Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea!

Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea! 11.05.2015, 21:56, 2533 komentarzy

Porażka na własne życzenie - tak możemy opisać to, co przydarzyło się dzisiejszego wieczoru na Emirates Stadium Kanonierom. Podopieczni Wengera przespali pierwszą połowę, w której nie potrafili stworzyć pod bramką Fabiańskiego realnego zagrożenia, a w drugiej zmarnowali mnóstwo dogodnych sytuacji. To spotkanie mogło spokojnie skończyć się wygraną Arsenalu 2-0. Bafetimbi Gomis zadbał jednak o mocną końcówkę i swoim trafieniem zakończył serię meczów The Gunners bez porażki w Premier League.

Swansea City to zespół przeciwko któremu londyńczycy nie potrafią grać. Jeśli już udawało się im Walijczyków pokonać, to zwycięstwa te przychodziły z ogromnym trudem. Doświadczyliśmy dziś powtórki z rozrywki - tylko zamiast Michu, wyrok wykonał Gomis.

Walka o wicemistrzostwo kraju nabierze jeszcze większego tempa, a Arsenal nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek wpadki. Drużynę czekają teraz bardzo ważne spotkania w lidze oraz finałowy test na Wembley przeciwko Aston Villi w FA Cup.

Oto składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (66' Wilshere) - Ramsey, Cazorla, Özil, Alexis - Giroud (69' Walcott)

Swansea City: Fabiański - Rangel (60' Richards), Fernandez, Williams, Taylor - Ki (73' Gomis), Shelvey, Cork - Sigurdsson, Dyer (79' Barrow), Montero

Pierwszą groźną akcję Kanonierzy przeprowadzili w 3. minucie meczu. Bellerin zagrał do Ramseya, który dośrodkowaniem znalazł Girouda, a ten nieznacznie pomylił się, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.

W 10. minucie Giroud został sfaulowany przez Ashleya Williamsa. Stoper przyjezdnych ucierpiał podczas tego starcia. Krótka przerwa w grze.

Czas mijał, a strzałów brakowało. W ekipie Łabędzi szczęścia próbował Shelvey, jednak jego uderzenia były bardzo słabe. Główka Ramseya po skutecznym odbiorze Özila również pozostawiła wiele do życzenia. Warto natomiast zwrócić uwagę na bardzo ostry i agresywny styl gry Swansea.

W 38. minucie Jonjo Shelvey otrzymał żółty kartonik za nieczyste wejście w nogi Alexisa. Niedługo później napastnik The Gunners - Olivier Giroud - uderzył z dystansu, jednak nie trafił w światło bramki.

Sędzia główny doliczył do pierwszej połowy 120 sekund. Po ich upłynięciu zaprosił nas na krótki odpoczynek.

51. minuta przynosi wreszcie typową dla Arsenalu, szybką akcję. Giroud nie zdołał jednak oddać strzału wślizgiem, piłka wybita na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później francuski snajper pięknie odegrał do Alexisa, jednak strzał Chilijczyka minął słupek Fabiańskiego i trafił w boczną siatkę.

Po niecałej godzinie spotkania Angel Rangel został zmieniony przez Jazza Richardsa. Zaraz potem niezły kontratak przeprowadzili gospodarze, jednak Aaron Ramsey nie nastawił odpowiednio swojego celownika i posłał futbolówkę obok bramki golkipera Swansea. Walijczyk powinien chyba podać w tej sytuacji.

W 66. minucie Jack Wilshere zastąpił Francisa Coquelina. Wenger szuka kreatywności i chce wywalczyć trzy punkty. Chwilę później za Girouda na boisku zameldował się Walcott.

Arsenal wyraźnie w drugiej połowie zmienił bieg ze wstecznego na trójkę. Widać było, jak bardzo zależy gospodarzom na zdobyciu kompletu oczek. Gary Monk natomiast przeprowadził drugą zmianę w zespole - zszedł Ki, wszedł Gomis.

W 78. minucie gospodarze marnują wyśmienitą okazję. Najpierw Sanchez z kilku metrów trafił prosto w Fabiańskiego, a Theo Walcott nie popisał się przy dobitce. Upłynęło trochę czasu i Barrow zastąpił Dyera.

