Porażka na własne życzenie: Watford 2-1 Arsenal

Porażka na własne życzenie: Watford 2-1 Arsenal 14.10.2017, 19:42, Patryk Bielski 1247 komentarzy

Nie jest łatwo być kibicem Arsenalu. Boleśnie przekonaliśmy się o tym dzisiejszego wieczoru. Podopieczni Arsene'a Wengera po raz kolejny nie sprostali ciążącej na nich presji i zamiast wykorzystać potknięcia ligowych rywali, stracili punkty na Vicarage Road. Po dramatycznej drugiej części meczu, Kanonierzy przegrali z Watfordem 1:2, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry.

Arsenal przystąpił do tego meczu w dość eksperymentalnym składzie. W obronie w miejsce kontuzjowanego Mustafiego pojawił się kapitan zespołu, Per Mertesacker. Warto wspomnieć, że był to pierwszy mecz Niemca w wyjściowej jedenastce w lidze angielskiej od 532 dni! Wolne od Bossa dostali Aaron Ramsey oraz Alexis Sanchez, których reprezentacje nie awansowały na zbliżające się Mistrzostwa Świata. Na ławce po kontuzji zasiadł też Mesut Özil. W rezultacie w środku pomocy mogliśmy oglądać Xhake z Elnenym, zaś za poczynania ofensywne było odpowiedzialne trio Iwobi, Welbeck, Lacazette.

Arsenal: Cech - Koscielny (85' Holding), Mertesacker, Monreal - Bellerin, Elneny, Xhaka, Kolasinac - Iwobi, Welbeck (61' Özil) - Lacazette (68' Giroud)

Watford: Gomes, Femenia, Mariappa (63' Carrillo), Britos, Holebas, Doucoure, Kabasele, Pereyra (81' Capoue), Cleverley, Richarlison, Gray (63' Deeney).

Arsenal szybko przejął inicjatywę w meczu, a gospodarze skupili się na kontrowaniu zespołu Arsene'a Wengera. Posiadanie piłki nie przekładało się jednak na strzały i klarowne sytuacje.

Mimo początkowej przewagi Kanonierów, to Watford jako pierwsze stworzyło groźną sytuację. Na lewej flance do piłki doszedł Abdoulaye Doucoure, który zdołał dośrodkować w pole karne. Tam piłkę głową do siatki próbował skierować Roberto Pereyra, jednak Argentyńczyk miał zbyt mało czasu i uderzył obok bramki. Warto odnotować, że do tej pory był to pierwszy strzał w meczu. Po tej akcji gospodarze zaczęli grać aktywniej, częściej goszcząc na połowie Arsenalu.

W zespole Arsene'a Wengera wyróżniali się Alex Iwobi oraz Hector Bellerin, którzy aktywnie pracowali na całej długości boiska.

W 39. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie. Rzut rożny w pojedynku z Holebasem wywalczył Iwobi. Do piłki ustawionej w narożniku podszedł Granit Xhaka, który dośrodkował futbolówkę wprost na głowę Mertesackera. Niemiec zgubił krycie Cleverleya i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W końcówce pierwszej połowy Arsenal mógł podwyższyć stan meczu. Najpierw strzał z dystansu Xhaki obronił Gomes, a przy kolejnej próbie spudłował Bellerin. Gospodarze w pierwszej odsłonie meczu nie oddali ani jednego celnego uderzenia na bramkę Petra Cecha.

Na druga połowę spotkania Watford wyszło wyraźnie odmienione. Sygnał do ataku dał swoim kolegom Richarlison, który łatwo ograł Bellerina, jednak jego strzał z lewej strony pola karnego minął słupek bramki Cecha.

Kilka minut później Welbeck przegrał pojedynek w polu karnym Szerszeni i upadł na murawę trzymając się za mięsień uda. Uraz okazał się na tyle poważny, że Anglik w 61. minucie musiał opuścić murawę. W jego miejsce na placu gry zameldował się Mesut Özil. Niemiec nie potrzebował wielu minut, by dać o sobie znać rywalom. W 63. minucie świetnie dograł prostopadłą piłkę do Iwobiego, jednak strzał Nigeryjczyka jeszcze lepiej obronił Gomes.

