Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal

Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal 03.02.2019, 18:25, Łukasz Wandzel 4043 komentarzy

Wiadomo było, że na Arsenal czekał trudny wyjazd na Etihad, jednak to żenujące, że Kanonierzy stracili gola jeszcze przed upływem pierwszej minuty. O występie londyńczyków w tym spotkaniu nie da się powiedzieć wiele dobrego. Kanonierzy stanowili tło dla przeciwnika, poza kilkoma momentami w pierwszej połowie i oczywiście wyrównującą bramką na 1-1. Najgorzej jednak wypadli w drugiej odsłonie meczu, kiedy to kompletnie oddali pole gry swoim rywalom. Zamiast walczyć o remis, pozwalali Manchesterowi dążyć do powiększenia przewagi bramkowej.

Podopieczni Pepa Guardioli bardzo szybko wykorzystali nieokrzesanie londyńczyków, a później kontrolowali przebieg spotkania. Manchester City nie zaskoczył i był tego dnia po prostu drużyną lepszą, co udowodnił na boisku. Do tego fenomenalne zawody zaliczył Sergio Agüero, trzykrotnie wpisując się na listę strzelców. Taki rezultat oznacza, że Obywatele nie odstępują na krok Liverpoolu i ciągle liczą się w walce o obronę tytułu, a Arsenal spada na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Składy obu zespołów:

Manchester City: Ederson - Walker, Fernandinho, Otamendi, Laporte - Gündogan, De Bruyne (88' Mahrez), Silva - Bernardo, Sterling - Agüero (81' Jesus).

Arsenal: Leno - Lichtsteiner, Koscielny, Mustafi (79' Mawropanos), Monreal - Kolašinac (66' Suárez), Torreira, Guendouzi, Iwobi (66' Ramsey) - Lacazette, Aubameyang.

Nawet minuty nie utrzymał się bezbramkowy remis! Alex Iwobi popełnił kardynalny błąd, dryblując podczas wyprowadzania piłki z pola karnego. Nigeryjczyk stracił futbolówkę na rzecz Manchesteru City, który skorzystał z prezentu, a Sergio Agüero błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Po wznowieniu gry od środka emocje szybko poniosły Shkodrana Mustafiego, który trącił strzelca pierwszej bramki w obrębie szesnastki. Sędzia, na szczęście dla Niemca, nie zdecydował się wskazać na wapno.

Już w 9. minucie mogło być 2-0 dla Obywateli, gdy do siatki głową trafił Aymeric Laporte. Francuz otrzymał świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale był na oczywistym spalonym. Kanonierzy sprawili, że to inny piłkarz z Francji wpisał się na listę strzelców, kiedy chwilę później doprowadzili do wyrównania. Podanie z rzutu rożnego dobrze przedłużył Nacho Monreal, a Edersona pokonał Laurent Koscielny, który po raz kolejny od momentu powrotu po kontuzji udowodnił, że na opaskę kapitańską zasługuje jak nikt inny.

Manchester City do drużyna znana ze znakomitej wymiany podań i dokładnie taką drużynę mogliśmy oglądać. Gospodarze potrafili łatwo wypracowywać sobie okazje, niejednokrotnie testując umiejętności Bernda Leno. The Citizens dominowali w posiadaniu piłki, a sama futbolówka znacznie częściej znajdowała się na połowie Arsenalu. Gospodarze udowodnili swoją wyższość tuż przed przerwą, kiedy fenomenalnie rozpracowali defensywę przyjezdnych. Wisienkę na torcie w postaci drugiego gola w tym meczu dołożył Agüero.

Piłkarze prowadzeni przez Guardiolę w drugiej połowie tak samo napierali na bramkę Leno. Nie było mowy o tym, żeby Arsenal mógł powalczyć o bramkę na 2-2. To Sergio Agüero mógł w 61. minucie cieszyć się z hattricka, podczas gdy do tego momentu Kanonierzy nie zaliczyli w drugiej odsłonie meczu ani jednego strzału. Unai Emery zbyt późno zdecydował się zmiany, ponieważ jego zespół nie istniał w ofensywie i zamiast skupiać się na strzeleniu bramki, stracił kolejnego gola. Dopiero w 66. minucie na boisku pojawili się Aaron Ramsey i debiutujący Denis Suárez. W wyniku tego z murawy zeszli Sead Kolašinac oraz Alex Iwobi.

