Znamy terminarz na sezon 2025/26! Wielkie emocje na starcie
18.06.2025, 10:18, Patryk Bielski
2968 komentarzy
Arsenal nie ma łatwego początku w Premier League 2025/26. Już na starcie Kanonierów czekają wyjazdy na Old Trafford i Anfield, gdzie zmierzą się z Manchesterem United i Liverpoolem. Pierwszy mecz londyńczycy rozegrają 17 sierpnia na stadionie Czerwonych Diabłów. Następnie, 23 sierpnia, podejmą u siebie beniaminka - Leeds.
Podopieczni Mikela Artety nie mają chwili wytchnienia, bo już 30 sierpnia czeka ich wyjazd do Liverpoolu, by zmierzyć się z aktualnymi mistrzami Anglii.
Wrzesień zapowiada się równie emocjonująco. Arsenal podejmie Manchesterem City na własnym stadionie 20 września, a tydzień później, 27 września, uda się do Newcastle. Patrząc na pozycje rywali z poprzedniego sezonu, Arsenal ma najtrudniejszy start spośród wszystkich drużyn.
Derby północnego Londynu odbędą się 22 listopada, kiedy to Tottenham pod wodzą Thomasa Franka zawita na Emirates. Rewanż z Kogutami zaplanowano na 21 lutego.
W okresie świątecznym Arsenal zmierzy się z Brighton 27 grudnia, a trzy dni później, 30 grudnia, podejmie Aston Villę. Na początku nowego roku, 7 stycznia, do Londynu przyjedzie Liverpool, a 18 kwietnia Kanonierzy odwiedzą Manchester City.
Sezon londyńczycy zakończą 24 maja meczem z Crystal Palace po wcześniejszym wyjeździe do West Hamu 9 maja. Ostatnie spotkanie na Emirates rozegrają przeciwko Burnley 17 maja.
Arsenal pozna swoich rywali w Lidze Mistrzów podczas losowania, które odbędzie się 28 sierpnia.
SIERPIEŃ
Niedz. 17 Manchester United (W)
Sob. 23 Leeds United (D)
Sob. 30 Liverpool (W)
WRZESIEŃ
Sob. 13 Nottingham Forest (D)
Sob. 20 Manchester City (D)
Sob. 27 Newcastle United (W)
PAŹDZIERNIK
Sob. 4 West Ham United (D)
Sob. 18 Fulham (W)
Sob. 25 Crystal Palace (D)
LISTOPAD
Sob. 1 Burnley (W)
Sob. 8 Sunderland (W)
Sob. 22 Tottenham Hotspur (D)
Sob. 29 Chelsea (W)
GRUDZIEŃ
Śr. 3 Brentford (D)
Sob. 6 Aston Villa (W)
Sob. 13 Wolverhampton Wanderers (D)
Sob. 20 Everton (W)
Sob. 27 Brighton & Hove Albion (D)
Wt. 30 Aston Villa (D)
STYCZEŃ
Sob. 3 Bournemouth (W)
Śr. 7 Liverpool (D)
Sob. 17 Nottingham Forest (W)
Sob. 24 Manchester United (D)
Sob. 31 Leeds United (W)
LUTY
Sob. 7 Sunderland (D)
Śr. 11 Brentford (W)
Sob. 21 Tottenham Hotspur (W)
Sob. 28 Chelsea (D)
MARZEC
Śr. 4 Brighton & Hove Albion (W)
Sob. 14 Everton (D)
Sob. 21 Wolverhampton Wanderers (W)
KWIECIEŃ
Sob. 11 Bournemouth (D)
Sob. 18 Manchester City (W)
Sob. 25 Newcastle United (D)
MAJ
Sob. 2 Fulham (D)
Sob. 9 West Ham United (W)
Niedz. 17 Burnley (D)
Niedz. 24 Crystal Palace (W)

