Pokazali charakter: Arsenal 3-2 Southampton

Pokazali charakter: Arsenal 3-2 Southampton 08.04.2018, 16:10, Łukasz Wandzel 2121 komentarzy

Po składzie desygnowanym przez Arsene'a Wengera na spotkanie przeciwko Świętym można było przewidzieć, że ta jedenastka nie będzie dominowała. Nie do końca te założenia się sprawdziły podczas popołudniowego starcia na Emirates Stadium. Londyńczycy nie uzyskali znaczącej przewagi, ale pokazali charakter i mimo że przegrywali, zdołali odwrócić przebieg spotkania jeszcze przed przerwą. Southampton nie odpuszczał i doprowadził do wyrównania. Skończyło się więc tak, że Arsenal raz odrabiał wynik, by następnie dwukrotnie wyjść na prowadzenie. Biorąc pod uwagę piłkarzy, jacy znajdowali się na murawie, wydaje się, że spisali się bardzo dobrze. Jak jednak traktować zespół gości jako wyznacznik jakości występu drużyny gospodarzy. Czy jako słabą ekipę ze strefy spadkowej, czy wręcz przeciwnie, klub groźny, bo zdeterminowany do tego, żeby utrzymać się w Premier League?

Warto zwrócić uwagę, że większość piłkarzy wybranych przez francuskiego szkoleniowca The Gunners to rezerwowi, którzy zazwyczaj mają małe szanse na występ w meczu o stawkę. Jako że swoje wielkie aspiracje w Premier League Arsenal musi odłożyć na kolejny sezon, nie dziwi ofensywa złożona z zawodników jak Danny Welbeck, Reiss Nelson i Alex Iwobi. Wyjątkiem jest oczywiście Pierre-Emerick Aubameyang. Dla Gabończyka są to jedyne rozgrywki ze względu na to, że nie może brać udziału w Lidze Europy. Zarówno w pomocy i w obronie także dostali szanse piłkarze, którzy często zaczynają z ławki rezerwowych.

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin (74' Holding), Chambers, Mustafi, Kolasinac - Elneny, Xhaka - Iwobi, Nelson (64' Wilshere), Welbeck - Aubameyang (71' Lacazette).

Southampton: McCarthy - Cedric, Stephens, Hoedt, Yoshida (72' Austin), Bertrand - Romeu, Tadic - Hojbjerg, Ward-Prowse - Long (81' Sims).

Dziwi fakt, że przy takiej liczbie zawodników rezerwowych odpowiedzialność za pierwszego straconego gola musiał wziąć Shkodran Mustafi. W 17. minucie po niegroźnym dośrodkowaniu, które powinno być bezproblemowo zatrzymane, przez gapiostwo Niemca do futbolówki dopadł Shane Long i z łatwością otworzył wynik spotkania.

Kiedy Arsenal nie jest w stanie atakować, to zazwyczaj oddaje pole i ma to również przełożenie na liczbę okazji kreowanych przez przeciwnika. Podobnie zaczęło się tym razem. The Gunners nie przejęli całkowicie inicjatywy, dlatego skorzystali z tego gracze gości. Po nieco ponad 10 minutach gospodarze wrócili do gry za sprawą Aubameyanga. Zaczęło się od podania Iwobiego do Welbecka. Anglik zdołał jeszcze znaleźć Gabończyka, któremu szczęśliwie udało się wykończyć sytuację. Danny Welbeck nie zabłyszczał tylko asystą. To on wyprowadził drużynę na prowadzenie. W 38. minucie dostał piłkę, z którą ściął do środka i uderzył tuż sprzed szesnastki. Nie był to gol najładniejszej urody, ponieważ piłkarz Arsenalu nagle nie rozwinął swojej umiejętności strzelania z dystansu. Po prostu futbolówka wpadła do bramki po rykoszecie.

