Zmniejszyć stratę do lidera: Swansea vs Arsenal

Zmniejszyć stratę do lidera: Swansea vs Arsenal 06.11.2014, 17:02, Michał Korżak 2140 komentarzy

Wydawałoby się, że wczoraj miała miejsce ligowa inauguracja Premier League, a przed nami już 11. kolejka. Weekendy z angielską piłką przyzwyczaiły nas do wielu emocji. Nie inaczej zapowiada się tym razem. Pojedynek drużyn które, mimo że nie były ostatnio w swojej najwyższej formie, są w stanie stworzyć niezapomniane widowisko. Szczególne chwile tej niedzieli przeżyje także Łukasz Fabiański, który po raz pierwszy wystąpi przeciwko drużynie, w której spędził siedem ostatnich lat. Wszystko to działo się będzie na Liberty Stadium, w niedzielę o godzinie 17:00!

Po świetnym rozpoczęciu sezonu w wykonaniu zespołu Garry'ego Monka, coś zaczęło się psuć. 4 wygrane w pierwszych 4 pojedynkach, a nagle od spotkania z Chelsea drużyna Łukasza Fabiańskiego wygrała zaledwie dwa z dziewięciu meczów. Być może to cztery stracone gole na Stamford Bridge wpłynęły w pewien sposób na psychikę Walijczyków, a być może poprzednie triumfy, jak na przykład zwycięstwo na Old Trafford, były tylko jednorazowym wybrykiem. Mimo słabszej formy tej drużyny, nie należy zapominać, że w każdej chwili tacy zawodnicy jak chociażby Wilfried Bony czy będący w swojej życiowej formie Gylfi Sigurdsson mogą być niebezpieczni. Ze zlekceważenia tego rywala zdecydowanie nie wyniknie nic dobrego.

Podopieczni Arsene'a Wengera, mimo iż nie przegrywają spotkań, grają bardzo przeciętnie. Przywołując chociażby ostatni mecz rozegrany przeciwko Anderlechtowi: z bardzo wysokiego prowadzenia i przyzwoitego poziomu gry, piłkarze zaczęli się zachowywać jakby zapomnieli jak się kopie piłkę. Całkowicie oddali inicjatywę rywalowi oraz pozwolili sobie stracić 3-bramkowe prowadzenie i szansę na pierwsze miejsce w grupie Ligii Mistrzów. W poprzednich spotkaniach Arsenal zdobywał 3 punkty tylko dzięki przebłyskom geniuszu chilijskiego napastnika. Gdyby nie jego indywidualne akcje, sytuacja mogłaby być zdecydowanie bardziej skomplikowana. Kanonierzy z pewnością będą jednak zdeterminowani, aby wymazać ostatnią wpadkę z głów swoich kibiców. Możemy się spodziewać, że tym razem nie pozwolą sobie na popełnianie zbyt wielu błędów i nie zejdą z boiska po upływie 60 minut.

Historia spotkań obu klubów nie jest zbyt rozbudowana. Jest to też związane z tym, że Łabędzie awansowały do Premier League dopiero w 2011 roku. Wcześniej spotkania pomiędzy tymi drużynami miały miejsce czterokrotnie, jeszcze w First Division. Ogółem oba zespoły rywalizowały ze sobą zaledwie 12 razy. The Gunners wygrali ze Swansea 6 razy, podczas gdy Walijczycy 4. Dwa razy nastąpił podział punktów. Ważną informacją jest to, że Swansea w aktualnym sezonie przegrała tylko jeden pojedynek na własnym stadionie. Warto również zwrócić uwagę, że od pięciu spotkań pomiędzy tymi drużynami, Swansea nie potrafi zdobyć trzech punktów. Nigdy również w tych pojedynkach nie padał bezbramkowy remis, a średnia bramek na mecz jest dosyć wysoka - prawie 3 gole na spotkanie. To wszystko sprawia, że powinniśmy być świadkami wyrównanego, pełnego bramek i emocji pojedynku.