W 68. minucie Alexandre'a Lacazette'a zmienił Olivier Giroud. Nowy nabytek Arsenalu miał obiecującą pierwszą połowę, jednak w drugiej, podobnie jak jego koledzy z zespołu, nie grał już tak przekonująco.

W 70. minucie Kanonierzy mieli drugą okazję na podwyższenie rezultatu i zabicie meczu. Tym razem Iwobi odwdzięczył się podaniem Özilowi, jednak reprezentant Niemiec w pozornie łatwej sytuacji, z szesnastu metrów, uderzył wprost w bramkarza Watfordu.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą... Kilka sekund później Neil Swarbrick wskazał na wapno po dyskusyjnym faulu Bellerina na Richarlisonie. Powtórki pokazały, że jeśli doszło do kontaktu, był on minimalny. Hiszpan dał jednak pretekst sędziemu do podyktowania jedenastki. Do piłki podszedł Troy Deeney, który kilka minut wcześniej zameldował się na placu gry, i pewnym strzałem w prawy róg bramki wyrównał stan spotkania.

Od momentu utraty bramki zespół Arsene'a Wengera nie przypominał drużyny z górnej części tabeli. Kanonierzy zamiast rzucić się do odrabiania strat, oddali pole rywalom. Spory w tym udział Deeneya, z którym Szerszenie faktycznie "kąsały". W 83. minucie gości po strzale Capoue uratował słupek.

Na domiar złego, dwie minuty później boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Laurent Koscielny, a zmienił go Rob Holding.

Kiedy wydawało się, że Arsenal dowiezie remis do końca, w doliczonym czasie gry szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy przechylił Tom Cleverley. Anglik wykorzystał zamieszanie w polu karnym Petra Cecha i z 10 metrów skierował piłkę do pustej bramki Arsenalu.

Kanonierzy stracili w tym meczu nie tylko cenne trzy punkty, ale i kontuzjowanych piłkarzy. Szczególnie martwi uraz Laurenta Koscielnego, który w obliczu absencji Mustafiego wydaje się być sporym problemem. Pozostaje zadać pytanie, czy Francuz zbyt wcześniej nie został wprowadzony do pierwszej jedenastki po przebytej kontuzji? Na odpowiedź pozostaje nam jednak czekać do szczegółowych badań lekarzy.

Począwszy od dzisiejszego meczu, macie szansę oceniać piłkarzy Arsenalu za ich występy. Aby to zrobić, należy kliknąć w poniższy link:

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Watfordem

Raport pomeczowyWatford autor: Patryk Bielski źrodło: wlasne
Traitor komentarzy: 10306 newsów: 2415.10.2017, 13:07

twitter.com/DerKopite/status/919267959813689344

dla mnie to jest zesłanie do rezerw, co on sobie mysli bedac defensywnym pomocnikiem?!

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 215.10.2017, 13:06

I czy pobrana muzyka na telefon w czasie okresu próbnego, po końcu tego okresu zostanie usunięta z telefonu?

DontCry komentarzy: 760815.10.2017, 13:05

Banda graczy którym się nie chce grać w obronie. Niech wróci Coquelin to może to jakoś będzie wyglądać z tyłu.

Prawdą jest, że to przeciętny piłkarz, ale chce mu się chociaż zapierniczać.

