Zgodnie z planem. Arsenal - Worskła 4-2

Zgodnie z planem. Arsenal - Worskła 4-2 21.09.2018, 03:59, Kamil Garczorz 406 komentarzy

Arsenal zgodnie z planem wygrywa swój pierwszy mecz w tegorocznej Lidze Europy, jednak goście z Ukrainy pokazali zęby w końcówce spotkania.

Piłkarze The Gunners byli uważani za zdecydowanego faworyta meczu, a Worskła miała liczyć na najmniejszy wymiar kary. Co prawda stracili aż cztery gole, a dwukrotnie potrafili pokonać Bernda Leno.

Jak można było przypuszczać, Unai Emery znacznie przetasował skład, ale i tak postawił na mocne ustawienie zespołu, co może wskazywać na to, że bardzo poważnie podchodzi do udziału w tych mniej prestiżowych europejskich rozgrywek. Przed pierwszym meczem dla kibiców najciekawszą informacją było to, że od pierwszych minut na murawie pokażą się Bernd Leno, dla którego będzie debiut w oficjalnym meczu oraz Lucas Torreira.

Arsenal: Leno - Lichtsteiner, Holding, Sokratis, Monreal - Torreira (Guendouzi 57'), Mkhitaryan, Elneny - Iwobi (Smith-Rowe 70'), Aubameyang (Özil 57'), Welbeck

Worskła: Shust - Perduta, Dallku, Czesnakow, Artur - Kobachidze (Serhijczuk77'), Krawczenko(Sklar70'), Szarpar, Rebenok - Kułacz (Careca 75'), Kołomojeć

Kanonierzy od początku meczu mieli przewagę i znaczenie dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak nie potrafili tego udokumentować golem. Piłkarze gości mieli problemy, aby zbliżyć się pod pole karne Arsenalu, a londyńczycy nie stwarzali sobie klarownych podbramkowych. Tak było do 32. minuty, kiedy to Mchitarian w okolicach własnego pola karnego przejął piłkę, podał na lewą stronę do Iwobiego, a ten wszerz boiska dograł do wchodzącego w szesnastkę gości Aubameyanga, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

Drugiego gola trzy minuty po przerwie dołożył Danny Welbeck. Anglik znalazł miejsce w polu karnym i uderzeniem głową wykorzystał dośrodkowanie Mchitariana. Kibice nie musieli długo czekać na podwyższenie wyniku. Kilka minut później swoje drugie trafienie zanotował Aubameyang. Przewaga Kanonierów się utrzymywała, a 74. minucie Mesut Özil, który tego dnia był zmiennikiem wpakował piłkę do siatki. Ładnym prostopadłym podaniem do wchodzącego w szesnastkę Lichtsteinera popisał się Sokratis, a Szwajcar dograł futbolówkę do Niemca, który posłał ją do pustej bramki. Później goście pokazali zęby. Najpierw po drobnym błędzie Lichtsteinera, który nie potrafił piłki spod własnego pola karnego, bramkę potężnym uderzeniem zdobył Czesnakow, a tuż przed końcowym gwizdkiem wynik meczu ustalił Szarpar.

Kanonierzy są jednymi z głównych faworytów do końcowego triumfu i to zwycięstwo było dla nich koniecznością, ale mogło, a nawet powinno być bardziej okazałe. Goście z Ukrainy oddali zaledwie trzy celne uderzenia na bramkę Leno, a dwa z nich znalazły do niej drogę.

