Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal

Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal 03.02.2019, 18:25, Łukasz Wandzel 4043 komentarzy

Wiadomo było, że na Arsenal czekał trudny wyjazd na Etihad, jednak to żenujące, że Kanonierzy stracili gola jeszcze przed upływem pierwszej minuty. O występie londyńczyków w tym spotkaniu nie da się powiedzieć wiele dobrego. Kanonierzy stanowili tło dla przeciwnika, poza kilkoma momentami w pierwszej połowie i oczywiście wyrównującą bramką na 1-1. Najgorzej jednak wypadli w drugiej odsłonie meczu, kiedy to kompletnie oddali pole gry swoim rywalom. Zamiast walczyć o remis, pozwalali Manchesterowi dążyć do powiększenia przewagi bramkowej.

Podopieczni Pepa Guardioli bardzo szybko wykorzystali nieokrzesanie londyńczyków, a później kontrolowali przebieg spotkania. Manchester City nie zaskoczył i był tego dnia po prostu drużyną lepszą, co udowodnił na boisku. Do tego fenomenalne zawody zaliczył Sergio Agüero, trzykrotnie wpisując się na listę strzelców. Taki rezultat oznacza, że Obywatele nie odstępują na krok Liverpoolu i ciągle liczą się w walce o obronę tytułu, a Arsenal spada na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Składy obu zespołów:

Manchester City: Ederson - Walker, Fernandinho, Otamendi, Laporte - Gündogan, De Bruyne (88' Mahrez), Silva - Bernardo, Sterling - Agüero (81' Jesus).

Arsenal: Leno - Lichtsteiner, Koscielny, Mustafi (79' Mawropanos), Monreal - Kolašinac (66' Suárez), Torreira, Guendouzi, Iwobi (66' Ramsey) - Lacazette, Aubameyang.

Nawet minuty nie utrzymał się bezbramkowy remis! Alex Iwobi popełnił kardynalny błąd, dryblując podczas wyprowadzania piłki z pola karnego. Nigeryjczyk stracił futbolówkę na rzecz Manchesteru City, który skorzystał z prezentu, a Sergio Agüero błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Po wznowieniu gry od środka emocje szybko poniosły Shkodrana Mustafiego, który trącił strzelca pierwszej bramki w obrębie szesnastki. Sędzia, na szczęście dla Niemca, nie zdecydował się wskazać na wapno.

Już w 9. minucie mogło być 2-0 dla Obywateli, gdy do siatki głową trafił Aymeric Laporte. Francuz otrzymał świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale był na oczywistym spalonym. Kanonierzy sprawili, że to inny piłkarz z Francji wpisał się na listę strzelców, kiedy chwilę później doprowadzili do wyrównania. Podanie z rzutu rożnego dobrze przedłużył Nacho Monreal, a Edersona pokonał Laurent Koscielny, który po raz kolejny od momentu powrotu po kontuzji udowodnił, że na opaskę kapitańską zasługuje jak nikt inny.

Manchester City do drużyna znana ze znakomitej wymiany podań i dokładnie taką drużynę mogliśmy oglądać. Gospodarze potrafili łatwo wypracowywać sobie okazje, niejednokrotnie testując umiejętności Bernda Leno. The Citizens dominowali w posiadaniu piłki, a sama futbolówka znacznie częściej znajdowała się na połowie Arsenalu. Gospodarze udowodnili swoją wyższość tuż przed przerwą, kiedy fenomenalnie rozpracowali defensywę przyjezdnych. Wisienkę na torcie w postaci drugiego gola w tym meczu dołożył Agüero.

Piłkarze prowadzeni przez Guardiolę w drugiej połowie tak samo napierali na bramkę Leno. Nie było mowy o tym, żeby Arsenal mógł powalczyć o bramkę na 2-2. To Sergio Agüero mógł w 61. minucie cieszyć się z hattricka, podczas gdy do tego momentu Kanonierzy nie zaliczyli w drugiej odsłonie meczu ani jednego strzału. Unai Emery zbyt późno zdecydował się zmiany, ponieważ jego zespół nie istniał w ofensywie i zamiast skupiać się na strzeleniu bramki, stracił kolejnego gola. Dopiero w 66. minucie na boisku pojawili się Aaron Ramsey i debiutujący Denis Suárez. W wyniku tego z murawy zeszli Sead Kolašinac oraz Alex Iwobi.

Zawodnicy wchodzący z ławki nawet w najmniejszym stopniu nie wpłynęli na przebieg tego spotkania. Manchester dążył do strzelenia czwartej bramki, a londyńczycy byli już zupełnie zrezygnowani. Jedynym w pełni skupionym graczem na boisku musiał być Bernd Leno, raz po raz parujący strzały przeciwników. Aubameyang i Lacazette mogli narzekać na brak podań w tym meczu, ponieważ Arsenal przegrał środek pola i nieustannie oddawał kontrolę swoim rywalom aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

Chlopek komentarzy: 3552 newsów: 109.02.2019, 13:18

Ma człowiek nc - co robią, puszczają Liverpool.
Zrobił człowiek konto na k.com i co? - czyta komentarze fanów Liverpoolu.

Co pozostaje?

