Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea!

Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea! 11.05.2015, 21:56, 2533 komentarzy

Porażka na własne życzenie - tak możemy opisać to, co przydarzyło się dzisiejszego wieczoru na Emirates Stadium Kanonierom. Podopieczni Wengera przespali pierwszą połowę, w której nie potrafili stworzyć pod bramką Fabiańskiego realnego zagrożenia, a w drugiej zmarnowali mnóstwo dogodnych sytuacji. To spotkanie mogło spokojnie skończyć się wygraną Arsenalu 2-0. Bafetimbi Gomis zadbał jednak o mocną końcówkę i swoim trafieniem zakończył serię meczów The Gunners bez porażki w Premier League.

Swansea City to zespół przeciwko któremu londyńczycy nie potrafią grać. Jeśli już udawało się im Walijczyków pokonać, to zwycięstwa te przychodziły z ogromnym trudem. Doświadczyliśmy dziś powtórki z rozrywki - tylko zamiast Michu, wyrok wykonał Gomis.

Walka o wicemistrzostwo kraju nabierze jeszcze większego tempa, a Arsenal nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek wpadki. Drużynę czekają teraz bardzo ważne spotkania w lidze oraz finałowy test na Wembley przeciwko Aston Villi w FA Cup.

Oto składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (66' Wilshere) - Ramsey, Cazorla, Özil, Alexis - Giroud (69' Walcott)

Swansea City: Fabiański - Rangel (60' Richards), Fernandez, Williams, Taylor - Ki (73' Gomis), Shelvey, Cork - Sigurdsson, Dyer (79' Barrow), Montero

Pierwszą groźną akcję Kanonierzy przeprowadzili w 3. minucie meczu. Bellerin zagrał do Ramseya, który dośrodkowaniem znalazł Girouda, a ten nieznacznie pomylił się, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.

W 10. minucie Giroud został sfaulowany przez Ashleya Williamsa. Stoper przyjezdnych ucierpiał podczas tego starcia. Krótka przerwa w grze.

Czas mijał, a strzałów brakowało. W ekipie Łabędzi szczęścia próbował Shelvey, jednak jego uderzenia były bardzo słabe. Główka Ramseya po skutecznym odbiorze Özila również pozostawiła wiele do życzenia. Warto natomiast zwrócić uwagę na bardzo ostry i agresywny styl gry Swansea.

W 38. minucie Jonjo Shelvey otrzymał żółty kartonik za nieczyste wejście w nogi Alexisa. Niedługo później napastnik The Gunners - Olivier Giroud - uderzył z dystansu, jednak nie trafił w światło bramki.

Sędzia główny doliczył do pierwszej połowy 120 sekund. Po ich upłynięciu zaprosił nas na krótki odpoczynek.

51. minuta przynosi wreszcie typową dla Arsenalu, szybką akcję. Giroud nie zdołał jednak oddać strzału wślizgiem, piłka wybita na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później francuski snajper pięknie odegrał do Alexisa, jednak strzał Chilijczyka minął słupek Fabiańskiego i trafił w boczną siatkę.

Po niecałej godzinie spotkania Angel Rangel został zmieniony przez Jazza Richardsa. Zaraz potem niezły kontratak przeprowadzili gospodarze, jednak Aaron Ramsey nie nastawił odpowiednio swojego celownika i posłał futbolówkę obok bramki golkipera Swansea. Walijczyk powinien chyba podać w tej sytuacji.

W 66. minucie Jack Wilshere zastąpił Francisa Coquelina. Wenger szuka kreatywności i chce wywalczyć trzy punkty. Chwilę później za Girouda na boisku zameldował się Walcott.

Arsenal wyraźnie w drugiej połowie zmienił bieg ze wstecznego na trójkę. Widać było, jak bardzo zależy gospodarzom na zdobyciu kompletu oczek. Gary Monk natomiast przeprowadził drugą zmianę w zespole - zszedł Ki, wszedł Gomis.

