Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea!

Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea! 11.05.2015, 21:56, 2533 komentarzy

Porażka na własne życzenie - tak możemy opisać to, co przydarzyło się dzisiejszego wieczoru na Emirates Stadium Kanonierom. Podopieczni Wengera przespali pierwszą połowę, w której nie potrafili stworzyć pod bramką Fabiańskiego realnego zagrożenia, a w drugiej zmarnowali mnóstwo dogodnych sytuacji. To spotkanie mogło spokojnie skończyć się wygraną Arsenalu 2-0. Bafetimbi Gomis zadbał jednak o mocną końcówkę i swoim trafieniem zakończył serię meczów The Gunners bez porażki w Premier League.

Swansea City to zespół przeciwko któremu londyńczycy nie potrafią grać. Jeśli już udawało się im Walijczyków pokonać, to zwycięstwa te przychodziły z ogromnym trudem. Doświadczyliśmy dziś powtórki z rozrywki - tylko zamiast Michu, wyrok wykonał Gomis.

Walka o wicemistrzostwo kraju nabierze jeszcze większego tempa, a Arsenal nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek wpadki. Drużynę czekają teraz bardzo ważne spotkania w lidze oraz finałowy test na Wembley przeciwko Aston Villi w FA Cup.

Oto składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (66' Wilshere) - Ramsey, Cazorla, Özil, Alexis - Giroud (69' Walcott)

Swansea City: Fabiański - Rangel (60' Richards), Fernandez, Williams, Taylor - Ki (73' Gomis), Shelvey, Cork - Sigurdsson, Dyer (79' Barrow), Montero

Pierwszą groźną akcję Kanonierzy przeprowadzili w 3. minucie meczu. Bellerin zagrał do Ramseya, który dośrodkowaniem znalazł Girouda, a ten nieznacznie pomylił się, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.

W 10. minucie Giroud został sfaulowany przez Ashleya Williamsa. Stoper przyjezdnych ucierpiał podczas tego starcia. Krótka przerwa w grze.

Czas mijał, a strzałów brakowało. W ekipie Łabędzi szczęścia próbował Shelvey, jednak jego uderzenia były bardzo słabe. Główka Ramseya po skutecznym odbiorze Özila również pozostawiła wiele do życzenia. Warto natomiast zwrócić uwagę na bardzo ostry i agresywny styl gry Swansea.

W 38. minucie Jonjo Shelvey otrzymał żółty kartonik za nieczyste wejście w nogi Alexisa. Niedługo później napastnik The Gunners - Olivier Giroud - uderzył z dystansu, jednak nie trafił w światło bramki.

Sędzia główny doliczył do pierwszej połowy 120 sekund. Po ich upłynięciu zaprosił nas na krótki odpoczynek.

51. minuta przynosi wreszcie typową dla Arsenalu, szybką akcję. Giroud nie zdołał jednak oddać strzału wślizgiem, piłka wybita na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później francuski snajper pięknie odegrał do Alexisa, jednak strzał Chilijczyka minął słupek Fabiańskiego i trafił w boczną siatkę.

Po niecałej godzinie spotkania Angel Rangel został zmieniony przez Jazza Richardsa. Zaraz potem niezły kontratak przeprowadzili gospodarze, jednak Aaron Ramsey nie nastawił odpowiednio swojego celownika i posłał futbolówkę obok bramki golkipera Swansea. Walijczyk powinien chyba podać w tej sytuacji.

W 66. minucie Jack Wilshere zastąpił Francisa Coquelina. Wenger szuka kreatywności i chce wywalczyć trzy punkty. Chwilę później za Girouda na boisku zameldował się Walcott.

Arsenal wyraźnie w drugiej połowie zmienił bieg ze wstecznego na trójkę. Widać było, jak bardzo zależy gospodarzom na zdobyciu kompletu oczek. Gary Monk natomiast przeprowadził drugą zmianę w zespole - zszedł Ki, wszedł Gomis.

W 78. minucie gospodarze marnują wyśmienitą okazję. Najpierw Sanchez z kilku metrów trafił prosto w Fabiańskiego, a Theo Walcott nie popisał się przy dobitce. Upłynęło trochę czasu i Barrow zastąpił Dyera.

W 85. minucie Bafetimbi Gomis zdobywa gola dla walijskiego klubu! Coś nieprawdopodobnego! Były zawodnik Lyonu wygrywa pojedynek główkowy z Monrealem i pokonuje bramkarza londyńczyków, który wybijał futbolówkę już zza linii bramkowej. 0-1!