DontCry komentarzy: 760815.10.2017, 13:03

Xhaki to ja już mam naprawdę serdecznie dosyć, nie rozumiem tego transferu, mi on kompletnie tutaj nie pasuje, ani do ligi ani do Arsenalu.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 215.10.2017, 13:02

Zrobiłem sobie konto na Apple Music. I tam było 3 miesiące bez opłat. No to wziąłem sobie, ale żeby potem nie okazało się, że będę musiał zapłacić. Orientuje sie ktoś w tym? :D

baranek19 komentarzy: 134115.10.2017, 13:02

Podsumowanie Xhaki w tym sezonie. Za przeproszeniem kur#a mać, gość bierze 90 tyś tygodniowo i mu się dupy nie chce ruszyć w decydującym momencie.

twitter.com/Ravz_9/status/919488388327198720?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.polsatsport.pl%2Fwiadomosc%2F2017-10-15%2Ffani-arsenalu-oburzeni-zachowaniem-zawodnika-w-momencie-straty-kluczowego-gola%2F

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.10.2017, 13:02

@polandblood: Sam nie wiem.Jutro sobie to wszystko uzupełnię ale z tym będę miał mały problem.Timberwolves na piątym, a dalej ciężko

Traitor komentarzy: 10306 newsów: 2415.10.2017, 12:59

Można mnie zjeść, ale jak patrze na młode talenty w innych klubach typu Rashford itd, a potem zobacze Iwobiego w akcji to jest totalna przepaść poziomów. A wystawianie welbecka na siłe w 1 składzie, ehh tego sie nawet nie da komentować, no juz gorsza była chyba próba dowiezienia remisu z Watfordem wpuszczająć Holdinga

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.10.2017, 12:59

@mistiqueAFC:

OK. Powodzenia w dopieraniu 6,7,8 miejsca na wschodzie. Dramat. :)

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 215.10.2017, 12:57

@Traitor: Ja pisałem w trakcie meczu, że z wymian Artety, Flaminiego i Rosicky'ego na Xhakę, Elneny'ego i Iwobiego tylko ta ostatnia wyszła nam na korzyść na tą chwilę, bo Nigeryjczyk jest młody i przede wszystkim zdrowy oraz ma jakiś tam potencjał, może nie na top class, ale na zawodnika, na którego można liczyć.
A od Xhaki lepiej w obronie gra Ramsey, a Wenger usilnie robi z niego ostatniego pomocnika bez próby ingerencji w jego grę w tym aspekcie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.10.2017, 12:55

@polandblood: Kilka PW wysłałem ale chętnych pewnie więcej będzie.Zróbmy 2 dni na reklamę pomysłu żeby do 18 zebrać większą ekipę

Traitor komentarzy: 10306 newsów: 2415.10.2017, 12:52

A jak Ozil ma grać obok gości typu elneny, xhaka, iwobi, welbeck? Przeciez to poziom sunderlandu. Wgl caly zespol wygląda, jakby miał to w dupie to po co sie czepiac na siłe jak zawsze do tego niemca? Założe się, ze jakby grał u Mourinho byłby gwiazdą ligi. Wgl zobaczcie sobie, co Xhaka robi przy bramce na 2-1, to jest kryminał, wysłać tego nieudacznika wreszcie do rezerw

seyos komentarzy: 24915.10.2017, 12:43

Jakie dziś mecze polecacie?

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.10.2017, 12:43

Jasne, nie ma co się czaić . :)

maciekbe komentarzy: 1245815.10.2017, 12:42

@DikeAFC:Czy ja wiem? Już nie raz robił taką roszadę, właśnie z trójki na czwórkę z tyłu. Na prawdę nie wiem, czemu wczoraj spękał.

Gerwciu komentarzy: 372215.10.2017, 12:36

Jutro Hector wypowie się, że trzeba odpowiedzieć na tą porażkę i inne pierdy jakich nauczył Wenger. Jedna wygrana i kolejna wypowiedź, że znów są na dobrych torach i wszystko jest ok. Śmieszny klub

DikeAFC komentarzy: 52615.10.2017, 12:33

@maciekbe: Zaszalałeś :) zmiana taktyki pod koniec meczu przy wyniku 1:1 i totalnym ataku przeciwników. Wenger by tego nie wytrzymał nerwowo na ławce xd

ZielonyLisc komentarzy: 2028315.10.2017, 12:33

Wenger przy najbliższej konferencji: Jeśli spojrzysz na tabelę zobaczysz, że Chelsea czy Liverpool również zajmują niższe miejsca w tabeli co świadczy o tym, że poziom Premier League ciągle się podnosi. Mimo to skupiamy się na sobie i na następnym spotkaniu.

maciekbe komentarzy: 1245815.10.2017, 12:30

@DikeAFC: Wystarczyło przejść na ustawienie z 4 obrońców, wtedy znalazłoby się miejsce dla Jacka.

