Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea!

Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea! 11.05.2015, 21:56, 2533 komentarzy

Porażka na własne życzenie - tak możemy opisać to, co przydarzyło się dzisiejszego wieczoru na Emirates Stadium Kanonierom. Podopieczni Wengera przespali pierwszą połowę, w której nie potrafili stworzyć pod bramką Fabiańskiego realnego zagrożenia, a w drugiej zmarnowali mnóstwo dogodnych sytuacji. To spotkanie mogło spokojnie skończyć się wygraną Arsenalu 2-0. Bafetimbi Gomis zadbał jednak o mocną końcówkę i swoim trafieniem zakończył serię meczów The Gunners bez porażki w Premier League.

Swansea City to zespół przeciwko któremu londyńczycy nie potrafią grać. Jeśli już udawało się im Walijczyków pokonać, to zwycięstwa te przychodziły z ogromnym trudem. Doświadczyliśmy dziś powtórki z rozrywki - tylko zamiast Michu, wyrok wykonał Gomis.

Walka o wicemistrzostwo kraju nabierze jeszcze większego tempa, a Arsenal nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek wpadki. Drużynę czekają teraz bardzo ważne spotkania w lidze oraz finałowy test na Wembley przeciwko Aston Villi w FA Cup.

Oto składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (66' Wilshere) - Ramsey, Cazorla, Özil, Alexis - Giroud (69' Walcott)

Swansea City: Fabiański - Rangel (60' Richards), Fernandez, Williams, Taylor - Ki (73' Gomis), Shelvey, Cork - Sigurdsson, Dyer (79' Barrow), Montero

Pierwszą groźną akcję Kanonierzy przeprowadzili w 3. minucie meczu. Bellerin zagrał do Ramseya, który dośrodkowaniem znalazł Girouda, a ten nieznacznie pomylił się, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.

W 10. minucie Giroud został sfaulowany przez Ashleya Williamsa. Stoper przyjezdnych ucierpiał podczas tego starcia. Krótka przerwa w grze.

Czas mijał, a strzałów brakowało. W ekipie Łabędzi szczęścia próbował Shelvey, jednak jego uderzenia były bardzo słabe. Główka Ramseya po skutecznym odbiorze Özila również pozostawiła wiele do życzenia. Warto natomiast zwrócić uwagę na bardzo ostry i agresywny styl gry Swansea.

W 38. minucie Jonjo Shelvey otrzymał żółty kartonik za nieczyste wejście w nogi Alexisa. Niedługo później napastnik The Gunners - Olivier Giroud - uderzył z dystansu, jednak nie trafił w światło bramki.

Sędzia główny doliczył do pierwszej połowy 120 sekund. Po ich upłynięciu zaprosił nas na krótki odpoczynek.

51. minuta przynosi wreszcie typową dla Arsenalu, szybką akcję. Giroud nie zdołał jednak oddać strzału wślizgiem, piłka wybita na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później francuski snajper pięknie odegrał do Alexisa, jednak strzał Chilijczyka minął słupek Fabiańskiego i trafił w boczną siatkę.

Po niecałej godzinie spotkania Angel Rangel został zmieniony przez Jazza Richardsa. Zaraz potem niezły kontratak przeprowadzili gospodarze, jednak Aaron Ramsey nie nastawił odpowiednio swojego celownika i posłał futbolówkę obok bramki golkipera Swansea. Walijczyk powinien chyba podać w tej sytuacji.

W 66. minucie Jack Wilshere zastąpił Francisa Coquelina. Wenger szuka kreatywności i chce wywalczyć trzy punkty. Chwilę później za Girouda na boisku zameldował się Walcott.

Arsenal wyraźnie w drugiej połowie zmienił bieg ze wstecznego na trójkę. Widać było, jak bardzo zależy gospodarzom na zdobyciu kompletu oczek. Gary Monk natomiast przeprowadził drugą zmianę w zespole - zszedł Ki, wszedł Gomis.

W 78. minucie gospodarze marnują wyśmienitą okazję. Najpierw Sanchez z kilku metrów trafił prosto w Fabiańskiego, a Theo Walcott nie popisał się przy dobitce. Upłynęło trochę czasu i Barrow zastąpił Dyera.

W 85. minucie Bafetimbi Gomis zdobywa gola dla walijskiego klubu! Coś nieprawdopodobnego! Były zawodnik Lyonu wygrywa pojedynek główkowy z Monrealem i pokonuje bramkarza londyńczyków, który wybijał futbolówkę już zza linii bramkowej. 0-1!

