Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal

Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal 03.02.2019, 18:25, Łukasz Wandzel 4043 komentarzy

Wiadomo było, że na Arsenal czekał trudny wyjazd na Etihad, jednak to żenujące, że Kanonierzy stracili gola jeszcze przed upływem pierwszej minuty. O występie londyńczyków w tym spotkaniu nie da się powiedzieć wiele dobrego. Kanonierzy stanowili tło dla przeciwnika, poza kilkoma momentami w pierwszej połowie i oczywiście wyrównującą bramką na 1-1. Najgorzej jednak wypadli w drugiej odsłonie meczu, kiedy to kompletnie oddali pole gry swoim rywalom. Zamiast walczyć o remis, pozwalali Manchesterowi dążyć do powiększenia przewagi bramkowej.

Podopieczni Pepa Guardioli bardzo szybko wykorzystali nieokrzesanie londyńczyków, a później kontrolowali przebieg spotkania. Manchester City nie zaskoczył i był tego dnia po prostu drużyną lepszą, co udowodnił na boisku. Do tego fenomenalne zawody zaliczył Sergio Agüero, trzykrotnie wpisując się na listę strzelców. Taki rezultat oznacza, że Obywatele nie odstępują na krok Liverpoolu i ciągle liczą się w walce o obronę tytułu, a Arsenal spada na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Składy obu zespołów:

Manchester City: Ederson - Walker, Fernandinho, Otamendi, Laporte - Gündogan, De Bruyne (88' Mahrez), Silva - Bernardo, Sterling - Agüero (81' Jesus).

Arsenal: Leno - Lichtsteiner, Koscielny, Mustafi (79' Mawropanos), Monreal - Kolašinac (66' Suárez), Torreira, Guendouzi, Iwobi (66' Ramsey) - Lacazette, Aubameyang.

Nawet minuty nie utrzymał się bezbramkowy remis! Alex Iwobi popełnił kardynalny błąd, dryblując podczas wyprowadzania piłki z pola karnego. Nigeryjczyk stracił futbolówkę na rzecz Manchesteru City, który skorzystał z prezentu, a Sergio Agüero błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Po wznowieniu gry od środka emocje szybko poniosły Shkodrana Mustafiego, który trącił strzelca pierwszej bramki w obrębie szesnastki. Sędzia, na szczęście dla Niemca, nie zdecydował się wskazać na wapno.

Już w 9. minucie mogło być 2-0 dla Obywateli, gdy do siatki głową trafił Aymeric Laporte. Francuz otrzymał świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale był na oczywistym spalonym. Kanonierzy sprawili, że to inny piłkarz z Francji wpisał się na listę strzelców, kiedy chwilę później doprowadzili do wyrównania. Podanie z rzutu rożnego dobrze przedłużył Nacho Monreal, a Edersona pokonał Laurent Koscielny, który po raz kolejny od momentu powrotu po kontuzji udowodnił, że na opaskę kapitańską zasługuje jak nikt inny.

Manchester City do drużyna znana ze znakomitej wymiany podań i dokładnie taką drużynę mogliśmy oglądać. Gospodarze potrafili łatwo wypracowywać sobie okazje, niejednokrotnie testując umiejętności Bernda Leno. The Citizens dominowali w posiadaniu piłki, a sama futbolówka znacznie częściej znajdowała się na połowie Arsenalu. Gospodarze udowodnili swoją wyższość tuż przed przerwą, kiedy fenomenalnie rozpracowali defensywę przyjezdnych. Wisienkę na torcie w postaci drugiego gola w tym meczu dołożył Agüero.

Piłkarze prowadzeni przez Guardiolę w drugiej połowie tak samo napierali na bramkę Leno. Nie było mowy o tym, żeby Arsenal mógł powalczyć o bramkę na 2-2. To Sergio Agüero mógł w 61. minucie cieszyć się z hattricka, podczas gdy do tego momentu Kanonierzy nie zaliczyli w drugiej odsłonie meczu ani jednego strzału. Unai Emery zbyt późno zdecydował się zmiany, ponieważ jego zespół nie istniał w ofensywie i zamiast skupiać się na strzeleniu bramki, stracił kolejnego gola. Dopiero w 66. minucie na boisku pojawili się Aaron Ramsey i debiutujący Denis Suárez. W wyniku tego z murawy zeszli Sead Kolašinac oraz Alex Iwobi.

Zawodnicy wchodzący z ławki nawet w najmniejszym stopniu nie wpłynęli na przebieg tego spotkania. Manchester dążył do strzelenia czwartej bramki, a londyńczycy byli już zupełnie zrezygnowani. Jedynym w pełni skupionym graczem na boisku musiał być Bernd Leno, raz po raz parujący strzały przeciwników. Aubameyang i Lacazette mogli narzekać na brak podań w tym meczu, ponieważ Arsenal przegrał środek pola i nieustannie oddawał kontrolę swoim rywalom aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29709.02.2019, 00:05

Dam tej dziewczynie obrączki szczerozłote...

tyson880 komentarzy: 1049609.02.2019, 00:05

Jestem dziś turystą i Kanonierów sobie zwiedzam.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29709.02.2019, 00:03

Fabs póki co się nie odzywa, on wciąż wierzy, że przy jego nicku będzie informacja, że studiuje prawo.

