Zmazać plamę: Arsenal vs Dinamo

Zmazać plamę: Arsenal vs Dinamo 23.11.2015, 00:06, Eryk Szczepański 860 komentarzy

Nie tak wyobrażaliśmy sobie powrót naszych ulubieńców po przerwie reprezentacyjnej. Ciesząc się z łatwego terminarza i przypisując z góry Kanonierom kilkanaście punktów w najbliższych spotkaniach, zapomnieliśmy, że Arsenal nie byłby Arsenalem, gdyby chociaż jednego meczu w sezonie nie przegrał w tak frajerski sposób, jak ostatnie spotkanie z WBA. Trzeba jednak wziąć się w garść i dać z siebie wszystko w nadchodzącym pojedynku z Dinamem, ponieważ to może być dla nas decydujące 90 minut w Lidze Mistrzów.

Jeszcze dwa tygodnie temu radowaliśmy się z przerwy w rozgrywkach Premier League, która miała dać niektórym zawodnikom trochę odpoczynku, a innym czas na powrót do pełnej sprawności po kontuzjach. Wszystko wyglądało obiecująco. Odpoczywający od kadry Mesut, wracający do drużyny Hector, nawet strzelający dla Francji Giroud. Scenariusz na najbliższe mecze mógł być tylko jeden – seria zwycięstw. Ale nie. Podopiecznym Wengera musiał włączyć się typowy Arsenal.

Powtarzane jak mantra po każdej porażce „Musimy odpowiedzieć w następnym meczu”, nie może się tym razem okazać pustymi słowami. Fatalny start w pierwszych meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów, postawił londyńczyków pod ścianą. Aby myśleć jeszcze o awansie do 1/8 finału, trzeba wykonać dwa duże kroki. Pierwszym z nich jest zwycięstwo we wtorkowym meczu z Chorwatami.

Podopieczni Zorana Mamicia na pewno zagrają bez kompleksów. Od początku skazywani na pożarcie w grupie F, wcale nie są jeszcze bez szans na awans. W prawdzie ten jest mało realny, ale już gra w Lidze Europy nie jest tak daleko, jak mogłoby się wydawać. Chorwaci przylecą do Londynu uskrzydleni dwoma zwycięstwami w lidze, które utrzymują dystans 3 punktów straty do lidera. Nasi rywale z pewnością będą chcieli podtrzymać dobrą serię i wykorzystać słabą dyspozycję Kanonierów.

Historia spotkań obu ekip jest bardzo skromna i nie wymaga większego komentarza. Dotychczas odbyły się zaledwie trzy mecze między Arsenalem a ekipą Modri. W sezonie 2006/07 w 4. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów dwumecz na swoją korzyść rozstrzygnęli podopieczni Wengera, wygrywając obydwa spotkania. Ostatnia konfrontacja, po łagodnie mówiąc nienajlepszej grze The Gunners, padła łupem przeciwników.

Przejdźmy teraz do, jak zwykle, najmniej przyjemnej części – sytuacji kadrowych. Arsenal kolejny raz jest zdziesiątkowany przez kontuzje. Do leczących urazy Ramseya, Wilshere’a, Welbecka, Walcotta, Chamberlaina i Rosicky’ego, niestety dołączyli Coquelin i Arteta. Zaistniała sytuacja stawia Arsene’a Wengera w niezwykle trudnym położeniu nie tylko przed nadchodzącym meczem, ale i przed zbliżającym się grudniowym maratonem. Zdecydowanie mniej zmartwień ma Mamić, który nie będzie mógł skorzystać tylko z Josipa Pivaricia i zawieszonego na cztery lata za stosowanie dopingu Arijana Ademiego.

Podsumowując, czeka nas bardzo trudny mecz. Obecna edycja Ligi Mistrzów pokazała, że faworyci są tylko na papierze, a wszystko weryfikuje boisko. Będący w słabej formie i pozbawiony najważniejszych zawodników Arsenal, będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby pokonać Dinamo i przedłużyć swoje szanse na awans do fazy pucharowej. Czy to się uda? Wierzymy, że tak! Go Gunners!

