Komentarze użytkownika Czeczenia
Znaleziono 12622 komentarzy użytkownika Czeczenia.
Pokazuję stronę 3 z 316 (komentarze od 81 do 120):
Na przestrzeni ostatnich 20-25 lat, liczba meczów nie wzrosła znacząco. Topowe ligi od lat liczą tyle samo drużyn. Podobnie z pucharami krajowymi.
W 2002 roku, Real by podnieść puchar CL, musiał zagrać 17 meczów. W 2024 - 13. Od tego sezonu minimum 15, maksimum 17. Za to kadry są nieporównywalnie szersze, a dodatkowo możesz przeprowadzić więcej zmian.
Dla widzów, sport to branża rozrywkowa. Żeby to zmonetyzować, trzeba grać.
Dla sportowców to rywalizacja, rozwój, trofea. Dążysz do śrubowania rekordów, chcesz przekraczać własne granice - wsiadasz do tego pociągu a przy okazji ustawiasz finansowo kilka następnych pokoleń.
Jeżeli traktujesz to jako pracę, po prostu może nie potrafisz nic innego, ale w tym jesteś dobry, to możesz grać w Polsce, nie wiem, średniaku w Portugalii, USA, Arabii, czy w Szwajcarii, a i tak będziesz żył na fajnym poziomie, nieosiągalnym dla większości społeczeństwa.
Fantastyczne są te Włochy. Z mojej perspektywy, skład anonimów. Z mojej perspektywy, czyli z osoby która pamięta skład napakowany gwiazdorami że światowego topu. Większości z nich nie poznałbym nawet na ulicy.
Może Kiwior zagrał dramatycznie, ale jak jego pozycję zajął Dawidowicz to wysadził nas w powietrze.
Transfery sędziów to populizm, nie żadne rozwiązanie. Marciniak wali babole nawet w słabej i wolnej ekstraklasie. Ba, nawet na varze potrafi dowalić do pieca. Zresztą, mimo ogromnego doświadczenia, popełnił katastrofalny błąd w półfinale kaszanki. Nie ustrzeżesz się błędów które mogą wypaczyć wręcz cały sezon.
Nie słyszałem jeszcze o takiej lidze, by co weekend zachwycano się sędziami. Cała Europa narzeka, dlatego trzeba szukać rozwiązań systemowych. Oczywiście, to nie jest łatwe, nie znam rozwiązania problemu.
Jedynie wkurza mnie, że w erze VAR, mając dostęp do technologii, sędziowie podejmują decyzje wbrew logice. Transparentność powinna polegać na tym, że delikwent tłumaczy się z decyzji. Dziś, mam wrażenie, wszystko się rozmywa, najczęściej argumentując, że sędzia z tego się wybroni. Ewentualnie, że zawodnik dał pretekst. Mi się wydaje, że nie o to chodzi, by wybielać sędziego, tylko o w miarę sprawnie i sprawiedliwie poprowadzone zawody.
Casemiro to jest taki druciak...
Swoją drogą, ciekawe kto zaliczył większy zjazd. Casemiro po transferze do United czy Krychowiak odchodząc do PSG.
W raporcie wyżej jest błąd, bo nie bronił Steele tylko Verbruggen.
Kavanagh spokojnie wczoraj mógł zabrać do domu statuetkę za występ meczu.
Natomiast martwi mnie, że czasem tracimy kontrolę i dajemy się wciągnąć w "brudną" grę. Dosłownie zawsze wychodzi to na naszą niekorzyść.
Żart to jest forma Rice'a na początku sezonu.
Ciekawe jak będzie wyglądał środek na Scums.
Problemem lewej strony nie jest ani Martinelli, ani Trossard, tylko na prawej Sakę wspiera Odegaard, a na lewej nawet Timber nie podchodzi wyżej.
Havertz to jest dosłownie piłkarz momentów. Gra totalną kupę, chce zrobić asystę Mitomie, po czym za kilka minut doskonale czuje grę, gdzie po dość przypadkowej przebitce piłka spada mu pod nogi, po czym idealnie lobuje bramkarza Brighton. Niepojęte.
@Theo10: a lewa obrona 23/24 nie była? To, że Kiwior czy Zinchenko nie dowieźli w kluczowym momencie to jedno. Ale przecież jest jeszcze Tomiyasu, sezon rozpoczęty z Timberem, a spokojnie jeszcze White może być tam ustawiony. Serio, to ja nie wiem czy mieliśmy lepiej obsadzoną tę stronę kiedykolwiek w historii.