W 78. minucie gospodarze marnują wyśmienitą okazję. Najpierw Sanchez z kilku metrów trafił prosto w Fabiańskiego, a Theo Walcott nie popisał się przy dobitce. Upłynęło trochę czasu i Barrow zastąpił Dyera.

W 85. minucie Bafetimbi Gomis zdobywa gola dla walijskiego klubu! Coś nieprawdopodobnego! Były zawodnik Lyonu wygrywa pojedynek główkowy z Monrealem i pokonuje bramkarza londyńczyków, który wybijał futbolówkę już zza linii bramkowej. 0-1!

Arbiter doliczył do drugiej połowy cztery minuty. Niczego one nie zmieniły. Piękna seria podopiecznych Wengera przerwana.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52415.05.2015, 12:26

Kanonier204
Godzina 18:30 jakby co.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.05.2015, 12:25

Daniho
Uff.. jesli rzeczywiscie gramy 30 maja to juz wiem ze bankowo zobacze. Juz sie balem ze to niedziela a to sobota ;)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.05.2015, 12:24

za ostatnie wyniki. prócz niego wyleciał też Sam, a zawieszony został bodajże Hoger

DeKa komentarzy: 964 newsów: 215.05.2015, 12:23

Chlopcy, wiecie moze za co Prince-Boateng dostal wylotke z Schalke?

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.05.2015, 12:21

michalm
w jakich granicach stoją bilety ?

kanonier
30 maja o ile dobrze pamietam

michalm1 komentarzy: 702015.05.2015, 12:20

Ja na final bym pojechal ale jak widze ceny biletow to mnie bierze na wymioty...

Daniho
Przypomnij mi jaki jest to dzien w ktorym gramy z Aston Villa i godzine.

wojtas1234 komentarzy: 28015.05.2015, 12:15

Polecam tekst na weszło o szkoleniu młodzieży w Anglii;)

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.05.2015, 12:15

kanonier
Ale na final obowiazkowo musisz ogladac ! ;P

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.05.2015, 12:14

Lays
Ja bankowo nie zobacze. Z ostatnich trzech spotkan to tylko z Sunderlandem.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.05.2015, 12:12

simpllemann
to faktycznie moze przesadzilem ale mial swietny poczatek sezonu 2013/14. W tym jak wrocil po kontuzji tez strzelil sporo.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52415.05.2015, 12:11

Daniho
Aż tak dobrze nie było. Jeśli brać wszystkie rozgrywki to w 7 meczach miał 5 bramek. Jeśli brać pod uwagę tylko ligę to 7/4.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.05.2015, 12:10

Giroud żyje z podań, jak mu nie podadzą to nie strzeli, wiadomka. dlatego jak cały zespół gra kaszanę to nie ma sensu go krytykować. on ma petardę w nodze i mógłby ładować bramki zza pola karnego tylko że nikt nie wejdzie na jego pozycję, by ściągnąć z niego obrońców

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.05.2015, 12:09

Co do Oliviera. Jak wraca po kontuzji i nie jest zajechany gra swietnie. To glownie dzieki niemu mielismy tak swietna serie wygrywanych meczow. W poprzednim sezonie tez mial swietny poczatek. Chyba 7 bramek w 7 meczach.

michalm1 komentarzy: 702015.05.2015, 12:07

Giroud przydalby sie ktos do rywalizacji. Benzema by go wciagnal na sniadanie jak to sie mowi. Z Olim jestesmy w stanie namieszac w lidze jesli nie bedziemy znowu miec szpitala.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.05.2015, 12:06

Nie oszukujmy sie w dzisiejszych czasach pilkarze to panienki i nie potrafia wytrzymac tyle co np. Kiedys Vieria czy Sol Campbell. To byly bestie. Grali cale sezony + puchary.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52415.05.2015, 12:06

"Organizacja Save The Children poinformowała w oficjalnym oświadczeniu, że nie otrzymała od Cristiano Ronaldo żadnych pieniędzy na rzecz pomocy ofiarom niedawnego trzęsienia ziemi w Nepalu."

michalm1 komentarzy: 702015.05.2015, 12:05

RIVALDO700

W Realu maja swoje powody, a wlasciwie ma je Perez ktory jest totalnym idiota dla mnie. Sam Ronaldo moglby chciec odejsc, kiedys mowil ze teskni za Manchesterem, a United stac na ten transfer.