Liga EuropyWorskła Połtawa autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
kanapka komentarzy: 3033 newsów: 721.09.2018, 22:35

@TlicTlac:

Siatkówka przyczyną otyłości wśród młodzieży. Też tak uważam.

mar12301 komentarzy: 2313721.09.2018, 22:33

A to jak przegrali w tej siatkówce to już co? Koniec czy gramy dalej? Bo tam są dziwne zasady, tyle wiem.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466921.09.2018, 22:29

Lech to jest parodia polskiej piłki, miej 4-0-0 bilans, prowadź z Wisłą 2-0 w 5 kolejce i miej strzał do pustej bramki na 3-0 - > przegraj 2-5 i po 9 kolejkach miej bilans 4-1-4 mieć taki potencjał finansowy i kibicowski i odwalac taka maniane to aż śmieszne xD

Kredens komentarzy: 369821.09.2018, 22:23

pomijajac juz fakt, ze nie pamietam tak gownianej gry naszych

Kredens komentarzy: 369821.09.2018, 22:22

w sumie si eciesze, ze przegrali. juz od 18 byla podnieta, ze drugie miejsce mamy w kieszeni i Francja juz do domu

michal192837465 komentarzy: 765421.09.2018, 22:22

Koszmar. Kubiak wracaj jak najszybciej

mistiqueAFC komentarzy: 2676921.09.2018, 22:20

I przegrali.Sędzia pomagał ale nie wyszło

new_star komentarzy: 6853 newsów: 921.09.2018, 22:19

Od stanu 14-11 do 14-16 z Argentyna? Serio?

Chopinno komentarzy: 328721.09.2018, 22:19

Siatkarze jaka frajernia xDDD od 14:11 do 14:16 xD

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.09.2018, 22:18

Na kredensie tam pewnie było szatanów aż miło.

Kredens komentarzy: 369821.09.2018, 22:17

@ mistiqueAFC

widac, ze nie byles na dobrym grzybobraniu

mistiqueAFC komentarzy: 2676921.09.2018, 22:15

Emocje jak na grzybach na tej siatkówce.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 221.09.2018, 22:12

@Sandbead: To ja ci powiem, że się troche zawiodlem, bo ww2 to mój ulubiony okres.. Feeling strzelania, brak ammo tez do mnie przemawia, ale no po prostu nie bawilem sie tak dobrze jak w bf1 i tu nie mam co ukrywać. Nie wiem od czego to zależało

@Kanonier204:
Ty lepiej powiedz jak tam Anderlecht po meczu na farbowanej trawie?

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10321.09.2018, 22:05

Zazdroszczę LFC tego Milnera.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.09.2018, 22:03

"Arsenal U23 ładnie rozjechal Liverpool U23 :) Wynik 4-0."

Lubię to - patrz wynik :>

FIFAfanARS komentarzy: 16521.09.2018, 21:55

Torreira mistrz zagrań główką na poziomie murawy ;)

Kowal96 komentarzy: 1759121.09.2018, 21:53

Arsenal U23 ładnie rozjechal Liverpool U23 :) Wynik 4-0.

Kredens komentarzy: 369821.09.2018, 21:45

ja nie pamietam, kiedy nasza reprezentacja tak slabo serwowala

wojtasnik komentarzy: 23221.09.2018, 21:44

Kurde na tym pilocie trzeba zdjęcie dowodu, albo numer konta, a nie mam portfela przy sobie. Ale dziękuję za chęci!

Kredens komentarzy: 369821.09.2018, 21:43

@ NineBite Wolf

chyba specjalnie dlöa ciebie go na chwile wpuscil ;)

wojtasnik komentarzy: 23221.09.2018, 21:32

@NineBiteWolf
Ogarniam, ale nie wziąłem ze sobą laptopa :D.A strona TVP nie śmiga za granicą. Ale już instaluje na telefonie, zobaczymy czy śmiga. Niemniej dziękuję ślicznie!

Kredens komentarzy: 369821.09.2018, 21:32

no w sumie nikt nie gra dobrze, no ale wypadlo na niego. Dal niezly poipis w drugim secie.