Przejdźmy teraz do sytuacji kadrowych obu zespołów. Tutaj nie jest ciekawie ani w jednej, ani w drugiej drużynie. Garry Monk od początku sezonu nie może skorzystać z usług Rory'ego Donnelly'ego, Leona Brittona oraz Alana Tate'a. Ich brak nie będzie więc związany z bólem głowy angielskiego szkoleniowca. Z powodu urazu pachwiny nie zagra Dwight Tiendalli. Największym osłabieniem będzie jednak brak Jonjo Shelveya, który jest zawieszony za czerwoną kartkę w meczu z Evertonem. Do dyspozycji Monka po powrotach z kontuzji powinni być już dostępni za to dwaj obrońcy - Jazz Richards i Jordi Amat. Ich przewagą będzie to, że nie rozgrywali żadnego spotkania w środku tygodnia. Będą mieli więcej czasu na regenerację i przygotowanie się do pojedynku z Arsenalem.

Sytuacja w obozie Kanonierów stopniowo ulega poprawie. Największym plusem ostatnich dni jest fakt, że do gry wrócił już Theo Walcott. Jack Wilshere także będzie mógł wystąpić w niedzielę. W ostatnim spotkaniu Arsenalu urazu nabawił się Mikel Arteta i nie wystąpi w niedzielę. Wciąż z kontuzjami zmagają się Olivier Giroud, Abou Diaby, Serge Gnabry, Mesut Özil, Laurent Koscielny, Mathieu Debuchy oraz David Ospina, których jeszcze przez jakiś czas nie obejrzymy na boisku. Niektórzy z nich wrócili już do treningów i powinni być dostępni po zakończeniu przerwy reprezentacyjnej.

Reasumując, zapowiada się ciekawy pojedynek, w którym Swansea wcale nie musi być skazane na porażkę. Walijczycy udowodnili już, że nie boją się starć z wielkimi zespołami i potrafią sprawić sensację. Arsenal, mimo iż od 5 ostatnich spotkań jest niepokonany, ma coś do udowodnienia. Po łatwej stracie punktów w środku tygodnia piłkarze Arsene'a Wengera będą chcieli pokazać, że był to tylko wypadek przy pracy i zgarnąć pełną pulę. Oczywiście to Kanonierzy są faworytami, jednak na pewno wygrana nie przyjdzie im z łatwością. Niewykluczone również, że mimo słabszej ostatnio dyspozycji to Swansea pokusi się o jakąś niespodziankę?

Rozgrywki: 11. kolejka Premier League

Data: Niedziela, 9 listopada 2014 roku, godzina 17:00 czasu polskiego

Miejsce: Walia, Swansea, Liberty Stadium

Arbiter: Phil Dowd

Skład Kanonierzy.com:

Szczęsny - Bellerin, Chambers, Mertesacker, Gibbs - Flamini, Wilshere - Chamberlain, Alexis, Podolski - Welbeck

Typ Kanonierzy.com: 1:3

Premier LeagueSwansea CityZapowiedź autor: Michał Korżak źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.11.2014, 17:46

Ramsey ; o

mitmichael komentarzy: 4924309.11.2014, 17:46

W pore zaczeli cos grac, nie ma co moze 2 połowa znowu bedzie lepsza tak jak to ostatnio bywało

TW_Szczepan komentarzy: 188409.11.2014, 17:46

thegunners

Giroud by najpierw na to nie wpadł, a potem do tego nie zdążył :D

thegunners101 komentarzy: 247709.11.2014, 17:46

Ramsey czysto trafił.

Doktor komentarzy: 770609.11.2014, 17:46

Ramsey i Cazorla są odpowiedzialni za rozegranie, a żaden nie potrafi wziąć na siebie ciężaru gry. Ba, obaj są chyba najsłabsi na boisku.

Archie90 komentarzy: 167609.11.2014, 17:45

Aaron jest dobry, nie ma formy poprostu, zreszta caly zepsol jest jak zaklety a Wenger ich nie potrafi "odczarowac"

thegunners101 komentarzy: 247709.11.2014, 17:45

Welbeck powinien zabić po długim, szkoda.

