. Kanonierzy wygrali 49 meczów, a Święci zaledwie 20 spotkań. W pozostałych 26. przypadkach nie wyłoniono zwycięzcy. Ostatni raz obie te drużyny spotkały się prawie rok temu i byliśmy świadkami remisu 1-1. Wynik spotkania otworzył Charlie Austin, a pod koniec wyrównał Olivier Giroud.

Przed Arsenalem bardzo ciężki wyzwanie. St Mary's Stadium to obiekt, który wyjątkowo nie leży Kanonierom w ostatnich latach. Może Unai Emery zaprzyjaźni się z tym stadionem. Będzie o to ciężko, gdyż gospodarze potrzebują punktów jak tlenu. Dodatkowo będą chcieć pokazać się z jak najlepszej strony przed nowym szkoleniowcem. Czy Ralph Hasenhuttl odniesie pierwsze zwycięstwo jako menedżer Świętych? A może to Arsenal przegoni złe duchy i wywiezie komplet punktów z południowej części Anglii?

Mecz ten pokaże Canal+ Sport 2 o godzinie 14:25.

Southampton - Arsenal

Rozgrywki: Premier League

Miejsce: Anglia, Londyn, St Mary's Stadium

Data: 16, grudnia 2018,

Skład Kanonierzy.com: Leno - Bellerin, Lichtsteiner, Koscielny, Monreal, Kolasinac - Torreira, Xhaka - Ozil, Lacazette, Aubameyang

Typ: 1-2

Zapowiedź autor: Kamil źrodło: Własne
ejmati komentarzy: 94816.12.2018, 14:56

No co tam, jak tam Kosa, kanonierski bóg obrony?

kanonier91 komentarzy: 457016.12.2018, 14:56

Miki i Iwobi to nie poziom na Arsenal. Nie mamy skrzydel

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189916.12.2018, 14:56

Gdyby nie Emery na ławce to bym zaczął się zastanawiać, czy nie wyłączyć. Ale dobrze wiem, że tutaj coś się zmieni, a Arsenal ten mecz wygra.

pumeks komentarzy: 2080816.12.2018, 14:55

Oby tylko jedną mieli w plecy po 1 połowie....

MaPet1992 komentarzy: 15416.12.2018, 14:55

@_marecki: To kogo, Twoim zdaniem, powinien wystawić? Szyje z tego, co ma, a że głębia naszego składu jest jaka jest, to cóż...

FanekAFC komentarzy: 511216.12.2018, 14:55

Po cholerę ten Iwobi gra skoro i tak wiadomo ze w przerwie zejdzie? Strata czasu i zmian na tą żenade

Jurr komentarzy: 133116.12.2018, 14:55

Nie rozumiem jaki sens ma wystawianie Mkhitariana i Iwobiego po to aby ich zmienic w przerwie.

gunner1990 komentarzy: 370916.12.2018, 14:55

Każda passa kiedyś się kończy dziś plecy

Ech0z komentarzy: 1041216.12.2018, 14:55

Nie mamy skrzydeł i to widać bardzo boleśnie. Środkiem pola najtrudniej buduje się akcje

Craz komentarzy: 356516.12.2018, 14:55

Weźcie tego Iwobiego mi z oczu

fabregas1987 komentarzy: 2579316.12.2018, 14:55

Znowu będzie podwójna zmiana w 46 minucie i gonienie wyniku...

Chakaa komentarzy: 191216.12.2018, 14:54

Dobra. Wiem że wczesna minuta do osądzania ale w połowie na boisko powienien wejśc Laca, Ozil i Ramsey

barto32 komentarzy: 164716.12.2018, 14:54

Panowie prawda taka ze od meczu z totkami gramy słabo nieprawdaż ?

Cdarwin1 komentarzy: 26116.12.2018, 14:54

Lichy to nie wiem czy by miał miejsce w składzie Legii w takiej formie. Zupełnie nie nadaje się już na ten poziom. Iwobi i Miki klasyka, nie rozumiem dlaczego cały czas wychodzą w pierszym skaldzie.

