Porażka na własne życzenie: Watford 2-1 Arsenal

Porażka na własne życzenie: Watford 2-1 Arsenal 14.10.2017, 19:42, Patryk Bielski 1247 komentarzy

Nie jest łatwo być kibicem Arsenalu. Boleśnie przekonaliśmy się o tym dzisiejszego wieczoru. Podopieczni Arsene'a Wengera po raz kolejny nie sprostali ciążącej na nich presji i zamiast wykorzystać potknięcia ligowych rywali, stracili punkty na Vicarage Road. Po dramatycznej drugiej części meczu, Kanonierzy przegrali z Watfordem 1:2, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry.

Arsenal przystąpił do tego meczu w dość eksperymentalnym składzie. W obronie w miejsce kontuzjowanego Mustafiego pojawił się kapitan zespołu, Per Mertesacker. Warto wspomnieć, że był to pierwszy mecz Niemca w wyjściowej jedenastce w lidze angielskiej od 532 dni! Wolne od Bossa dostali Aaron Ramsey oraz Alexis Sanchez, których reprezentacje nie awansowały na zbliżające się Mistrzostwa Świata. Na ławce po kontuzji zasiadł też Mesut Özil. W rezultacie w środku pomocy mogliśmy oglądać Xhake z Elnenym, zaś za poczynania ofensywne było odpowiedzialne trio Iwobi, Welbeck, Lacazette.

Arsenal: Cech - Koscielny (85' Holding), Mertesacker, Monreal - Bellerin, Elneny, Xhaka, Kolasinac - Iwobi, Welbeck (61' Özil) - Lacazette (68' Giroud)

Watford: Gomes, Femenia, Mariappa (63' Carrillo), Britos, Holebas, Doucoure, Kabasele, Pereyra (81' Capoue), Cleverley, Richarlison, Gray (63' Deeney).

Arsenal szybko przejął inicjatywę w meczu, a gospodarze skupili się na kontrowaniu zespołu Arsene'a Wengera. Posiadanie piłki nie przekładało się jednak na strzały i klarowne sytuacje.

Mimo początkowej przewagi Kanonierów, to Watford jako pierwsze stworzyło groźną sytuację. Na lewej flance do piłki doszedł Abdoulaye Doucoure, który zdołał dośrodkować w pole karne. Tam piłkę głową do siatki próbował skierować Roberto Pereyra, jednak Argentyńczyk miał zbyt mało czasu i uderzył obok bramki. Warto odnotować, że do tej pory był to pierwszy strzał w meczu. Po tej akcji gospodarze zaczęli grać aktywniej, częściej goszcząc na połowie Arsenalu.

W zespole Arsene'a Wengera wyróżniali się Alex Iwobi oraz Hector Bellerin, którzy aktywnie pracowali na całej długości boiska.

W 39. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie. Rzut rożny w pojedynku z Holebasem wywalczył Iwobi. Do piłki ustawionej w narożniku podszedł Granit Xhaka, który dośrodkował futbolówkę wprost na głowę Mertesackera. Niemiec zgubił krycie Cleverleya i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W końcówce pierwszej połowy Arsenal mógł podwyższyć stan meczu. Najpierw strzał z dystansu Xhaki obronił Gomes, a przy kolejnej próbie spudłował Bellerin. Gospodarze w pierwszej odsłonie meczu nie oddali ani jednego celnego uderzenia na bramkę Petra Cecha.

Na druga połowę spotkania Watford wyszło wyraźnie odmienione. Sygnał do ataku dał swoim kolegom Richarlison, który łatwo ograł Bellerina, jednak jego strzał z lewej strony pola karnego minął słupek bramki Cecha.

Kilka minut później Welbeck przegrał pojedynek w polu karnym Szerszeni i upadł na murawę trzymając się za mięsień uda. Uraz okazał się na tyle poważny, że Anglik w 61. minucie musiał opuścić murawę. W jego miejsce na placu gry zameldował się Mesut Özil. Niemiec nie potrzebował wielu minut, by dać o sobie znać rywalom. W 63. minucie świetnie dograł prostopadłą piłkę do Iwobiego, jednak strzał Nigeryjczyka jeszcze lepiej obronił Gomes.