12 godzin temu 18 komentarzy

12 godzin temu 7 komentarzy

20 godzin temu 18 komentarzy

25.06.2025, 15:54 31 komentarzy

25.06.2025, 09:55 26 komentarzy

25.06.2025, 09:48 14 komentarzy

25.06.2025, 09:46 6 komentarzy

24.06.2025, 07:48 7 komentarzy

23.06.2025, 18:19 21 komentarzy

22.06.2025, 14:13 21 komentarzy
Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|
-
A wszystko to przez Havertza...
- 19.02.2024 30 komentarzy
-
Red Dead Redemption
- 17.07.2023 12 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Tequila
- 25.09.2022 15 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne: Idealny początek
- 19.08.2022 16 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Podsumowanie sezonu 21/22 cz.3 - Widoki na przyszłość
- 05.07.2022 27 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Arsenal in process of finalising agreement with Brentford to sign Christian Norgaard. Dialogue continues between #AFC & #BrentfordFC midfielder over contract length at Emirates Stadium. Medical for 31yo Denmark international being planned @TheAthleticFC
@Furgunn napisał: "Żeby się nie okazało jeszcze, że pogra większą część sezonu xD"
Na pewno by zrobił więcej asyst od Merino i Havertza jeśli cała trójka rozegrałaby w pomocy podobną ilość minut w sezonie.
Full story on Arsenal move for Brentford midfielder Christian Norgaard. #AFC hold genuine interest in Lucien Ngoume of Seville but Mikel Arteta wants experienced PL player. Initial fee of approx £10m + potential for extras of up to £5m. Deal now advanced.
@DavidSilva21 napisał: "Nørgaard to byla fajna opcja do fpl, tani i liczby dobre robił. Teraz już będzie na ławce w Arsenalu więc trzeba kogoś innego do fantasy brać:)"
Żeby się nie okazało jeszcze, że pogra większą część sezonu xD
@Garfield_pl: za to bardzo docenię jak odejdzie a klub odzyska chociaż połowę wydanej kwoty na niego niestety wątpię że znajdzie się frajer co tyle za niego wyłoży i da mu taką tygodniówkę
@DyktatorArsene: Sieje ferment, łapie obserwujących i na tym polega jego śmieszny fenomen. W kontekście Arsenalu Orny, Mokbel, Watts czy nawet Cross go zjadają. Z innych klubów jest podobnie. On jest tier 3,4 tylko po prostu wszędzie się pcha.
Takie newsy Romano jak to, że ktoś zafolołował klub to w ogóle nie wiem czemu mają służyć :D
@arsenallord:
Romano to od jakiegoś czasu zwykły ściek, tier 3 czy 4. Dodatkowo bierze kasę od klubów by puszczać sfabrykowane informacje często.
Nørgaard to byla fajna opcja do fpl, tani i liczby dobre robił. Teraz już będzie na ławce w Arsenalu więc trzeba kogoś innego do fantasy brać:)
Da*
@alexis1908: bardzo nie doceniasz jego dotychczasowego wkładu. Nie jest może top zawodnikiem, ale akurat w AFC dużo dobrej gry, chyba bardziej za to że przyszedł od smerfów się mu obrywa, bo problemem na pewno nie jest, a z ławki dużo też jeszcze są :)
@alexis1908: bardzo nie doceniasz jego dotychczasowego wkładu. Nie jest może top zawodnikiem, ale akurat w AFC dużo dobrej gry, chyba bardziej za to że przyszedł od smerfów się mu obrywa, bo problemem na pewno nie jest, a z ławki dużo też jeszcze są :)
Christian Nørgaard ciekawy transfer. Na pewno się w drużynie os wyróżniał. Myślałem ze go zabierze Thomas Frank do Spurs, ale jednak nie. Dobry, solidny zawodnik i ważne że reagujemy na stratę Tomasza. Transfer na plus!
@Garfield_pl: Oby taki los Havertza spotkał jak najszybciej jak nie piję tak na jego odejście sie upije tylko problem bo on klubu nie wzniósł na wyższy poziom :(
@KapitanJack10 napisał: "Partey zachowuje się jak Casemiro odchodząc z Realu. Chyba czuje, że to dla niego ostatnia szansa na grubszy hajs, za rok to już na pewno nikt mu takiej kasy nie da, więc szuka szansy na pewną emeryturkę. W tym okienku jak nie Arsenal to może Arabia się skusi."
Może go muły teraz zatrudnią, dadzą 300k na tydzień i się kontuzji nabawi, albo okaże się, że jednak oskarżenia były prawdą i go zamkną xD
Arsenal have agreed personal terms with Christian Nørgaard.