Paradoksalnie, narzekając na sezon 15/16, większość wraca do braku napastnika. Wtedy był Giroud, Welbeck, niektórzy wciąż wierzyli w Walcotta, był Alexis w klubie.
Teraz masz to samo, wypisz wymaluj. Havertz za Giroud, wiecznie kontuzjowany z Manchesteru za innego wiecznie kontuzjowanego z Manchesteru, i skrzydłowego o którym wmawia nam się, że może grać na dziewiątce, ale tak naprawdę to głównie szybko biega. I tym rzucimy wyzwanie potworowi Guardioli? No, zobaczymy.
@Garfield_pl: jestem w stanie się z tym pogodzić, że czas Emile'a w AFC się skończył, ale po prostu brakuje mi zawodnika do gry z przodu. Wypada ci ktokolwiek, jesteś skazany na Martinelliego w katastrofalnej formie od pewnie roku, przynajmniej w pewnym wymiarze czasowym.
Wypadnie Saka i zagramy powiedzmy trójką Tross, Kai, Jesus, Martinelli jest pierwszy do wejścia i w zasadzie jedyny, bo zostają na ławce Nelson i Nwaneri. Chyba, że młody jest takim kozakiem, że wjedzie w ligę z buta, ale tego jeszcze nie wiemy.
Jeżeli takim oknem mamy rzucić wyzwanie City, to Arteta tam konkretnie gotuje.
@Garfield_pl: jeżeli nie zamierzamy nikogo kupować do przodu, a odchodzi jeszcze Eddie, to w zasadzie jesteśmy skazani na Havertza w roli napastnika. Bo w Jesusa to już chyba mało kto wierzy.
I okej, ale myślenie o ESR jak o zastępstwie jeden do jednego za Ode, jest błędne. To uniwersalny zawodnik, spokojnie obstawi ci trzy pozycje na boisku, co przy tym natłoku meczów i tej kadrze, jest nieocenione. Spokojnie mógłby być opcją na skrzydło przy przesunięciu Trossarda na środek, np. przy kontuzji Martina. Na ósemce obok Ode.
Facet oferuje jakość. Odszedł, bo cokolwiek prezentuje z tych graczy, którzy nie grali zbyt często. I okej, nie twierdzę, że to musi być gracz do pierwszego składu. Ale sami się pozbawiamy opcji. Dobrze, że przyszedł ktoś do środka pola, przynajmniej Havertz tam nie będzie przeszkadzał.
W ogóle sprzedaż ESR i przewalenie tego siana na Merino to jest taka granda, taki skandal. Nie mogę w to uwierzyć.
@Theo10: zaraz, zaraz, a w 14/15 to Szczęsny i Ospina zdefiniowali pozycję bramkarza na nowo?
@Theo10: równie dobrze można powiedzieć, że teraz mamy dobrze obsadzoną lewą obronę. Wtedy przyszedł legendarny, 33-letni bramkarz, pewnie z ok. 300 meczami na poziomie Premier League.
Teraz poszliśmy po obietnice potencjału z jednym sezonem na poziomie lig top5, po jakiejś absurdalnej kampanii Bologni. Do tego z bogatą historią w gabinetach lekarskich.
Przypomina mi się vibe 2015 roku i sprowadzenie samego Cecha.
Boltonu*
Dobrze wspominam. Kojarzę z osiedla chłopaka który był tam na testach. Pamiętam fantastyczny comeback w bodajże 2008, stroje Reeboka, Ivana Campo i trochę słabiej legendarnego JJ Okochę. No i nasz Holdini przyszedł z Bostonu.
@pablofan: okej, ale jak Legia się dziś nie wyłoży, to mamy dwie. Jako stary rankingarz, cieszę się, bo LKE leżą punkty do podniesienia. Punkty to współczynniki, a współczynniki to rozstawienia. I okej, poziomem sportowym to my odstajemy, ale jeżeli już uda się coś na tym ugrać, to za jakiś czas realnie będzie nam łatwiej awansować.
@youngboy: nie była. Jesień była turbo nudna, a topowe drużyny potrafiły tak dominować fazę grupową, że w ostatnich kolejkach mogły grać rezerwami a i tak rozjeżdżały rywali.