Kaczaza komentarzy: 722115.05.2015, 12:05

Rosa powinien więcej grać, np z łabędziemi mogłby wnieśc ciut świeżości. No i wali z dystansu. IMO na tą chwilę brakuje tylko dobrego wyjadacza na przodzie. Jaram się tym Karimem, Martinez też nie jest złym pomysłem, nawet Austin by mnie cieszył.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.05.2015, 12:03

arsenallord
W tym sezonie. W poprzednim Gibbs byl lepszy.

michalm1
Mozna gdybac co by bylo z Francsiem ale jest u nas i wymiata. Jest abolutnym pewniakiem. W tym sezonie przynajmniej.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52415.05.2015, 12:02

Jeszcze bym zrozumiał, cały mecz Czecha na ławce, gdyby Boss korzystał z 3 zmian w meczu. Ale w ostatnich spotkaniach nawet nie korzysta z tej trzeciej możliwości.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.05.2015, 12:01

Tam ktoś pisze niżej , że Ronaldo zrobi moze out z realu. Moim zdaniem to mega plotka.

Z Ronaldo Real ugral tylko raz ligę, to po co maja się jeszcze osłabiac jak to gwarant minimum 30 goli.

michalm1 komentarzy: 702015.05.2015, 12:01

Daniho

Ja mam wrazenie ze mamy za lekkie te treningi zbyt monotonne.

A co do tych pewniakow to gdyby Ci pilkarze byli zdrowi to Coquelin by wciaz byl na wypozyczeniu...

arsenallord komentarzy: 29696 newsów: 11715.05.2015, 12:00

Daniho---> Monreal to absolutny pewniak.

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 11:59

mirror.co.uk/sport/football/news/tottenham-respond-transfer-speculation-using-5700814

Nowe stroje KFC

michalm1 komentarzy: 702015.05.2015, 11:59

Rosa jest bardzo niedoceniany. Zawsze jak gral w tym sezonie to robil to swietnie. Nie wiem co jeszcze by musial zrobic zeby do siebie przekonac. Wenger ma swoj swiat

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 11:58

Agent Petra Cecha potwierdził, że otrzymał od włodarzy Chelsea pełną swobodę w szukaniu dla swojego podopiecznego nowego klubu.

Czeski goalkeeper stanowił od 10 lat żelazną obsadę bramki Chelsea, jednak w obecnym sezonie wobec postawienia przez Jose Mourinho na Thibauta Courtois musiał zadowolić się rolą rezerwowego gracza.

Sam szkoleniowiec chciałby zatrzymać Petra w klubie, jednak 32-latek nie ma zamiaru być tylko drugimi skrzypcami w zespole i zamierza poszukać klubu, w którym jego gra na nowo odzyska regularność.

Petr ma wciąż ważny kontrakt z dotychczasowym zespołem, jednak mogę powiedzieć, że Chelsea zgodziła się na negocjacje z zainteresowanymi stronami. Sam Cech pragnie regularnie grać w topowym klubie - powiedział Viktor Kolar.

Bardzo lubie Cecha, mógłby zostać w Premier League... nawet do Live niech idzie :D

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.05.2015, 11:57

Jakis tam specjalista przeciez mowil ,ze te wszystkie kontuzje miesniowe sa przez ciezkie treningi Wengera.

My tez pewnie gralibysmy jedna jedneastka przez caly sezon jak wszyscy byliby zdrowi. Pewniaki to : Ozil,Olivier,Sanchez, Kosa,Merte, Cazorla, Jack albo Ramsey(znajac Wengera obaj) i Coq. Niewiadoma jest tylko bramkarz i boczni obroncy.

arsenallord komentarzy: 29696 newsów: 11715.05.2015, 11:56

lays---> Też tego nie mogę pojąć czemu Rosa nie dostaje szans.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52415.05.2015, 11:56

United. W tym zespole zagrało najwięcej piłkarzy pośród wszystkich klubów PL - 32.