Fee in the region of €12 million. Talks in the final stages.
First reported by @MadsWehlast and @David_Ornstein
Partey'a zawodnika szkoda i to bardzo, ale chyba mu na głowę padło, jeśli oczekiwał tego, o czym pisały gazety.
Mieliśmy kiedyś przypadek gościa po 30, co uciekał z Chelsea, bo chciał dużo zarabiać i mieć długi kontrakt. Williana każdy pamięta, miał się przydać i nagle zostaliśmy z ręką w nocniku, bo chłop na kontrakcie bezużytecznie siedzi.
Partey zachowuje się jak Casemiro odchodząc z Realu. Chyba czuje, że to dla niego ostatnia szansa na grubszy hajs, za rok to już na pewno nikt mu takiej kasy nie da, więc szuka szansy na pewną emeryturkę. W tym okienku jak nie Arsenal to może Arabia się skusi.
Ostatecznie dobrze, że nie ulegliśmy, przynajmniej w mojej opinii.
@nt2b napisał: "a po co nam dwie 9?"
Żeby się kanonierzy.com nie gryźli. Gyo na teraz, a Sesko na przyszłość póki jeszcze nie kosztuje 150baniek. W cenie Isaka dwie 9, zimą Jesus out, potem może Havertz latem i wszyscy zadowoleni;)
Romano mnie rozbraja. Od zawsze wiedziałem, że on wszystko kopiuje, a dziś wszystko daje dosłownie dwie minuty po Ornym. Straszny przehajp. Jakieś kontakty ma, ale najlepiej to wie od kogo i gdzie kopiować. W tym jest dobry.
Gyo chce tu grać a oni się biorą za gościa który klauzule wymyśla żeby stąd spier*olic jak się jakiś real zgłosi czy inksza Barcelona
@adek504 napisał: "Taka kolej rzeczy, kiedyś w City żegnali Zine czy Jesusa, a dla nas to byli naprawdę wartościowi gracze którzy nas wznieśli wyżej
Teraz my możemy żegnać dobrych zawodników bez żalu, a dla innych to mogą być zawodnicy na pierwszy sklad"
Otóż to, i w niedalekiej przyszłości naprawdę Ci bardzo lubiani i bardzo dobrzy piłkarze będą sprzedawani, a nam będzie szkoda , ale w ich miejsce będą przychodzić młodsi i lepsi ( zakładając że klub nadal będzie szedł w kierunku, w którym podąża) .
@youngboy napisał: "Nie chcieli dać podwyżki Parteyowi, ale wywalą 11 mln, żeby go zastąpić gościem bez żadnego potencjału sprzedażowego w przyszłości. Biznes z cyklu „zawsze miałem łeb do interesów"
Partey zarabia teraz 10.5. Nordgaard 2 m. Partey chce jeszcze podwyżkę i dostałby minimum 2 lata kontraktu. Te 10 - 2 to mamy 8 mln w skali roku. Ta wymiana zostanie z tej kasy sfinansowana. Poza tym wysoki kontrakt dla 32 letniego rezerwowego zachwiało by równowaga w drużynie
@Garfield_pl: a po co nam dwie 9?
@DyktatorArsene napisał: "Niech se followuje kogo chce tu ma przyjść Gyokeres w pierwszej kolejności albo będziemy mega frajerami :("
Dlaczego będziemy frajerami jak wybierzemy Sesko a nie Gyokeresa?
@Kaczaza: a pamiętasz co się stało z formą Auby albo Oezila zaraz po podpisaniu nowego kontraktu, tuż po tym jak też rozegrali bardzo dobry sezon? :)
@Marcinafc93 napisał: "Sesko jednak będzie raczej, szkoda liczyłem na Szweda, ale trzeba. wodzie dać szansę Sesko"
Będą dwie 9 ;)
@enrique napisał: "My tu Parteya żegnamy bez żalu, a widzę że kibice CFC/United widzą w tym mega okazję na dobre wzmocnienie."
Taka kolej rzeczy, kiedyś w City żegnali Zine czy Jesusa, a dla nas to byli naprawdę wartościowi gracze którzy nas wznieśli wyżej
Teraz my możemy żegnać dobrych zawodników bez żalu, a dla innych to mogą być zawodnicy na pierwszy sklad
Benjamin Sesko has started following Arsenal. [@FabrizioRomano]
@Marcinafc93: przecież to jeszcze ze 100 razy napiszą w ten jest bliżej a potem tamten a na końcu przyjdzie Darwin albo duet z Chelsea Madueke z Jacksonem xD
My tu Parteya żegnamy bez żalu, a widzę że kibice CFC/United widzą w tym mega okazję na dobre wzmocnienie.
Poza tym Partey'owi nie chodziło tylko pewnie o kontrakt, tylko rolę w zespole, za niego przychodzi do pierwszego składu zubi i byłby nr. 2 a o to pewnie też miał pretensje, więc bierzemy norgarda który godzi się na bycie drugim wyborem i po temacie. Zdrowy ruch i nikt na tym nie ucierpi.
Niech se followuje kogo chce tu ma przyjść Gyokeres w pierwszej kolejności albo będziemy mega frajerami :(