TheInvincibles komentarzy: 130409.11.2014, 17:45

gdyby giroud nie trafil to hejt na 5 stron

TW_Szczepan komentarzy: 188409.11.2014, 17:45

człowiek czeka cały tydzień, żeby obejrzeć coś takiego

Gofer999 komentarzy: 1470309.11.2014, 17:45

Welbz zamiast przyłozyć to tak o puknął...

Szogun komentarzy: 28669 newsów: 309.11.2014, 17:44

Teraz była okazja do strzału a jeszcze podanie szło do boku.

Czeczenia komentarzy: 1248709.11.2014, 17:44

Nie chodzi o to, żeby ich od razu z klubu wyrzucać. Ale to łatwe - grasz dobrze, jesteś chwalony. Jesteś słaby, nikt nie będzie się rozczulał nad tobą.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29709.11.2014, 17:42

skończcie z tym płaczem nad Oxladem i Chambersem, w poprzednim meczu się podniecacie jak super grają najlepsi na boisku, a dzisiaj mają za mało umiejętności żeby grać?

Doktor komentarzy: 770609.11.2014, 17:42

Ox jako jedyny robi cokolwiek! Średnio mu idzie, ale przynajmniej wykartkowuje Łębędzi.

dawid1714 komentarzy: 14109.11.2014, 17:42

Alexis jest niewidoczny bo żaden z pomocników nie ma umiejętności żeby mu podać...

Theo44 komentarzy: 426409.11.2014, 17:42

Nikt... Doslownie nikt nie podazyl za konra Oxa... To jasno pokazuje stan mentalny...

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34109.11.2014, 17:42

Szkoda mi dzisiaj Chamberlaina. Ciągle go faulują...

w00jtek komentarzy: 36309.11.2014, 17:42

Wykartkujemy ich !

mercol7 komentarzy: 270409.11.2014, 17:41

OX jako jedyny próbuje ogarnąć ten syf

Matti komentarzy: 278709.11.2014, 17:41

O ile mnie pamięć nie myli to Flamini wspominał coś o odbiorze piłki na połowie rywala.. dziś to chyba Swansea wzięła sobie do serca..

Gramy póki co straszą padake, zero sytuacji, zero strzałów.. Ramsey kompletnie bez formy, wiecznie spóźniony, nawet wydaje się strasznie drewniany, brak przyjęcia połki..

Per to chyba nadal myślami w słoneczniej Brazylii..

Welbeck też na razie jakoś bez rewelacji, może gdyby Giroud był to inaczej by to wyglądało..

A tak podsumowując to nie mamy kompletnie środka pola.. -_- zero.. My tu chcemy DM, a tu przydałoby się po jednym zawodniku na każdą pozycję do środka..

Szkoda, że tak wygląda nasz gra, bo aż się na to patrzeć nie chce.. Same długie piły do przodu tylko widze..

thegunners101 komentarzy: 247709.11.2014, 17:41

Brawo dla Oxa.

Czeczenia komentarzy: 1248709.11.2014, 17:41

Dobra, przesadziłem z tą profesurą Chambersa. Ostatnie minuty katastrofalne. Za to Flamini dziś rządzi.

dawid1714 komentarzy: 14109.11.2014, 17:41

Chambers i Chamberlain to piłkarze młodzi, utalentowani ale na razie mają za małe umiejętności żeby grać.

Nie potrafimy się przy piłce utrzymać na połowie Swansea.

Liczyłem na Campbella bo jest to piłkarz który potrafi się otrzymać przy piłce. W 60 minucie przy 0:0 jak wejdzie Podolski to po meczu.

Theo44 komentarzy: 426409.11.2014, 17:40

Jak mozna powiedIec ze Ci na lawce sa slabi jak poza Wilsherem reszta grala z 5-10 minut.???

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 209.11.2014, 17:40

Wniosek jeden: Sanchez nie gra dobrze, to i Arsenalu nie ma w grze :/

mercol7 komentarzy: 270409.11.2014, 17:40