W 85. minucie Bafetimbi Gomis zdobywa gola dla walijskiego klubu! Coś nieprawdopodobnego! Były zawodnik Lyonu wygrywa pojedynek główkowy z Monrealem i pokonuje bramkarza londyńczyków, który wybijał futbolówkę już zza linii bramkowej. 0-1!

Arbiter doliczył do drugiej połowy cztery minuty. Niczego one nie zmieniły. Piękna seria podopiecznych Wengera przerwana.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: źrodło: własne
michalm1 komentarzy: 702016.05.2015, 01:41

Kyrtap

Wrzuc swoje typy i skoncz cwaniakowac. A arsenal159 dosyc niedawno dzieki moim typom wygral kase wiec slabo Ci poszlo z tym hejtem ;)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.05.2015, 01:23

Kyrtap: Ja sam osobiście też mam mega pecha przy obstawianiu :D Ale coś w ten weekend wkońcu musi siąść :D

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 116.05.2015, 01:21

arsenal159

Nie sugeruj się michalmem. To chyba najgorszy typer jakiego widziałem.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.05.2015, 01:11

michalm: Koln musi ukąsić :D Ostatnio dobrze im idzie :)

arsenal159

zaraz bede miec gotowe typy, musze sie namyslec :)

dorio komentarzy: 76816.05.2015, 00:57

@arsenal159 - Hmm, opłaca się postawić na:
- Bayern (kurs 1.50)
- Lewandowski strzeli bramkę (1.90 - jest katem Freiburga)
- Sunderland vs Leicester (+2.5 gola w meczu lub oba zespoły strzelą bramkę)
- Southampton vs Aston Villa (AV z podpórką)
- Benteke strzeli bramkę (kurs 3.00)
- na wygraną Saint Etienne
- na wygraną Lille (w meczu z OM)
- Sampdoria vs Lazio (+2.5 gola w meczu)
- Lokomotiw Moskwa vs Rubin Kazan (-2.5 gola w meczu)
- Arsenal Tula vs Terek (Terek na zakładzie bez remisu)

michalm1 komentarzy: 702016.05.2015, 00:57

Pierwszy transfer Arsenalu.

O tego zawodnika Arsenal rywalizował z Chelsea, Tottenhamem i Manchesterem City od kilku miesięcy. Skauci wszystkich drużyn oglądali go z wysokości boiska kilkukrotnie i szybko poznali się na jego talencie. Arsenal wdraża agresywną politykę transferową już od najniższego szczebla. Będzie to dotyczyło przede wszystkim wyszukiwaniu talentów i penetrowania lig juniorskich.

Po młodego gracza w ostatniej chwili zgłosił się Manchester City, a przed tygodniem Chelsea proponowała jego klubowi kwotę dwukrotnie wyższą, ale zawodnik po konsultacji z rodziną wybrał Arsenal. Nie jest to kolejna wielka gwiazda, ale taką zostać może za kilka lat. Charlie Patino to 11-letni chłopak grający w drużynie młodzieżowej Luton Town. Arsenal zapłacił za niego…10 tys. funtów. Charlie jest wielkim fanem lokalnych The Hatters i na urodziny poprosił o karnet na mecze, grającego na 4 poziomie, Luton Town, . Będzie trenował w pobliskim St Albans w szkółce Arsenalu i właśnie odległość decydowała przy wyborze klubu.