ZielonyLisc komentarzy: 2028315.10.2017, 12:30

Danny już się nastrzelał w tym sezonie, to było wiadome, że złapie kontuzję.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.10.2017, 12:29

Kategorie już mamy, jakby ktoś chciał dołączyć do typowania Wróżenie z fusów NBA 2018, priv do mnie i @mistiqueAFC:

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.10.2017, 12:28

Odcinek DBS 111 jak ktoś chce :)

DikeAFC komentarzy: 52615.10.2017, 12:24

Koscielny musiał zgłosić problem w momencie kiedy Wilshere miał wchodzić na boisko, pewnie dlatego ta zmiana co nie zmienia faktu, że Wilshere powinien zacząć mecz od początku na boisku. Kiedy ma pokazać na co go stać do końca grudnia, w kilku meczach LE?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52415.10.2017, 12:23

@DikeAFC
Choćby spróbować sam sobie coś wypracować. Tego też nie było.

TurboGrosik komentarzy: 169415.10.2017, 12:21

Cofnięcie Wilshere'a i wpuszczenie Holdinga to jest właśnie najdobitniejszy przykład braku jaj naszego przywódcy. Mając tak obsranego trenera co możesz jako zawodnik sam pokazać na boisku?

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.10.2017, 12:16

Check priv.

TurboGrosik komentarzy: 169415.10.2017, 12:14

@3rdpitch:
Oj juz nie. Tam przynajmniej sa zmiany i cos sie dzieje. My od poczatku sezonu wiemy jak wygladac bedzie sezon z frajerska mentalnoscia papcia i jego geniuszem taktycznym jak i strategicznym podczas spotkan.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.10.2017, 12:14

Kazdy tak pisze kasa,kasa, wlasciciel, ale prawda jest taka ze Xhaka i Laca malo nie kosztowali. Oni na papierze, za te sumy wg Wengi mieli ciagnac zespól do przodu. 100 mln poszło na nich.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.10.2017, 12:14

@Simpllemann:
Czyli tak w poprzednich meczach, " nie miał z kim grać ,ale sam od siebie nic extra nie dorzucił. Liczę,że zacznie prezentować się lepiej,ale moja mroczna przepowiednia o karnych może się niestety spełnić.

DikeAFC komentarzy: 52615.10.2017, 12:13

@Simpllemann: z czego miał strzelać skoro wszystkie piłki były grane do modela Bellerina a ten je tracił.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52415.10.2017, 12:11

@FabsFAN
0 strzałów. Co prawda koledzy mu nie pomagali, ale po takim napastniku spodziewam się jednak więcej.

DikeAFC komentarzy: 52615.10.2017, 12:11

@FabsFAN: Nie wiadomo bo reszta mu nie dała grać, ale jak już dostał piłkę to starał się ciągnąć w okolicach 65 minuty tradycyjnie zmienił go Giroud, który nie zrobił nic dosłownie nic do końca spotkania.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.10.2017, 12:10

W tegorocznej LM w grupie to wlasnie mecz RM-Totki najbardziej mnie interesuje, jestem ciekawy co duet Kane-Alli pokaże na tle Realu.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.10.2017, 12:08

Jako że musiałem wczoraj oglądać co innego, mam pytanie. Czy Laca wczoraj znowu zagrał słabo?