W 68. minucie Alexandre'a Lacazette'a zmienił Olivier Giroud. Nowy nabytek Arsenalu miał obiecującą pierwszą połowę, jednak w drugiej, podobnie jak jego koledzy z zespołu, nie grał już tak przekonująco.

W 70. minucie Kanonierzy mieli drugą okazję na podwyższenie rezultatu i zabicie meczu. Tym razem Iwobi odwdzięczył się podaniem Özilowi, jednak reprezentant Niemiec w pozornie łatwej sytuacji, z szesnastu metrów, uderzył wprost w bramkarza Watfordu.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą... Kilka sekund później Neil Swarbrick wskazał na wapno po dyskusyjnym faulu Bellerina na Richarlisonie. Powtórki pokazały, że jeśli doszło do kontaktu, był on minimalny. Hiszpan dał jednak pretekst sędziemu do podyktowania jedenastki. Do piłki podszedł Troy Deeney, który kilka minut wcześniej zameldował się na placu gry, i pewnym strzałem w prawy róg bramki wyrównał stan spotkania.

Od momentu utraty bramki zespół Arsene'a Wengera nie przypominał drużyny z górnej części tabeli. Kanonierzy zamiast rzucić się do odrabiania strat, oddali pole rywalom. Spory w tym udział Deeneya, z którym Szerszenie faktycznie "kąsały". W 83. minucie gości po strzale Capoue uratował słupek.

Na domiar złego, dwie minuty później boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Laurent Koscielny, a zmienił go Rob Holding.

Kiedy wydawało się, że Arsenal dowiezie remis do końca, w doliczonym czasie gry szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy przechylił Tom Cleverley. Anglik wykorzystał zamieszanie w polu karnym Petra Cecha i z 10 metrów skierował piłkę do pustej bramki Arsenalu.

Kanonierzy stracili w tym meczu nie tylko cenne trzy punkty, ale i kontuzjowanych piłkarzy. Szczególnie martwi uraz Laurenta Koscielnego, który w obliczu absencji Mustafiego wydaje się być sporym problemem. Pozostaje zadać pytanie, czy Francuz zbyt wcześniej nie został wprowadzony do pierwszej jedenastki po przebytej kontuzji? Na odpowiedź pozostaje nam jednak czekać do szczegółowych badań lekarzy.

Począwszy od dzisiejszego meczu, macie szansę oceniać piłkarzy Arsenalu za ich występy. Aby to zrobić, należy kliknąć w poniższy link:

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Watfordem

Raport pomeczowyWatford autor: Patryk Bielski źrodło: wlasne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.10.2017, 15:00

@Szebson
Jeśli chodzi o laskę dla konia, to wyjątkowo można to tak nazwać.

A tak to nie :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.10.2017, 15:00

Ja sobie powoli wypełniam ale mam problem z tymi piątkami.Zastanawiam się czy będą się bardzo różniły od tych zeszłorocznych i nie wiem czy trzeba bardziej kombinować czy oprzeć się na tych co widzieliśmy w zeszłym sezonie

Szebson komentarzy: 351015.10.2017, 14:59

@Kanonier204: kondonierzy.com*

Craz komentarzy: 356515.10.2017, 14:58

Takim skladem jak wczoraj to my mozemy grac o mistrzostwo w lidze belgijskiej ,a nie angielskiej .Nasz klub jest tak niepowazny ze odechciewa sie tych meczy ogladac, a staz w kibicowaniu mam prawie 14letni . Wenger jest zalosny to zadna nowosc , ale dodajac do niego obecna kadre+kowboj skarbonka wlasciciel nasuwaja nam sie proste wnioski . W tym klubie jest wszystko do zaorania i pare dobrych lat zajmie zanim na nowo odbudujemy marke. Ksiazka o nowoczesnym superklubie juz jest , czas wydac druga czesc pt. "Jak go rozdupcyc" .Nie wiem co sie musi w tym klubie wydarzyc zeby dziadzio odpuścił. Dramat.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.10.2017, 14:57

Hipokryci, Specjaliści, Eksperci, Studenci też i Prawa.

