Zmazać plamę: Arsenal vs Dinamo

Zmazać plamę: Arsenal vs Dinamo 23.11.2015, 00:06, Eryk Szczepański 860 komentarzy

Nie tak wyobrażaliśmy sobie powrót naszych ulubieńców po przerwie reprezentacyjnej. Ciesząc się z łatwego terminarza i przypisując z góry Kanonierom kilkanaście punktów w najbliższych spotkaniach, zapomnieliśmy, że Arsenal nie byłby Arsenalem, gdyby chociaż jednego meczu w sezonie nie przegrał w tak frajerski sposób, jak ostatnie spotkanie z WBA. Trzeba jednak wziąć się w garść i dać z siebie wszystko w nadchodzącym pojedynku z Dinamem, ponieważ to może być dla nas decydujące 90 minut w Lidze Mistrzów.

Jeszcze dwa tygodnie temu radowaliśmy się z przerwy w rozgrywkach Premier League, która miała dać niektórym zawodnikom trochę odpoczynku, a innym czas na powrót do pełnej sprawności po kontuzjach. Wszystko wyglądało obiecująco. Odpoczywający od kadry Mesut, wracający do drużyny Hector, nawet strzelający dla Francji Giroud. Scenariusz na najbliższe mecze mógł być tylko jeden – seria zwycięstw. Ale nie. Podopiecznym Wengera musiał włączyć się typowy Arsenal.

Powtarzane jak mantra po każdej porażce „Musimy odpowiedzieć w następnym meczu”, nie może się tym razem okazać pustymi słowami. Fatalny start w pierwszych meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów, postawił londyńczyków pod ścianą. Aby myśleć jeszcze o awansie do 1/8 finału, trzeba wykonać dwa duże kroki. Pierwszym z nich jest zwycięstwo we wtorkowym meczu z Chorwatami.

Podopieczni Zorana Mamicia na pewno zagrają bez kompleksów. Od początku skazywani na pożarcie w grupie F, wcale nie są jeszcze bez szans na awans. W prawdzie ten jest mało realny, ale już gra w Lidze Europy nie jest tak daleko, jak mogłoby się wydawać. Chorwaci przylecą do Londynu uskrzydleni dwoma zwycięstwami w lidze, które utrzymują dystans 3 punktów straty do lidera. Nasi rywale z pewnością będą chcieli podtrzymać dobrą serię i wykorzystać słabą dyspozycję Kanonierów.

Historia spotkań obu ekip jest bardzo skromna i nie wymaga większego komentarza. Dotychczas odbyły się zaledwie trzy mecze między Arsenalem a ekipą Modri. W sezonie 2006/07 w 4. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów dwumecz na swoją korzyść rozstrzygnęli podopieczni Wengera, wygrywając obydwa spotkania. Ostatnia konfrontacja, po łagodnie mówiąc nienajlepszej grze The Gunners, padła łupem przeciwników.

Przejdźmy teraz do, jak zwykle, najmniej przyjemnej części – sytuacji kadrowych. Arsenal kolejny raz jest zdziesiątkowany przez kontuzje. Do leczących urazy Ramseya, Wilshere’a, Welbecka, Walcotta, Chamberlaina i Rosicky’ego, niestety dołączyli Coquelin i Arteta. Zaistniała sytuacja stawia Arsene’a Wengera w niezwykle trudnym położeniu nie tylko przed nadchodzącym meczem, ale i przed zbliżającym się grudniowym maratonem. Zdecydowanie mniej zmartwień ma Mamić, który nie będzie mógł skorzystać tylko z Josipa Pivaricia i zawieszonego na cztery lata za stosowanie dopingu Arijana Ademiego.

Podsumowując, czeka nas bardzo trudny mecz. Obecna edycja Ligi Mistrzów pokazała, że faworyci są tylko na papierze, a wszystko weryfikuje boisko. Będący w słabej formie i pozbawiony najważniejszych zawodników Arsenal, będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby pokonać Dinamo i przedłużyć swoje szanse na awans do fazy pucharowej. Czy to się uda? Wierzymy, że tak! Go Gunners!

Rozgrywki: 5. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Czas: 24 listopada, wtorek, godzina 20:45 czasu polskiego

Skład Kanonierzy.com Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Cazorla - Campbell, Özil, Alexis - Giroud.

mitmichael komentarzy: 4924324.11.2015, 21:18

I to była akcja na miare prawdziwego Arsenalu, SANCHEZ!!!

gothegunners1886 komentarzy: 309824.11.2015, 21:16

El Genio Chileno to jednak El Genio Chileno:)

Fanatic komentarzy: 599124.11.2015, 21:16

Ładna akcja i najs gol no to czas na kolejne

Gofer999 komentarzy: 1470724.11.2015, 21:16

Yey. :)

thegunners101 komentarzy: 248124.11.2015, 21:15

Niech zdemolują tych Chorwatów, piątka wystarczy.

afc4life komentarzy: 478324.11.2015, 21:15

Yeah tera dinamo sie otworzy bedzie wiecej miejsca na atakowanie.

tyson880 komentarzy: 1049624.11.2015, 21:15

Mesut z Alexisem zamienili się rolami :)

Widzieli?
Uzbrojeni mężczyźni wzięli zakładników w mieście Roubaix na północy Francji - podały źródła policyjne. Wcześniej z okolicy, otoczonej teraz przez policję, słychać było odgłosy strzałów z broni palnej.

mitmichael komentarzy: 4924324.11.2015, 21:12

Brak strzałow z dystansu a Dinamo broni sie wszystkimi zawodnikami i tam to bedzie ciezko ich stłamsic

tyson880 komentarzy: 1049624.11.2015, 21:11

Uspokójcie się z tymi komentarzami. Dopiero 26 minuta. Strzelimy nie jedną bramkę w tym meczu.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9224.11.2015, 21:11