Co do Norgaarda to spoko raczej jak za Parteya.
Partacz jest stary i połamany dajcie sobie z nim spokój
Jedynym argumentem za sesko jest to, że wrzuty faktycznie będą miały w końcu sens, bo chłop to totalny słup i sporo strzeli z główek. Trochę szkoda bo Szwed to mega poziom i pomógłby nam bardzo, ale zobaczymy jak to się potoczy.
@youngboy: a Partey to ma potencjał fest. Tomaszek kosztował nas 13mln rocznie, połowe swojej kariery u nas sie leczył, teraz pewnie chce podwyżke i długość kontraktu pewnie tez by była większa niż rok. Jakościowo też coraz częściej nie dowoził, wielokrotnie oddawał piłkę rywalom w newralgicznych momentach. Ja się cieszę z takiego obrotu spraw. Potencjalnie wiecej jakości (Zubi + Noorgaard > Partey + Jorginho) mniejszym kosztem.
@youngboy napisał: "chcieli dać podwyżki Parteyowi, ale wywalą 11 mln, żeby go zastąpić gościem bez żadnego potencjału sprzedażowego w przyszłości. Biznes z cyklu „zawsze miałem łeb do interesów” ;)."
Czasem trzeba myśleć głębiej, a co jakby dali Parteyowi 250 k i by był tylko rezerwowym, za chwilę by przyszedł Rice, który też jest sp i by powiedział , jak to płacicie rezerwowemu tyle kasy, a ja nas ciągnę i zarabiam mniej?
I mogłaby pójść lawina
@Marcinafc93: będzie*
Sesko jednak będzie raczej, szkoda liczyłem na Szweda, ale trzeba. wodzie dać szansę Sesko
Nie chcieli dać podwyżki Parteyowi, ale wywalą 11 mln, żeby go zastąpić gościem bez żadnego potencjału sprzedażowego w przyszłości. Biznes z cyklu „zawsze miałem łeb do interesów” ;).
@Kaczaza napisał: "DMów, tylko Rice, Merino, Zubi i Norgaard, ja bym dokupił jeszcze ze dwóch no i lewego obrońcę"
Rice i Merino to w naszym systemie 8 i tam najczęściej będą grać
Romano podaje że Sesko zaczyna śledzić Arsenal na Instagramie !
Może to nie jest super adekwatna statystyka ale z ciekawości spojrzałem na punkty overall zdobyte przez pomocników w zeszłym sezonie FPL. Norgaard 107 pkt jako środkowy pomocnik. Gorsze wyniki od niego uzyskali m.in.
- Garnacho
- Kudus
- Savinho
- Foden
- Neto
- Rashford
11 mln euro za Norgaarda to jakieś 9,3 mln funtów. To już nawet argument ceny odpada, że dziadek kosztuje 15 :D
Brentford też nie będzie robiło cyrków i się targować o 3 mln. To ich zasłużony kapitan, chce odejść, to podać rękę kulturalnie i życzyć powodzenia.
https://x.com/FootballEcon_/status/1936102336272691703?t=AhsvOH_xMpc73Pyor6LR0w&s=19
Norgaard praktycznie obok Zubimendiego w tym zestawieniu
@nt2b: ale jemu akurat skończył się kontrakt i miał mega dobry sezon, może nie chodziło o sumę a o długość...
generalnie uważam to za błąd,
Szkoda że wszystkie kluby robią transfery, tylko nie AFC ... A czas ucieka :/
Arsenal and Christian Nørgaard have reached an agreement on personal terms as player wants the move.
Brentford informed of player’s decision as club to club talks continue to get deal done over €10m after opening bid.
@ArsenalChampion: live ponoć Ekitike ma na celowniku
Arsenal close to agreement with Brentford for Christian Norgaard. Deal not done but heading in that direction after ~€11m offer. #BrentfordFC midfielder wants #AFC + main target as experienced & PL-ready option amid Jorginho/Partey exits @TheAthleticFC
@kamo99111 napisał: "Tylko zrozum też, ze nie realizując transferow szybko mozemy wyjść jak Zabłocki na mydle. Jak Live sprzątnie nam Gyo sprzed nosa to Lipsk bedzie mógł postawić nas pod ścianą i zarządac nawet 100 milionow za Sesko. I będziemy mieli wtedy wybór - albo bierzemy po tej cenie wychodząc finansowo gorzej, albo bierzemy kogoś o wątpliwej jakości albo na koniec okna mówimy stały tekst: "Nie bylo dostepnych zawodnikow"."
Nawet jeśli Live zaoferuje więcej to nie znaczy że sam gyokeres będzie preferował liverpool. A jeśli tak, to znaczy że wygrali batalię o tego zawodnika, bo być może dysponują większym budżetem na to okienko. No i co z tym zrobisz? Nic. Tak działa rynek. Arsenal sobie wyznaczył jakiś budżet na środkowego napastnika, w razie niepowodzenia ma alternatywy(watkins).