Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea!

Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea! 11.05.2015, 21:56, 2533 komentarzy

Porażka na własne życzenie - tak możemy opisać to, co przydarzyło się dzisiejszego wieczoru na Emirates Stadium Kanonierom. Podopieczni Wengera przespali pierwszą połowę, w której nie potrafili stworzyć pod bramką Fabiańskiego realnego zagrożenia, a w drugiej zmarnowali mnóstwo dogodnych sytuacji. To spotkanie mogło spokojnie skończyć się wygraną Arsenalu 2-0. Bafetimbi Gomis zadbał jednak o mocną końcówkę i swoim trafieniem zakończył serię meczów The Gunners bez porażki w Premier League.

Swansea City to zespół przeciwko któremu londyńczycy nie potrafią grać. Jeśli już udawało się im Walijczyków pokonać, to zwycięstwa te przychodziły z ogromnym trudem. Doświadczyliśmy dziś powtórki z rozrywki - tylko zamiast Michu, wyrok wykonał Gomis.

Walka o wicemistrzostwo kraju nabierze jeszcze większego tempa, a Arsenal nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek wpadki. Drużynę czekają teraz bardzo ważne spotkania w lidze oraz finałowy test na Wembley przeciwko Aston Villi w FA Cup.

Oto składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (66' Wilshere) - Ramsey, Cazorla, Özil, Alexis - Giroud (69' Walcott)

Swansea City: Fabiański - Rangel (60' Richards), Fernandez, Williams, Taylor - Ki (73' Gomis), Shelvey, Cork - Sigurdsson, Dyer (79' Barrow), Montero

Pierwszą groźną akcję Kanonierzy przeprowadzili w 3. minucie meczu. Bellerin zagrał do Ramseya, który dośrodkowaniem znalazł Girouda, a ten nieznacznie pomylił się, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.

W 10. minucie Giroud został sfaulowany przez Ashleya Williamsa. Stoper przyjezdnych ucierpiał podczas tego starcia. Krótka przerwa w grze.

Czas mijał, a strzałów brakowało. W ekipie Łabędzi szczęścia próbował Shelvey, jednak jego uderzenia były bardzo słabe. Główka Ramseya po skutecznym odbiorze Özila również pozostawiła wiele do życzenia. Warto natomiast zwrócić uwagę na bardzo ostry i agresywny styl gry Swansea.

W 38. minucie Jonjo Shelvey otrzymał żółty kartonik za nieczyste wejście w nogi Alexisa. Niedługo później napastnik The Gunners - Olivier Giroud - uderzył z dystansu, jednak nie trafił w światło bramki.

Sędzia główny doliczył do pierwszej połowy 120 sekund. Po ich upłynięciu zaprosił nas na krótki odpoczynek.

51. minuta przynosi wreszcie typową dla Arsenalu, szybką akcję. Giroud nie zdołał jednak oddać strzału wślizgiem, piłka wybita na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później francuski snajper pięknie odegrał do Alexisa, jednak strzał Chilijczyka minął słupek Fabiańskiego i trafił w boczną siatkę.

Po niecałej godzinie spotkania Angel Rangel został zmieniony przez Jazza Richardsa. Zaraz potem niezły kontratak przeprowadzili gospodarze, jednak Aaron Ramsey nie nastawił odpowiednio swojego celownika i posłał futbolówkę obok bramki golkipera Swansea. Walijczyk powinien chyba podać w tej sytuacji.

W 66. minucie Jack Wilshere zastąpił Francisa Coquelina. Wenger szuka kreatywności i chce wywalczyć trzy punkty. Chwilę później za Girouda na boisku zameldował się Walcott.

Arsenal wyraźnie w drugiej połowie zmienił bieg ze wstecznego na trójkę. Widać było, jak bardzo zależy gospodarzom na zdobyciu kompletu oczek. Gary Monk natomiast przeprowadził drugą zmianę w zespole - zszedł Ki, wszedł Gomis.

W 78. minucie gospodarze marnują wyśmienitą okazję. Najpierw Sanchez z kilku metrów trafił prosto w Fabiańskiego, a Theo Walcott nie popisał się przy dobitce. Upłynęło trochę czasu i Barrow zastąpił Dyera.

W 85. minucie Bafetimbi Gomis zdobywa gola dla walijskiego klubu! Coś nieprawdopodobnego! Były zawodnik Lyonu wygrywa pojedynek główkowy z Monrealem i pokonuje bramkarza londyńczyków, który wybijał futbolówkę już zza linii bramkowej. 0-1!

Arbiter doliczył do drugiej połowy cztery minuty. Niczego one nie zmieniły. Piękna seria podopiecznych Wengera przerwana.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: źrodło: własne
AaronJamesRamsey komentarzy: 457315.05.2015, 21:37

Ale tutaj ruch. Prawie jak na dworcu.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698215.05.2015, 21:37

Poleci ktoś jakiś fajny film na noc? (dramat, akcja, komedia, thriller, wojenny)

AaronJamesRamsey komentarzy: 457315.05.2015, 21:29

Ale kiedyś w wywiadzie zapytany którą nogą by strzelał karnego (jak jeszcze tego nie robił) powiedział, że sam nie wie. Dawno bo dawno ale jednak ważne nadal.

maciek146c komentarzy: 45915.05.2015, 20:58

Panowie, ma ktoś mema do suflerki komirowskiego w kiblu?