TlicTlac komentarzy: 601921.09.2018, 21:31

Kiedyś tu było ciekawe porównanie siatkówki i piłki nożnej odnośnie zmęczenia/wysiłku i fizyczności sportu:

- to jak to jest, że siatkarze potrafią grać 3 mecze dzień po dniu i nikt nie narzeka?

piłkarze jak grają mecze co 3 dni, to już są obawy czy nie jest zmęczony, czy nie złapie kontuzji - jednak wybieganie tych 10-12(niektórzy nawet 14/15)km w ciągu lekko ponad 90/95 minut na światowym poziomie daje w kość;
siatkarze praktycznie na każdym szczeblu(już od młodzieżówki) nie mają takiej zmienności w dynamice przy akcjach;

oczywiście - siatkarze muszą wyćwiczyć odpowiednią skoczność, koordynację ruchową - ale siatkówka jest dużo mniej męczącym sportem od piłki nożnej;
dlatego zawsze denerwowało mnie granie w siatkę na w-fach bo nawet nie szło się zmęczyć;

Kredens komentarzy: 369821.09.2018, 21:29

Gral kupe i zszedl

Reamoner komentarzy: 467421.09.2018, 21:25

nasi chyba nie lubią sławomira bo jak puścili z głośników miłość w zakopcu to przestali grać

wojtasnik komentarzy: 23221.09.2018, 21:24

Panowie jakis mało ścianajacy stream meczu Polski w siate? Maniak I aliez ścianąja bardzo, chociaż możliwe, że to wina wifi w hotelu, ale warto spróbować

Reamoner komentarzy: 467421.09.2018, 21:10

@thide: rozumiem że konkurencja ale po co mecz na 2 kanałach tvp

new_star komentarzy: 6853 newsów: 921.09.2018, 21:03

@thide:
Żeby jeszcze dziś było co oglądać. Wygrywając za 3 punkty mogli bardz{csie przybliżyć do awansu do Top6, a tu zanosi się na max 1 punkt.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185221.09.2018, 20:59

@Reamoner: musi być oglądalność

Reamoner komentarzy: 467421.09.2018, 20:52

mecz polaków na 3 kanałach ... głupota

schnor25 komentarzy: 1854621.09.2018, 20:41

@Alonso: Przecież stołki już obsadzone, no chyba, że to opcja tymczasowa.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10321.09.2018, 20:15

A no i że prezes federacji miał gdzieś fakt, że ojciec Obamy jest chory.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10321.09.2018, 20:14

Obama napisał na insta, że gabońska federacja nawet nie czekała na zgodę jego ojca w związku z zostaniem selekcjonerem, tylko to po prostu ogłosili.

Mihex komentarzy: 2360421.09.2018, 20:09

Mówiłem zaraz po objeciu fotela lidera przez Wisłe, że przegrają z Pogonia. Typowa Ekstraklasa :v

Kill_Bill (zawieszony) komentarzy: 16221.09.2018, 20:07

Uwielbiam Strejlaua. Niesamowita wiedza i luz przed kamerą. Dziś sobie skubał na wizji trawę z czoła Buksy :).

new_star komentarzy: 6853 newsów: 921.09.2018, 19:58

Wie ktoś dlaczego Iran i Bułgaria ponownie są w tej samej grupie? To nie jest tak, że z każdej grupy mogło być tylko po jednym zespole?

Alonso komentarzy: 1282421.09.2018, 19:45

Oglądam ten kanał Rudzkiego na yt i ciekawostka o Arsenalu. Stanowisko po Gazidisie miał objąć Josh Kroenke ale ten odmówił bo nie chciał się przeprowadzać do Londynu. Arsenal zatrudnił firme headhunterską która ma szukać kogoś na to miejsce.

pumeks komentarzy: 2080821.09.2018, 19:42

Było 5 kolejek a dla Arsenalu strzelało już gole aż 9 zawodników,

Chopinno komentarzy: 328721.09.2018, 19:39

Wisła odrabia

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190021.09.2018, 19:34

@Kysio2607 napisał: "Dajcie sobie spokoj z ta ekstraklasą. Zwycięstwo Pogoni to było pewne dzisiaj."