Co tak naprawdę dolega Tierneyowi?

Co tak naprawdę dolega Tierneyowi? 10.08.2019, 11:55, Bartek Romanowski 19 komentarzy

Zanim Kieran Tierney dołączył do Arsenalu, największą niewiadomą było jego zdrowie. Szkot przeszedł w maju operację podwójnej przepukliny i nie trenował od tego czasu.

Przed jego transferem pojawiało się w prasie wiele plotek, mówiących, że lewy obrońca nie wróci do treningów wcześniej, niż za 2 miesiące. Przed zakończeniem okienka transferowego Neil Lennon, trener Celticu, powiedział reporterom:

- Tierney będzie gotowy do gry za tydzień albo dwa. Nadal odczuwa lekki ból odwodziciela, jednak główny problem zaczyna znikać i Kieran ma już za sobą podwójną przepuklinę. Słyszę wiele plotek na temat jego zdrowia i że ma on być poza grą przez następne 8 tygodni, to nonsens. Nie wiem skąd biorą się te pomówienia.

Po ogłoszeniu transferu Tierneya sztab medyczny Arsenalu potwierdził, że zawodnik będzie pauzował jeszcze przez 4 - 6 tygodni, zanim będzie mógł zostać na dobre włączony do pierwszej drużyny.

W wieku 22 lat kontuzja trwająca nie więcej niż 6 tygodni to nic wielkiego, jednak nie można jej lekceważyć. Nie ma wątpliwości, że zespół medyczny Arsenalu czuł się na tyle pewnie z oceną zdrowia piłkarza, że ten pozytywnie przeszedł testy przed transferem. Jednak jego problemy z pachwiną oraz biodrem są ze sobą powiązane i mogły powodować dalsze kontuzje, stąd konieczna była operacja.

- Tierney miał podwójną przepuklinę i nadal ma zapalenie kości łonowej, więc potrzeba trochę czasu, zanim wszystko wróci do normy – wyjaśniał niedawno Lennon.

Very Well Health na swojej stronie internetowej tłumaczy problem zapalenia kości łonowej:

- Zapalenie kości łonowej jest to rzadka przyczyna bólu w pachwinie oraz miednicy. Pojawia się on, kiedy zapaleniu ulega spojenie łonowe, czyli połączenie z przodu miednicy jej dwóch głównych kości.

Niepokojący może być fakt, że leczenie tego stanu może zająć kilka miesięcy, a nawet dłużej, zanim ból kompletnie ustanie.

- Najważniejszy w leczeniu zapalenia kości łonowej jest odpoczynek – kontynuuje Very Well Health. – Ponieważ problemem jest zapalenie, ciało potrzebuje, aby spojenie łonowe nie zostawało poddawane zbędnym obciążeniom. Tylko w ten sposób może zostać ono poprawnie wyleczone.

Tierney opuścił 31 meczów od początku grudnia, co spowodowane było jego problemami z pachwiną i biodrem.

Kieran TierneyKontuzje autor: Bartek Romanowski źrodło: dailycannon.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
pumeks komentarzy: 2031811.08.2019, 21:52

Jak to dziś było?

muły grały tak dobrze czy czelsi tak źle?

M4RJANO komentarzy: 59311.08.2019, 08:46

To chłopak ma przewalone jak go konowały z klubu będą leczyć

tomaszszef komentarzy: 36910.08.2019, 22:35

Do swiat nie pogra. Spokjnie . Brytyjscy lekarze odcinali Santiemu noge....

Koroniarz komentarzy: 739810.08.2019, 19:05

Główkowałem gdzie go upchniemy, albo gdzie będzie grał Kolo, ale już wiem że nic się narazie na lewej obronie nie zmieni xd

NineBiteWolf komentarzy: 11266 newsów: 4710.08.2019, 16:56

Szkoda, że wciąż ma kontuzję, już nie mogę się doczekać, kiedy wyjdzie na boisko w pierwszym składzie. Mam przeczucie, że to będzie drugi Robertson.