To jsą właśnie kapiszony com - taka to jest sprawa.

kajtson komentarzy: 515.10.2017, 14:55

@AceVenturaLFC:przyganial kociol garnkowi, a Ty swojej strony nie masz? pamietasz radosc z tytulu mistrzowskiego? a nie czekaj..

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.10.2017, 14:54

Tak w ogóle to podziwiam osoby pracujące w Europie co oglądają na zywo NBA. Ja bym nie dał rady.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 215.10.2017, 14:51

@kajtson: Z chęcią bym z Tobą kolego podyskutował by spróbować dociec Twojego poglądu i dojść do kompromisu, ale jeśli ty nazywasz obrazę kogoś Twoją opinią i jednocześnie probujesz zachować poważny ton wypowiedzi, do tego generalizujesz i opisujesz rzecz, która nie miała miejsca, to nie mamy o czym rozmawiać :)

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 615.10.2017, 14:51

@kajtson:

1. post: "jesteście żałośni"
2. post: "nikogo nie bluzgalem wyrazilem swoja opinie "

W którym momencie wyraziłeś swoją opinię? Ja tam żadnej opinii nie widzę, tylko atak w naszą stronę.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.10.2017, 14:49

"Steve Curry" hahaha

tenor.com/view/steph-curry-basketball-thumbs-up-gif-5522058

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.10.2017, 14:46

Wybiera sie tu ktos z k.com za tydzien do Gdanska na UFC, gdzie bedzie walczyl bardzo znany zawodnik Donald Cerrone oraz m.in nasza Polka Karolina Kowaklkiewicz.

izrael komentarzy: 63715.10.2017, 14:44

Piękny dżentelmen, który prowadzi nasz klub systematycznie zabija we mnie pasje i chęć kibicowania. Nie wiem ile jeszcze wytrwam. Wenger stawia sprawę jasno dla niego emerytura to śmierć. Cóż...

pumeks komentarzy: 2080815.10.2017, 14:43

@mistiqueAFC:

Pewnie :)
Połowę mam już wypisaną

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.10.2017, 14:42

@mistiqueAFC: Zagrałbym ale z koszykarzy znam tylko Jordana , LeBrona, Steve Curry, Shawa O'neila, Blake'a Griffina i Gortata, a klubów z nazwy 5,6.

maciekbe komentarzy: 1245815.10.2017, 14:39

@kajtson: Empatia, piękna rzecz. Wy kibice Manchesteru United jesteście jednak w porządku. Dzięki za wsparcie!

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52415.10.2017, 14:37

Nie uznawać przemocy i do niej nawoływać.

Gdyby do takiej sytuacji, jak ta na Legii doszło, byłoby mi bardziej wstyd, niż za wczorajszą porażkę.

kajtson komentarzy: 515.10.2017, 14:35

kibice kanonierow sa jednak zalosni, nikogo nie bluzgalem wyrazilem swoja opinie i dochodze do wniosku, ze jestescie hipokrytami, wspolczuje byc kibicem kanonierow

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.10.2017, 14:34

Dla przypomnienia.Zapraszamy wszystkich fanów NBA :D będę wrzucał tą listę 2-3 razy żeby jak najwięcej nas zebrać :P

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 215.10.2017, 14:27

Niektórzy jak widać lubią pokrzyczeć bezsensu i składu, byle się poczuć lepszym. Brzmi jak zwykły dzień na Wiejskiej swoją drogą.

pumeks komentarzy: 2080815.10.2017, 14:25

@kajtson:

Pierwszy komentarz na forum ...... bluzgi, hejt, obrażalstwo .... cytując klasyka "A idź Pan w ch..."