Od 9 roku życia Charlie był obserwowany przez największe kluby. Nie mówiliśmy mu o tym, żeby chłopak cieszył się grą. Kiedy jeden z ojców się wygadał, zapytałem młodego, czy wszystko jest w porządku. On wtedy powiedział, że idzie grać w piłkę, a jak ktoś chce popatrzeć to niech patrzy. Strzelił wtedy chyba cztery bramki. Po meczu podszedł wtedy człowiek z City i zapytał, czy marzy o grze w Premier League. Charlie wypalił, że o Premier League nie marzy, ale chciałby zagrać w Luton Town, żeby pochwalić się kolegom. Skaut City powiedział, że jak będzie pracował tak ciężko, to zagra w znacznie lepszym klubie. Charlie uśmiechnął się i wypalił, że Luton Town są najlepsi. Kilka miesięcy temu zadzwonił ktoś z Chelsea. Przyjechał na kawę, luźną rozmowę. Przyszły zaproszenia do ośrodków treningowych i pierwsze propozycje. Wszystko to dla młodego chłopaka i nas rodziców jest trudne. To tylko i aż piłka. Może zostanie piłkarzem, a może stolarzem. Ma talent i ludzi, którzy chcą z nim pracować. Najlepszych specjalistów, trenerów, lekarzy. My jednak nie chcieliśmy wywracać jego życia do góry nogami. Manchester City ma świetną akademię, ale setki mil od domu. Mamy swoje przyzwyczajenia, nasz klub. Charlie ma szkołę, kolegów i całą rodzinę właśnie tu. Wybór padł na Arsenal, ponieważ ich treningi są najbliżej, a praca z młodzieżą to najwyższy poziom. Niech się uczy, bawi i gra. To, kim chce zostać zależy od niego. Jeżeli chce być piłkarzem to proszę bardzo. My mu w tym pomożemy – mówi ojciec Charliego.

Rywalizacja o najlepszych dzieciaków toczy się na całego od kilku lat. Kluby Premier League mają swoich przedstawicieli nawet w lokalnych rozgrywkach 8-latków. Najlepsi są ściągani do Akademii, w których szlifuje się diamenty. Niewielu z młodych chłopców zostaje profesjonalnymi piłkarzami, ale żaden z klubów nie chce pozwolić, aby wymknął mu się z rąk duży talent.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.05.2015, 00:47

michalm: nie zdziwię sie jesli tak zrobi haha

michalm1 komentarzy: 702016.05.2015, 00:47

Perez chce sprzedac Ronaldo i kupic Aguero, Reusa, Hazarda, Pogbe i Verrattiego :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.05.2015, 00:46

Tak się zastanawiam jakby wyglądała klasyfikacja polskich selekcjonerów w XXI wieku.

Leo najtrudniej ocenić, bo powiedzieć, że jego repra pokazała dwa oblicza to jakby nic nie powiedzieć. Świetne el. do ME i tragiczne el. do MŚ. Engela pozytywnie. Janasa naprawdę bronią wyniki i mimo kontrowersji z powołaniami z biegu lat ocena na plus.

Do porażek zaliczyłbym Smudę, Fornalika i Bońka.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.05.2015, 00:40

dorio: Wow :D Masz jakieś typy na jutro, albo cos? :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 216.05.2015, 00:35

Igiszu
Tak swobodnie zagrać to po roku gry w szkole muzycznej. Wiec sobie przekalkuluj liczbę godzin ile musisz pracy włożyć. Rytmika jest najważniejsza i ta podzielność, bo tak naprawdę nic wiecej tam nie ma(zakładając ze znasz utwór z nutami)
Miłej nocy.

dorio komentarzy: 76816.05.2015, 00:32

@arsenal159 - Nie interesuje się tylko piłką nożną :) w wielu sportach się orientuje :> ogólnie to co jest na kuponie to mecze tenisa, siatkówki plażowej, jeden koszykówki i piłki ręcznej kobiet + dwa mecze piłki nożnej - co prawda liga bułgarska i rosyjska, ale wcale tajemnicze dla mnie nie są :) Np. teraz dałem kupon za 30 zł na cztery spotkania:

EnvyUS vs Titan - 1 (pierwsza mapa)
fnatic vs NiP - 1 (pierwsza mapa)
Wizards vs Hawks - Gortat nie będzie mieć double-double
Grizzlies vs Golden State - +49.5 pkt Warriors w pierwszej połowie

Jak wejdzie to będę miał 150 zł, z czego mecze CS'a już weszły.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.05.2015, 00:23

dorio: Haha, ale mecze :D Jak ty je obstawiłeś?! :D

dorio komentarzy: 76816.05.2015, 00:18

Fuchse Berlin vs Buxtehuder - 2
Stelmet vs Rosa - +140.5 pkt w meczu
Kyrgios & Sock vs Dodig & Melo - 1
Mordovia vs Rostov - 1 (zakład bez remisu)