Arbiter doliczył do drugiej połowy cztery minuty. Niczego one nie zmieniły. Piękna seria podopiecznych Wengera przerwana.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: źrodło: własne
shark31 komentarzy: 601315.05.2015, 16:34

BBC Humberside Sport @HumbersideSport 7 min
BREAKING NEWS: #Hull City have suspended midfielder Jake Livermore amid allegations of a failed drugs test #hcafc

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 115.05.2015, 16:27

@kanapka: Tak

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 715.05.2015, 16:22

Mam takie pytanie. Czy jesli BVB wygra Puchar Niemiec to da im to miejsce w LE?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 115.05.2015, 16:22

@thide: Wszyscy pewnie oglądają play-offy o grę w II lidze tureckiej.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.05.2015, 16:10

ale komentarzy XD

schnor25 komentarzy: 1854615.05.2015, 15:05

Dzisiaj na papierze ciekawy pojedynek w ME Under 17`- Niemcy vs. Hiszpania.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.05.2015, 14:20

Cazorla to człowiek z zasadami. dostawał oferty z Realu i Barcelony jak jeszcze grał w Villarrealu, ale chciał grać dalej w tym zespole

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 14:10

No prosze to Santi mógł dołączyć jeszcze szybciej

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.05.2015, 14:03

Santi Cazorla : "In 08-09, I could have signed for Madrid, We were very close to find an agreement, Pellegrini even called me"

"Today I don't regret my choice at all, I'm very happy to play for a club like Arsenal"

"We were close to find agreement with Arsenal before I joined Malaga but the discussions were too long & because of Fabregas"

Santi about Arsene Wenger "When you arrive at AFC with a manager with such an experience, you arrive with a huge respect for him"

Santi" but you quickly discover that AW is close to his players & that is someone simple"

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11715.05.2015, 13:59

varasso---> A kto to jest tym przeciętniakiem dla ciebie? Bo chyba nie mówisz o Martinezie?

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 13:55

varosso

Poleciałeś po bandzie. Milner to nawet nie DM

Czeczenia komentarzy: 1247515.05.2015, 13:52

Tak sobie myślę, że pamiętna bramka z Norwich, to jeden z piękniejszych goli w historii.

Widok czwórki obrońców na 1 metrze kwadratowym z minami jak ostatnie osły - bezcenny.

varosso komentarzy: 87015.05.2015, 13:49

Jeśli wydawać po 30 mln za takich przecietnych grajków to lepiej za darmo Milnera sprowadzic na tą pozycję.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.05.2015, 13:44

SirAW: "I expect Manchester United to be active in the transfer market. Every player I am offered, Man U are already on his case.

michalm1 komentarzy: 702015.05.2015, 13:23

Ostatnio czytalem ze niby z dobrego zrodla o 28 mln euro za Kondogbie :) Za Morgana to wiadomo trzeba liczyc w funtach ;)

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 13:23

Ale to widzę stara ploteczka, chodzi o 28 mln funtów i Daily Star, wiec mozna konczyc temat :D

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 13:22

michalm

28 mln euro tutaj raczej o to chodzi :P Za Kondogbie Sznederle to 25 mln '' funtow '' w góe ;D

michalm1 komentarzy: 702015.05.2015, 13:21

lays

Tak ale jak mam 28 mln na zakup zawodnika do srodka pola a w sklepie mam do wyboru np.
Kondogbie, Morgana lub Martineza ktory dlugo w pilke nie gral. To tego ostatniego do koszyka na bank nie wrzuce.

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 13:18

michalm

Akurat transfer Martineza niebyłby to jakis absolutny hit nie do wyjecia :D

Ty pisaleś o Benzemie, a z grą Bayernu i środkiem pola, łatwiej będzie go wyjąć.

michalm1 komentarzy: 702015.05.2015, 13:17

lays

Ale sie rozmarzyles...

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 13:14

A ja bym Martineza chciał. Kozak to jest.

Coq i tak jest narazie w mega formie, więc nie potrzebujemy nagle jak gwałt DM do składu, więc początkowo Martinez szukałby formy i trenował, a jakby juz wyskoczył z formąto byłby to taki transfer, że głowa mała! :D

michalm1 komentarzy: 702015.05.2015, 13:13

Martinez to jedna wielka niewiadoma. 10 razy bardziej wole Kondogbie ktory rowniez jest do kupienia za 28 mln.

Kaczaza komentarzy: 722015.05.2015, 13:12

Szogun
Niestety tylko

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 13:10

fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtp1/v/t1.0-9/s851x315/11142431_642737429195524_3466574657954475467_n.jpg?oh=a2df5a380049f2396431cc7c27218748&oe=55D7D2CE&__gda__=1439764569_ca82f340153b25883a20fdf46fe032fb

LOl :D

Szogun komentarzy: 28503 newsów: 315.05.2015, 13:05

Kaczacza Jakie źródło? Daily star czy news?