Luke komentarzy: 21015.05.2015, 20:44

Cazorla strzela karne prawą nogą, więc chyba mamy już odpowiedź ;)

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52415.05.2015, 20:25

AaronJamesRamsey
Tak jak innym piłkarzom można dodać punkty za wykonanie czegoś słabszą nogą to u Cazorli ciężko by było.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11715.05.2015, 20:22

AJR---> Pewnie dwie piłki by mu dali.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457315.05.2015, 20:20

Tak się zastanawiam którą nogą by żonglował Cazorla w turbokozaku :D

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698215.05.2015, 20:17

Akpom też widzę, że sobie łape wytatułował.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52415.05.2015, 20:11

Sevilla i Barcelona rozegrają w tym sezonie po 60 meczów.

Lays
Ta. Ja juz myslami jestem z Sunderlandem. Wynik to juz zobacze po meczu. Znajac moje szczescie przegramy bo jak nie ogladam to dostajemy xd

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29715.05.2015, 19:50

Kikut: A o której to jest jesli można spytać? :D

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52415.05.2015, 19:48

Nie żyje Król Bluesa - B.B. King.

Kikut123 komentarzy: 124915.05.2015, 19:47

arsenal159

Oczywiście, właśnie szukam tak ze dwóch graczy, bo obawiam się, że inni mogą nawalić.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11715.05.2015, 19:34

Shaw, Rooney oraz Carrick mają z nami nie zagrać.
Remis to absolutne minimum, co musimy tam ugrać.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698215.05.2015, 19:32

Z Manchesterem trzeba będzie to wygrać. Będzie bardzo ciężki mecz. Mam nadzieję, że nasi piłkarze nie będą znowu strzelać w bramkarza, albo nad bramką.

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 19:30

arsenal

Ja to czasami już mam tak, że sam sobie mecz w głowie układam i widzę jak nasi grająXD

Dzień przed jakimś hitem, czy ważnym meczem sam taktyki ustawiam w głowie haha :D TO jest obsesja, ale cóż.

Kikut123 komentarzy: 124915.05.2015, 19:29

arsenallord

To już koledzy z Manchesteru załatwiają, ale szykuje się wielkie wydarzenie, transmisja do 150 krajów świata.

Novazzy komentarzy: 351015.05.2015, 19:28

youtube.com/watch?v=uJDXC2q-XVw

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11715.05.2015, 19:25

Kikut---> A kto komentuje mecz? Twaro i Nahorny?

lays---> Też się właśnie zastanawiam. Ja nawet jak nie oglądam, to cały czas o tym meczu myślę w trakcie i chcę żeby nasi wygrali.
Chyba bardziej za Anderlechtem jest.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698215.05.2015, 19:24

Najważniejsze, żebyśmy my - Polacy pamiętali o swojej historii. Jak dla mnie prezydent USA powinien oficjalne przeprosić, bo oni już chyba naprawdę myślą, że mogą wszystko.

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 19:22

Wrzuce jeszcze raz jak ktos nie czytal.

Santi Cazorla : "In 08-09, I could have signed for Madrid, We were very close to find an agreement, Pellegrini even called me"

"Today I don't regret my choice at all, I'm very happy to play for a club like Arsenal"
"We were close to find agreement with Arsenal before I joined Malaga but the discussions were too long & because of Fabregas"

Santi about Arsene Wenger "When you arrive at AFC with a manager with such an experience, you arrive with a huge respect for him"

Santi" but you quickly discover that AW is close to his players & that is someone simple"

Santi juz wczesniej byl blisko AFC :D

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 19:19

Ja też nie rozumiem :D

Nie interesuje Cie Arsenal bo nie obejrzysz meczu? :D

Ja jakbym nie mógł oglądać, to co pare minut byłbym na livesports na telefonie XD Zresztą nawet jakbym nie mogl patrzec to wiadome, żę chciałbym zwyceistwa... jak zawsze ;d

Kikut123 komentarzy: 124915.05.2015, 19:19

Witam,
Jutro planowany jest mecz w haxballa, Manchester United vs Arsenal, jeśli jest tu jakiś tzw. "pro" ;) i chciałby wsiąść udział w meczu (nie gwarantuje pierwszego składu), to zapraszam na twitter.com/kikutafc, tam więcej informacji i kontakt bezpośredni. Będzie stream z meczu, transmisja do 150 krajów świata.

Novazzy komentarzy: 351015.05.2015, 19:14

@polish
Powinni to przetłumaczyć i p[uszcać amerykanom w szkole.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457315.05.2015, 18:28

Jak kibica Arsenalu może nie interesować mecz United-Arsenal nigdy nie zrozumiem.

mitmichael komentarzy: 4924315.05.2015, 17:34

Niedziela 16:55 Manchester United -Arsenal (C+ Sport2)
komentują: Przemysław Pełka, Przemysław Rudzki

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29715.05.2015, 17:31

michalm1: Masz już może swoje typy na sobote?

Czeczenia komentarzy: 1244715.05.2015, 17:23

Livermore i tak jest prze-słaby, żadna strata dla ligi.

michalm1 komentarzy: 702015.05.2015, 17:14

To ze pilkarze pija, pala i cpaja to calkiem normalne.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29715.05.2015, 17:03

transfery.info/75301,pilkarz-premier-league-oblal-test-narkotykowy

polishbrigadesx komentarzy: 1017315.05.2015, 16:57

weszlo.com/2015/05/15/wszystko-o-szkoleniu-mlodziezy-w-anglii-lektura-gigant/

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.05.2015, 16:44

Pomocnik Hull City Jake Livermore został zawieszony przez klub na nieokreślony czas. Powodem jest pozytywny wynik badań, po których stwierdzono, że w organizmie 25-latka znajduje się kokaina.