Rozgrywki: 5. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Czas: 24 listopada, wtorek, godzina 20:45 czasu polskiego

Skład Kanonierzy.com Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Cazorla - Campbell, Özil, Alexis - Giroud.

M4RJANO komentarzy: 69924.11.2015, 21:53

Mam nadzieję że Wenger zjedzie Alexisa za te ciągłe kiwki bo w końcu ktoś mu sprzeda kosę taką że będzie kolejną ofiarą tego sezonu u nas

mar12301 komentarzy: 2311724.11.2015, 21:51

Wozi się z tą piłką Sanchez. Przesada..

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.11.2015, 21:51

MaciekGoooner,
tego się trzymajmy. Przydałby się taki swobodny w rrozgrywaniu mecz właśnie teraz jak właśnie tamten.

krakuus komentarzy: 182924.11.2015, 21:50

sportslive.info/viewpage.php?page_id=3

punkus1994 komentarzy: 144824.11.2015, 21:49

ma ktoś linkusia?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.11.2015, 21:49

A jeszcze na finale World Tour w niedzielę Giroud był bez bródki.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.11.2015, 21:46

Koniecznie muszę obejrzeć powtórkę meczu Barca vs Roma.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.11.2015, 21:45

Barca niczym Arsenal vs Norwich sprzed dwóch lat.

marz2 komentarzy: 521924.11.2015, 21:44

Te akcje Barcy są jak strzał z 30 metrów w okienko. Jesteś bez szans wszystko dzieje się tak szybko..

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52424.11.2015, 21:44

michalm1
Częściej jednak sam sprawia sobie problemy zbyt długim trzymaniem piłki.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.11.2015, 21:43

lays,
dobrze podsumowana gra Sancheza. Irytujacy, ale co mial wykonać wykonał.

lays komentarzy: 3987124.11.2015, 21:43

michał

Czasami tak, ale Sanchez traci pełno piłek sam ze swojej winy. Pcha się nawet gdy moze zagrac do partnera obok, chce szarpnac, ale wychodzaz tego glupie straty

M4RJANO komentarzy: 69924.11.2015, 21:43

No Barca gra mega akcje wchodzą jak w masło Wojtek powinien kazać obrońcą stać tylko w 16 hehe

michalm1 komentarzy: 702024.11.2015, 21:40

Simpllemann

Zgadza się ale też koledzy mu zagrywaja kiedy już jest kryty albo skazany na strate.

lays komentarzy: 3987124.11.2015, 21:40

Najlepsi Flam, Ozil i Cazorla. Szkoda, ze Ozil hatricka nie sypnal... swietny ezon

Sanchez gol i asysta, ale gra strasznie irytujaca... pcha sie ciagle i za dlugo zwleka z podaniem.

mitmichael komentarzy: 4924324.11.2015, 21:38

Bayern - Barcelona to w tym momencie bardzo bym chciał zobaczyc po w pozniejszym czasie nie wiadomo jak to sie bedzie toczyło.

mar12301 komentarzy: 2311724.11.2015, 21:37

Buu, z Norwich gramy w niedziele :(

Szkoda, myślałem że obejrzę.

schnor25 komentarzy: 1854624.11.2015, 21:37

Ale komentatorzy słodzą Cazorli, gdy ten rozgrywa przeciętny, co by nie powiedzieć słaby sezon. A mecz jak mecz, oddaliśmy pole w początkowych minutach, Chorwaci maja sporo rożnych, a tak to pod kontrolą. Liczę na jakąś szybką bramkę na 3:0, może będzie czas wpuścić na te 10 min Adelaide`a, o którym była dzisiaj tutaj mowa.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1424.11.2015, 21:37

AaronRambo,
nie wymiatalibyśmy, bo oni leżeli w szpitalu obok Walcotta, Ramseya i Wilshera.