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 13:04

d00myb

Nie no 2003/04 to wiadomo :P Byliśmy już większą marką i było więcej spotkań :D LM i te sprawy

Kaczaza komentarzy: 722015.05.2015, 13:03

Arsenal ponder STUNNING £28m move for Bayern Munich star Javi Martinez.

michalm1 komentarzy: 702015.05.2015, 13:00

dla tych w co nie wierze w ceny biletow (ja do teraz nie wierze) to teraz najtanszy juz kosztuje ponad 600 funtow, a sa takie co kosztuja ponad 1000 funtow!!

ticketbis.net/fa-cup-final-2015-tickets

michalm1 komentarzy: 702015.05.2015, 12:58

Andre Schurrle były zawodnik Chelsea, a obecnie Wolfsburga:

"Jose Mourinho wysłał mi wiadomość, że mam udział w mistrzostwie Anglii i zaprosił na ostatni mecz sezonu. Dodał, że czeka na mnie medal".

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52415.05.2015, 12:56

Jeśli Barcelona wygra LM to dokona tego eliminując na swojej drodze samych mistrzów swoich krajów.

Kaczaza komentarzy: 722015.05.2015, 12:55

Panby: Cavani czy Benzema

squawka.com/comparison-matrix#ligue_1/2014/2015/edinson_cavani/118/118/2804/0/p|la_liga/2014/2015/karim_benzema/136/136/99/0/p#goals_scored/tackles_won/attack_score/shot_accuracy/shots_outside_area/total_shots/assists#90

Szogun komentarzy: 28503 newsów: 315.05.2015, 12:53

Pojutrze wielka bitw Naszych czasów i mecz który zdeterminuje Nasz bezpośredni start w LM. Jakiego spodziewacie się przebiegu?

moomin komentarzy: 82015.05.2015, 12:50

ale ladne te nowe stroje kfc

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 12:43

Szkoda, że Welbeck nie da rady zagrać w niedziele :P Fajnie jakby znowu trafił gola na OT :D

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 12:42

doommyb

Mowie o 1996 roku.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52415.05.2015, 12:41

Jeszcze tekst o Krychowiaku:
weszlo.com/2015/05/14/lider-w-fabryce-mistrzow-i-krol-silowni-jak-sevilla-pokochala-krychowiaka/

Sevilla powinna być tylko przystankiem do czołowego klubu Europy.

DeKa komentarzy: 964 newsów: 215.05.2015, 12:41

Dzieki thide

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 12:40

Hahaha OX wyleciał w meczu z United i miał wrócić za 4 tygodnie :D Czyli miesiac temu, pozniej się okazało, że jeszcze 2 tygodnie i bedzie okej :D Dziś mamy połowe maja, a Wenger mówi, że OX nie zdąży raczej na finał FA CUP, nice.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.05.2015, 12:40

moze 580 funtow na czarno pod stadionem w dzien meczu ;d

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29715.05.2015, 12:39

Niemożliwe, że aż tyle by kosztowały bilety...

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.05.2015, 12:38

580 funtów to chyba od koników, bo takie ceny są na finał ligi mistrzów, a nie na finał pucharu anglii xD

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.05.2015, 12:37

580 funtow? Dobra to poglupieli w takim razie. Wole sobie obejrzec w TV za friko ;d No moze na piwko sie wyda.

Troche glupio tez bo czytam ,ze kazdy klub dostaje tylko 25 tysiecy biletow. Co daje razem 50. Reszta miejsc jest sprzedawana pewnie drozej i nie dla kibicow obu klubow. Bez sensu troche. Mogli dac wiecej dla obu klubow.

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 12:36

d00myb

A ile wtedy meczy grano? Sama liga, a teraz co? Pełno dodatkowych spotkań. Boss robi za ciężkie treningi i zajezdza graczy.

michalm1 komentarzy: 702015.05.2015, 12:33

Te ceny to sa dla kibicow ktorzy maja zlota karte czlonkowska. Ja nie mam ani silver, ani plantinum tylko ta najgorsza czerwona wiec daleko mi do tego zeby taki bilet w ogole dostac. Normalne wejsciowki zaczynaja sie od 580 funtow !!

michalm1 komentarzy: 702015.05.2015, 12:31

facebook.com/Arsenal/videos/vb.20669912712/10153092167417713/?type=2&theater

Macie "drewno" Giroud. Skoncie z tymi glupimi tekstami...

MarcinQT komentarzy: 260415.05.2015, 12:31

Wenger: Manchester United want all Arsenal's targets

"I expect Manchester United to be active in the transfer market," he told reporters. "Every player I am offered, Man Utd are already on his case!"

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.05.2015, 12:29

50 funtów to tak jak dla nas 50zl więc ceny nie są złe

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.05.2015, 12:28

50,70,90 i 120 funtow bilety.

dobra juz ogarniam ceny biletow. Dla anglikow to nie takie straszne. Gorzej jak ktos zza granicy chciałby jechac.

Both BBC One and BT Sport 1 will broadcast The FA Cup Final live while tickets across four different prices will be sold by both clubs - £50, £70, £90 and £120.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.05.2015, 12:27