Zawodnicy wchodzący z ławki nawet w najmniejszym stopniu nie wpłynęli na przebieg tego spotkania. Manchester dążył do strzelenia czwartej bramki, a londyńczycy byli już zupełnie zrezygnowani. Jedynym w pełni skupionym graczem na boisku musiał być Bernd Leno, raz po raz parujący strzały przeciwników. Aubameyang i Lacazette mogli narzekać na brak podań w tym meczu, ponieważ Arsenal przegrał środek pola i nieustannie oddawał kontrolę swoim rywalom aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mallen komentarzy: 2123808.02.2019, 15:02

Ciekawe czy jutro zobaczymy Mkhitaryana, Mavropanosa i Suareza.

Simao12 komentarzy: 775208.02.2019, 15:01

Ale tyrać za tyle na 3 zmianach to by mi się nie chciało dłużej niż wakacje

Simao12 komentarzy: 775208.02.2019, 15:00

@rreddevils no to uśredniając jakieś 3500 powinno wpaść.

Jacek1s komentarzy: 764608.02.2019, 14:56

@rreddevilss napisał: "A mnie ciekawi jakby zrobić sondę : kogo bardziej nienawidzisz :

-United
-Liverpoolu"

Oczywiście, że United, oni cokolwiek wygrali - patrząc jedynie na statystyki to United jest o wiele groźniejsze, wygrywali ligę 13 razy, a Liverpool całe 0.
Gdyby podsumować ich pierwsze, drugie i trzecie pozycje w lidze od 1992 do teraz to United ma łącznie 22 sezony w TOP 3 lub wyżej, a Liverpool 8 razy było w TOP 3 lub wyżej z czego ani razu na pierwszym miejscu.
Dlatego nie ma co poważnie traktować tej drużyny, coś tam budują, mają dobrych piłkarzy, ale to nadal Liverpool. Moim zdaniem w tym sezonie raczej pierwszego miejsca również mieć nie będą, więc Man City drugi raz będzie liderem, a Arsenalowi zostaje walka z United i Chelsea o 4 pozycje.

NIKEy komentarzy: 80708.02.2019, 14:56

@rreddevilss: no to zależy jaką pracę wykonujesz- czy np fizyczna czy siedzenie w biurze, itp.

Simao12 komentarzy: 775208.02.2019, 14:56

No ok, 3 zmiany i w Polsce, ale gdzie i co

Simao12 komentarzy: 775208.02.2019, 14:55

Niles u Wengera grał na lewej, u Emerego na prawej. Tu jest różnica, chłopak na prawej się nie odnajduje, ja osobiście też tak miałem, na prawej w ogóle nie umiałem grać

arsenallord komentarzy: 29572 newsów: 11708.02.2019, 14:54

@rreddevilss: 3 i pół koła chociaż.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466908.02.2019, 14:53

Ja mam dosyć dziwne pytanie, ale ze dziwne już tutaj padały to nie będę miał oporów by go zadać, więc pytanie do ludzi którzy względnie ciężko pracują na systemie 3 zmianowym :

-waszym zdaniem jaka jest dobra kasa za 20 dni przepracowanych w miesiącu

Słucham poważnych odpowiedzi a nie trolli co napiszą że 7.000, przypominam że żyjemy w Polsce

mallen komentarzy: 2123808.02.2019, 14:51

Dziś Sven Mislintat oficjalnie opuszcza Arsenal.

Sky Sports

michal192837465 komentarzy: 765408.02.2019, 14:50

Ale ta piłka nożna to jest nieprzewidywalna. Pomyśleć, że jeszcze godzinę temu walczyliśmy o mistrza...

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57308.02.2019, 14:46

@arsenallord napisał: "Bez przesady. Raz z United zagrał dobrze i chyba tyle."

Nie zgodzę się, miał też dobre spotkania - jak te z Liverpoolem, czy Chelsea.

Wenger mu ufał i to było widać, a on odpłacał się dobrą grą.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 208.02.2019, 14:46

haha 3;30 na tym filiku iwobi takiej patelni nie trafil z 2 metrow xD

arsenallord komentarzy: 29572 newsów: 11708.02.2019, 14:45

@MVTI: Bez przesady. Raz z United zagrał dobrze i chyba tyle.