System na pierwszy rzut oka jest nieczytelny, ale po samym losowaniu widać, że granie jesienią w końcu nabierze kolorów. Jeżeli nie miałeś "swojego" klubu, to oglądanie fazy grupowej miało sens tylko wtedy, gdy występował Manchester United, bo te ich kompromitacje to rzeczywiście był wyczyn.
A tak serio, to też jest furtka dla drużyn ze słabszych lig. Możesz szukać punktów w meczach o różnym stopniu trudności zamiast być skazanym np. na dwa lania od Bayernu i dwa od nie wiem, takiego Interu czy innego Realu.
Serio, nie widzę żadnego powodu by Arsenal nie przeszedł przez jesień z tymi sześcioma wygranymi. Okej, noga może się powinąć zawsze, ale trudno o spokojniejsze losowanie.
@Dzulian: każdy z 36 zespołów zagra po osiem meczów. Na tej podstawie powstanie tabela ligowa. Miejsca 1-8 mają awans. Miejsca 9-24 zagrają baraż o awans do 1/8 finału.
1/4 finał pewny.
Widziałem tego Savinho na Copa America. To może być kolejna, nieoczywista gwiazda ligi.
Spojrzałem na flashscore'a, prawie każda drużyna z Polakiem w składzie dziś odpadła. No, Salzburg przeszedł, czyli "nasza" ekipa na CL będzie wyglądać tak:
Lewandowski, Zieliński, Kiwior, Urbański, Skorupski, Cash i ew. Piątkowski. Skromnie.
Igrzyska, igrzyskami, wiadomo, że Polacy nie zawojowali Paryża, ale potrafiłbym wskazać kilka pozytywów.
Przede wszystkim medal w grach zespołowych. O ile siatkówka mnie nie interesuje, tak np. reprezentacja USA w kosza pokazuje, że rozgrywki zespołowe na IO to prestiż i tak naprawdę najważniejszy turniej we wszystkich grach z wyłączeniem piłki. Polacy dowieźli temat, szczególnie to istotne w kontekście tego jak długo czekaliśmy na medal.
Pozytywna wiadomość to na pewno medale w szermierce i wczorajsze srebro w boksie. Raz, że to są konkurencje "medalogenne", dwa, w ostatnich latach głównie dziadowaliśmy, to jest promyk nadziei, że coś "ruszy".
Ole, Mirosław i Kałucka - po prostu szacunek.
Wiosła i kajaki jak zawsze dorzuciły coś do worka z medalami, chociaż wydaje mi się, że wciąż te sporty nie są pompowane w Polsce, a pewne tradycje i powiedzmy bazę mamy. Szkoda, bo tam naprawdę można sypać medalami.
Natalia Kaczmarek uratowała nasz honor w lekkiej. O ile ona, czy Iga Świątek to wybitne jednostki, sportowcy klasy światowej, tak mam wrażenie, że pojedyncze sukcesy zakłamują w pewien sposób problemy z ogólnie rozumianym szkoleniem. Końmi pociągowymi mieli być weterani, nie bardzo widać następców. Przykładem Lisek, młociarze czy chociażby Justyna Święty która ewidentnie jest już u schyłku, a te małolaty kiepsko naciskają, co widzieliśmy w sztafecie. Brak sensownych następców.
I ostatnia kwestia, piłkarze. Popularność plus zarobki piłkarzy czy samego sportu, dają pole do zbierania łatwych lajków za pieprzenie populizmów. Uderzanie w kopaczy jest łatwe i generalnie przewija się taka narracja po każdym sukcesie np. siatkarzy. Natomiast zmierzam do tego, że pisząc ten komentarz, jesteśmy na 40. miejscu w klasyfikacji medalowej, bodajże na 22. w Europie. To są wyniki porównywalne czy wręcz słabsze od ostatnich wyników Lewego i spółki. To po prostu odzwierciedlenie miejsca w którym jesteśmy. A z perspektywy sportu mężczyzn, jeden srebrny i jeden brązowy medal to coś pomiędzy dramatem a katastrofą.
Emile odszedł bo jest za dobry. Chłopak ma realną wartość na rynku Premier League, bo to potwierdzona jakość w klubie top six. Za to w klubie latami siedzą lub siedzieli tacy druciarze jak Vieira czy nie wiem, Soares.