Ruski strim w samotności :/

Catalonczyk komentarzy: 519609.02.2019, 13:12

Człowiek dopiero wstaje a tu zaraz mecze... Kuuuurła lubie te soboty

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492509.02.2019, 13:09

@Papaciok

Chłopie, wykup Al Jazeerę i przestań się ośmieszać.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492509.02.2019, 13:08

@Kanonier204

Tak się wstrzelił, że udało mu się zmierzyć w jednym sezonie z Realem i Legią. Taki to pożyje, 1000 minut gry na sezon i zwiedzanko.

Papaciok komentarzy: 438709.02.2019, 13:08

Jak to jest ze nie pokazuja Arsenalu w TV ? mozna gdzies cos wykupic dodatkowo zeby przez neta ogladac ? czy tylko te ruskie streamy zostaja ?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.02.2019, 13:03

@ChatCrapGetBanged
Wiadomo że łokieć, pięta Mitrogoal.

Marković jak Marko Marin, zwiedził pół Europy na wypożyczeniach, i to tyle. Chociaż zobaczył kawałek futbolu.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492509.02.2019, 13:01

Ale tylko jeden z talentem porównywalnym do Messiego.

@michal192837465

No właśnie też patrzę, że Mitro na ławce nie ma, informacji o kontuzji też nie ma. Kilka sekund musiałem łączyć wątki.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.02.2019, 13:00

Zawodnik miesiąca na ławie.

A to dobre.

michal192837465 komentarzy: 765409.02.2019, 12:58

@ChatCrapGetBanged:
Nawet dali mu opaskę i numer Mitrovicia. Pomyślałem, że go wyrzucili z klubu czy coś xD

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.02.2019, 12:57

Jeden i drugi z Anderlechtu :D

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 309.02.2019, 12:55

GG ez, piata z rzedu sesja zimowa bez poprawki. xD

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492509.02.2019, 12:54

Flashscore wpisało Markovicia na szpicy, podjarałem się i stwierdziłem, że w takim wypadku nawet obejrzę ten mecz. A tu jednak Mitro :/

Dominik11 komentarzy: 2005709.02.2019, 12:52

@darek250s: Nic po za tym że to zawodnik na max Fulham i że gra bardzo słabo od początku sezonu a mimo to gra .

darek250s komentarzy: 10249 newsów: 509.02.2019, 12:50

@Dominik11:

Co chcesz od Iwobiego?

Dominik11 komentarzy: 2005709.02.2019, 12:49

To tak wygląda że Emery dostał posadę trenera , ale warunek że musi grać Iwobi.

@Er4s:
Iwobi ma grać i koniec! To jest crack tego zespołu.

Er4s komentarzy: 302209.02.2019, 12:38

Nie no, jak dzisiaj Emery wystawi do gry uposledzonego nigeryjczyka majac do dyspozycji Mkhitaryana i Suareza nie prosto z samolotu jak tydzien temu to udowodni ze malo zabawny cyrk ktory jezdzil po wyspach pod koniec kadencji Wengera trwa w najlepsze...

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 209.02.2019, 12:37

Na pewno jakiś angielski ace hd musi być

mar12301 komentarzy: 2310109.02.2019, 12:35

Kurde, Losserpool pokazują. Trzeba będzie ruskie sopy odpalać.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466909.02.2019, 12:34

@DontCry:

Czułem że dziś Rash wyleci na lawkę a Martial że zagra, nie pomyliłem się aczkolwiek Rash został w składzie :D

thegunner4life komentarzy: 891809.02.2019, 12:32

A będzie dzisiaj grał Iwobinhio?

DontCry komentarzy: 760809.02.2019, 12:32

Rash na ławie, czyli tylko Pogba pewniakiem u Olka.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.02.2019, 12:28

Kanonierzy: polski serwis fanów Tottenhamu i Arsenalu.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 309.02.2019, 12:25

Jesli komus umknelo, to lapcie

Admini mieli dobry dzien ;P

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 109.02.2019, 12:22

Piąteczek piątunio był to można im wybaczyć, pewnie przed meczem będzie xd

lucasnoline komentarzy: 541409.02.2019, 12:13

Mecz za niecałe 4 godzinki, a tu jeszcze zapowiedzi nie ma? Mocny piątek by chyba.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747409.02.2019, 12:05

Janikk
Nie podchodzą mi. Nie czuję tej przyjemności z oglądania jak pewna transmisja na tv.

KanonieR_ST komentarzy: 85409.02.2019, 12:02

Ja mam fajną stronkę do oglądania streamów i się podzielę :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 209.02.2019, 11:57

@RIVALDO700: czemu nie streamow? Jak sb pobierzesz ace player to nie będziesz miał żadnych okienek wyskakujących czy babek powodujących zgorszenie:>

Ranczomen komentarzy: 1225209.02.2019, 11:56

@Kowal96: Przekaże.

thegunner4life komentarzy: 891809.02.2019, 11:54

@RIVALDO700:
Nie oglądał ani razu, bo nie trafił w przycisk playera na monitorze.

Kowal96 komentarzy: 1758109.02.2019, 11:54

@Ranczomen:

Danny, weź przestań.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747409.02.2019, 11:53

Malcom udzielił wywiadu ze juz ponad 100 razy oglądał swoją bramkę z Realem. Ciekawe ile razy Iwobi oglądał swoje 12 goli na 130 meczów w Afc.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.02.2019, 11:52