3rdpitch komentarzy: 454015.10.2017, 12:06

Największe frajerstwo czy masochizm to kibicowanie Tottkom lub Liverpoolowi. Dopiero po nich może jest Arsenal

losnumeros komentarzy: 1318915.10.2017, 12:05

TurboGrosik

Przez to pisałem, że go nie bronię, powinien mieć asystę i bramkę. To jest cały Ozil on przez 30 min wykreował asystę i miał setkę, i zniknął z pola widzenia, to jego zaangażowanie mi się nie podoba.

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.10.2017, 12:02

@polandblood: Myslalem też żeby zrobić kategorie najlepszy i najgorszy trade.Tego tyle się narobiło, że chyba warto się tym zająć.Trudności z weryfikacją być nie powinno

Odpalam zaraz Watahę.Zobaczymy czy warto

TurboGrosik komentarzy: 169415.10.2017, 12:01

@losnumeros:
Gdzie byl przez cale 30 minut poza pierwszym kontaktem z pilka i zawalona setka? Wogole go nie bylo. Nawet najlepsi napastnicy nie wykorzystuja 100% setek wiec wcale nie musial miec tej asysty. Mogl poslac jeszcze przynajmniej jedna pilke ale no coz zniknal.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52415.10.2017, 12:00

@RIVALDO700
Nic dziwnego. Czołowy sędzia Europy, to dostaje hitowe spotkania.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 515.10.2017, 12:00

@hidd3nly:

W ustawieniu Motta - Rabiot - Verratti wszyscy są defensywnymi pomocnikami i ofensywnymi pomocnikami. Tam nie ma żadnych podziałów. Cała trójka haruje w defensywie i cała trójka rozgrywa. Najsilniejszy jakościowo i kadrowo środek pomocy ma w tej chwili zdecydowanie Real. Casemiro, Kroos, Modrić, Isco, Kovacić, Ceballos. Choć Brazylijczyk jest tym najgłębiej ustawionym, to i tak otrzymuje gigantyczne wsparcie od reszty kolegów z drugiej linii. Żaden nie stroni od gry w obronie i żaden nie jest z niej zwolniony. Nierzadko Zidane decyduje się grę dwójką napastników i czwórką pomocników, bo po prostu ma w kim wybierać.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.10.2017, 11:59

Marciniak sedzia meczu....Real-Tottenham.

DikeAFC komentarzy: 52615.10.2017, 11:56

Najsmutniejsze jest to, że zawodnicy jak i sam Wenger będzie mówił o wyciąganiu wniosków po tej porażce a prawda jest taka, że nikt ich nie wyciągnie. Za tydzień z Evertonem będzie jeszcze gorzej, a 5 listopada z City na wyjeździe? hahahah coś czuję, że 8:2 z United zostanie pobite z taką obroną i taktyką gdzie nie ma ataku możemy dostać nawet 10 przy obecnej formie City.

losnumeros komentarzy: 1318915.10.2017, 11:56

enrique

Nie bronię, tej gwiazdeczki, ale w 1 kontakcie z piłką powinien zaliczyć asystę

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.10.2017, 11:54

Jasne prezesie. Uno momento.

enrique komentarzy: 1915215.10.2017, 11:52

Najlepiej obwinić sędziego jednocześnie nie komentując sytuacji, kiedy "gwiazdeczka" domagająca się 350k tygodniowo nie potrafi trafić do bramki. Żenujące.

ZielonyLisc komentarzy: 2028315.10.2017, 11:45

Obczajcie nowy njus :x wszyscy mają z nas beke

rosiu71 komentarzy: 77015.10.2017, 11:40

kibicowanie Arsenalowi to frajerstwo :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.10.2017, 11:38

Ogladam dawne kompile AFC i kiedys w pomocy to chodzilo ładne porsche dzis to tylko maluch. Piłka chodziła 4 razy szybciej.

f4bregas komentarzy: 103715.10.2017, 11:36

Patrzac na spokojnie, to musze stwierdzic ze Mesut wszedl na murawe z wielka checia do gry, ale po bramce na 1-1 juz mu ta ochota przeszla.