Adi17 komentarzy: 299816.12.2018, 14:54

Żenada na boisku jak za Wengera w pierwszych polowach. Totalny brak pomysłu w rozegraniu, a obrona w ogóle tragedia.

simeges komentarzy: 568 newsów: 1316.12.2018, 14:54

jak tak dalej będzie to skończy się 3:0. No jak by to był mój pierwszy mecz Arsenalu jaki bym zobaczył to raczej nie został bym kibicem :)

mitmichael komentarzy: 4924316.12.2018, 14:54

Iwobi, Miki i Xhaka na obronie, to sie nie moze udac

Skotii komentarzy: 1709 newsów: 816.12.2018, 14:54

Xhaka w lini obrony to nieśmieszny żart.

Tevez komentarzy: 408716.12.2018, 14:54

Trzy lata temu dostaliśmy tam 4:0.

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 116.12.2018, 14:54

ludzie ktorzy cieszyli sie z transferu Lichsztajnera to ci sami ludzie ktorzy chcieli zastapic RVP Carlton Colem

_marecki komentarzy: 30416.12.2018, 14:53

Norma, to już dla mnie nie jest śmieszne. Co to za personalia? Iwobi , Mchitarian czy Gendouzi biegający jak poparzony.
W****ia mnie powoli Emery swoim nieudolnym wystawianiem pierwszej jedenastki. Ileż można mieć farta w drugiej połowie? Nie da się tak wiecznie grać.

MarkOvermars komentarzy: 913616.12.2018, 14:53

No kosa tez się nie popisał

Song_o komentarzy: 125116.12.2018, 14:53

Wykartkowana obrona, Iwobi i Miki w pierwszym i tak to wygląda. Pewnie po przerwie wejdą Laca i Ramsey i rozruszają grę, także na razie jeszcze nie ma co panikować

Chlopek komentarzy: 3591 newsów: 116.12.2018, 14:53

Iwobi jak zwykle i Guendo dziś elektryczny

Oldgunner3 komentarzy: 969916.12.2018, 14:53

Totalna żenada w wykonaniu defensywy Arsenalu - pytanie: jak skutecznie zabezpieczyc się przed atakiem 1 rywala?!Do kogo mogła trafic piłka skoro był JEDEN przeciwnik?Pokaz jak łatwo spir...ić sobie mecz .

Chopinno komentarzy: 328716.12.2018, 14:53

@Adrian12543: nie mówię kto jest lepszy, ale w takim meczu Laca jest bardziej użyteczny - lepszy w polu karnym i rozegraniu. Auba mógłby latać na skrzydle albo wejść na drugą połówkę.

cieniak14 komentarzy: 172716.12.2018, 14:52

macie swojego bosscielnego :)

Arsenalx3 komentarzy: 118516.12.2018, 14:52

@ziom: Nowością to to nie jest.

Patriko komentarzy: 528716.12.2018, 14:52

Ciekawe czy doczekamy się w tym roku jeszcze dobrej pierwszej połowy naszych piłkarzy w PL xD

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1016.12.2018, 14:52

Kościelny gdzie masz głowę?

barto32 komentarzy: 164716.12.2018, 14:52

Słabo wyglądamy niestety ja dziś widzę pierwsza porażkę ..

Alonso komentarzy: 1282416.12.2018, 14:52

nawet z Southampton nie uda się prowadzić do przerwy xD

FanekAFC komentarzy: 511216.12.2018, 14:52

Ktore to już podanie Lichego do przeciwnika? Tragedia

Catalonczyk komentarzy: 519816.12.2018, 14:51

jak sie smiałem z transferu Lichego to mnie tu jechali xD Macie swoje doswiadczenie na boisku xd

Tevez komentarzy: 408716.12.2018, 14:51

Nasze mecze na wyjeździe wyglądają zupełnie inaczej niż na Emirates. U siebie potrafimy zdominować każdego przeciwnika a na obcym terenie gramy mało odważnie.

pumeks komentarzy: 2080816.12.2018, 14:51