Zgodnie z planem. Arsenal - Worskła 4-2

Zgodnie z planem. Arsenal - Worskła 4-2 21.09.2018, 03:59, Kamil Garczorz 406 komentarzy

Arsenal zgodnie z planem wygrywa swój pierwszy mecz w tegorocznej Lidze Europy, jednak goście z Ukrainy pokazali zęby w końcówce spotkania.

Piłkarze The Gunners byli uważani za zdecydowanego faworyta meczu, a Worskła miała liczyć na najmniejszy wymiar kary. Co prawda stracili aż cztery gole, a dwukrotnie potrafili pokonać Bernda Leno.

Jak można było przypuszczać, Unai Emery znacznie przetasował skład, ale i tak postawił na mocne ustawienie zespołu, co może wskazywać na to, że bardzo poważnie podchodzi do udziału w tych mniej prestiżowych europejskich rozgrywek. Przed pierwszym meczem dla kibiców najciekawszą informacją było to, że od pierwszych minut na murawie pokażą się Bernd Leno, dla którego będzie debiut w oficjalnym meczu oraz Lucas Torreira.

Arsenal: Leno - Lichtsteiner, Holding, Sokratis, Monreal - Torreira (Guendouzi 57'), Mkhitaryan, Elneny - Iwobi (Smith-Rowe 70'), Aubameyang (Özil 57'), Welbeck

Worskła: Shust - Perduta, Dallku, Czesnakow, Artur - Kobachidze (Serhijczuk77'), Krawczenko(Sklar70'), Szarpar, Rebenok - Kułacz (Careca 75'), Kołomojeć

Kanonierzy od początku meczu mieli przewagę i znaczenie dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak nie potrafili tego udokumentować golem. Piłkarze gości mieli problemy, aby zbliżyć się pod pole karne Arsenalu, a londyńczycy nie stwarzali sobie klarownych podbramkowych. Tak było do 32. minuty, kiedy to Mchitarian w okolicach własnego pola karnego przejął piłkę, podał na lewą stronę do Iwobiego, a ten wszerz boiska dograł do wchodzącego w szesnastkę gości Aubameyanga, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

Drugiego gola trzy minuty po przerwie dołożył Danny Welbeck. Anglik znalazł miejsce w polu karnym i uderzeniem głową wykorzystał dośrodkowanie Mchitariana. Kibice nie musieli długo czekać na podwyższenie wyniku. Kilka minut później swoje drugie trafienie zanotował Aubameyang. Przewaga Kanonierów się utrzymywała, a 74. minucie Mesut Özil, który tego dnia był zmiennikiem wpakował piłkę do siatki. Ładnym prostopadłym podaniem do wchodzącego w szesnastkę Lichtsteinera popisał się Sokratis, a Szwajcar dograł futbolówkę do Niemca, który posłał ją do pustej bramki. Później goście pokazali zęby. Najpierw po drobnym błędzie Lichtsteinera, który nie potrafił piłki spod własnego pola karnego, bramkę potężnym uderzeniem zdobył Czesnakow, a tuż przed końcowym gwizdkiem wynik meczu ustalił Szarpar.

Kanonierzy są jednymi z głównych faworytów do końcowego triumfu i to zwycięstwo było dla nich koniecznością, ale mogło, a nawet powinno być bardziej okazałe. Goście z Ukrainy oddali zaledwie trzy celne uderzenia na bramkę Leno, a dwa z nich znalazły do niej drogę.

arsenallord komentarzy: 29701 newsów: 11722.09.2018, 13:59

Ale Vietto jest słaby. Pamiętam jak on i Dybala za młodu objawili się w tym samym czasie. Czesto ich porównywano, a gdzie teraz jest Paulo, a gdzie Luciano wszyscy wiemy. Przepaść.

GioFANafc komentarzy: 23122.09.2018, 13:57

@Gunner012

Można powiedzieć ,że miał wpływ na strate gola

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29722.09.2018, 13:57

Co odwalił Chambo?

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 222.09.2018, 13:53

Co zrobił Chambers, bo dopiero teraz włączyłem.

GioFANafc komentarzy: 23122.09.2018, 13:51

@MaciekGoooner

w sumie tak, ARSENAL DNA xD

Kiepomen komentarzy: 432922.09.2018, 13:49

boze chambers... i on dostal u nas nowy kontrat...

GioFANafc komentarzy: 23122.09.2018, 13:48

Myślałem ,że Arsenal ma najgorsza obronę ale dzis Fulham przekonało ;d

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 122.09.2018, 13:44

Chambers to niezła wtopa Arsenalu. Pomysły Wengera :p

pierre_afc komentarzy: 1207122.09.2018, 13:43

To powinno być 1:1.. Vietto powinien po obronionym strzale cofnąć do kolegi z drużyny..

arsenallord komentarzy: 29701 newsów: 11722.09.2018, 13:35

@arsenal159: Nigdy. Za rok jeszcze Cech, a za dwa lata Lafont.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 222.09.2018, 13:31

Kurczę zrobiłem dziś lasagne na obiad dla całej rodzinki. Smakowo dobra, ale makaron troszkę wyszedł twardy i łamliwy.
Niby każdemu smakowało, ale widziałem te miny jak przychodziło im się mierzyć z tym makaronem xD

Zrobiłem z kurczakiem i teraz obserwuje jak mi cycki rosną...

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 322.09.2018, 13:30

@Chopinno: to jak już jesteśmy przy tym temacie to co im polecasz w związku z tym? ;)

Chopinno komentarzy: 328722.09.2018, 13:26

@Wojakus: niestety w ten sposób to nie działa, najwyżej rozpierdzieli im całą gospodarkę hormonalną :D

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 322.09.2018, 13:25

@Chopinno: to widocznie niektóre kobiety powinny zdecydowanie więcej kurczaków jeść

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 322.09.2018, 13:23

@arsenal159: kiedy złapie kontuzję lub czerwoną kartkę. Tak samo jakw przypadku Granita

Chopinno komentarzy: 328722.09.2018, 13:22

@Gunner012: drób ma w sobie tyle estrogenu, że niektórym facetom, którzy przesadzają z kurczakiem cycki rosną xD

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.09.2018, 13:22

Kiedy czapka spadnie Cechowi.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29722.09.2018, 13:21

Ciekawe kiedy wkoncu Leno wskoczy do składu :/

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466922.09.2018, 13:19

@MaciekGoooner:

Salah dziś bez gola mam nadzieję :) nie chodzi o to że niedowiarkowie, ale poprostu były lepsze opcje niż TOT A SOU H CHE A MCI H :)

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466922.09.2018, 13:17

@mistiqueAFC:

Pewnie słaby początek i później zniechęcenie :)

schnor25 komentarzy: 1854622.09.2018, 13:12

Kurła mecz z Worskłą był niestety dopiero pierwszym w tym sezonie, który obejrzałem live w całości, chciałem dać Sokratiskowi 8 za jego występ z Ukraińcami, a tu masz OldFashion Liverpool (babo placek) - nie można oddawać głosów na to spotkanie :/

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 222.09.2018, 13:07

W ogóle Fulham ściągnął Rico z Sevilli i Fabriego z Besiktasu, a dalej broni Betinelli.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 222.09.2018, 13:04