Pokazali charakter: Arsenal 3-2 Southampton

Pokazali charakter: Arsenal 3-2 Southampton 08.04.2018, 16:10, Łukasz Wandzel 2121 komentarzy

Po składzie desygnowanym przez Arsene'a Wengera na spotkanie przeciwko Świętym można było przewidzieć, że ta jedenastka nie będzie dominowała. Nie do końca te założenia się sprawdziły podczas popołudniowego starcia na Emirates Stadium. Londyńczycy nie uzyskali znaczącej przewagi, ale pokazali charakter i mimo że przegrywali, zdołali odwrócić przebieg spotkania jeszcze przed przerwą. Southampton nie odpuszczał i doprowadził do wyrównania. Skończyło się więc tak, że Arsenal raz odrabiał wynik, by następnie dwukrotnie wyjść na prowadzenie. Biorąc pod uwagę piłkarzy, jacy znajdowali się na murawie, wydaje się, że spisali się bardzo dobrze. Jak jednak traktować zespół gości jako wyznacznik jakości występu drużyny gospodarzy. Czy jako słabą ekipę ze strefy spadkowej, czy wręcz przeciwnie, klub groźny, bo zdeterminowany do tego, żeby utrzymać się w Premier League?

Warto zwrócić uwagę, że większość piłkarzy wybranych przez francuskiego szkoleniowca The Gunners to rezerwowi, którzy zazwyczaj mają małe szanse na występ w meczu o stawkę. Jako że swoje wielkie aspiracje w Premier League Arsenal musi odłożyć na kolejny sezon, nie dziwi ofensywa złożona z zawodników jak Danny Welbeck, Reiss Nelson i Alex Iwobi. Wyjątkiem jest oczywiście Pierre-Emerick Aubameyang. Dla Gabończyka są to jedyne rozgrywki ze względu na to, że nie może brać udziału w Lidze Europy. Zarówno w pomocy i w obronie także dostali szanse piłkarze, którzy często zaczynają z ławki rezerwowych.

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin (74' Holding), Chambers, Mustafi, Kolasinac - Elneny, Xhaka - Iwobi, Nelson (64' Wilshere), Welbeck - Aubameyang (71' Lacazette).

Southampton: McCarthy - Cedric, Stephens, Hoedt, Yoshida (72' Austin), Bertrand - Romeu, Tadic - Hojbjerg, Ward-Prowse - Long (81' Sims).

Dziwi fakt, że przy takiej liczbie zawodników rezerwowych odpowiedzialność za pierwszego straconego gola musiał wziąć Shkodran Mustafi. W 17. minucie po niegroźnym dośrodkowaniu, które powinno być bezproblemowo zatrzymane, przez gapiostwo Niemca do futbolówki dopadł Shane Long i z łatwością otworzył wynik spotkania.

Kiedy Arsenal nie jest w stanie atakować, to zazwyczaj oddaje pole i ma to również przełożenie na liczbę okazji kreowanych przez przeciwnika. Podobnie zaczęło się tym razem. The Gunners nie przejęli całkowicie inicjatywy, dlatego skorzystali z tego gracze gości. Po nieco ponad 10 minutach gospodarze wrócili do gry za sprawą Aubameyanga. Zaczęło się od podania Iwobiego do Welbecka. Anglik zdołał jeszcze znaleźć Gabończyka, któremu szczęśliwie udało się wykończyć sytuację. Danny Welbeck nie zabłyszczał tylko asystą. To on wyprowadził drużynę na prowadzenie. W 38. minucie dostał piłkę, z którą ściął do środka i uderzył tuż sprzed szesnastki. Nie był to gol najładniejszej urody, ponieważ piłkarz Arsenalu nagle nie rozwinął swojej umiejętności strzelania z dystansu. Po prostu futbolówka wpadła do bramki po rykoszecie.

Druga połowa rozpoczęła się znacznie spokojniej od swojej poprzedniczki. Arsenal wykreował sobie kilka okazji, ale najważniejsze, że Southampton musiał się bronić, więc nie miał czasu na stworzenie bezpośredniego zagrożenia pod bramką Petra Cecha. Może poza strzałem Hojbjerga, po którym czeski golkiper niepewnie interweniował. Później z każdą minutą Święci dochodzili do sytuacji, a Kanonierzy o mało nie zostali ukarani za to, że nie podwyższyli prowadzenia. Shane Long trafił do siatki w 63. minucie, ale sędzia dostrzegł, że Irandczyk znajdował się na pozycji spalonej.

Arsenal od tamtej pory mocno się bronił przed zdeterminowanym do uszczknięcia dla siebie jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Nie odmieniły tego też zmiany po stronie londyńczyków. Ani wchodzący za Nelsona Wilshere, ani Lacazette zastępujący Aubameyanga, nie dodali skrzydeł zespołowi ciągle skupionemu na defensywie. Najważniejszym zmiennikiem w tym meczu okazał się być Charlie Austin. W 73. minucie Mustafi prawie popełnił ten sam błąd, co przy pierwszym golu, czyli nie zauważył, że za plecami ma przeciwnika. Tym razem udało się zażegnać niebezpieczeństwo. To jednak nic, bo następnie Cédric Soares wtargnął z piłką w pole karne rywala i dograł do Austina, który zamienił to podanie na wyrównującego gola. Obrońcy byli osłupieni.