Okej, ESR zardzewiał, potrzebuje odbudowania po kontuzjach. Arteta ma prawo go nie widzieć w swojej drużynie, ale w drużynie zostają słabsi piłkarze, których po prostu nie da się sprzedać.
Biorąc pod uwagę, że te pieniądze zainwestujemy praktycznie 1:1 w Merino, słysząc o tym jeszcze z pół roku temu pukanie w czoło byłoby wyjątkowo głośne. Uważam, że to kiepski ruch który się nie obroni.
Czyli Kiwior out. Ale co z Timberem? Ciekawe czy Calafiori pójdzie na lewą stronę, czy Arteta znów spróbuje rozbić najlepszą parę stoperów w lidze.
Niepopularna opinia, ale uważam, że to kot w worku.
Jakaś przyczyna tego musi być. To znaczy, musimy sobie odpowiedzieć, gdzie jest problem, że młodzi piłkarze od nas odchodzą.
Jeżeli Anglia jakimś cudem wygra turniej, to kto do XI turnieju?
Kalafior trochę jak Kapustka na Euro 2016. Ten pierwszy walnął swojaka i wykartkował się na fazę pucharową, ten drugi zapisał się w protokołach jedną żółtą kartką. Obaj okrzyknięci talentami po turnieju.
I okej, nie jestem naiwny, Calafiori przypuszczalnie zrobi większą karierę, ale chcę przypomnieć, że majstrowanie Artety przy obronie na początku sezonu, kosztowało nas stratę punktów z Fulham. Punktów, których brakło do tytułu. Zresztą po prostu, byliśmy mocni w obronie na wiosnę, gdzie Arteta już nie szukał na siłę, a Havertza przesunął wyżej, grając np. z Jorginho w środku, wspierającego obronę.
@Oldgunner3: Czechy mają jeden punkt, każda ich porażka przy jednoczesnej porażce Gruzji, winduje Chorwację w górę tabeli zespołów z trzecich miejsc.
@miki007: ciekawostką jest to, że z Albanią, Chorwaci dali sobie strzelić bramkę najpóźniej w historii Euro, jeżeli oczywiście wyłączając dogrywki.
Dziś ten rekord wyśrubowali.
A ostatecznie ich prawdopodobny powrót do domu przyklepali Węgrzy, ustanawiając absolutny rekord wczoraj.
Do 95 minuty Chorwacja to drużyna na medal mundialu. Niestety, z jakiegoś powodu, po 95 minucie zamieniają się w Polskę, dlatego wracają.do domu.
W teorii Chorwacją może jeszcze zostać na turnieju. Muszą wydarzyć się cztery warianty:
- porażka Serbii z Danią lub zwycięstwo Serbii trzema bramkami
- porażka Słowenii z Anglią trzema bramkami
- porażka Czechów z Turcją
- porażka Gruzji z Portugalią.
@TlicTlac: już po dodaniu komentarza zorientowałem się, że zapomniałem podsumowując o meczu grupowym z CRO.
Natomiast niejako potwierdzasz swoją wyliczanką, że ekipa Southgate'a nie wygrała nic więcej niż powinna. Ot, klepali słabych i średnich, od mocnych w ryj.
Abstrahując od wyników w całym turnieju, odpadnięcie z Francją i porażka w karnych w finale euro, mają mocny stempel Southgate'a.
Jeszcze wcześniej wspominałeś o tym jak Anglicy grali przed 2018. Przecież personalnie, Anglia, szczególnie w latach 2012-2014 to paździerz niemiłosierny. Tam nie było serio z czego szyć. Gdzie a propos meczu z Kostaryką już dawno było po turnieju, po porażkach z Włochami i Urugwajem.
Dziś GS dysponuje wg niektórych najlepszą generacją piłkarzy od lat, a ja wcale nie mam przekonania, że dziś ograłby Włochy czy Urugwaj, chociaż te są słabsze niż 10 lat temu.
@TlicTlac: a jaka była droga anglików do tych sukcesów?
Anglia 2018:
Wygrana z Panamą, wygrana z Tunezją w doliczonym czasie, porażka z Belgią, wygrane karne z Kolumbią, wygrana że Szwecją, porażki z Chorwacją i jeszcze raz z Belgią.
Anglia 2021:
Wygrana grupa z Chorwacją, Czechami i Szkocją z bialansem goli 2:0. Zasłużone zwycięstwo z Niemcami, chociaż z wydatną pomocą Müllera, lanie Ukrainy i potężna kontrowersja z duńczykami. Porażka w finale.