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 215.10.2017, 14:24

@kajtson: A my się śmiejemy i z siebie i z Ciebie. Nie dość, że Murarza nikt tu od dawna nie wyśmiewał to jeszcze przychodzisz wylewać swoją wyimaginowaną frustrację na stronę innego klubu tylko by zaraz wyłapać bana.

pumeks komentarzy: 2080815.10.2017, 14:23

@Kanonier204:

Domagała widać promowany za Twarowskiego

kajtson komentarzy: 515.10.2017, 14:21

smialiscie się z United jaka to Mou murarke zrobil na Anfield a sami nie mozecie z Watford wygrać jesteście żałośni cala Anglia sie z was smieje

hanzo88h komentarzy: 165915.10.2017, 13:56

Brakuje Coqa w formie żeby ubezpieczał Xhake, ale popa Wu to taki taktyk że jak grali razem to Xhake ustawiał na dm a Coq zapędzał się w pole karne. Zresztą Xhaka, Ozil , Ramsey itd. w kadrze to inni piłkarze tam nie ma opi.. się, natomiast w klubie zero presji, hajs wpada i gra gitara.

bobslej22 komentarzy: 830215.10.2017, 13:46

Ja widziałem wczytaj tylko chwile meczu bo musiałem wyjechać. Niestety to było ostatnie 15 min. Zadaje sobie tylko pytanie jak ktoś taki jak Ozil może grać w tym zespole?

Traitor komentarzy: 10304 newsów: 2415.10.2017, 13:45

@baranek19

Jeju, lepiej bym tego nie napisał

MarkOvermars komentarzy: 913315.10.2017, 13:40

Szkoda że Wenger nie ma na tyle rozumu by wrócić do 4-3-2-1 albo chociaz zmieniać formację w zależności od meczu.

hanzo88h komentarzy: 165915.10.2017, 13:37

Nie tylko Xhaka się przyglądał, a Ozil, a powrót spacerkiem Kolasinaca. W zasadzie w tej akcji bronił tylko Cech, Mertesacker i o dziwo Holding reszta to statyści. Nie uznaje przemocy, ale przydałoby się mieć paru bandziorów jak w Legii którzy by sprzedali kilka liści tym frajerom.

baranek19 komentarzy: 134115.10.2017, 13:34

@ToMo_18: Gość jest kompletnym nieudacznikiem. Grając na środku pomocy, nie umie odebrać piłki, słabo gra głowa, jest wolny jak mucha w smole, 80% podań to do tylu lub w poprzek, głupie straty, po których tracimy bramki, głupie kartki, a jak przychodzi 92min meczu to stojanow na lini pola karnego i się przygląda jak tracimy bramkę. Dawno już powinien siedzieć na ławie. To jest problem.

maciekbe komentarzy: 1245815.10.2017, 13:31

@FabsFAN: Czekał przed polem karnym, żeby w razie W puścić crossika z szybkiej kontry xD Serio - jestem w stanie w to uwierzyć. Zwłaszcza, że przy obecnej dyspozycji laga na drugą stronę boiska wydaje się być jedynym plusem wynikającym z jego obecności na boisku.

seyos komentarzy: 24915.10.2017, 13:30

Dla mnie idealnym następcą Wengera byłby Favre. Wymagający trener. Wyróżniał się już w Borussi tym, że szkolił młodych Niemców, teraz wprowadza tę samą ideę we Francji. Wprowadził też na wyższy poziom nawet Balotteliego, to o czymś świadczy. Mógłby wciąż utrzymać wizję Wengera, by wprowadzać młodych do pierwszej kadry, jednocześnie wprowadzić Arsenal na wyższy, pożądany poziom.

varatas komentarzy: 256515.10.2017, 13:30

Co do meczu, to nie wime co wy macie z tym Granitem ciągle. To chyba jest ostatnia osoba winna porażki w tym meczu. W pierwszej połowie jako jedyny wydawał ciekawe podania, a niektóre to bajeczne. Tylko on tam miał jakąś kreację gry, no bo kto więcej. Elneny, dla mnie to jest gracz biegacz, bo innych atutów nie odnajduję w nim. Welbeck, dla mnie te gole ostatnie i tak nie rzuciły innego światła na niego, jest to słaby zwodnik, nie na ten klub. Iwobi, niby młody talent, ale tak nieskuteczny, że aż czasami się nei da tego oglądać. No a to co zrobił Ozil z setką, to trochę w jego stylu.