ZelGrey komentarzy: 252408.02.2019, 14:43

-United
-Liverpoolu

6 lat temu byłoby z 95%-99% wskazanie na United, ciekawi mnie jak byloby dziś :D"

Wiadomo, ze na odczucia zwiazane z jakims klubem wplywaja jego kibice, osiba trenera, niektorzy pilkarze. O zalewie kibicow Liverpoolu, ktorzy niekoniecznie robia mu dobra marke na tej stronie powiedziano juz wszystko :) Klopp - do niedawna jeden z bardziej lubianych trenerow w swiecie futbolu - tez ostatnio zaczyna zmieniac swoje zachowanie, na przyklad w kolko narzekajac na sedziow.

United z kolei na pewno pomoglo zwolnienie Mou i wplywa to na pozytywniejszy obraz klubu wsrod kibicow innych druzyn.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10308.02.2019, 14:40

Arsenal zakończy ten sezon w TOP4. Taka jest moja prawda futbolu.

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57308.02.2019, 14:38

Niles zdecydowanie lepiej grał w poprzednim sezonie niż w tym. To był jeden z niewielu pozytywów ubiegłej kampanii.

arsenallord komentarzy: 29572 newsów: 11708.02.2019, 14:38

@rreddevilss: Jako klub to raczej remis, ale was wolę jako kibiców.

mallen komentarzy: 2123808.02.2019, 14:35

Moim zdaniem w przyszłym sezonie Ainsley Maitland-Niles powinien zostać wypożyczony między innymi po to żeby odnaleźć swoją pozycję, bo nikt nie wie gdzie on ma grać, on chce być skrzydłowym, a inni widzą obrońcę lub pomocnika. Jak ktoś jest od wszystkiego to jest do niczego.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 208.02.2019, 14:34

Materiał na nowy news z treningu z filmikiem
Na arsenal.com:)

mar12301 komentarzy: 2310108.02.2019, 14:25

@wojt3q: najbardziej mi chodziło o te weekendy.. kpina.

Gunner915 komentarzy: 276708.02.2019, 14:25

Reiss Nelson juz 17 mln jest warty wg tranfermarkt. Moze warto wypozyczac do bundesligi, lige 1 albo portugali zamiast championship?

lays komentarzy: 3987108.02.2019, 14:20

Lm w srodku tygodnia to tradycja... nie moga sie wje... w rozgrywki ligowe. To jakies zarty.

mar12301 komentarzy: 2310108.02.2019, 14:17

@thegunner4life: to wybierasz między tatą Wojtkiem a tatą Bartkiem.

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57308.02.2019, 14:06

Ja wolę, mimo wszystko, bardziej United niż Liverpool.

krzysiu357 komentarzy: 61708.02.2019, 13:53

wiecie skad sciagnac jakies uaktualnienie transferow do fm 2019?

mar12301 komentarzy: 2310108.02.2019, 13:51

-od 2021 roku koniec znaczenia goli na wyjeździe w fazie pucharowej Ligi Mistrzów
-od 2024 roku zamiast ośmiu grup po 4 zespoły, bedą cztery grupy po 8 drużyn, a LM będzie miała być rozgrywana w weekendy

thegunner4life komentarzy: 891808.02.2019, 13:51

Dobra już starczy tego kibicowanie City.

tyson880 komentarzy: 1049608.02.2019, 13:50

Zmiany to są potrzebne w Arsenalu, a nie na tej stronie.

GROMALL komentarzy: 509008.02.2019, 13:49

co tu się odjaniepawla? :D

mallen komentarzy: 2123808.02.2019, 13:49

Adebayor kiedyś to było, ta cieszynka!

tyson880 komentarzy: 1049608.02.2019, 13:48

O kurła. Co tu się odwaliło? Jestem na stronie City?

Alexiskanonier komentarzy: 1408.02.2019, 13:48

Co się tutaj odwala skąd są ci pseudofani city?

Simao12 komentarzy: 775208.02.2019, 13:47

Czemu tam ktoś napisał, że to strona kibiców 6rsenalu?

mar12301 komentarzy: 2310108.02.2019, 13:46

Ja mam nadzieje, że zarząd będzie łaskawy i da te 300 mln na wzmocnienia, jednak Aguero już powoli do wymiany, przydałby się też ktoś do środka i na obronę. Nie będzie łatwo. Oby się zlitowali i dali trochę grosza :((

NaZawszeArsenal komentarzy: 122408.02.2019, 13:46