Na szczęście, drużyna w czerwono-białych strojach w nie pełni podstawowym składzie znowu pokazała charakter. W 81. minucie Danny Welbeck zdobył gola głową po dośrodkowaniu Alexa Iwobiego. Dał tym samym znać, że jest najodpowiedniejszym kandydatem na zawodnika meczu.

W samej końcówce Jack Stephens i Jack Wilshere udowodnili, że za dużo Jacka w jednym miejscu może nieźle namieszać w głowie... Panowie posprzeczali się, ponieważ Wilshere ciągnął przeciwnika za koszulkę, a Stephens odepchnął Kanoniera. Zawodnik Arsenalu obejrzał żółty kartonik, gracz Southamptonu czerwony, z kolei nerwowa atmosfera udzieliła się innym i tak Mohammed Elneny również wyleciał z boiska za przepychanki. Dobrze, że sędzia w końcu zakończył to spotkanie, bo niepotrzebne incydenty sprawiły, że piłkarze obu drużyn traktowali siebie nawzajem naprawdę ostro.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Southamptonem!

TheBestGooner komentarzy: 358411.04.2018, 22:20

Jakby ktoś poratował linkiem do Juve byłbym wdzięczny.

@Womanizer:

No tak, bo piłka polega na tym, że patrzy się na innych i trzeba " po prostu " wygrać, a nie przegrać jak inni. To takie proste a gupi Zidane tego nie obczaił.

Meirid komentarzy: 61711.04.2018, 22:18

Nie znoszę włoskiej piłki, mam alergię na to boiskowe cwaniactwo. Ale obecnie jeszcze bardziej wkurzają mnie hiszpańskie nurki i gównoburze kibiców Barcelony i Realu, których jest od groma i są tam największe przychlasty. Dlatego mimo niechęci do włoskiej piłki dla mnie to super, że zbiera się na to, że kolejny klub z La Lipa odpadnie :D.

songoku95 komentarzy: 2348611.04.2018, 22:18

@Womanizer: Zwycięstwo Romy jedynie dało dodatkowego kopa Juve.

TheBestGooner komentarzy: 358411.04.2018, 22:17

Jak Juve klepnie czwartą to już będzie po grzybach. I to konkretnie.

Chakaa komentarzy: 191211.04.2018, 22:16

@Womanizer: Na to liczę :)

Nie wiem ale od zawsze mam jakąś niechęć do Realu. Choć kilku zawodników Realu szanuje

Alonso komentarzy: 1282411.04.2018, 22:15

Ciekawe kiedy ostatnio Hiszpanie nie mięli drużyny w półfinale a Anglicy tak

Womanizer komentarzy: 991111.04.2018, 22:15

Real jak dziś wyleci to sie ośmieszy bardziej niż Barca. Bo grają na Bernabeu i wczoraj mieli jako przestroge mecz Barcy. Nic sie nie nauczyli.

lucasnoline komentarzy: 541611.04.2018, 22:14

Brakuje mi tylko tego by czwartą bramkę strzelił Higuain.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52411.04.2018, 22:14

@praptak
nebgames.net/soccer/1/

wojtek1256 komentarzy: 298611.04.2018, 22:13

Jakby Juve dało rade to chyba od dawien dawna nie byłoby hiszpańskiej druzyny w półfinale :D

kamilo_oo komentarzy: 2356711.04.2018, 22:11

A tak w ogóle, to TVP będzie mogło pokazać ewentualną dogrywkę w Madrycie?

wojtek1256 komentarzy: 298611.04.2018, 22:11

U siebie, ale z lepsza druzyna. Jedna druzyna drugiej warta xd ale poczekajmy, ja mysle ze jeszcze padna gole, oby Juve przeszło tylko :D

Gorrann komentarzy: 212811.04.2018, 22:10

@kamilo_oo: raczej juve wykorzystuje błędy. Więc można powiedzieć że Real powinien być lepszy

Dominik11 komentarzy: 2016411.04.2018, 22:10

@wojtek1256: Mając 3 bramki zapasu grając rewanż u siebie ok z Juventusem ale mimo wszystko u siebie.

Chakaa komentarzy: 191211.04.2018, 22:10

@Mihex: No jeszcze czekamy, moze Real jeszcze strzelić, lub wygrać w karnych

mitmichael komentarzy: 4924311.04.2018, 22:10

Co Sevilla robi z Robertem, zaraz z kontuzja zejdzie

Mihex komentarzy: 2360411.04.2018, 22:09

Ale ta sevilla gra... Niech odpadną, bo bliżej im do Stoke niż do Barcelony.

kamilo_oo komentarzy: 2356711.04.2018, 22:09

Real taki cienki, czy Juve świetne?

wojtek1256 komentarzy: 298611.04.2018, 22:08

@Dominik11: A to czemu?

Dominik11 komentarzy: 2016411.04.2018, 22:07

Jeżeli Real odpadnie to będą większymi frajerami niż Barca.

Gorrann komentarzy: 212811.04.2018, 22:06

No to jutro CSKA będzie starało się za wszelkącenę wyrównać jak zobaczą te "comebacki"

Chakaa komentarzy: 191211.04.2018, 22:06