Mihex komentarzy: 2360409.02.2019, 00:02

Turysta został wskrzeszony. Nawet jeżeli to tylko podróba to i tak - i cri evrytiem

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29709.02.2019, 00:01

Też nie jestem z tego dumny, ale muszę z tym żyć.

Catalonczyk komentarzy: 519809.02.2019, 00:00

Dalej Fabs jest nudnym Fabsem :(

tyson880 komentarzy: 1049609.02.2019, 00:00

No siema Zenekk.

DavidSilva21 komentarzy: 338009.02.2019, 00:00

Bicyklinho będzie rekore lajków za Twój komentarz.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 608.02.2019, 23:59

Bicyklinho (cudowne dziecko dwóch pedałów)

To wygrało XD

tyson880 komentarzy: 1049608.02.2019, 23:59

Jak będzie 10 k lajków pod tym komentarzem, to będzie cud.

michal192837465 komentarzy: 765408.02.2019, 23:58

Ta strona jest niesamowita, nieprawdopodobna, fantastyczna, unikatowa, legendarna

HiredGun (zawieszony) komentarzy: 1808.02.2019, 23:58

@Ech0z napisał: "Najlepsze dzisiaj było o 14 jak Rahu zmienił logo i wygląd strony na niebieski i większość po zmieniała avki na herb City żeby poskromic jednego fana City który się tu unosił z abardzo"
Unoszenia nie było. Dyskutowałem o całkowitej dominacji City i planach transferowych Guardioli.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 208.02.2019, 23:58

ja kochany jestem prawda?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 208.02.2019, 23:57

turysta! siema mordo

na miejscu ninewolf

tyson880 komentarzy: 1049608.02.2019, 23:56

Dzisiaj kreatywność za najlepszych czasów Ozila.

Catalonczyk komentarzy: 519808.02.2019, 23:55

Zostawcie to na jeden miesiąc proszę xD

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29708.02.2019, 23:55

Jak będzie 100 lajków pod tym komentarzem, to zdradzę transfery Arsenalu w letnim oknie transferowym.

#madness

Mihex komentarzy: 2360408.02.2019, 23:54

Co tu się dzieje znowu D:

NIKEy komentarzy: 80708.02.2019, 23:53

To ja chce być jak fetraini i móc ocenić, który użytkownik należy do segmentu premium

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10308.02.2019, 23:51

@Rowerinho: znajdź taką inną stronę ( ͡° ͜ʖ ͡°). To wszystko dzięki naszej kochanej administracji!

tyson880 komentarzy: 1049608.02.2019, 23:51

Ooo. Zostałem turystą :-D

michal192837465 komentarzy: 765408.02.2019, 23:50

Nie wiem, czy wspominałem, ale kiedyś nie miałem połączenia z internetem no i już się niecierpliwiłem, bo w tym czasie Sven pewnie już szukał kolejnego diamenciku. Rano wstaję i okazuje się, że internetu dalej nie ma. A że dzień wcześniej padało, to postanowiłem, że wybiorę się na grzyby, a gdy wrócę, to już pewnie będą kolejne informacje, o tym, kogo zauważył Sven. No i jak zdecydowałem, tak zrobiłem (wyszedłem przed 5 rano, więc jeszcze trochę dla mnie zostało). Wchodzę w głąb lasu, patrzę, a tam Sven. Na tej polanie, na której miałem zamiar robić grzybobranie, we własnej osobie stoi Sven Mislintat. Myślę sobie, przecież to niemożliwe, co on miałby tutaj robić? No ale wygląda jak Sven, przechodzę z drugiej strony, no jak nic to on. Dla pewności wszedłem na najbliższe drzewo, by spojrzeć z góry. No to musiał być Sven. Więc postanowiłem, że po prostu podejdę i go zapytam, o co chodzi. Trochę się wstydziłem, ale ciekawość zwyciężyła. No więc pochodzę i mówię: "Przepraszam, panie Svenie, ale nie powinien Pan teraz szukać młodych talentów?" A Sven na to: "Tak".

DavidSilva21 komentarzy: 338008.02.2019, 23:49

@AlexVanPersie napisał: "Jeden post, który odmienił stronę.

Jeden skaut, który odmienił od 13 lat daremny klub."

Aż mi się przypomniało po Twoich słowach to:
Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.

tyson880 komentarzy: 1049608.02.2019, 23:49

Mi się ostatnio przydarzyło w barze, że wredny babsztyl nie chciał włączyć meczu Arsenal - Chelsea. Nie zapomnę tego.

Catalonczyk komentarzy: 519808.02.2019, 23:48

@RahU:

Daj Lays'owi jakiegoś Crunchipsa czy innego cheetosa :v

lays komentarzy: 3987108.02.2019, 23:47

Haha a tu widzę trolling ładny :D

Mam nadzieje, ze jutro Emery nie wyjdzie 5 z tyłu... majac takich cienkich obroncow i jeszcze powiekszac ich liczbę.

4-3-1-2 - > obowiazek. Pytanie czy zagra Auba.

DavidSilva21 komentarzy: 338008.02.2019, 23:46

@arsenal159: lepiej być imprecisem niż zbillem.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29708.02.2019, 23:45