Druga połowa rozpoczęła się znacznie spokojniej od swojej poprzedniczki. Arsenal wykreował sobie kilka okazji, ale najważniejsze, że Southampton musiał się bronić, więc nie miał czasu na stworzenie bezpośredniego zagrożenia pod bramką Petra Cecha. Może poza strzałem Hojbjerga, po którym czeski golkiper niepewnie interweniował. Później z każdą minutą Święci dochodzili do sytuacji, a Kanonierzy o mało nie zostali ukarani za to, że nie podwyższyli prowadzenia. Shane Long trafił do siatki w 63. minucie, ale sędzia dostrzegł, że Irandczyk znajdował się na pozycji spalonej.

Arsenal od tamtej pory mocno się bronił przed zdeterminowanym do uszczknięcia dla siebie jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Nie odmieniły tego też zmiany po stronie londyńczyków. Ani wchodzący za Nelsona Wilshere, ani Lacazette zastępujący Aubameyanga, nie dodali skrzydeł zespołowi ciągle skupionemu na defensywie. Najważniejszym zmiennikiem w tym meczu okazał się być Charlie Austin. W 73. minucie Mustafi prawie popełnił ten sam błąd, co przy pierwszym golu, czyli nie zauważył, że za plecami ma przeciwnika. Tym razem udało się zażegnać niebezpieczeństwo. To jednak nic, bo następnie Cédric Soares wtargnął z piłką w pole karne rywala i dograł do Austina, który zamienił to podanie na wyrównującego gola. Obrońcy byli osłupieni.

Na szczęście, drużyna w czerwono-białych strojach w nie pełni podstawowym składzie znowu pokazała charakter. W 81. minucie Danny Welbeck zdobył gola głową po dośrodkowaniu Alexa Iwobiego. Dał tym samym znać, że jest najodpowiedniejszym kandydatem na zawodnika meczu.

W samej końcówce Jack Stephens i Jack Wilshere udowodnili, że za dużo Jacka w jednym miejscu może nieźle namieszać w głowie... Panowie posprzeczali się, ponieważ Wilshere ciągnął przeciwnika za koszulkę, a Stephens odepchnął Kanoniera. Zawodnik Arsenalu obejrzał żółty kartonik, gracz Southamptonu czerwony, z kolei nerwowa atmosfera udzieliła się innym i tak Mohammed Elneny również wyleciał z boiska za przepychanki. Dobrze, że sędzia w końcu zakończył to spotkanie, bo niepotrzebne incydenty sprawiły, że piłkarze obu drużyn traktowali siebie nawzajem naprawdę ostro.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Southamptonem!

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
kamilo_oo komentarzy: 2356711.04.2018, 20:38

Mam nadzieję, że Sevilla stawi jakiś opór

Tevez komentarzy: 408711.04.2018, 20:38

@Womanizer: To może Di Francesco na trenera Arsenalu? Co by nie mówić udało mu się nauczyć Romę grać w europejskich pucharach co wydawało się być misją niemożliwą do zrealizowania.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068711.04.2018, 20:33

Premier league jednak przyznało gola Kejnowi z weekendu po złożonej apelacji przez klub, ciekawie będzie w wyścigu o koronę króla strzelców.

TheBestGooner komentarzy: 358411.04.2018, 20:29

Assad to ostatni, który mógłby to zrobić. To jasne, że facet wygrywający, wychodzący na prostą by nie ryzykował takim bestialskim zachowaniem. To nie idiota.

Elastico07 komentarzy: 1255511.04.2018, 20:28

Prawdopodobnie nie pokazują naszego meczu ze względu na sytuacje polityczną angielsko-rosyjską

Marcel90 komentarzy: 814611.04.2018, 20:28

@Elastico07: tam jest AM

@Master10: Pozostaje internet,ale wydaje mi sie ze bedzie na eurosporcie,nizej w komenatrzach ktos tak pisał

Moczyknur komentarzy: 183711.04.2018, 20:25

@triumphst666: przecież nadal nie ma dowodów że to Assad. Szukają tylko pretekstu do wojny..

new_star komentarzy: 6853 newsów: 911.04.2018, 20:19

Jutro 4 mecze, pokazuja 3, a naszego nie..

TheBestGooner komentarzy: 358411.04.2018, 20:16

Czyli co, mecz tylko po angielsku...?