Mariusz28 komentarzy: 455510.08.2019, 15:30

A myślałem że ból tyłka tylko kibiców United dotyczy

PrzeArs komentarzy: 169610.08.2019, 14:46

Jest kolasinac wiec luuuzik . Na spokojnie z.tym tirneyemem

softgreat komentarzy: 192910.08.2019, 14:06

wheelchair gra 35 minut i jeszcze sie nie kontuzjowal

lordoftheboard komentarzy: 441910.08.2019, 13:44

@macc: jak pomyślę że Ryan Sessegnon też kosztował 25 milionów to nie wiem kto zrobił lepszy biznes

macc komentarzy: 462410.08.2019, 12:48

Całe szczęście, że trafił pod opiekę wybitnych medyków z Arsenalu, którzy w przeciwieństwie do szkockich, już mu wydłużyli odpoczynek trzykrotnie.

Nie wiem czemu, ale mam bardzo niepokojące przeczucie, że Tierney pod względem zdrowotnym, to następny Wilshere i Diaby.

sickstick (zawieszony) komentarzy: 39610.08.2019, 12:40

Można powiedzieć że już na wejściu poznajemy go od dupy strony

schnor25 komentarzy: 1746510.08.2019, 12:27

Pewnie wyszła ambicja młodego, presja na wynik i granie, zamiast raz a porządnie wyleczyć lub odpocząć, to stosowali środki tymczasowe i wyszło jak wyszło.

roman98 (redaktor) komentarzy: 757 newsów: 18110.08.2019, 12:25

@Maxwolgd napisał: "Zmienilibyście już na zdjęcie jak jest nasz:) To kojarzy mi się z tytułem "Tierney blisko Arsenalu" albo "Arsenal złoży trzecią ofertę za Tierneya" ;)"
Wedle życzenia :)

kuzguwu komentarzy: 187610.08.2019, 12:23

@Maxwolgd: W punkt :D

Siller komentarzy: 129810.08.2019, 12:22

To niech się spokojnie leczy, Kola z Nachosem dadzą sobie radę pod jego nieobecność, a potem Kieran wbija na pełnej i bierze tą ligę szturmem. Naprawdę liczę na niego, widzę w nim przyszłego kapitana Arsenalu i wielu z was pewnie też.

P.S. Naprawdę świetnie się czyta te artykuły o Tierneyu, ktokolwiek je napisał: dobra robota.

Maxwolgd komentarzy: 9910.08.2019, 12:06

Zmienilibyście już na zdjęcie jak jest nasz:) To kojarzy mi się z tytułem "Tierney blisko Arsenalu" albo "Arsenal złoży trzecią ofertę za Tierneya" ;)

JanikK komentarzy: 15806 newsów: 210.08.2019, 12:05

Jeszcze tak dodatkiem, bardzo przyjemnie się czyta te newsy te artykuły o Tierneyu. Myślę, że jest najbardziej ciekawą i zagadkową personą ze wszystkich.

JanikK komentarzy: 15806 newsów: 210.08.2019, 11:57

Z ciekawostek, to samo zapalenie mial u nas Denis po meczu z Bate

Marcinafc93 komentarzy: 2115710.08.2019, 11:57

No, a tu przewidywania, ze na grudzień dopiero będzie dostępny xd

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Man City 15.12.2019 - godzina 17:30
? : ?
West Ham - Arsenal 9.12.2019 - godzina 21:00
1 : 3
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool16151046
2. Leicester16122238
3. Man City16102432
4. Chelsea1692529
5. Man United1666424
6. Wolves1659224
7. Tottenham1665523
8. Sheffield United1657422
9. Arsenal1657422
10. Crystal Palace1664622
11. Newcastle1664622
12. Brighton1654719
13. Burnley1653818
14. Everton1652917
15. Bournemouth1644816
16. West Ham1644816
17. Aston Villa1643915
18. Southampton1643915
19. Norwich16321111
20. Watford161699
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy163
Tammy Abraham113
Pierre-Emerick Aubameyang111
Marcus Rashford104
Sadio Mané94
Sergio Agüero92
Harry Kane92
Danny Ings91
Teemu Pukki83
Raheem Sterling81
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz listopada wybór redaktorów
6.22
Gracz listopada wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Fortuna
Piłka nożna