Arbiter doliczył do drugiej połowy cztery minuty. Niczego one nie zmieniły. Piękna seria podopiecznych Wengera przerwana.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Simpllemann (redaktor) komentarzy: 49283 newsów: 38615.05.2015, 09:06

MaciekGoooner
A pisałem: jak duet Howard - Harden dobrze się zaprezentują to Clippers mogą mieć problemy.
Ale żeby przegrać ostatnią kwartę 15:40? Nie uchodzi takiej drużynie.

Maestro08 komentarzy: 132915.05.2015, 09:05

MaciekGooner

Chyba, że jest to przygotowanie się przed odejściem Theo. Wtedy oczywiście zostajemy z super składem - Alexis Ozil Ox, ale w razie kontuzji Mario może grać na obu skrzydłach i na środku.

Czeczenia komentarzy: 1037515.05.2015, 08:59

Brawo Dnipro! Da się? Da się! Ukraina, nasz sąsiad, więc porównania są na porządku dziennym.

W Polsce "ligowy poziom rośnie", mamy co raz więcej "zdolnych" zawodników. Kilka "gwiazd" ze światowego topu. Generalnie bla bla bla.

Spójrzmy więc na historię europejskich pucharów. Sezon 90/91, dwumecz Legia-Sampdoria. Ostatni raz, kiedy polski zespół gra na wiosnę więcej niż dwa mecze, bo później jest Manchester United, dla którego gole strzelali wtedy Steve Bruce czy Mark Hughes - wszyscy ich znacie, chociaż niekoniecznie jako piłkarzy.

Żeby jeszcze bardziej wam uzmysłowić nędzę polskiej piłki, przypomnę, że kiedy Legia wygrywała z Sampdorią, Ukrainy nie było na mapie świata.

Wiem, że na Ukrainie część klubów ma zupełnie inne warunki finansowe. Wiem też, że wczoraj w XI Dnipro wybiegło trzech obcokrajowców. Tylko trzech.

I pomyśleć, że Lech cztery lata temu (dobrze liczę?) wywalał to Dnipro z pucharów. Nikt w Poznaniu nie bał się ich wtedy. Tylko jakich postępów w tym czasie dokonał Lech, a jak uciekają nam poważne ligi?

W tej chwili może i gonimy, tylko żeby dogonić to trzeba biec o te pół kroku szybciej, a tu wciąż o pięć kroków za wolno. A może wszystko jest okej? Może wszystko w Polsce jest identyczne jak na zachodzie, tylko brakuje jeszcze spektakularnego sukcesu? Nie sądzę. Nie podnieca mnie myśl, że mamy trzech na krzyż zawodników klasy światowej, którzy do wszystkiego doszli mimo systemu, a nie dzięki niemu.

MaciekGoooner komentarzy: 28102 newsów: 515.05.2015, 08:58

Goetze jak najbardziej, kiedy odchodził z BvB. Teraz jest zbędny. Top napastnik, top/solidny DM i ew. top skrzydłowy. Na AMF mamy Özila, który zaczyna grać tak, jak wszyscy od niego oczekiwaliśmy.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 49283 newsów: 38615.05.2015, 08:57

mic_now
Nie jest do końca tak jak piszesz. Nie jest to najgorsza jedenastka tylko najbardziej nieskuteczna.

Maestro08 komentarzy: 132915.05.2015, 08:42

No powiem ciekawa sprawa - Goetze podobno odchodzi z Monachium i Arsenal jest niby najbliższy pozyskania go za 30mln. Co o tym myślicie? Niby nie potrzebujemy na jego pozycję, ale Poldi w Interze się nie sprawdza, Joel też nie, Santi ma ze 2 lata na wysokim poziomie, Thomas pewnie ostatni sezon (o ile zostanie, bo Boss go strasznie stłamsił).

creatiVe4 komentarzy: 362315.05.2015, 08:33

Hej, szukam tanich butów na hale / orlik do 200zł. Coś na allegro ciekawego znajdę? Bo coś nie mogę się tam dobrze odnaleźć. Potrzebne do okazyjnej gry w piłkę, ale też ćwiczeń tj. skok przez płotki na hali, bieganie itp.

michalm1 komentarzy: 702015.05.2015, 08:17

Wy tam narzekacie a ja ostatnio przegralem 500 zl bo gosc rzucil za 3 trafil a po kilku minutach sedziowie wpadli na pomysl zeby zobaczyc powtorke wideo. Jak sie okazalo minimalnie paluszkami doslownie stanal na lini i uznali ze zabieraja 1 punkt. Wlasnie tego jednego glupiego punktu zabraklo mi do wygranej :)

afc4life komentarzy: 478315.05.2015, 07:53

mic
ta wrzucalem to niedawno, 1 na 10 strzalow celnych, swir jakich malo :D mam nadzieje, ze go nie wprowadzi papcio do skladu znowu :D

MaciekGoooner komentarzy: 28102 newsów: 515.05.2015, 07:39

Jako pół-fan Clippers jestem załamany xD

MarcinMotyl komentarzy: 157815.05.2015, 07:34

Właśnie Clippersi zawalili mi kupon :/ over 113.5, po trzeciej kwarcie już sobie odchaczyłem że siadło, a tu przysłowiowa doopa :/

MaciekGoooner komentarzy: 28102 newsów: 515.05.2015, 07:31

O kuźwa... szacunek Rockets, Clipps amatorszczyzna.

kowalski komentarzy: 263515.05.2015, 07:18

mic

Nieeeeeeeeeeeeeee!