gothegunners1886 komentarzy: 309824.11.2015, 21:37

Teraz tylko hattrick Alexisa i można iść spać spokojnie:)

camsbruken komentarzy: 125824.11.2015, 21:36

Warto wpuścić Arona niech sobie pobiega przez 20 minut żeby w lidze wpuścić go gdzieś na 60 ;)

Fanatic komentarzy: 599124.11.2015, 21:36

Jak na razie nikt jakoś specjalnie nie gra źle każdy gra albo bardzo dobrze, dobrze lub przyzwoicie oby tak w drugiej połowie.

mar12301 komentarzy: 2311724.11.2015, 21:36

Tak Ozil uraz, Alexis uraz. Nie krakajcie głupot..

Chcecie, żebyśmy skończyli na 10. miejscu w lidze?

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1424.11.2015, 21:36

Ciekawe czy Ox bedzie juz na Norwich. Nie wiecie czasem?

Leehu komentarzy: 1049624.11.2015, 21:35

Tymczasem w Monachium już 3-0 mówiłem że Olimpiakos też 5 dostanie od Bayernu. :D

AaronRambo komentarzy: 128024.11.2015, 21:35

Pomyśleć ze jak wymienilibyśmy takiego Pera, Oliviera na grajków klasy światowej pokroju Ozila i Alexisa i wymiatalibyśmy

marimoshi komentarzy: 472624.11.2015, 21:35

Szybkie 3-0 po przerwie i zmiana dla Ozila i Sancheza.

Spodek komentarzy: 63124.11.2015, 21:34

niezadowolony, bo mógł mieć hat tricka

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1424.11.2015, 21:34

Jak zwykle Nacho i Ozil najlepsi. Strzelmy jeszcze jedną i dajmy szanse Jeffowi. Aarona póki co bym oszczędzał.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 124.11.2015, 21:34

Weźcie nie straszcie z jakimś urazem, bo byłem gotów uwierzyć...
A co do meczu to Ozil i Monreal co grają to nie mam pytań, Campbell na plus, Flamini łokieć umie sprzedać i dać zjebe Ozilowi, że mu nie podał :D
Czekam na podwyższenie wyniku w II połowie.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52424.11.2015, 21:34

Szkoda, bo mogło być wyżej.
Kolega michalm1 mówi, że Sanchez często jest podwajany lub potrajany. Dlaczego? Bo za długo holuje piłkę.

michalm1 komentarzy: 702024.11.2015, 21:34

Alexis powinien szybciej pozbywać się piłki. Co chwilę jest podwajany lub potrajany...

songoku95 komentarzy: 2348624.11.2015, 21:33

Po pierwszej połowie plan został w sumie wykonany. 2 bramkowe prowadzenie i pełna dominacja. Rzuca się w oczy dobre 30 minut Joela, genialny Ozil i Nacho oraz Santi. Jeśli chodzi o Alexisa to zrobił to co miał zrobić, czyli gol i asysta, jednak mimo wszystko dużo nieprzemyślanych decyzji oraz podań, jednak napastników rozlicza się z goli i asyst i tutaj Alexis wywiązał się na ,,5".

Mitrox komentarzy: 4424.11.2015, 21:33

Póki co jest całkiem dobrze. Ozil i Sanchez robią nam mecz. Fajnie, że ten drugi w końcu zaczął strzelać i asystować. Campbell zaczął nieźle, później trochę przygasł, ale ogólnie też spoko.

Korss komentarzy: 234224.11.2015, 21:33

O takiego Ozila żem walczył!

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40024.11.2015, 21:33

Ozil jakis niezadowolony. Oby nie uraz.

mar12301 komentarzy: 2311724.11.2015, 21:33

Finał LM Barca - Bayern? Bardzo możliwe. O ile oczywiście nie spotkają się wcześniej.

Fanatic komentarzy: 599124.11.2015, 21:33

Gramy spokojnie i solidnie. Jak najwyższa wygrana da nam tym wyższe morale, ktore jest nadszarpnięte po ostatnich rezultatach ligowych.
Campbell dzis jest dużo bardziej przydatny w przodzie niż gibbs z WBA.