Womanizer komentarzy: 992011.04.2018, 20:14

AS Roma w tym sezonie Ligi Mistrzów nie straciła na Stadio Olimpico ani jednej bramki, ciekawe :)

Syria, Iran, Rosja, zdają się coraz mocniej reagować na groźby USA
a Trump tym razem musi zareagować siłą na atak chemiczny w Dumie.
Pierwszy raz od dawna trochę mnie martwi ta sytuacja.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 611.04.2018, 19:55

Jeżeli ktoś się interesuje Fortnitem, to za chwilę rusza turniej z udziałem prawie 100 streamerów ;D Będą emocje.

mitmichael komentarzy: 4924311.04.2018, 19:52

@Traitor: nie ma na nsport, w programie jest NBA powtorka pewnie

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 211.04.2018, 19:46

Ile kosztuje dostęp do EuroSport player? Może warto wykupić:p

Marcel90 komentarzy: 814611.04.2018, 19:45

Nasz byly obronca Gabriel Paulista w XI kolejki Fifa :) Mimo scisku w ataku w tym tygodniu znalazlo sie tez miejsce na lawce dla Dannego :)

zly_kanonier komentarzy: 511111.04.2018, 19:09

Skoro w TV nie ma, to jak ktoś jest z Krk lub okolic i chce obejrzeć mecz z innymi kibicami to będzie nas kilku w EFC na Mikołajskiej.
Więcej info facebook.com/groups/118787928786397/

Mariusz28 komentarzy: 495111.04.2018, 19:04

A to przepraszam za wprowadzanie w błąd, nie sprecyzowałem się.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.04.2018, 19:02

@Mariusz28
No właśnie, na Eurosport Player. Nie w telewizji.

Mariusz28 komentarzy: 495111.04.2018, 18:58

fotosik.pl/zdjecie/24a9b145239a1812 tam zjadło mi f ale pewnie już sobie z tym poradziliście. Wydaje mi się (z tego co widać na screenie) że jednak nasz mecz też będzie.

Szebson komentarzy: 351011.04.2018, 18:53

@Mariusz28: Na 200% na E1 jest Atletico, na E2 jakies wyscigi czy cos widzialem.

Mariusz28 komentarzy: 495111.04.2018, 18:47

otosik.pl/zdjecie/24a9b145239a1812 nie wiem może coś źle patrzę, dopiero założyłem konto na tej stronie.

kanonier91 komentarzy: 457011.04.2018, 18:45

@Mariusz28: a której godzinie? bo o 18 naszą powtórkę dają a jaki mecz o 21 leci mi nie pisze

Mariusz28 komentarzy: 495111.04.2018, 18:42

@Szebson: Nie wiem czy coś źle patrzę ale u mnie na eurosportplayer pokazuje wyraźnie Arsenal-Cska

Szebson komentarzy: 351011.04.2018, 18:38

@Mariusz28: Na Eurosporcie Atletico, nie wprowadzajcie w blad.

Chopinno komentarzy: 328711.04.2018, 18:38

Nigdzie nie ma informacji o transmisji meczu w polskiej tv.

Mariusz28 komentarzy: 495111.04.2018, 18:35

Na Eurosporcie jutro będzie nasz mecz.

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2411.04.2018, 18:34

@mitmichael
a nsport moze pokazuje?

michalmsos komentarzy: 156511.04.2018, 18:21

Powaznie nasz mecz jutro tylko w necie???

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.04.2018, 18:21

@wojtas1234: policzyłem 2 wolne, 14 karnych, 57 goli z gry. Tak czy siak salah dokonał rzeczy wielkiej bo oprócz niego tylko CR, Messi i suarez chyba w najnowszej historii futbolu potrafili strzelić 40-60 goli z gry w ostatniej dekadzie w topowych ligach.

Rotendie komentarzy: 33411.04.2018, 18:01

Fajne jest to że De Rossi i Manolas strzelili po dwa gole, mogli się zrehabilitować. No i oczywiście sporo dał Edin Dżeko.

mitmichael komentarzy: 4924311.04.2018, 18:00