Kanonier204 komentarzy: 40316 newsów: 315.05.2015, 06:50

Mic_now
Coz za wyroznienie. Rece skladaja sie do oklaskow.

MaciekGoooner komentarzy: 28102 newsów: 515.05.2015, 06:31

mic

Żadna niespodzianka

mic_now komentarzy: 218415.05.2015, 06:26

Wiecie że nasz super utalentowany młody snajper Yaya Sanogo jest w najgorszej 11 sezonu PL według serwisu whoscored.com?

Kwietnik komentarzy: 62715.05.2015, 06:04

Panowie jakieś kupony/mecze z dobrymi kursami na weekend? Przydałoby się w końcu coś trafić i przygarnąć jakieś hajsiwko.

MaciekGoooner komentarzy: 28102 newsów: 515.05.2015, 03:08

Siedzi tu ktoś od NBA? :P

MarcinQT komentarzy: 258715.05.2015, 00:56

Viktor Kolar, Cech's representative, says that his client is keen to seek first-team football elsewhere and the Blues have relented.

"Petr has a valid contract with his current club, however, I can confirm that we have been permitted by Chelsea to negotiate with interested parties," Kolar told talkSPORT.

"Petr has confirmed his interest to play regularly at a top club."

arsenal159 komentarzy: 14996 newsów: 29614.05.2015, 23:56

youtube.com/watch?t=35&v=Y_jCjTOzMtA

Nie wiem czy było tutaj już :D

arsenal159 komentarzy: 14996 newsów: 29614.05.2015, 23:52

a w meczu Soton z Villa chyba obie strzelą realne, co nie?

arsenal159 komentarzy: 14996 newsów: 29614.05.2015, 23:50

mrsomebody: No za 2 czy za 5 nie postawie dwóch spotkań bo to bezsensu. A jeszcze nie wygrałem tyle, żeby stawiać kupony po 20 czy 100 złotych.

Kanonier204 komentarzy: 40316 newsów: 314.05.2015, 23:50

Defoe strzeli.

mrsomebody komentarzy: 602114.05.2015, 23:45

arsenal159
Kupon z sześcioma wydarzeniami? Nie wejdzie.

arsenal159 komentarzy: 14996 newsów: 29614.05.2015, 23:36

James: Ja chyba jednak tak zaryzykuję, co mi tam :D

James komentarzy: 160814.05.2015, 23:34

arsenal
ja bym stawial w meczu sunderland ze obie strzela, a jak mialbym wybrac to bardziej sunderland wygra moim zdaniem,

arsenal159 komentarzy: 14996 newsów: 29614.05.2015, 23:33

Co myslicie?
Sunderland - Leicester - 2
Burnley - Stoke - 2
Montpellier - PSG - 2
Lille - Marsylia - X2
Valencia - Celta - 1
Espanyol - Real - 2

afc4life komentarzy: 478314.05.2015, 23:28

Moze obecnosc Lyonu na EC to jakis zapis kontrakcie z dogadanym z Arsenalem Fekirem czy Lac'iem na rozegranie gierki miedzy tymi klubami :D

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 49283 newsów: 38614.05.2015, 23:28

I pomyśleć, że Dnipro zaczynało przygodę w LE od eliminacji.

Dancer komentarzy: 10215 newsów: 40014.05.2015, 23:23

Bendtner przyjedzie i zabierze nagrode ze sobą

arsenallord komentarzy: 18918 newsów: 11714.05.2015, 23:23

No jak Lyon przyjedzie na Emirates Cup to można spokojnie pogadać z ich zawodnikami (Fekir, Umtiti, Lacazette).

Leehu---> E tam. Chciałem, żeby ten jedyny finał w Polsce był wyjątkowy. Nikt mi nie powie, że starcie Sevilli z Dnipro będzie lepsze niż z Napoli.

afc4life komentarzy: 478314.05.2015, 23:22

Jest i papcia czlowiek w 11-tce sezonu
meczyki.pl/obrazki,26204

Mihex komentarzy: 2331914.05.2015, 23:17

Leehu
No w sumie, może będzie paru piłkarzy na Emirates Cup którym tak się Londyn spodoba, że już nie wyjadą :D

arsenal159 komentarzy: 14996 newsów: 29614.05.2015, 23:17

Cholera, nie ma co oglądać w tym tv...