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 11:55

simpll

Medyczny.

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 11:54

Bale niech te włosy zetnie bo wygląda jak bezdomny, masakra.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52415.05.2015, 11:53

lays
Medyczny czy szkoleniowy?

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 11:53

Z tymi bramkarzami to pieprzenie, chciałbym by Szczesny wygryzł Ospine, bo irytują mnie takie bramki jak ta ostatnio. Z Monaco też 3 strzał był do wyciagniecia lajtowo, ale nie dla Ospiny... nie te warunki fizyczne.

Wenger mówił, że GK nie przyjdzie.

michalm1 komentarzy: 702015.05.2015, 11:53

Chelsea to caly sezon prawie jednym skladem zagrala. Real bardzo podobnie. Barcelona na poczatku rotowala no i Suarez mial bana. PSG dosc czesto rotowalo skladem. U nas to kontuzje sprawily ze minutami sporo zawodnikow sie podzielilo.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.05.2015, 11:53

Jakby Ancelotti byl wolny chetnie przywitalbym go w Arsenalu :D
Perez juz pewnie ma mokro w majtach ze zlosci i zaraz zacznie sie wyrzucanie go.

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 11:51

simpll

No dobra, ale mają zdecydowanie lepszy sztab :P

michalm1 komentarzy: 702015.05.2015, 11:51

Rosa musi zostac !

Lays

z ploteczek to tak jak pisalem nizej. Jesli Cech do nas nie przejdzie to Kasper Szmajchel do nas ;)

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 11:50

arsenal

Skarb, tylko, że z takiego skarbu trzeba korzystać.

Nie rozumiem Wengera. Rosicky gdy wchodził to dawał nam bardzo dużo jakości. Szczególnie dał nam powera zimą... brameczka z QPR, Brighton, pozniej AV... Żenada :) Jack i Aaron byliby bez formy, ale on i tak siedzi, nawet po swietnym meczu w repce.

Mam nadzieje, ze Rosicky w przyszlosci dostanie tu jakas posade. Poukładany gosc.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52415.05.2015, 11:50

Barcelona (22 piłkarzy), PSG (23), Chelsea (22) pokazują, że nawet wąską kadrą można wiele osiągnąć.

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 11:49

d00myb

Przecież mamy mega szeroką kadrę teraz.

Zobacz kto na ławeczce siedzi przy tym ustawieniu.

Możemy zrobić 2 skład normalnie.

Szczesny- Debuchy-Chambers-Gabriel-Gibbs-DM-Wilshere-Walcott-Rosicky-Welbeck-Akpom

Brakuje w kadrze N i DM.

schnor25 komentarzy: 1854615.05.2015, 11:48

Ja bym pozwolił odejść Rosie, no chyba, że już mu obojętne czy gra, czy siedzi, byleby hajs się zgadzał. Bo sportowo to on jeszcze sporo by dał każdemu klubowi spoza TOP6.

Gunner48 komentarzy: 792915.05.2015, 11:47

Jak można chcieć sprzedaży Rosickiego?!

arsenallord komentarzy: 29696 newsów: 11715.05.2015, 11:46

lays---> Ja Tomasa bym zostawił. Taki zawodnik to skarb.

arsenallord komentarzy: 29696 newsów: 11715.05.2015, 11:44

Szkoda, że Dybala w Juve. 40 mln to za chwile będzie standard za każdego zawodnika. Wszystko przez takie klubu jak Barca czy Real.

lays komentarzy: 3987115.05.2015, 11:43

Ciekawe czy obejrze meczyk z United.

W niedziele chrzciny siostrzyczki mam :D O 17 mecz, a o 19.30 żużel Gorzów - Toruń

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52415.05.2015, 11:42