Anglia 2022:
Lanie Iranu i Walii w grupie oraz remis z USA. Łatwy mecz z Senegalem i taktyka na Francję pt. laga na Sakę, niech drybluje.
W międzyczasie przyklepał jeszcze spadek w Lidze Narodów.
Biorąc pod uwagę rywali, jedno zwycięstwo w turnieju z drużyną z szeroko rozumianego topu. Z Niemcami, na Wembley.
Mnie zastanawia ile pokoleń będzie jeszcze pokutować myślenie, że nie ważne jak gra, ważne gdzie gra.
Wydaje się logiczne, że trener dobiera zawodników pod swój pomysł na granie. Ale nie dla kibica. Tu wystarczy spojrzeć kto jest w Juventusie a kto nie i w zupełności wystarczy. Nawet nie trzeba się orientować czy faktycznie tam gra. Wystarczy herb przy nazwisku na flashcore.
A później zdziwienie, czemu ten Zieliński taki słaby z Albanią, powinno wyjść inaczej.
Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|---|---|---|---|---|
1. Liverpool | 17 | 13 | 3 | 1 | 42 |
2. Arsenal | 18 | 10 | 6 | 2 | 36 |
3. Chelsea | 18 | 10 | 5 | 3 | 35 |
4. Nottingham Forest | 18 | 10 | 4 | 4 | 34 |
5. Newcastle | 18 | 8 | 5 | 5 | 29 |
6. Bournemouth | 18 | 8 | 5 | 5 | 29 |
7. Manchester City | 18 | 8 | 4 | 6 | 28 |
8. Fulham | 18 | 7 | 7 | 4 | 28 |
9. Aston Villa | 18 | 8 | 4 | 6 | 28 |
10. Brighton | 18 | 6 | 8 | 4 | 26 |
11. Brentford | 18 | 7 | 3 | 8 | 24 |
12. Tottenham | 18 | 7 | 2 | 9 | 23 |
13. West Ham | 18 | 6 | 5 | 7 | 23 |
14. Manchester United | 18 | 6 | 4 | 8 | 22 |
15. Everton | 17 | 3 | 8 | 6 | 17 |
16. Crystal Palace | 18 | 3 | 8 | 7 | 17 |
17. Wolves | 18 | 4 | 3 | 11 | 15 |
18. Leicester | 18 | 3 | 5 | 10 | 14 |
19. Ipswich | 18 | 2 | 6 | 10 | 12 |
20. Southampton | 18 | 1 | 3 | 14 | 6 |
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|---|---|
Mohamed Salah | 15 | 11 |
E. Haaland | 13 | 1 |
C. Palmer | 11 | 6 |
A. Isak | 10 | 4 |
B. Mbeumo | 10 | 2 |
C. Wood | 10 | 0 |
Matheus Cunha | 9 | 3 |
N. Jackson | 9 | 3 |
Y. Wissa | 9 | 1 |
J. Maddison | 8 | 4 |
- A wszystko to przez Havertza...
- 19.02.2024 30 komentarzy
- Red Dead Redemption
- 17.07.2023 12 komentarzy
- Zagadnienia taktyczne: Tequila
- 25.09.2022 15 komentarzy
- Zagadnienia Taktyczne: Idealny początek
- 19.08.2022 16 komentarzy
- Zagadnienia taktyczne: Podsumowanie sezonu 21/22 cz.3 - Widoki na przyszłość
- 05.07.2022 27 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
- Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
- Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
- Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
- Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
- Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Po prostu była inna dostępność treści, internet nie był jeszcze tak rozwinięty, nikt nie był nawet w stanie sobie wyobrazić, że z poziomu telefonu będziesz miał dostęp live do dowolnych zdarzeń, skrótów, wyników, składów itd. Miałeś jedną telewizję sportową i to zakodowaną. Dziś ogranicza cię tylko czas, bo dostęp masz do wszystkiego. A czasu coraz mniej, bo z wiekiem obowiązków przybywa.
W 2004 roku, Arsenal na przestrzeni miesiąca, zagrał dwa razy z United, dwa razy z Chelsea, po razie z Liverpoolem i KFC i dołożył jeszcze do tego Newcastle i Leeds.
Dwadzieścia lat temu też grano non stop co trzy dni, tylko nie mieliście gdzie tego zobaczyć.