Traitor komentarzy: 10304 newsów: 2415.10.2017, 13:29

Moj 4000 post, ciekawe czy dobije do 16tyś zanim odejdzie Wenger :> :D

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.10.2017, 13:27

@varatas:

Laca mu z głowy wybije pchanie się do Londynu. ;)

Dominik11 komentarzy: 2016415.10.2017, 13:26

W tym sezonie zagraliśmy jeden dobry mecz z Chelsea i tyle .

Z Leicester średni 3 gole stracone z przodu dobrze ale z tyłu .
Stoke porażka ok karny dla nas powinien być i gol nieuznany ale mimo wszystko .
Liverpool tragedia i komedia

Bournemouth 3-0 gra też nie super ale ok 3-0 ładny wynik super
Chelsea 0-0 dobry mecz wynik też dobry
West Bromwich Albion 2-0 gra nie za super ale wygrana ok wynik powinien być inny karny dla West mógł być i inna była by sytuacja .

Brighton and Hove Albion 2-0 wygrana ok ale styl tak samo jak wczoraj tylko że graliśmy z Brighton and Hove Albion .

varatas komentarzy: 256515.10.2017, 13:24

Tak trochę z innej beczki. Kilka tygodni temu wspominałem tutaj, ze Nabil Fekir będzie objawieniem sezonu. Zobaczcie co on wyprawia w OL. To jest więcej niż Sanchez u nas, dla tej druzyny. Będzie pewnie do wyjęcia za minimum 100 mln, ale BŁAGAM BIERZMY GO!

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.10.2017, 13:22

@ToMo_18:
Mozesz obwiniac Wengera za wiele rzeczy, ale to nie jego wina, ze gosc w akcji obronnej zamiast bronic, to patrzy sie, co robia przeciwinicy. PRzeciez w defensywie powinna grac cala druzyna.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1515.10.2017, 13:16

Problemem nie jest Xhaka, problemem jest osoba, sterująca tym klubem, która nie potrafi dobrać taktyki do piłkarzy jakich posiada.

Xhaka to nie jest, nie był i nie będzie DM. Obok niego jest potrzebny prawdziwy przecinak, w stylu Kante czy Maticia, ktoś taki, który biega i odbiera piłkę. Szwajcar jest typem piłkarza, który ma rozgrywać, choć i tak ostatnio mu to nie wychodzi.

W klubie jest cyrk, brakuje piłkarzy, gra 3-4-3 wygląda okropnie, zbawienny wydaje się być powrót na 4-2-3-1, z Giroud na szpicy oraz z Lacą i Sanchezem na bokach, ale ten ostatni to już chyba stracił chęć jakiejkolwiek gry. Nasza gra ostatnim czasy jest zbyt wolna, brakuje szybkości, błysku, przyspieszenia, bo oprócz tego, że nasze skrzydła to kilogram mułu, to środek także.

A to wszystko jest wina zarządu i Wengera. Taki Bakayoko czy też Matuidi to byłoby zbawienie dla naszego środka pola, a czy byli aż tak drodzy? To samo kolejny środkowy obrońca, było spróbować wyrwać Manolasa z Romy, bo klub z Rzymu prowadził wyprzedaż. My ten sezon przegraliśmy podczas okna, nie mówię, transfery Laki i Kolasiniaca na plus, naprawdę dobre nazwiska, ale zabrakło tutaj, jeszcze 3 nowych twarzy. Zobaczcie na City, wzmocnili obronę, gdzie ta formacja u nich kulała, a teraz golą całą ligę jak chcą.

TurboGrosik komentarzy: 169415.10.2017, 13:15