KingOfLoyal komentarzy: 12568 newsów: 114.05.2015, 23:17

Te zespoły na Emirates Cup. Jeszcze nie w 100% potwierdzone, ale najprawdopodobniej się sprawdzą.

Powrót Lorda bedzie :D

Leehu komentarzy: 1007314.05.2015, 23:13

@arsenallord: Jeden hiszpańsko-włoski finał już jest dajmy zagrać Ukraińcom. :D

arsenallord komentarzy: 18918 newsów: 11714.05.2015, 23:13

A miało być Sevilla - Napoli i kapitalny finał...

Leehu komentarzy: 1007314.05.2015, 23:13

@kamilo_oo: Ale Arsene zadecydował że będzie Lyon bo chce w tym czasie dopiąć transfer. :D

84cantona7 komentarzy: 15514.05.2015, 23:09

Schnor oczywiscie że tak. Sam wielokrotnie korzstałem z informacji na takich forach , zresztą z pozytywnym skutkiem. Dlatego napisałem, że trzeba precyzyjniej określić awarie a kolega jak sam napisał sie nie zna. Na takim forum jak się napisze że auto mialo stłuczkę , nie pali , czy musze wymienić silnik? to nie będą w stanie pomoc bo przyczyną może być 1000 rzeczy

arsenal159 komentarzy: 14996 newsów: 29614.05.2015, 23:05

schnor: Bez lipy :D Tak tylko tutaj spytałem, cantona widać też ogarnia temat :)

Leehu komentarzy: 1007314.05.2015, 23:03

@KingOfLoyal: A ja myślę że Arsenal może się przełamać. :D

mrsomebody komentarzy: 602114.05.2015, 23:02

haxball.com/?roomid=~244d0001d1022d8edf15245ab02924e54ac5bb5237e8b8af989a8420b4bf84079

Leehu komentarzy: 1007314.05.2015, 23:02

Ciekawe kto wygra LE :D

AaronJamesRamsey komentarzy: 457314.05.2015, 23:00

KOL
Arsenal

kamilo_oo komentarzy: 2257014.05.2015, 23:00

Oooo Lyon fajnie :D A miało być Atletico chyba ?

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 49283 newsów: 38614.05.2015, 23:00

Gratulacje dla Sevilli i Dnipro.

Mihex komentarzy: 2331914.05.2015, 23:00

No Emirates Cup w tym roku zapowiada się ciekawie. Raczej już tacy Sanogo nie strzelą sobie 4 bramek budząc w ludziach nadzieje, że może coś jednak z nich będzie.

schnor25 komentarzy: 1783214.05.2015, 23:00

cantona

żeby nie było, nie deprecjonuje tego co napisałeś, acz najlepiej pytać na tematycznych forach, tym bardziej, żeby uchronić się przed zbędnymi wydatkami ;)

84cantona7 komentarzy: 15514.05.2015, 22:58

schnor na takim forum to precyzyjniej trzeba określić usterkę ,bo tak to jest wróżenie z fusów,chyba, że się jest jasnowidzem. W takim przypadku mogą pomóc jedynie oględziny na miejscu

KingOfLoyal komentarzy: 12568 newsów: 114.05.2015, 22:57

Emirates Cup 2015 set to feature Arsenal, Villarreal, Wolfsburg & Lyon.

fajne zespoły. Czuje,ze Wolfsburg zgarnie pucharek w tym roku.

Następny mecz
Ostatni mecz
Man City - Arsenal 1.03.2020 - godzina 15:00
? : ?
Arsenal - Everton 23.02.2020 - godzina 17:30
3 : 2
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool26251076
2. Man City27183657
3. Leicester27155750
4. Chelsea27135944
5. Man United27118841
6. Tottenham27117940
7. Sheffield United271010740
8. Wolves27912639
9. Arsenal27813637
10. Burnley271141237
11. Everton271061136
12. Southampton271041334
13. Crystal Palace27891033
14. Newcastle27871231
15. Brighton276101128
16. Bournemouth27751526
17. Aston Villa27741625
18. West Ham26661424
19. Watford27591324
20. Norwich27461718
STS
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy174
Pierre-Emerick Aubameyang171
Sergio Agüero163
Danny Ings151
Mohamed Salah146
Marcus Rashford144
Tammy Abraham133
Sadio Mané126
Raúl Jiménez126
Dominic Calvert-Lewin121
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7
Gracz stycznia wybór redaktorów Sokratis Papastatopulos
Sokratis Papastatopulos
7.6
Gracz stycznia wybór użytkowników Hector Bellerin
Hector Bellerin
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl